ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,526 έως 12,540 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #468793

    Φίλε Louis ωραία ομοιοκαταληξία!! Έψαξα για την παρέα της αλλά δεν πήρα μυρωδιά. Έχω αδυναμία στις βελουδοματες… Βέβαια αυτή την εποχή της κυνηγουσα στα φτερουσια και τα έλατα της Καρδίτσας , κυνήγι και τοπίο μαγικό για μένα! Για τον φίλο Θανάση εύχομαι κάποια στιγμή να μπορέσεις να ξεφύγεις από την ζούγκλα της Αθήνας. Για εμάς τους κυνηγούς η ζωή σε αυτή η πόλη είναι πραγματικο μαρτύριο… :negative:

    κωστα απο που εισαι αδερφε?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #468794

    Mπραβο ρε μανιακος,,αρα ροβολανε καινουρια πουλια παρολο την νοτιαδουρα,καλο αυτο
    αντε γιατι αργησανε φετος,και περειμενουμε και καλη χρονια,ειδωμεν

    Να εισαι καλα φιλε μου lOUIS σε ευχαρηστω……. κ σε σενα ευχομαι καλα κυνηγια με το κουταβακι σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #468795

    Γεια σας φιλοι μου,εχθες ηταν η πρωτη μερα που βρηκα πανω απο 2 μπεκατσες(4 ΠΟΥΛΑΚΙΑ). Απο τις οποιες οι 3 ηρθανε μαζι μου… κυριες περπατουσανε παρα πολυ κ ητανε μαστορισες…. αλλα η Siba η θηλυκια μου σετερινα εκανε πολυ καλη δουλεια….

    Υ.Γ: ΚΩΣΤΑΚΗ ΠΑΡΕ ΜΑΤΙ… ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ….

    Μπράβο φίλε! Σε τι υψόμετρο πήγες;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #468797

    Άντε ομορφιές να βλέπουμε,
    να αρχίσουμε να χαμογελάμε γιατί είχαν αρχίσει ¨να με ζώνουν τα φίδια¨
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    ελα ρε μαικ τι κανεις πως εισαι? Τελικα τι κανατε δεν ηρθατε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #468817

    Την Τετάρτη ήμουν στα μέρη του Φουρνά,
    φίλε δεν την είδαμε…
    2 φέρμες καλές, πήραμε θέσεις αλλά τίποτα!
    στην δεύτερη φέρμα βρήκαμε και τα πούπουλα της! όπως κατάλαβες μας είχαν προλάβει στο τσακ….
    για καθημερινή πάντως είχε πολύ κόσμο!
    προς το απόγευμα πήραμε πληροφορία να έρθουμε προς τα μέρη σου αλλά είμασταν κουρασμένοι και επιστρέψαμε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #468877

    Kαναμε μια κοντινη [λογο βροχης] 3ωρη βολτα σε ενα κοτετσακι σε πευκοτο ,βρηκαμε δυο πουλια αλλα εφευγαν σαν τον διαολο απο το λιβανι παιδια,δεν πειραζει ομως περασαμε πολυ ωραια,γιατι χτυπησε λιγο η καρδουλα στις λευκες,και επιτελους περπατησαμε ξανα στο δασος αυριο εχει βολτα στο ελατο,σε ενα πριβε [ελπιζω και φετος να ειναι] μερος για να γουσταρουμε λιγακι,,πολυ καλο μερος,αλλα και πολυ πυκνο για ελατοδασος,και σου βγαζει δυσκολες τουφεκιες,αλλα κραταει και πουλακια,εχει και ενα μαντρι ενας πολυ καλος ανθρωπος και γνωστος μας τσοπανος εκει,και το μαντρι ειναι κλασικος μπεκατσομαγνητης το ριμαδι,παντα εκει γυρω απο το μαντρι του θα βρω και μια μπεκατσα κουτουπωμενη ειδωμεν,μανιταρια παντος θα φαω σιγουρα χα χα,,καλες χελωνες σε ολους σας παιδια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #468924

    Kαναμε την βολτα μας σημερα στο ελατο,μονοι μας στο μερος εκτος απο κατι λαγαδες που βρηκαμε παρακατω,δυο πουλια βρηκαμε αλλα και ολη την ημερα να τα κυνηγουσαμε μονο κατα τυχη θα τα βαρουσαμε,,πολυ ζεστη,και νοτιαδουρα,αφου τρεχαξαμε σε κατι λευκες και γιναμε σαν το παπι,προφανος μια μπεκατσα που ηταν ημερη την ειχαν βαρεσει την προηγουμενη μερα,βρηκα ενα οδηγο απο το φτερο,το φυσιγγι το ειχε παρη ο [φιλος],τελος καλο ολα καλα,ο καφες ρουφηχτηκε μεχρο το κατακαθι,και παρολο που δεν την ειδαμε την γουσταραμε την βολτα μας,την επομενη ελπιζω να την χουφτωσουμε κιολας,απο βορεια ελλαδα παντος τα νεα ειναι πολυ καλα,αντε γιατι εχω αρχισει με το παλιοκαιρο που κανει και με ζωνουν τα φιδια χα χα χα

    ΥΣ
    Ενα πραγμα θα σας πω και να το θυμαστε,αμα καποια φορα βρητε ενα καλο μπεκατσοτοπι που κατα τυχη η δεν ξερω και εγω τι αλλο δεν το κυνηγαει κανεις,κρατηστε το για παρτη σας,η μονο για εσας και το ταιρι σας στο κυνηγι,,αλλιως το χασατε το μερος,το λεω στη θυρα για να το ακουει η παραθυρα,γιατι παρολο που μεγαλωσα ακομα κανω τετοιες χαζομαρες και μετα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    388
    baspan στις #468930

    ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΒΟΛΤΑ ΛΙΑΚΟ…ΕΙΧΕ ΜΑΝΙΤΕΣ ΝΑ ΡΘΩ ΝΑ ΦΑΩ?
    :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #468932

    Δεν πηγα εκει που μαζευουμε τα λακταρια,εκει γινετε τις ομονοιας το καγκελο τωρα,πηγα
    εκει στο περδικομερος κοντα,,και εκει δεν κανει λακταρια,εχει κατι αλλα που δεν εμπιστευομαι,ξερεις μην ειναι απο αυτα που τρωγοντε αλλα μονο μια φορα χα χα
    δυο πλευρες ψαξαμε βορεινες μπαμ μπαμ και βρηκαμε δυο πουλια,,αλλα τα ρημαδια τι να σου πω τωρα ρε,ο αλ πατσινο στον σημαδεμενο την ωρα που ηταν πανω απο το βουνο με την κοκα και ρουφαγε ηταν πιο καλμα απο δαυτες χα χα ,κατσε να στρωσουνε κατω τον κωλο τους και θα τους την ρυθμισουμε την πιεση χα χα,ετοιμασε την σταλιτσα για το κοτετσακι,θα διαπρεψει φετος η τσουτσου στην μπεκατσα,,οσα ξερει ο δικος την κωλος δεν τα ξερει ο κοσμος ολος
    πιο ξετρυποτουρια και σχολαστικα σκυλια απο τα μπρετον στην μπεκατσα δεν υπαρχουν,οχι να τα λεμε και αυτα χα χα χαααααααααααααα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #468967

    Εχθες εμεις καναμε καλο κυνηγι . τα πουλια δεχονταν την φερμα πολυ καλα . την μια το κλωτσησαμε για να σηκωθει . χορτασαμε φερμες , απορτ και φυση . και φυσικα τσιπουρακι . την αλλη κυριακη παλι .
    καλα να περνατε ολοι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #468969

    ς καναμε καλο κυνηγι . τα πουλια δεχονταν την φερμα πολυ καλα . την μια το κλωτσησαμε για να σηκωθει . χορτασαμε φερμες , απορτ και φυση . και φυσικα τσιπουρακι . την αλλη κυριακη παλι .

    Ο δημητρης ειναι αυτος στη φωτο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #468978

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΔΕΣ!ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΧΘΕΣ ΣΤΗ ΔΙΡΦΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΕΥΕΙ ΚΑΝΑ ΤΡΙΩΡΟ!ΝΟΤΙΑΣ ΚΑΙ ΖΕΣΤΗ ΑΦΑΝΤΕΣ ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΣΣΕΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #468979

    B-) B-) B-) B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #468986

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΔΕΣ!ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΧΘΕΣ ΣΤΗ ΔΙΡΦΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΕΥΕΙ ΚΑΝΑ ΤΡΙΩΡΟ!ΝΟΤΙΑΣ ΚΑΙ ΖΕΣΤΗ ΑΦΑΝΤΕΣ ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΣΣΕΣ!

    Καλημερα Θαναση. Καθε αρχη και δυσκολη!!!! Υπομονη και θα γυρισει ο καιρος τοτε θα τις παιδευεις εσυ με τα σκυλια σου χαχαχαχα. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #468991

    Καλημερα παρεα. Χθες δεν βγηκα,ειχα το παρτι γενεθλιων του μικρου μου. Ο κουμπαρος μου και ο ξαδερφος μου, σε διαφορετικα μερη,οενας ψηλα και ο αλλος χαμηλα, βρηκαν απο ενα πουλι ο καθενας αλλα τα πουλια περπαταγαν και δεν πλησιαζονταν. Το πρωι,κλασικα πλεον, τουφεκισαν “οι γνωστοι αγνωστοι” λιγουριδες 3-4 πουλια στο καρτερι. Απο τις 09:00 με κοντομανικο και μετα παραλια. Υπομονηηηηηηηη (που δεν εχουμεεεεεεεεε). Καλη συνεχεια.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,526 έως 12,540 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων