ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,676 έως 12,690 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #469996

    άντε να δούμε τα χαϊρια μας,
    θα βάλει λίγο κρύο πρόσκαιρο, θα βάλει κάνα πουλάκι να μας φτιάξει; :whistle:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #470002

    Μπράβο ρε παλικάρια [αν και με το ζόρι] υπομονή για τα κρύα !!

    το σαββατο σε κυνηγι περδικας ειχαμε αυτη την αναπαντεχη συναντηση.μεγαλο υψομετρο και φτερη.και οι τρεις ηταν σχεδον μαζι.2 ατομα, ωραιο κυνηγι,ωραια μερα.

    Ισοπαλία …πρέπει να πάτε για ρεβάνς σε άλλη έδρα !! Αλλά οι μεν[πέρδικες] παίζουν μόνο έδρα, οι δε παντού και πουθενά, οι ρουφιάνες!! Μπράβο ρε φίλε πάντα τέτοια εύχομαι!! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #470008

    άντε να δούμε τα χαϊρια μας,
    θα βάλει λίγο κρύο πρόσκαιρο, θα βάλει κάνα πουλάκι να μας φτιάξει; :whistle:

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    Eσυ αμα θελεις αυτο το σκ παμε σε ενα ελατο στην φθοιωτιδα που ξερω
    θα παρω και ενα gps απο ενα φιλο σημερα και ειμαστε οκ,,κοσμο θα εχει
    γιατι θα ειναι σκ αλλα εμεις θα κυνηγαμε μονοι μας,φιλοι δεν παιζουν στην παρεα
    φιλες αμα θες φερε :yahoo: γιατι το μερος ειναι πολυ πριβε,και εχουμε καψη πολλα μερη
    και δεν μας περνει για αλλα,αμα θετε παρτε τηλεφωνο

    τωρα εγω τι να κανω να παω για ξυλα, η για μπεκατσα,με τον καιρο αυτο παλι την μπεμπελη θα βγαλω,κατσε να τελειωσω τον καφε να διαβασω το φλιτζανι να δω τι θα κανω χο χο χο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #470012

    Εμεις αυτο το σαββατοκυριακο δεν καταφεραμε να κανουμε κατι . τα πουλια που ηταν την προηγουμενη εβδομαδα την κοπανισαν και κανα δυο με τρια που εμειναν ηταν πραγματι πολυ ντροπαλα. Ηταν και το πρωτο κυνηγι για τα 2 μας κουταβια που για πρωτη φορα πηγαν ανελπιστα καλα. πυκνα και τετοιες τριχες δεν τα τρομαζουν . ψαξιμο ομορφο ανεξαρτητα απο τις μεγαλες πυκνωμα και με αντοχες . ανοιγματα κανονικα . μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα . σε αναμονη για να δαγκωσουν μπεκατσα . σε μερος παντος που φερμαρε η μανα τους μια ακαταδεκτη μπεκατσα οταν εφτασαν τα μικρα ( γιατι κοματι δυσκολο να προλαβουν την τρελοΙταλιδα . Ηλια ο Βασιλης την ξερει χεχε)εγινε χαμος στην μυρουδια .

    την κυριακη παλι με καλητερα αποτελεσματα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #470016

    το σαββατο σε κυνηγι περδικας ειχαμε αυτη την αναπαντεχη συναντηση.μεγαλο υψομετρο και φτερη.και οι τρεις ηταν σχεδον μαζι.2 ατομα, ωραιο κυνηγι,ωραια μερα.

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΝΑΘΑ!ΜΑΣ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΛΕΒΕΝΤΗ ΜΟΥ!ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΥΝΗΓΑΣ ΜΕ ΠΟΙΝΤΕΡ!!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #470017

    το σαββατο σε κυνηγι περδικας ειχαμε αυτη την αναπαντεχη συναντηση.μεγαλο υψομετρο και φτερη.και οι τρεις ηταν σχεδον μαζι.2 ατομα, ωραιο κυνηγι,ωραια μερα.

    ονειρεμενο κυνηγι!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #470019

    Mανο την επομενη θα ειναι καλητερα φιλε,,ευχομαι το καλητερο για τα σκυλακια σου
    αν και δεν τα φοβαμε,θα βγουνε στανταρακι χα χα,,φιλια στην τρελο ομαδα,ειδικα στον φωντα
    ο μιχαλης ειναι πολυ ντιβα τωρα τελευταια γιατι ομορφαινει συνεχος εμαθα χα χα

    Εγω σημερα βγηκα τελικα,ηξερα τι θα γινει αλλα λεω μπας,,το καλο ειναι οτι εκει που βαρεσαν την προηγουμενη ηρθε αλλη,αλλα πολυ μαγκιορα,δεν εδεινε σημειο για το απειρο σκυλι οτι ειναι πουλι εκει γυρω,αλλα απο εμενα δεν μπορουν να κρυφτουν,γιατι ειναι μοναντερες και ο κωλαρακος τους τις προδιδει,,ετσι το καινουριο πουλι και αλλη μια που θα αγαπηθουμε στανταρ πηδουσανε απο πολυ μακρια,εκαναν εναν μεγαλο κυκλο και καθοντουσαν στην πλατη μας,μεσα στα μονοπατακια,και εκει στηνουν αυτι να ακουσουν που θας,για να δουνε,αν θα γυρισουνε πισω η θα πανε για αλλου,η ντοπιαρα μπεκατσα εχει και 4 και 5 θεσεις που παει και καθετε οταν ενοχληθη,τις εχει ετοιμες και δεν ψαχνει εκεινη την ωρα,αλλα γυρνωντας πισω εκει που ειχα περασει εβρισκα τις ολοφρεσκες κουτσουιες τους,δεν πειραζει,ανε να βαλη κανα κρυο να κανουμε καμια προκοπη,παρασκευη μαλον φευγω μονοημερο στα ελατα,,βαζω και δυο φωτο απο το κουτσουλιμα που φαγαμε σημερα
    η μια κουτσουλια ειναι εκει που δειχνει η ουρα του σκυλου,ολοφρεσκες παιδια,χαρμα οφθαλμου χα χα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    sotosk13 στις #470028

    με ποιντερ.ναι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #470029

    με ποιντερ.ναι

    ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ!!!! :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470053

    Καλησπερα παρεα. Σημερα βγηκα μονο 1″30 ωρα και εξηγω. Πηγα στο χωριο για κατι δουλειες και πηρα μαζι ολη τη “συμορια”,η οποια αποτελειται απο 1 σεττερ θυληκο 4 χρονων(φετινη μεταγραφη),1 ποιντερ θυληκο 4 χρονων,και τον παππου αρσενικο ποιντερ 14 χρονων που εχει γραψει πολλαααααααα χιλιομετρα. Κατα τις 13:30 που τελειωσα, μιλησα μ εναν πολυ καλο φιλο απο το χωριο να πηγαιναμε μαζι,δεν μπορουσε αλλα μου ειπε ενα σημειο οπου εχει πιασει απο αρχες Νοεμβρη μια μπεκατσα η οποια δεχεται τα σκυλια γιατι ειναι στο πυκνο. Αφου πηγα σε ενα αλλο σημειο οπου δεν βρηκα τιποτα, παω στο πυκνο οπου μου ειπε ο φιλος. Μολις ληνω οι δυο νεαρες εφυγαν σφαιρα στο πυκνο,ο παππους πηρε το πυκνο ακρη ακρη και φερμαρε σταθερα ολο ενταση,οπως γυριζαν οι θυληκες εκαναν συνεναιση και εμειναν,φοβερο θεαμα (δυστηχως ειχα μεινει απο μπαταρια στο κινητο) μετα απο 3-4 λεπτα πεταω μια πετρα και σηκωνεται η βασιλισσα με τον χαρακτηριστικο ηχο η οποια περναει απο πανω μου και καθεται 30-40 μετρα στο πυκνο. Δεν ειχα παρει οπλο σεβομενος τον φιλο γιατι εχει κουταβια και τα πηγαινει εκει για μαθημα. Την ξαναβρηκαν και ειχαμε το ιδιο θεαμα. Ενιωσα γεματος,τα μαζεψα και εφυγα γεματος ωραιες εικονες. Ελπιζω να μην σας κουρασα. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #470054

    Καλησπέρα σε όλους.
    Σήμερα τετράωρο πρωινό ψάξιμο σε ένα μέρος που είχαμε χρόνια να πάμε
    γιατί δεν πολυκράταγε πουλιά δεν πήραμε ούτε μία φέρμα.
    Πήγαμε εκεί γιατί μας είπαν οι λαγάδες οτι την Κυριακή σήκωσαν δύο πουλιά.
    Το πιθανότερο είναι ότι την έκαναν γιά μέρη μακρυνά.
    Το απόγευμα λόγω κούρασης και ημών και του σκύλου κάναμε ένα φασσοκάρτερο
    αλλά ούτε και εκεί ήμασταν τυχεροί.Πέρασαν λίγο πιο πέρα απο εμάς.
    Το τελείως κουφό είναι οτι δεν υπήρχαν Τσίχλες ούτε το πρωί στα πυκνά
    ούτε το απόγευμα στο ανέβασμα γιατί μείναμε περίπου ως τις πέντε και μισή
    κουβεντιάζοντας με κάτι γνωστούς τσελιγγάδες,μόνο Σπίνοι ατελείωτοι.
    Σε αναμονή λοιπόν γιά αύριο που θα πάμε στο <<καλό>> μέρος.Αν δεν έχει
    εκεί…….χ@σ@ μέσα Πολυχρόνη που δεν …………..!!

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #470060

    πρωινο σημερα 2 φιλαρακια μου στα δικα μου τα μεροι ψιλα 700-900 μετρα, σε μαυρη πευκη και φτερα ,σηκωσαν 7 πουλια και πηραν τα 3, εγω δυστηχως δεν μπορουσα να παω , λεω να παω αυριο το πρωι εαν δεν βρεχει B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #470070

    Καλυσπερα !! χθες ηταν η πιο σημαντικη στιγμη στην κυνηγετικη μου καριερα , εζησα τις πρωτες φερμες μου και πηρα την πρωτη μου μπεκατσα :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    612vsl στις #470078

    οντως αυτη ειναι η σημαντικοτερη στιγμη για τον καθε εναν απο εμας κ μενει για παντα χαραγμενη στο μυαλο,μπραβο Γιωργο κ στα ταιρια της!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #470080

    Ηλία θα τα πούμε αύριο στο τφ,

    Ωραίος ο Γιώργος και στο ταίρι της!

    Βίκτωρα σα να μπήκαν νέα πουλιά;

    Λουκά θα έρθουν και θα τις χαρείς ορέ!

    Γιάννη όμορφη η περιγραφή σου γέμισα και εγώ φίλε!

    ωραίος ο Σώτος
    :yes:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,676 έως 12,690 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων