ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,631 έως 12,645 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469682

    Γεια σου ρε βικτωρα,,μαικ εσυ πιες τσιπουρα μεχρι να μπουνε πουλια :good:

    εκανα και μια κατοσκοπεια σημερα και θα σας την πω,βλεπω τυχαια εναν τυπο [μπεκατσα] που φορτωνε το αμαξι,πηρε σκυλια γατια και ολα τα σχετικα και ετοιμαστηκε για δρομο,εεεεπ που πας ρε του λεω

    παω πανω [γρεβενα] τι εγινε μπηκανε πουλια,,μπα οχι μου λεει,τοτε λεω τι πας να κανεις ρε λαμογιο,σου περισευει βενζηνα για καψιμο,ριχτα ρε του λεω και ασε τα σαπια σου σε εμενα,που κουτσουλια βλεπω και σας το λεω λαμογια,,εεε να ρε μου λεει με πηρανε ενα τηλεφωνακι οτι μπηκανε κατι λιγα πουλακια,,ααα τωρα τα λες καλα,,οποτε μαγκες κατι αρχιζει να κουναη,αντε να δουμε ποτε θα ακουσουμε το πα πα παπ
    αντε να δουμε


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    panos στις #469686

    καλησπερα παιδια….εδω ευβοια λιγα τα πουλια κ σκορπια….τ λετε αυριο αξιζει να παω κ μια χαμηλα να ψαξω, η να παω ψιλα….?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469692

    Tωρα τι να σου πουμε φιλε,μερα με την ημερα αλλαζουν τα πραματα,,εγω αμα δεν ειχανε μπει πουλια οπως τωρα πχ θα πηγενα πιο χαμηλα,και αυτο γιατι τα πουλια που ειναι ψηλα εχουν φαει πολυ κυνηγι και ειναι πολυ φευγατα,χαμηλα μπορη να βρεις και καμια ασηκωτη που να δεχτη φερμα,και αυτο γιατι χαμηλα δεν ψαχνη ακομη κανεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    panos στις #469694

    το λεω αυτο εποιδη εχει ριξει πολυ βροχη χαμηλα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #469697

    Πάνο με τις βροχές που έχει κάνει είναι αναμενόμενο να είναι σκόρπια τα πουλιά,
    αρκεί φίλε να έρθουν σε αριθμούς καλούς!
    Απλά δεν θα τις βρίσκουμε μαζεμένες, θα θέλει περπάτημα καλό!
    Ηλία αύριο θα σε πάρω τφ γιατί μόνος δεν γουστάρω να πίνω τσίπουρα!
    Άμα μπήκαν πουλιά….. παίδες έχετε καταλάβει ότι μπήκαμε στο κρίσιμο χρονικά σημείο που έρχονται οι μπεκάτσες; από τώρα για τρεις- τέσσερις βδομάδες είναι το ζουμί της ιστορίας!
    Για να δούμε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469707

    Kαλημερα,μαικ και μαζι να ειμαστε το τσιπουρο μονος σου θα το πιεις χα χα
    εγω δεν το πινω το ζουμι αυτο γιατι με πειραζει στο στομαχι το ριμαδι
    θα πινω αλλο ποτο εγω παντος να σου κανω παρεα,λεω να παω καμια βολτα πιο μετα,,αλλα περειμενω να στεγνωση λιγο ρε φιλε,γιατι εκει που κυνηγαω αμα πας μετα απο βροχη
    μετα εισαι για κρεμασμα σε μανταλακι και στον ηλιο οπως εισαι με τα ρουχα

    Παιδια τις χρονιες που εχει πολλα νερα συνηθος εχει και πουλια,,ειναι σκορπια
    αλλα εχει παντου,οπου και να πας θα σηκωσεις μπεκατσα,,αμα ομως εχει κανει νερα και τα πουλια ειναι λιγα και σκορπια θα βρισκουμε τον γκιωνη,ελπιζω η θεα αρτεμις
    η εστω αυτος ο βλακας ο αρτεμις ο σωρρας να βαλει το χερι του

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #469719

    kalhmera πρωινο 2ωρο με πολυ καλες συνθηκες συννεφια-βορειοανατολικο αλλα τα πουλια δεν ηταν εκει, στο πρωτο τεταρτο κανει ενα ανεβασμα η σκυλιτσα και σε λιγο ακουω το μπιπερ να βαραει μεχρι να ανεβω λογω μεγαλης κλισης εκανα κανα 3-4 λεπτο ε μεχρι να φτασω το πουλι την ειχε κανει, απο κει και περα δεν βρηκα στα γνωστα μου κοτετσια τιποτα αλλο, αυριο για περδικες το κοβω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #469728

    Καλησπερα λεβεντες,σημερα ανα ακομα πρωινο στα ψηλα και το αποτελεσμα μηδεν,κολησαν τα σκυλια σε μια μυρωδια καποια στιγμη αλλα περαιτερω δεν υπηρξε τιποτα,πουλια δεν εχει δυστυχως ,αναμονη ακομα και θα δουμε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #469744

    Καλησπερα. Σημερα 4ωρο σε 2 διαφορετικα σημεια,τιποτα αξιο το ιδιαιτερο,ενα πουλι βρηκε η σετεριτσα σε ενα τεραστιο κυπαρισωνα,μας παιδεψε κοντα μια ωρα με κοντινα φτερουγισματα ωσπου στο τελος εκανε ενα μεγαλο φτερο στην απεναντι πλαγια και ησυχασαμε εμεις και αυτη. Δεν πειραζει ομως εκανε ενα καλο μαθημα στην σκυλιτσα μου σε ποντα φερμα. Απο τη σημερινη εξοδο αυτο με ευχαριστησε περοσσοτερο. Ο καιρος,καλοκαιρι,μονο το πρωι λιγο ψυχρα λογο υγρασιας και μετα ηλιοφανεια για μπανιο. Τελος παντων,περιμενουμε μπας και χειμωνιασει φετος. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469753

    Εκανα την βολτα μου στο κοτετσακι μου σημερα με το κουταβι,δυο πουλια βρηκα,το ενα το ξερω απο το προηγουμενο σκ και η αλλη ηταν καινουρια,η καινουρια δεχτηκε αλλα κοταρισε λιγα μετρα οσο επρεπε για να μην την δω καθολου,και μην φανταστητε οτι σηκωθηκε μακρια
    7-8 μετρα ηταν και δεν ειδα τιποτα,τουλαχιστον την ακουσα,και ο μικρος σετερακος πηγε πολυ καλα,το ποδι μου μονο δεν ειναι καλα,γιατι μετα το πρωτο σηκωμα εκοψε περα ο σκυλος και για δυο ωρες ημουνα στην τρεχαλα,δεν ακουγα καμπανακι και με ζωνανε τα φιδια μην κοψει περα μεσα στα πυκνα και φτασει στο βελιγραδι ο μικρος,την επομενη εχει μπιπερ ο μαγκας και θα ειμαι πιο χαλαρος,τωρα απο βδομαδα παλι,αυριο θα βγαλω μονο τον κουρτσχαρακο μου μια μικρη βολτιτσα,γιατι το ποδι μου ειχε ενα θεμα απο την δουλεια και σημερα επαθε κοκομπλοκο απο την πρεσαδουρα,επιτελους την ακουσα την ρουφιανα

    Παντος μαγκες φιλος απο τρικαλα σημερα εφαγε μεγα πιπιλα,και οπου μιλησα στερεα ευρυτανια ακομα μιλκο πινουν B-) αλλα μην φοβαστε ρε μεχρι τα νικολοβαρβαρα θα εχει γεμισει ο τοπος μπεκατσα :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #469754

    Ήταν πολύ μούχλα το πρωί και δεν βγήκα αλλά αύριο θα πάω να δοκιμάσω την τύχη μου

    Έτσι Ηλία να αναβαίνει το ηθικό θα ερθουν που θα πάει :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #469764

    Καλησπερα παρεα.Ηλια μου εκει στη ζουγκλα που κυνηγας που να τη δεις. Το καλο ειναι που ο σκυλακος την μυρισε. Φιλε Μιχαλη 123 περιμενω να μας πεις καλα νεα. Παντως η παρεα μου (3 ατομα,5 σκυλοι) σημερα ψηλα προς Κονιτσα και παρα πανω σε ελατο και μετα πιο χαμηλα, τον πουλο, μονο 2 φαντασματα βρηκαν και μιλαμε για μερη που ειναι ο ορισμος του μπεκατσοτοπου. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #469766

    Γιάννη δεν ελπίζω για πολλά
    το μέρος είναι καλό αλλά εξαρτάτε άμα θα έχει κόσμο και άμα θα έχει για να δούμε άμα θα την δούμε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #469775

    Μιχαλη ξεκινα εσυ με χαμηλες προσδοκιες,και ποτε δεν ξερεις με τις βασιλισσες. Οπως και να εχει παντως και μονο η εξοδος στην φυση μας φτανει!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #469778

    Οπως τα λες Γιαννη,αυτες ειναι απροβλεπτες.Εκει που θα παμε αυριο για ορτυκια πριν 3 χρονια τετοιες μερες ειχαμε σηκωσει 4 μακρομυτες και πηραμε τις 2.ΛΕΣ;;;

    Βασιλης-Κουβαρας

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,631 έως 12,645 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων