ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,601 έως 12,615 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #469498

    Έφυγε η τύχη (ή μήπως η γκαντεμιά;) από το ένα νησί και πήγε στο άλλο, είχαμε εσωτερική γκαντεμομετακίνηση…. ;-)

    Βίκτωρ κανόνισε ανταπόκριση την Πέμπτη να δούμε τι σόι ξεμάτιασμα κάνει ο Λούις ;-)

    Γιατί αν είναι καλός ξεματιαστής θα τον αγγαρεύω συχνά! :rose:

    😛 :p

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    φιλε δεν μπορεσα να παω πολυ βροχη αστα, αλλα το ραντεβου δοθηκε για το σαβαττο τωρα…. :good:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #469500

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>MICHEL123GR wrote:</div>
    μην σας παίρνει από κάτω όλο και κάτι θα γίνει θα δείτε τώρα που χαλάει ο καιρός θα ανέβουν οι συναντήσεις! :unsure:
    <hr>
    <div class=»bbp-reply-signature»>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    τι χαλαει ρε φιλε μιχαλη; με βροχες και νοτιαδες; φτανει πια σαπισαμε βορειαδες θελουμε φιλε :wacko:

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Βίκτωρα συμφωνώ φίλε μου, χρειάζονται βοριάδες και να ξαστερώσει λιγάκι, για να δούμε κάτι πάει να γίνει με τον καιρό αλλά κρατάει για λίγο αυτή η μεταβολή….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469503

    Βικτωρα να εισαι καλα ρε φιλε,αμοιβαια τα αισθηματα,,κυνηγατες εσυ φιλε και για μενα
    εγω εχω δουλιτσα και υποχρεωσεις με σκυλια που με κρατανε εδω κοντινα,αντε να παω μεχρι λαμια και ευρυτανια που εχω τα κουτουπια μου και δεν πληρωνω δωματια,αλλα και με τις ντοπιες εδω γυρω μου καλα θα περασουμε παλι και φετος χα χα,μακαρι να μπορουσα να ειμαι ελευθερος να παμε μια βολτα στον στεφανο,τι ειναι να μπεις στο αεροπλανο και σε 45 λεπτα εισαι πανω,αλλα, αλλα, αλλα,,υγεια να εχουμε και οπως μας χτυπα ο ρυθμος θα χορεψουμε φιλε,οχι αν μπορουμε ας κανουμε και αλλιως

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Salonikios στις #469506

    Είναι νωρίς ακόμη για να βγάλουμε συμπεράσματα αν η χρονιά φέτος είναι καλή η άσχημη,μην ξεχνάτε οτι τώρα κυνηγάμε τις φθινοπωρινές μπεκάτσες που μεταναστεύουν απο ένστικτο και όχι τις χειμερινές που μεταναστεύουν απο ανάγκη λόγω καιρού,μην τα μπερδεύουμε αυτά τα δύο,είναι σημαντικό να ξεκαθαρίσουμε τι πουλιά ψάχνουμε τώρα και τι πουλιά περιμένουμε για αργότερα.Συμφωνώ όμως με τον Λούη οτι τώρα αρχίζουμε να βγάζουμε τα πρώτα συμπεράσματα για το αν τα πουλιά θα χρησιμοποιήσουν κι αργότερα τις μεταναστευτικές οδούς που περνάν απο τη χώρα μας,έχουμε δηλαδή τα πρώτα δείγματα.Λοιπόν τώρα τις μέρες αυτές τα πράγματα είναι επιεικώς…. μέτρια,έχουν μπεί μερικά πουλιά αλλά στο δάσος είναι ΔΥΣΚΟΛΑ πουλιά,πρώτον για να τα βρείς επειδή είναι απλωμένα και δεύτερον για να τα χτυπήσεις,επειδή λόγω των πολλών βροχών[ μας σάπισε φέτος]και άπνοιας τα δέντρα είναι ακόμη φυλλωμένα,άσε που τα πουλιά αυτή την εποχή είναι απο μόνα τους ανήσυχα γιατί θέλουν να την κάνουν για νοτιότερα.Για μένα αυτές οι πολλές βροχές τώρα που δεν συνδοιάζονται με χιόνια στη Βουλγαρία είναι εμπόδιο,γιατί τις χρονιές που είχε ανομβρία,τίς εύρισκα ευκολώτερα μόνο στα ανήλια ρέμματα δίπλα στο νεράκι,τώρα το χώμα έγινε φουσκί παντού,μπορούν να παρκάρουν όπου γουστάρουν οι κυρίες,για αυτό κι είπα οτι είναι απλωμένες και ακριβοθώρητες.Περιμένουμε καλύτερες μέρες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #469507

    Καλησπερα αδερφια μην απογοητευεστε τα πουλια θα μπουνε αποτομα….. σημερινο κυνηγι με τρελη βροχη κ ανταρα εκανα 2 μπεκατσες….. εγινα μουσκεμα μεχρι μεσα στα αρχ…… χαχα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #469510

    Καλησπερα αδερφια μην απογοητευεστε τα πουλια θα μπουνε αποτομα….. σημερινο κυνηγι με τρελη βροχη κ ανταρα εκανα 2 μπεκατσες….. εγινα μουσκεμα μεχρι μεσα στα αρχ…… χαχα

    Μπράβο ρε φίλε! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #469512

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>maniakos wrote:</div>
    Καλησπερα αδερφια μην απογοητευεστε τα πουλια θα μπουνε αποτομα….. σημερινο κυνηγι με τρελη βροχη κ ανταρα εκανα 2 μπεκατσες….. εγινα μουσκεμα μεχρι μεσα στα αρχ…… χαχα

    Μπράβο ρε φίλε! :good:

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Χρήστος
    Κομοτηνή

    </div>

    ευχαρηστω αδερφε μου να εισαι καλα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #469515

    Μανιακός και πάσης Ελλάδος.Για ακόμα μια φορά μπάβο ρε φίλε.Μου φένετε οτι τις τελευταίες ημέρες εσύ και ο ΒΙΚ μας δίνετε κουράγιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #469519

    Μανιακός και πάσης Ελλάδος.Για ακόμα μια φορά μπάβο ρε φίλε.Μου φένετε οτι τις τελευταίες ημέρες εσύ και ο ΒΙΚ μας δίνετε κουράγιο.

    οπως ακριβως το ειπες φιλε μου,μανια φουλ με την μπεκατσα κ το κυνηγι βασικα. Αν εφαγα νερο σημερα με τον μπεμπη φιλε,αλλα δεν το βαζω κατω. Τωρα δυο μερες θα κανω κουρα,μετα απο 4 μερες κυνηγι,γτ αυριο εχω υπηρεσια κ σαβατο αγωνα. Νεα θα εχω απο κυριακη που θα κανω εξορμηση…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #469521

    Σταθερη αξια ο maniakos,ξανα. Ουτε ο παλιοκαιρος δεν σε σταματαει,παντος καιρου που λεμε!!!!! Παντως παιδια πιστευω,ετσι θελω τουλαχιστον,οτι τα πολλα πουλια εναι ακομα πανω Βαλκανια, και πιο ψηλα.Εξαλου στα βαλκανια ο καιρος ειναι μαλακος. Τα πουλια που εχουν ερθει τωρα μεταναστευουν απο ενστικτο,τωρα εχουν αυτες που φευγουν με το καιρο. :rose: :rose: :wacko: Απο Σαββατο λεει βοριαδες,εκει θα δειξει πως θα παει η χρονια φετος,αν και καποιες περιοχες εχουν πουλια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #469522

    Τι είναι ο πονος μπρος τα κάλλη :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #469523

    Σταθερη αξια ο maniakos,ξανα. Ουτε ο παλιοκαιρος δεν σε σταματαει,παντος καιρου που λεμε!!!!! Παντως παιδια πιστευω,ετσι θελω τουλαχιστον,οτι τα πολλα πουλια εναι ακομα πανω Βαλκανια, και πιο ψηλα.Εξαλου στα βαλκανια ο καιρος ειναι μαλακος. Τα πουλια που εχουν ερθει τωρα μεταναστευουν απο ενστικτο,τωρα εχουν αυτες που φευγουν με το καιρο. :rose: :rose: :wacko: Απο Σαββατο λεει βοριαδες,εκει θα δειξει πως θα παει η χρονια φετος,αν και καποιες περιοχες εχουν πουλια.

    ετσι ετσι γιαννη παντος καιρου,σαν το λαντα νιβα που εχω…. χαχαχα…παντως σε βρισκω πολυ σωστο για τα παρα κατω λεγομενα σου…τα πουλια θα ερθουνε ειμαι αισιοδοξος σε αυτο. Απλα θελουνε ενα μικρο σπροξιματακι απο το καιρο….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #469524

    Τι είναι ο πονος μπρος τα κάλλη :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    χαχα… ελα μου ντε….. :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #469525

    Και εγώ συμφωνώ για το οτι θα μπουν πουλιά .Μην ξεχναμε οτι η κορύφωση των μπασιμάτων ειναι τα ΝικολοΒαρβαρα δηλαδή σε περίπου 3,5 εβδομάδες του φούστη ρεπαιδια σε τόσο διάστημα και καιρο θα κάνει και πουλιά θα κατέυουν.Του φουστη δηλαδη……

    Βασιλης-Κουβαρας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #469533

    Πολύ λίγα πουλιά μέχρι στιγμής και δύσκολα. Πρέπει το συντομότερο δυνατό να αλλάξει ο καιρός και να πιάσουν τα κρύα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,601 έως 12,615 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων