ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,796 έως 12,810 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470657

    Γεια σας μπεκατσοπαρεα… σημερινο κυνηγι σε ελατο βρηκα 5 πουλια τα 3 ηρθανε για παρεακι…. κ μερικες φωτο.


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470662

    Για αυτο το εστω και ενα πουλι παμε παναγιωτη,και για τους κοπους του σκυλου,αλλα και τους δικους μας,γιατι για να βγαλουμε ενα 100 ευρω που χαλασα σημερα πρεπει να τρεξουμε
    φιλε μου πολυ πριν απο τον σκυλο,και μετα να παμε για κυνηγι,και χιλιομετρα κανουμε,και ξενυχτια,και πολυ ποδαροδρομο ριχνουμε,για αυτο το ενα πουλι,και σημερα ελεγα οτι επιδη δεν τουφεκισα τις αλλες δυο προχθες που σηκωσα με τα ποδια θα μου τις εδινε σημερα,αλλα αυτες ειχαν αλλα σχεδια χα χα,,ομως δεν ξερουν οτι οσο με παιδευουν τοσο θα το πληρωσουν εκει που θα τις κανω τοκα φετος χι χι

    το σκυλι δεν το φοβαμε,κοβει το ματι μου απο τις πρωτες 2-3 μπεκατσες που θα βρει τι καπνο θα φουμαρη ο σκυλος,και αυτον τον βλεπω για κοχυμπα,αλλα ενα πουλακι ρε φουστη μου,εστω ενα το ηθελα σημερα,και για το σκυλι,αλλα και για μενα φιλε
    και εγω χαρμανης ειμαι για ενα αγγιγμα της,αυτο νιωθω αυτο λεω

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    εσυ παλιο φιλε ελα στα κοτετσακια τα δικα μου, να χαιδεψεις μερικες…. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #470664

    φιλε μανιακε πολλα μπραβο ! εισαι το boss στο φορουμ …αλλα οταν χτυπας μια μπεκατσα ( και οποιοδηποτε αλλο πουλι)και πεφτει ζωντανο πιστευω οτι θα πρεπει να το θανατωνεις αμεσως για να μην υποφερει , αυτο αλλωστε δειχνει και σεβασμο απεναντι στο ηττιμενο θηραμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #470665

    Παρασκευή και Σάββατο τις χάρηκα εγώ με έναν φίλο,
    αρκετά πουλιά ,πολλά σηκώματα και μας ακολούθησαν μόνο τέσσερις βασίλισσες,
    σε κλαρί τις βρήκα, και είχαμε ένα ανέλπιστο δωράκι καθώς όταν ψηλώσαμε σε έρευνα σε κοντοέλατα μας ακολούθησαν και δύο γκρέκες! 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470666

    φιλε μανιακε πολλα μπραβο ! εισαι το boss στο φορουμ …αλλα οταν χτυπας μια μπεκατσα ( και οποιοδηποτε αλλο πουλι)και πεφτει ζωντανο πιστευω οτι θα πρεπει να το θανατωνεις αμεσως για να μην υποφερει , αυτο αλλωστε δειχνει και σεβασμο απεναντι στο ηττιμενο θηραμα.

    σε ευχαρηστω μικρε, να σε καλα κ καλη σταδιοδρομια να εχεις.. αυτο το κανω αμεσως μετα την φοτο,να εισαι σιγουρος γιωργακι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470669

    Παρασκευή και Σάββατο τις χάρηκα εγώ με έναν φίλο,
    αρκετά πουλιά ,πολλά σηκώματα και μας ακολούθησαν μόνο τέσσερις βασίλισσες,
    σε κλαρί τις βρήκα, και είχαμε ένα ανέλπιστο δωράκι καθώς όταν ψηλώσαμε σε έρευνα σε κοντοέλατα μας ακολούθησαν και δύο γκρέκες! ;-)
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    μαικ ειχε λιγο απο ολα,ε? Χαχαχαχα.. μπραβο φιλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #470670

    καλά ήταν γέμισα εικόνες φίλε μου!
    αλλά και εσυ δεν πήγες πίσω ωραίος 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #470672

    :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #470678

    Mπραβο ρε μαικ,αντε το εσπασες καλα το ροδι,μπραβο ρε μανιακ καλα περασες παλι χα χα,,ρε φιλε ασε γιατι εχω γκινια φετος,παω παρασκευη σε λαθος μερος σαν μακακας γιατι δεν πηρα τηλεφωνο τον συμπεθερο την προηγουμενη το βραδυ να ρωτησω που εχουν πιασει τα πουλια
    χθες σε ενα κοτετσακι που εγω το κυνηγησα την παρασκευη και βρηκα μονο ενα πουλι φαντασμα μου λεει ο συμπεθερος οτι επεσε πολυ τουφεκιδη απο δυο ατομα,παω εκει που βαραγε ο αλλος μεχρι χθες πουλια,κυνηγαμε παρεα σημερα και δεν ειχε τιποτα,,και αυτος σε δυο μερες εκει πηρε 7 πουλια,ε αντε και μην πω τιποτα ρε φιλε,τι γκινια ειναι αυτη,οι παλιοσουλατσες μου την κανανε δυο φορες χα χα,,ασε γιατι οπου τις βρω θα τις πετσοκοψω φετος χα χα
    μακαρι να μπορεσω να ερθω ρε φιλε,απλα μονοημερο ειναι δυσκολα
    αλλα κατι μπορη να κανουμε νεα παιδια ειμαστε χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #470679

    ευχαριστώ Γιώργο να σαι καλά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #470680

    Ηλία θέλει και τύχη φίλε μου, που θα πάει θα έρθει!
    στην περιοχή που μου έλεγες ότι θα πας άκουσα το βράδυ της Παρασκευής για ένα πιτσιρικά με 7 πουλιά στο χέρι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470681

    Mπραβο ρε μαικ,αντε το εσπασες καλα το ροδι,μπραβο ρε μανιακ καλα περασες παλι χα χα,,ρε φιλε ασε γιατι εχω γκινια φετος,παω παρασκευη σε λαθος μερος σαν μακακας γιατι δεν πηρα τηλεφωνο τον συμπεθερο την προηγουμενη το βραδυ να ρωτησω που εχουν πιασει τα πουλια
    χθες σε ενα κοτετσακι που εγω το κυνηγησα την παρασκευη και βρηκα μονο ενα πουλι φαντασμα μου λεει ο συμπεθερος οτι επεσε πολυ τουφεκιδη απο δυο ατομα,παω εκει που βαραγε ο αλλος μεχρι χθες πουλια,κυνηγαμε παρεα σημερα και δεν ειχε τιποτα,,και αυτος σε δυο μερες εκει πηρε 7 πουλια,ε αντε και μην πω τιποτα ρε φιλε,τι γκινια ειναι αυτη,οι παλιοσουλατσες μου την κανανε δυο φορες χα χα,,ασε γιατι οπου τις βρω θα τις πετσοκοψω φετος χα χα
    μακαρι να μπορεσω να ερθω ρε φιλε,απλα μονοημερο ειναι δυσκολα
    αλλα κατι μπορη να κανουμε νεα παιδια ειμαστε χα χα
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    αποφαση θελει φιλε,,,, παρτην κ ελα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470682

    Καλησπερα φιλαρακια. Θα ξεκινησω απο τον φιλο Μιχαλη,που εσπασε το ροδι και χαιδεψε τις βασιλισσες, Μιχαλη ηταν θεμα χρονου φιλε. Σειρα τωρα εχει ο Ηλιας,υπομονη φιλε, κοντη γιορτη οι κοποι σου θα ανταμοιφθουν καπου θα τις στριμωξεις τις κοπελες καιτοτε θα χορεψουν στο ρυθμο σου. Ο φιλος Μανακιος τωρα,τι να πω αλλο,τα λενε ολα οι φωτο,αν και μετα απο πολυ σκεψη βρηκα το λογο που πανε εκει οι βασιλισσες:ειναι ομορφοπαιδο και τις ξεμυαλιζει χαχαχα,να’σαι καλα ρε φιλε να μας ανεβαζεις. Εγω σημερα πηγα χαμηλα και τιποτα το αξιο λογου,σε 4ωρο ψαξιμο με τον κουμπαρο μου,βρηκαμε μια αναλαφρη η οποια εκανε φτερο με την ανασα μας,μας παιδεψε εμας και τα σκυλια για μιση ωρα και οταν το αποφασισε χαθηκε. Στην επιστροφη περασαμε απο το κοτετσι που εχουμε για εκπαιδευση,βρηκαμε 1 μονιμη η οποια μας χαρισε μερικες ωραιες εικονες απο τα σκυλια μας μιας που ειναι στο πυκνο ηρεμη και αφου δεν οαει κανεις αλλος δεχεται τα σκυλια ανετα. Οι φωτο ειναι απο εκει. Καλη συνεχειπαιδια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470684

    Στις 3 φωτο ειναι τα σημεια που την βρηκαν τα σκυλια αφου σηκωνοταν,η αποσταση μεταξη τους ειναι 20-25 μετρα,δεν παει μακρια, κανει στο πυκνο κυκλους.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #470702

    Παρασκευή και Σάββατο τις χάρηκα εγώ με έναν φίλο,
    αρκετά πουλιά ,πολλά σηκώματα και μας ακολούθησαν μόνο τέσσερις βασίλισσες,
    σε κλαρί τις βρήκα, και είχαμε ένα ανέλπιστο δωράκι καθώς όταν ψηλώσαμε σε έρευνα σε κοντοέλατα μας ακολούθησαν και δύο γκρέκες! ;-)
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    :good: :good: 😉

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,796 έως 12,810 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων