ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,081 έως 13,095 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #472401

    Καλησπερα παρεα. Μπραβο Θαναση,,ευχομαι αναλογη συνεχεια,Βασιλη για φτερωτο πηγες με τριχωτο γυρισες μπραβο σ’εσενα και το φιλαρακι σου. Ηλια ολοι αυτο περιμενουμε μπας και παγωσει λιγο και ξεκολησουν οι κοπελες απο βορεια,αν και δεν πρεπει να εχω παραπονο γιατι ολο και κατι βρισκω. Εδω Κερκυρα μετα το 10ημερο με νοτια και βροχη σημερα ειχε βοριαδακι και το βραδυ εριξε χιονι στα βουνα τις Αλβανιας που βλεπουμε,το πρωι ειχε λιγο κρυο. Αυριο θα βγω με ελπιδα για καποιο μπασιματακι η καποια εσωτερικη μετακινηση. Οσογια τον πιτστρικα χαιρομαι να βλεπω τετοια παιδια να την κυνηγανε οπως τις αξιζεικαι οχι στα καρτερια. Το κακο ειναι μολις κανει καποιο μπασιμο θα βγουν και οι λιγουρηδες στα καρτερια. Καλη συνεχεια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #472403

    Καλησπερες πολλες απο γιαννενα λεβεντες,σημερα κρατησε ο καιρος μετα απο 10 μερες συνεχομενης βροχης με βορειαδακι και πτωση θερμοκρασιας περιμενω μηπως μας κανει την χαρη κανα μπασιματακι γιατι αλλιως τελος η χρονια για εμας εδω στα ΒΔ…..εχθες σε 3ωρο στο πουρναρι με το ζορι μια φερμα πηρα και αυτο το πουλακι ηταν σε τοσο πυκνο που δεν μπορουσα να σπασω απο πουθενα για να φτασω στον μπρετονα μου……συνεχιζουμε περιμενοντας τον αγιο βασιλη μπας και μας φερει τπτ δωρακια,με τοσο νερο εκαναν την εμφανιση τους και τα μπεκατσινια και θα εχουμε λιγο παιχνιδι εκει .

    Καλησπερα Θοδωρη. Τιγινεται Γιαννενα ρε φιλε,αν δεν εχει εκει που ειναι κοτετσι τι να πω. Και ο ξαδερφος μου που ηταν εκει μια βδομαδα λιγα πραγματα. Πιστευω οτι λογω βροχης τα πουλια ειναι απλωμενα παντου,αυτο καταλαβα απο τα λεγομενα του ξαδερφου,γιατι σε κλασικα για την εποχη κοτετσια ειχε ελαχιστα πουλια και αυτα δεν δεχονταν. Τελος παντων γραψε γραμμα στον Αγιο Βασιλη να σου φερει “τα δωρα” που θελεις χαχαχα. Καλη συνεχεια σου ευχομαι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #472413

    καλησπερα παιδες, δεν παιζετε αυτο το φετινο… η χειροτερη χρονια μακραν για γιαννενα και ηπειρο μεχρι στιγμης σε ολες της εξοδους 1-2 σηκωματα και αυτα με 3-4 ωρες ψαξιμο ο καιρος μαυρο χαλι τα ειπε και ο θοδωρης ποιο πανω βροχη ασταματητα με νοτιαδες. σημερα που κρατησε πηγα μια βολτα ενα 2ωρο βρηκα 2 πουλια δεν δεχοταν κανενα απο τα 2 τιναζαν απο πολυ μακρια της παρατησα και εφυγα. τωρα που τελειωνει και η περδικα να δω τι κανουμε…. :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #472425

    Mπραβο θαναση,το ζευγαρακι εσωσε το ματς στο 9Ο χα χα
    θοδωρη και λευτερη απο γιαννενα γυρισε ενας φιλο,ς 3 μερες κυνηγι 4 πουλια
    χαλια μαυρα φετος,και σε παρα πολλες περιοχες δεν εχει πουλια
    γιαννη τι να κανουμε φιλε, οπως βαρανε χορεουμε,οχι αν θελουμε ας κανουμε και αλλιως
    εγω εχω τις αγαπουλες μου τωρα εδω και με εχουν στην τσιτα χα χα
    απλα θελω και καμια φρεσκια να γουσταρω καμια φερμα, και καμια τουφεκια φυσικα

    ΥΣ
    Γιαννη τα πουλια δεν κολλησανε στα βορεια,απλα δεν ειναι καλη η χρονια
    αμα η χρονια ειναι καλη ροβολανε κανονικα,και δεν κολλανε πουθενα
    και με τοσο φαι που εχει παντου γιατι να κολλησουν,απλα απο τα βορεια φευγουν με τον παγετο,και σε αυτο βγαινει κερδισμενη πιο πολυ η νησος του πελοπα
    που ειναι το πιο νοτιο σημειο,και μερικα σημεια στην κεντρικη ελλαδα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #472428

    Καλησπερα στην παρεα κ μπραβο σε ολους σας.Σημερινη εξοδο με τον γαμπρο μου σηκωσαμε 5 μπεκατσες,πηραμε τις 2. Αλλες 2 φυγανε λογο ασυνονησιας η αλλη φαντασμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #472430

    Ελα ρε λαμπρο ωραιος,ετοιμος να σε παρω τηλεφωνο ημουν
    λεω που χαθηκε αυτο το κομαντο χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #472431

    Ελα ρε πετρο ωραιος,ετοιμος να σε παρω τηλεφωνο ημουν
    λεω που χαθηκε αυτο το κομαντο χα χα

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Μιχάλη ο Ηλίας είδες βάρεσε 2
    Λάμπρος 😉
    είπα να βαφτίσω και εγώ Ηλία όχι μόνο εσύ χαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #472433

    Α ρε Λιακο τις εχεις ταραξει φετος………τις μανιτες. :yahoo:
    Θαναση και στα ταιρια τους.Γιαννη τωρα μολις ακουσα οτι χιονισε στη δυτικη μακεδονια .Ετοιμασου τα κοριτσια θα περασουν στο νησι για διακοπες.χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #472438

    Καλησπερα στην παρεα κ μπραβο σε ολους σας.Σημερινη εξοδο με τον γαμπρο μου σηκωσαμε 5 μπεκατσες,πηραμε τις 2. Αλλες 2 φυγανε λογο ασυνονησιας η αλλη φαντασμα.

    Μπράβο ρε φίλε,και στα ταίρια τους.!!!!
    Ετσι….να ανεβαίνει το ηθικό μας λίγο. :good:

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5749
    Prowler ® στις #472439

    Κάντε λιγάκι υπομονήηηηηηη 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #472445

    Ρε λιακο εκτος απο νονος ριξε κ κανενα ξεματιασμα,γιατι εχω παθει αλλα.

    μαικ μου αρκει ενας νονος,χαχαχα

    Λουκας ευχαρηστω αδερφε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #472454

    Καλησπερα φιλοι. Βασιλη ας ερθουν τα κοριτσια και εγω θα τις ξεναγησω στο νησι χαχαχα. Τι εγινε παιδια αρχισαμε καιτις κουμπαριες τωρα,αν (ξανα)βαπτισεται τον Λαμπρο θελω να με καλεσετε αλλιως θα αυτοκαλεστω χαχαχα. Εσυ Λαμπρο μου το χαβα σου ματι ξεματι εισαι ο φοβος και ο τρομος των πουλερικων χαχαχα παντως Λαμπρο αν εχεις δυο νονους θα εχεις και πιο πολλα δωρα,θα σου κακοπεσει να σου περνουν παπουτσια τα Χρηστουγενα και λαμπαδα με αυγο το Πασχα;χαχαχα και προσεχε μην πεις οχι του Μιχαλη και παρεξηγηθει!!!!!!!! Να’σται καλα ρε φιλαρακια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #472457

    Μπα δεν παρεξηγιέμαι με τον Λάμπρο αλλά για εξιλέωση θα τον βάλω όταν ανέβω πάνω (σύντομα θα είναι μάλλον) να κεράσει τα ποτά και εγώ θα βάλω το φαγητό, χαχα
    Γιάννη όλα καλά χάθηκες λέω θα βγήκε εκτός νησιού το φιλαράκι για κυνήγι!
    Μάριε κάτι ξέρεις εσύ για να μας λες να κάνουμε λιγάκι υπομονή!
    εσύ Λουκά τι λες;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #472458

    Ασε μαριε η υπομονη εχει και τα ορια της,ποτε για τον ιανουαριο λες
    οταν θα κανει κανα χιονι,και φυγουν οι λιγες απο τα βουνα και φανουν στον καμπο πολλες; το εγραψα στις 13 νοεμβρη οτι δεν θα εχει πουλια φετος,μπηκε δεκεβρης και ακομα τιποτα
    σε ολα τα κλασικα μπεκατσοτοπια στερεα κεντρικη ελλαδα βαρανε κλαρινο

    μην κοτατε τον λαμπρο και νομιζετε οτι εχει πουλια,ο λαμπρος με το περπατημα που κανει επρεπε να βρισκει 8 με 10 πουλια το λιγοτερο την ημερα,και βρισκη 4-5 με το ζορι
    και επρεπε να ειχε και μερες με πανω απο 10 σηκωματα
    μακαρι να ερθουν μαριε,εγω τις περιμενω με ανοιχτες τις κανες χα χα

    λαμπρο να σε ξεματιασω ρε φιλε,αλλα αυριο μετα το κυνηγι
    γιατι την τελευταια φορα ειδες τι επαθα χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #472468

    Μπα δεν παρεξηγιέμαι με τον Λάμπρο αλλά για εξιλέωση θα τον βάλω όταν ανέβω πάνω (σύντομα θα είναι μάλλον) να κεράσει τα ποτά και εγώ θα βάλω το φαγητό, χαχα
    Γιάννη όλα καλά χάθηκες λέω θα βγήκε εκτός νησιού το φιλαράκι για κυνήγι!
    Μάριε κάτι ξέρεις εσύ για να μας λες να κάνουμε λιγάκι υπομονή!
    εσύ Λουκά τι λες;
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    Ειχα κατι τρεχαματα Μιχαλη μου,για κυνηγι ηταν να παμε Γιαννενα την Κυριακη αλλα κατι προεκυψε και μειναμε στο νησι και τελικα καλυτερα γιατι οι φιλοι που πηγαν ηπιαν milko(που λεει ο Ηλιας),εμεις εδω πιο πολλα πουλια βρηκαμε. Θα βγω αυριο και βλεπουμε,δεν ξερω αλλα ειμαι αισιοδοξος το πολυ πολυ να κανω πιπιλα χαχαχα. Τα λεμε φιλε. :bye: :bye:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,081 έως 13,095 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων