ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,721 έως 12,735 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #470271

    Γιάννη ξέχασα φίλε (αν μου επιτρέπεις να σε λέω έτσι)
    με αυτά που διάβασα…. μπράβο για το ήθος σου!
    Χαίρομαι που έστω γράφεις εδώ μέσα! :good:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #470275

    Γιάννη νομίζω πως νοιώθεις 1000 φορές πιο γεμάτος από το θέαμα που είδες και από την πράξη σεβασμού προς στον φίλο σου από το να έπαιρνες το πουλί μαζί σου…
    Μπράβο! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470276

    Μακαρι αδερφε να γινει ετσι,θα το δουμε την παρασκευη λιακο….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470281

    Γιαννη εισαι ωραιος φιλε…. μπραβο σου κ μακαρι να ειμαστε ολοι σαν κ εσενα….γιατι πρωτα πρεπει να εισαι σωστος ανθρωπος κ στην συνεχεια γινεσαι σωστος κυνηγος….. :good: 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470284

    Γιάννη ξέχασα φίλε (αν μου επιτρέπεις να σε λέω έτσι)
    με αυτά που διάβασα…. μπράβο για το ήθος σου!
    Χαίρομαι που έστω γράφεις εδώ μέσα! :good:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    Γιάννη νομίζω πως νοιώθεις 1000 φορές πιο γεμάτος από το θέαμα που είδες και από την πράξη σεβασμού προς στον φίλο σου από το να έπαιρνες το πουλί μαζί σου…
    Μπράβο! :good:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Χρήστος
    Κομοτηνή

    </div>

    ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια να ειστε καλα. Μιχαλη και Χρηστο δεν πρεπει να τα ισοπεδωνουμε ολα ρε παιδια. Το να ειχα αλλη μια μπεκατσα δεν μου λεει κατι. Παντως περιμενω απο τον Ηλια που “διαβαζει το φλυτζανι” να μας πει αν θα γινει κανα μπασιμο τωρα που αλλαζει λιγο ο καιρος χαχαχα. Καλη συνεχεια παιδια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #470286

    χαχα εσυ Μανιακέ εχεις γίνει ταλιμπάν κυνηγός και ταλιμπαν πυρ……ς 😉
    να είσαι καλά :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #470287

    εμένα το φλιτζάνι μου το είπε τηλεφωνικώς χαχα δεν σας τα λέω
    άμα είναι να τα πει ο ίδιος (μην μου πει και για πνευματικά δικαιώματα χαχα)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470288

    Γιαννη εισαι ωραιος φιλε…. μπραβο σου κ μακαρι να ειμαστε ολοι σαν κ εσενα….γιατι πρωτα πρεπει να εισαι σωστος ανθρωπος κ στην συνεχεια γινεσαι σωστος κυνηγος….. :good: ;-)

    ευχαριστω φιλε. Και εγω Παρασκευη θα βγω, αντε να δουμε. Γεμισες μπαταριες,τα σκυλακια ξεκουραζονται,το niva φουλ βενζινη, αντε και καλες χελωνες φιλε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470289

    χαχα εσυ Μανιακέ εχεις γίνει ταλιμπάν κυνηγός και ταλιμπαν πυρ……ς ;-)
    να είσαι καλά :yes:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    χαχαχα ρε μαικ με τρελανες φιλε… σε ευχαριστω αδερφε :good: … γιαυτο ειπα στον γιαννη την λεξη(ειμαστε).. εβαλα κ τον εαυτο μου μεσα…. γιτι ειμαι λιγο ταλιμπανακος,χεχε 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470293

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>maniakos wrote:</div>
    Γιαννη εισαι ωραιος φιλε…. μπραβο σου κ μακαρι να ειμαστε ολοι σαν κ εσενα….γιατι πρωτα πρεπει να εισαι σωστος ανθρωπος κ στην συνεχεια γινεσαι σωστος κυνηγος….. :good: ;-)

    ευχαριστω φιλε. Και εγω Παρασκευη θα βγω, αντε να δουμε. Γεμισες μπαταριες,τα σκυλακια ξεκουραζονται,το niva φουλ βενζινη, αντε και καλες χελωνες φιλε.

    ετσι ετσι φιλε…την παρασκευη θα γινει αλαμανιο,χαχα.απο το πρωι μεχρι το απογευμα θα κυνηγαω.το λαντακι το εχω με αεριο 😉 … ας ειναι καλα ο λεων…. χελωνες καρετα καρετα γιαννη…. :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #470300

    Καλημερα.γιαννη τι φλυτζανι ρε φιλε,πικρο καφε θα πιουμε και φετος,εγω το λεω απο τις 12 του νοεμβρη που τσεκαρα [τηλεφωνικος] τα μερη και δεν ειχε πουλια,και τοτε εβγαλα το πορισμα μου,παιδια οι βροχες δεν φερνουν τα πουλια απο μονες τους,τα πουλια εχουν καποιους αεροδιαδρομους, και δεν περνανε ολοι πανω απο την χωρα μας,οταν περασουν απο διπλανους αεροδιαδρομους το παιχνιδι ειναι χαμενο,ητε εχει νερα ητε οχι,τα πουλια μπαινουν απο αλλου,και πανε και αλλου

    ριξτε το βαρος σε αυτους τους δυο μηνες[νοεμβρη δεκεμβρη] γιατι μετα θα κλαιμε ολοι μαζι
    τωρα με τις αλλαγες του καιρου οπως παντα ανακατευετε η κατσαρολα,και σε οποιον κατση η ρουλετα,οταν βλπεις παντος οτι σε ενα μερος ηρθαν πουλια στα μπασιματα,να ξερεις οτι θα ξαναμπουν,απλα γιατι δουλεουν την διαδρομη αυτη που τα φερνει στο μερος σου
    τι να κανουμε παιδια,η μπεκατσα κραταει τα οργανα και εμεις χορεουμε στον σκοπο της
    αλλοτε μας παιζει κλαρινο,και αλλοτε μαντολινο

    αυριο φευγω μονοημερο,ξερω οτι δεν θα εχει πουλια,αλλα θα το παλεψω με το νεαρο σκυλι
    και οτι κανω,απο τωρα ειμαι ηδη στα ελατα παιδια,θα παω και σε ενα αγαπημενο μερος
    και οτι κατση,μηπος πεινανε τα παιδια μου,καλα θα περασω ετσικαι αλλιως,και στο κατω κατω αμα δεν ακουσω το πα πα παπ δεν φευγω,εκει [τανη τανη μεχρι να πετανη]
    που ελεγε και ενα γιουφτος χα χα,αν δεν εχω γυρισει αυριο το βραδυ να γραψω στηλτε την ΕΜΑΚ στα συνορα ευρυτανια φθοιωτιδας γιατι θα εχω χαθη μεσα στην ζουγκλα με τον ταρζαν χα χα,,καλες χελωνεεεεεεεεεεεεεεεεεεες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #470302

    ηλια στείλε στιγμα ρε φιλε να στειλουμε την ΕΜΑΚ :yahoo: :yahoo:

    By the way κατι ακουσα απο κατι φιλους για εκει πανω… αν τελικα ήταν οντως εκει!

    ΑΠο σαββατο και εγω θα ειμαι εξω για 10 μερες στη θεσσαλια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470317

    ενα μεγαλο μπραβο στους συναδελφους μου(την βαρδια μου σε συνεργασια με την εμακ λαρισας) που την προηγουμενη εβδομαδα κανανε διασωση σε ενα γκρεμο στα βραγκιανα(αγραφα) καρδιτσας,για να σωσουνε ενα σκυλακι επανιελ που επεσε σε χαραδρα 30 μετρων ενω κυνηγουσε περδικα,μπεκατσα κ ξαφνικα απο την πολυ ομιχλη βρεθηκε στο κενο…η διασωση κρατησε πανω απο 5 ωρες,μιας κ στο σημειο ειχε πολυ ομιχλη κ εντονο αερα… το μπιμπερ χτιπουσε 5 ωρες στην φερμα κ νομιζαμε οτι το σκυλακι εχει πεθανει.αλλα οταν φτασανε εκει το ειδανε σε κατασταση σοκ. κ μετα που μιλησαμε με το φιλο κυνηγο που ειναι απο αθηνα ειπε οτι ειχε σπασει την λεκανη κ τωρα αναρωνει…τραγικη φιγουρα ο φιλος κυνηγος που δν εγκατελειπε τον πιστο του συντροφο,κ μας ελεγε οτι το ειχε μεγαλωσει απο κουταβι(8 ετων ειναι τωρα) κ το ειχε μεσα στο σπιτι του συνεχεια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    612vsl στις #470322

    συγχαρητηρια στην ομαδα καθως επισης στον κυνηγο που λειτουργησε ψυχραιμα κ ειδοποιησε τα αρμοδια ατομα κ βεβαια ενα μεγαλο μπραβο στο σκυλακι που ειχε την ψυχη να κρατηθει!το μπιπερ στο συγκεκριμενο περιστατικο,ισως να του εσωσε τη ζωη με την εννοια οτι υπεδειξε το σημειο που βρισκοταν!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #470324

    Μπραβο στα παιδια του σωματος,γιατι θα ηταν κριμα για το σκυλακι,τωρα αναγκαστικα θα παρη συνταξη ο σκυλακος,και θα ειναι αραχτος και λαιτ που λεμε,του αξιζει οπως και σε ολα τα σκυλακια

    το λαθος που εκανε ο συναδελφος ηταν οτι κυνηγησε με ομιχλη,προφανος σε ενα μερος που δεν το ηξερε καλα,ακομα και σε βουνο που το εχεις δευτερο σπιτι σου με ομιχλη μπορει να παθης λαχταρα,και να βγεις αλλου για αλλου

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,721 έως 12,735 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων