ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,646 έως 12,660 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #469779

    Οπως τα λες Γιαννη,αυτες ειναι απροβλεπτες.Εκει που θα παμε αυριο για ορτυκια πριν 3 χρονια τετοιες μερες ειχαμε σηκωσει 4 μακρομυτες και πηραμε τις 2.ΛΕΣ;;;

    Βασιλης-Κουβαρας

    Οπως τα λες Βασιλη,εχωξεκινησει καποιες μερες με ηθικο και σιγουρια οτι θα βρω πουλια,αλλα μαπα το καρπουζι,και καποιες μερες εκει που δεν το περιμενεις ειναι σαν τα μανιταρια,αλλα ειπαμε βασιλισσα ειναι αυτη,αλλα αυτο ειναι πως μας γοητευει σε αυτην,ειναι απροβλεπτη!!!!!! Παμε παιδια με ηθικο και οτι κατσει.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #469780

    Αυριο μαγκες θα κανω ολημερης εξοδο μετα απο 2 μερες απουσιας…θα σας εχω νεα το απογευμα….. καλο ξημερωμα να εχουμε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #469782

    Λαγου μαλι φιλε….

    Βασιλης-Κουβαρας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469823

    To απογευμα εκανα μια βολτα στο κοτετσι,,βρηκα και τον τσοπανη,παει μου λεει στην φαγανε την μπεκατσα,που ρε του λεω,εδω κατω απο την μαντρα,,οχι ρε φουστη του λεω,καλα δεν το ειδε το ταμπελακι ο αλητης χα χα οποτε παει το ενα πουλι που δεχοταν,το πηρε συναδελφος και μπραβο τουκαι

    εμεινε η αλλη ομως,αυτη και κλανια να ακουση εφυγε,και εκει που ειναι την βλεπω εγω την δουλεια θα κανουμε και σχεση αγαπης στο τελος χα χα,,πηγα τον κουταβο στην θεση σκετο χωρις καμπανακια αλλα την ειχε κανη,τρομαξα να ξεκολλησω τον μικρο απο εκει περα χα χα πλακα εχει ο κουρτσχαρακος μου στα πρωτα του βηματα,μολις πηρε τα ντουμασνια απο την μπεκατσα γυρναγε σαν την ζβουρα στο μερος,αυριο αμα ειμαι οκ θα παω με τον σετερα μια βολτα,γιατι σημερα το πρωι ξυλεψα εναν τονο ξυλα και μου εφτιαξε και το ποδι :yahoo:

    αυτος ειναι ο σετερακος που θα με συντροφευει φετος στα μπεκατσοκυνηγια μου
    πολυ δυνατος σκυλος,με βλεπω να ριχνω πολυ τρεξιμο φετος παιδια,μολις χθες φερμαρε και σηκωσε την πρωτη του μπεκατσα,και το σκυλι μετα ηταν σαν να του εδωσα σουπερμαντολινη
    γαζωνε το μερος και εμπαινε πολυ δυνατα μεσα στο πυκνο,τον βλεπω μεχρι το τελος τις χρονιας να ειναι κιλερ το μουτρακι μου

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469827

    Μανιακος τι εγινε,3 η 2 βαρεσες σημερα αγορι μου,,εμαθα οτι σαλονικα δεν ειχε πουλια σημερα, και λεω μηπος ηρθανε στα μερη σου οι ξυλοκοτουλες B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #469828

    Μανιακος τι εγινε,3 η 2 βαρεσες σημερα αγορι μου,,εμαθα οτι σαλονικα δεν ειχε πουλια σημερα, και λεω μηπος ηρθανε στα μερη σου οι ξυλοκοτουλες B-)
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    καλησπερα λουι, εισαι γατα φιλε… σημερινη βολτα με το γαμπρο μου που ηρθε απο αθηνα βρηκαμε 5 πουλακια… πηραμε τα 3…. η siba εδεινε ρεσιταλ κ εβγαζε μπεκατσες απο το πουθενα,απο εκει που περασανε αλλες παρεες,να σας πω οτι ητανε κ το πρωτο ζευγαρακι που βρηκα φετος…. παλεψαμε μεσα σε ανταρα βροχη,το τοπιο στο βουνο μαγεια. Ο γαμπρος μου κουζουλαθηκε….χαχαχα… κ μερικες φοτο…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #469833

    ι την βλεπω εγω την δουλεια θα κανουμε και σχεση αγαπης στο τελος χα χα,,πηγα τον κουταβο στην θεση σκετο χωρις καμπανακια αλλα την ειχε κανη,τρομαξα να ξεκολλησω τον μικρο απο εκει περα χα χα πλακα εχει ο κουρτσχαρακος μου στα πρωτα του βηματα,μολις πηρε τα ντουμασνια απο την μπεκατσα γυρναγε σαν την ζβουρα στο μερος,αυριο αμα ειμαι οκ

    Γειά σου ρε Λιάκο….οι περιγραφές σου θα με τρελάνουν εφέτος.
    Νά’σαι πάντα γερός…θα φτιάξει το ποδάρι, μήν ανησυχείς,γράφε μας τα ωραία σου γιατί εμένα τουλάχιστον με ταξιδεύουν!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #469837

    μπράβο παίδες για τις συναντήσεις και τις καρπώσεις!
    εγώ σήμερα σχετικά κοντά, επέλεξα ένα μέρος πολύ δύσκολο ελπίζοντας να μη πέσω σε κόσμο,
    εκεί που το ψάχναμε φερμάρη ο σετεράκος μου, κάνα 5λεπτο πρέπει να ήταν …. κόντρα ανηφόρα και πυκνά , αποτέλεσμα δεν προλάβαμε …
    αλλαγή τόπου και πάμε σε ένα καλό μέρος αλλά εκεί έχει κόσμο, πάω βλέπω το μαντρί άδειο όποτε είπα να ξεκινήσω από κει μιας και μου δινόταν ευκαιρία, συνεχίζουμε και φτάνουμε στην περιοχή που θα ξεκίναγα το ψάξιμο άμα δεν πήγαινα από το μαντρί, βλέπω 2 συναδέλφους με κάτι ποϊντεράκια, εκεί που ήτανε ήθελα να περάσω… αλλά επειδή ήταν αυτοί σταμάτησα να γυρίσω τα σκυλιά για να μην μπερδευτούμε….εεε φερμαρουν τα ποϊνερ των συναδέλφων στα 100 μέτρα απο μένα…μια ντουφεκιά η μοναδική που άκουσα σήμερα …την πήραν ….χαλάλι τους, οπότε στην επόμενη έξοδο! 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #469843

    Καλησπέρα παιδιά σε όλους. Συγχαρητήρια σε όσους κατάφεραν να την βάλουν στο χέρι. Για τους υπόλοιπους δεν πειράζει την επομένη φορά θα είναι πιο τυχεροί.

    Βασίλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #469853

    μπράβο παίδες για τις συναντήσεις και τις καρπώσεις!
    εγώ σήμερα σχετικά κοντά, επέλεξα ένα μέρος πολύ δύσκολο ελπίζοντας να μη πέσω σε κόσμο,
    εκεί που το ψάχναμε φερμάρη ο σετεράκος μου, κάνα 5λεπτο πρέπει να ήταν …. κόντρα ανηφόρα και πυκνά , αποτέλεσμα δεν προλάβαμε …
    αλλαγή τόπου και πάμε σε ένα καλό μέρος αλλά εκεί έχει κόσμο, πάω βλέπω το μαντρί άδειο όποτε είπα να ξεκινήσω από κει μιας και μου δινόταν ευκαιρία, συνεχίζουμε και φτάνουμε στην περιοχή που θα ξεκίναγα το ψάξιμο άμα δεν πήγαινα από το μαντρί, βλέπω 2 συναδέλφους με κάτι ποϊντεράκια, εκεί που ήτανε ήθελα να περάσω… αλλά επειδή ήταν αυτοί σταμάτησα να γυρίσω τα σκυλιά για να μην μπερδευτούμε….εεε φερμαρουν τα ποϊνερ των συναδέλφων στα 100 μέτρα απο μένα…μια ντουφεκιά η μοναδική που άκουσα σήμερα …την πήραν ….χαλάλι τους, οπότε στην επόμενη έξοδο! ;-)
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    δεν πειραζει Μιχαλη την επομενη φορα θα εισαι πιο τυχερος :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #469854

    Καλησπέρα παιδιά σε όλους. Συγχαρητήρια σε όσους κατάφεραν να την βάλουν στο χέρι. Για τους υπόλοιπους δεν πειράζει την επομένη φορά θα είναι πιο τυχεροί.

    Βασίλης

    ZABALAS πολυ μαλι βρηκα ρε φιλε…. ξερεις εσυ….. 😉 χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #469863

    Mπραβο ρε μανιακε,,τις ξετιναξες παλι,,και μεσα στο κλαρι ειναι δυσκολες οι τουφεκιες
    η μπεκατσομετερεωλογια ειναι η ηδικοτης μου μανιακε,και οπως ελεγε και ο ζηκος
    εχε το υπο την υποψια σου οτι παμε για πιπιλοχρονια φετος,για αυτο βαρα τωρα που ψιλοροβολανε

    Τακη σοβαρα το ποδι εφτιαξε με τα ξυλα,τι να πω εγινε θαυμα χα χα

    Μαικ κυριακη αγορι μου τι ψαχνεις,ειναι και με γουρλομενο το ματι που δεν εχουν βαρεσει μπεκατσα, και εχε το νου σου λεμε μην μας μπαινεις μπροστα και ετσι χα χα,δεν πηγενες χθες με την μουχλα αγορι μου,αυτη η μουχλα κανη ολη την δουλεια
    οπως ελεγε και ο ταρζαν[εμενε σε μια καλυβα στο δασος περιοχη ζαχαρακι]
    χωρις υγρασια ουδεμια εργασεια επραγματοποιειτο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #469869

    Καλησπερα παρεα. Μπραβο στα παιδια που χαιδεψαν τις βασιλισσες,αλλα και σε οσους προσπαθησαν και δεν τα καταφεραν σημερα. Μανιακιος παντος καιρου και εδαφους. Ηλια το μελλον διαγραφεται λαμπρο. Μιχαλη 123 παραλιγο να την χαιδεψεις,σε ολους ευχομαι τα καλυτερα. Εγω σημερα βγηκα για ενα 3ωρο,τοσο αντεξα,φαγαμε πολλη νερο,μα πολληηηηηηη νερο,εγω και τα σκυλακια. Καποιες στιγμες που εριχνε με το κιλο αναρωτηθηκα ποσο αρωστεια εχω. Δεν βρηκα τιποτα,μονο σε 2 σημεια στο καθαρο τα σκυλια εκοψαν λιγο,το εψαξαν εντονα αλλα οι κοπελες την ειχαν κανει,μπορει να ηταν και η ιδια. Στο γυρισμο πηγα σε ενα κοτετσακι που ειχα να παω 2 χρονια γιατι ο δρομος ειναι πολλη κακος,ανηφορα με πολλη πετρα,και μολις κοβω απο τον αγροτικο δρομο βλεπω ασφαλτο,ωχ λεω εγινε σπιτι,τελικα φτανω και βλεπω σε ολη την εκταση φωτοβολταικα,περιπου 20 στρεματα ισως και παραπανω,και οχι μονο αυτο ειχαν καυαριση και παριμετρικα αλλο τοσο. Ξενερωσα γιατι εκει πηγαιναμε μονο 2-3 ατομα γνωστοι μεταξυ μας. Δεν μας εφταναν οι βιλες που εχουν πνιξει το νησι τωρα εχουμε και αυτα. Τελος παντων. Καλη συνεχεια σε ολους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #469872

    Loui αδερφε μου οι τουφεκιες στο κλαρι ειναι δυσκολες οπως τις λες,κ ειδικα οταν το φυλο δεν εχει πεσει κ εχεις κ την ανταρα να στα κανει μανταρα χαχαχα…. πρεπει να ειναι γρηγορες κ να εισαι στην τσιτα…. εγω ειμαι αισιοδοξος κ θα τις περιμενω να μπουνε για τα καλα,η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια…. αυριο παμε για ακομα μια εξορμηση βρεχει δεν βρεχει, να ειστε καλα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #469873

    Kalispera (syggnwmi gia tous xaraktires alla yparxei provlima)
    Se 3 eksodous gia tis mpekatsoules, pira synolo 2 apo 1 se kathe eksodo sxedon
    Pykna ta fylla akoma, oi vroxes eunnoisan ta <filissia> pyknoura kai oxi kali oratotita.
    Ygrasia k vroxes, espasan ta poulia kai thelei perpatima.
    Ygeia na exoume, na perpatame k na psaxnoume

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,646 έως 12,660 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων