ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,751 έως 12,765 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470379

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>maniakos wrote:</div>
    Ογιωργος ειναι τρελος με τα σκυλια και φανατικος επανιελας εαν δεις πως εχει ολα τα σκυλια του θα παθεις σοκ φιλε ουτε ανθρωποι δεν ζουν ετσι ?Προχτες ειχα παει σπιτι και ειδα το σκυλι πραγματικα ο σκυλος εχει μεγαλο θεμα με το πισω ποδι

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΚΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

    </div>

    το ξερω φιλε μου μου το ειπανε οι συναδελφοι μου… μπραβο στο παληκαρι…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470381

    χαχαχαχα γιαννη δν παλευεσαι φιλε μου, για τον λιακο θα κανουμε τα παντα κ πεζοπορα τμηματα θα βαλουμε.χαχαχαα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470382

    γεια σας παιδες μοναχικο απογευματινο 2ωρακη βρηκα 4 πουλια τουφεκισα και τα 4 και πηρα τα 3. καλα ηταν!!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    [

    </div>

    μπραβο φιλε μου…. :good:
    αναλογη συνεχεια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470390

    γεια σας παιδες μοναχικο απογευματινο 2ωρακη βρηκα 4 πουλια τουφεκισα και τα 4 και πηρα τα 3. καλα ηταν!!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    [

    </div>

    Μπραβο Λευτερη. Δωσε φωτο στο λαο να φτιαχνομαστε και να παιρνουμε δυναμεις. Ειμαι στην πριζα φιλε για αυριο,η φωτο μου αναψε φωτια. Εχεις υποψη σου αν οι φιλες τους περασαν εγατια και πηραν το φερρυ για Κερκυρα;χαχαχα. Να εισαι καλα φιλε. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #470395

    Ωραία πράματα Λευτέρη και ωραιο φόντο η φωτό σου! !!
    μπράβο ρε παλικάρι καλή συνέχεια!! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #470397

    Mπραβο ρε λευτερη,παντα τετοια

    Παιδια αυριο το πρωι 4.30 εχει αναχωριση για τα πατρια εδαφη,το ριμαδι το gps κατι δεν το εχω βρει στο μενου και κολαω [γαμω τους δορυφορου σας]
    θα παω παιδια την βολτα μου και οτι κατση,το σκυλι ειναι απειρο απο μπεκατσα,μονο δυο πουλια εχει φερμαρη τις προαλες,αλλα θα το παλεψω,αμα με ακουση ο φιλος και κανουμε 2-3 στασης στα κοτετσακια μου κατι θα βρουμε του φουστη,αλλα εγω για το κυνηγι δεν χαλαω το κεφι τις παρεας,παμε οπου κανει κεφι,το πολυ πολυ αν εκει που θα παμε δεν βρω πουλι να τον ξεκατινιασω στο περπατημα μεχρι να βρω χα χα,θα εχω και την καμερουλα μαζι μακαρι να γραψω καμια φαση καλη,θα εχετε και φωτορεπορταζ αυριο,πρωτα ο θεος,αν και τα νεα δεν ειναι καλα απο θεμα πουλιων εμενα το μπεκατσοενστικτο για αυριο βαραει,οποτε παω και οτι γινει,τον ελατισιο αερα μου θα των παρω παντος

    και στο γυρνα θα περασω και απο το αδερφι μου στην λαμια που εχει μαγαζακι με μεζεδες και θα φαμε καλη μασα,τι αλλο θελουμε; τιποτα χα χα
    αντε καλες χελωνες σε ολους παιδες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #470410

    να ειστε καλα παιδια καλη συνεχεια και σε εσας. γιαννη μια κακοκαιρια εδω θα σας στειλει πουλια κατω θεμα χρονου ειναι!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #470424

    τι όμορφο που είναι το δάσος αυτή την εποχή! τα χρώματα, οι εικόνες, οι μυρωδιές του…. ΜΑΓΕΙΑ :rose:

    το έγραψα γιατί πριν από λίγο τα συζητούσα με κάποιους…. που ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΧΑΝΟΥΝ! :negative:

    Υ.Γ.1 θερμά συγχαρητηρια στον φίλο Γιώργο για την επιτυχία του! :rose:
    ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ και φτου φτου :whistle:

    Υ.Γ.2 και φτου φτου :whistle: σε όλους μας που την κυνηγάμε την βελουδομάτα! :yahoo: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #470426

    Εύγε Μιχάλη :bye: για το βιντεάκι που μας παρέθεσες! :yahoo:

    από τις -όποιες- γνώσεις μου, μου έκανε εντύπωση η ΠΟΙΟΤΗΤΑ των σκύλων! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #470433

    kati μου λεει οτι αυριο θα εχει πουλια στο βουνο, δεν ξερω το εχω προαισθημα … αλλα εγω δυστηχως δεν θα ειμαι εκει, κυριακη θα μπορεσω να παω ομως :scratch:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    μία από τα ίδια συνάδελφε!κάτι φιλαράκια πήγαν Τρίπολη σήμερα και έκαναν τέσσερα σηκώματα διαφορετικά πουλιά και δεκτικά μέσα σε δύο ωρίτσες!το μόνο τους κακό έιναι ότι κυνηγάνε με σέττερ!!!!χαχαχαχαχαχα :yahoo: :yahoo: :yahoo: κυριακή ερχόμαστε!!! :yes: :yes: :yes: :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470454

    Καλησπερα παρεα. Σημερα ητηθηκαμε,οι βασιλισσες μας πηραν το “οπλο και τα μπιμπερ” και εξηγω. Εκανα 12η13 σηκωματα (2η3 πουλια) ολες φερμαριστες,καποιες δεν σηκωνονταν παρα μονο με πετρες και ,αν θελετε το πιστευετε,δεν τουφεκισα καμια. Ηταν σε πολυ πυκνο πουρναρι και με το σηκωμα δεν επαιρναν υψος,μονο μια ειδα και αυτη για ελαχιστα. Σε καποια στιγμη ανεβηκα σε μια πλαγια,πανω σε μεγαλους βραχους το πουλι ηταν απο κατω,ακουγα τα φτερα αλλα πουλι δεν ειδα,πως εφυγε μονο αυτη και ο Θεος ξερουν. Κατα τις 13:00 κατεβηκα απο το βουνο κατακοπος και εγω και τα σκυλια. Παντωςμπηκαν πουλακια, με οσους μιλησα ολοι βρηκαν. Καλα ηταν,κατεβηκα γεματος ωραιες εικονες και ικανοποιηση απο την προσπαθεια των σκυλιων. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #470459

    Γεια και χαρα σας,πηγαμε την βολτα μας σημερα στα ελατα με ενα φιλαρακι μου που εχει το σκυλι που κυνηγαω φετος,παιδια μπεκατσες δεν ειχε στα ελατα,δυο πουλια θα μπορουσα βεβαια να τα παρω ανετα,αλλα τις σηκωσα με τα ποδια και οχι με το σκυλι,και για αυτο δεν τις ντουφεκισα,μπας και παρη καμια στο στωμα το σκυλι,τα πουλια παρολο που εγω τα σηκωσα πολυ κοντα μου δεν δεχοντουσαν με τιποτα μετα παιδια,και φανταστητε οτι φυγανε ατουφεκιστες
    μονο κατι λευκες σε ζεστη θεση,αλλα χαρηκα οταν βρηκα τον συμπεθερο στο χωριο[γουρουνας]και μου ειπε οτι εχει πουλια στα ντουσκα και οχι στα ελατα
    και μου εβαλε πολυ χερι που δεν τον πηρα τηλεφωνο να μου πει που ειναι οι μπεκατσες
    και καλα μου εκανε χα χα

    πηρα και την πληροφορια που ειναι τα πουλια και ελπιζω να ξαναπαμε συντομα,τωρα μπηκανε πουλια παιδια,εδω και 3 μερες φανηκαν,αλλα ειναι σε πολυ πονηρα μερη παρολο το νερο που εριξε,αυτες ειναι μεσα στα ρεματα οι ρουφιανες.τελος καλο ολα καλα ομως,και την ειδα,και το παπα παπ ακουσα,απλα δεν την χουφτωσα γιατι ετσι επρεπε,οταν πας με νεαρο σκυλι και τουφεκας τα πουλια που σηκωνεις με τα ποδια,σκυλι δεν θα βγαλεις ποτε
    μανιταρια μαζεψαμε μπολικα,,α και ξεχασα,χαθηκα τελικα χα χα αλλα να ειναι καλα η παναγιτσα το βρηκα το αμαξι χα χα,ελπιζω η θεα αρτεμις να μου δωση την επομενη δυο πουλακια με το σκυλακι μας,και αν οχι εμεις παλι καλα θα περασουμε
    βαζω και δυο φωτο τα κοτετσακι μου,εχω και κατι βιντεακια μεσα στα ελατα σε μερη μαγικα,αμα φτιαξω κανενα θα το βαλω,καλες χελωνες σε ολους
    ο μανιακος φιλος μου πρεπει να πηρε πουλια σημερα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #470462

    Αρκη που ηρθανε ρε γιαννη,και την επομενη κατι θα κανουμε χα χα
    εγω να δεις τι επαθα που τις σηκωσα με τα ποδια και μου εφυγαν σαν κυριες
    πιο ευκολες τουφεκιες δεν γινοτανε,,και οταν πας με το σκυλι σου φευγουν με τετοιο τροπο
    που πολλες φορες τουφεκας του κορμους απο τα ελατα χα χα,αααααχ την επομη θα παω μεσα στο βασιλειο τους φιλε,ε αμα εχεις συμπεθερο γουρουνα ειναι ενα ατου χα χα,και το κλαρι εχει φυλο πανω,και θα γινει εκει μεσα του κουτρουλι ο γαμος χα χα αρκη να τις φερμαρη το σκυλι
    γιατι ανοιγετε και εγω επιδη ξερω τα μερη περπαταω μεσα στα πατηματα τους και πολλες φορες τις προγκαω μονος μου,αντε στην επομενη φιλε μου καλες χελωνες χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470467

    Αρκη που ηρθανε ρε γιαννη,και την επομενη κατι θα κανουμε χα χα
    εγω να δεις τι επαθα που τις σηκωσα με τα ποδια και μου εφυγαν σαν κυριες
    πιο ευκολες τουφεκιες δεν γινοτανε,,και οταν πας με το σκυλι σου φευγουν με τετοιο τροπο
    που πολλες φορες τουφεκας του κορμους απο τα ελατα χα χα,αααααχ την επομη θα παω μεσα στο βασιλειο τους φιλε,ε αμα εχεις συμπεθερο γουρουνα ειναι ενα ατου χα χα,και το κλαρι εχει φυλο πανω,και θα γινει εκει μεσα του κουτρουλι ο γαμος χα χα αρκη να τις φερμαρη το σκυλι
    γιατι ανοιγετε και εγω επιδη ξερω τα μερη περπαταω μεσα στα πατηματα τους και πολλες φορες τις προγκαω μονος μου,αντε στην επομενη φιλε μου καλες χελωνες χα χα
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Καλησπερα Ηλια. Εχεις δικιο Ηλια,αρκει που ηρθαν λιγα πουλακια να’χουμε να ασχολουμαστε και ειδικα γι’αυτους που εχουν κουταβια οπως εσυ. Τωρα που εχεις πληροφοριες ξαναπηγαινε Ηλια,ειμαι σιγουρος καπου θα τις στριμωξεις τις κοπελες και ο σκυλος θα δαγκωσει βασιλισσα. Εσενα σου φευγανε απο τα σκυλια,εμενα δεν σηκωνονταν σημερα. Εδω επρεπε να ειχαμε το κουταβι σου,με ενα κυνηγι θα ηταν ετοιμος,μεγαλο σχολειο θα ηταν οι σημερινες που βρηκα για κουταβια. Κυριακη τωρα Ηλια, καλες χελωνεεεες φιλε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470472

    Καλησπερα φιλαρακια….. σημερινο κυνηγι με το ματι γαριδα,καθως εφυγα απο την υπηρεσια κατευθειαν στις 7.30 κ με μια μεγαλη ανυπομονεσια να φτασω στο βουνο…. πολυς κοσμος,αλλα τους εκανα ντριπλα κ τους ξεφυγα…χεχεχε
    σηκωσα 6 πουλακια κ χαιδεψα τα 4,στην κυριολεξια τα χαιδεψα. Θα δειτε την φοτο…τα αλλα δυο αν και φερμαριστα δεν πεταξε φωτιες η κανη μου…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,751 έως 12,765 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων