ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,096 έως 13,110 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #472469

    Μάριε κάτι ξέρεις εσύ για να μας λες να κάνουμε λιγάκι υπομονή!
    εσύ Λουκά τι λες;

    Μιχάλη φίλε μου εγώ είμαι απαισιόδοξος.
    Θεωρώ ότι η χρονική περίοδος από 15 Νοεμβρίου έως 10 Δεκεμβρίου που
    έπρεπε να έχει πουλιά,δεν είχε όσα περιμέναμε.
    Μακάρι να πέσουν πουλιά αργότερα αλλά το θεωρώ λίγο δύσκολο.
    Μάλλον είναι μια μέτρια πρός κακή μπεκατσοχρονιά.
    Αν κρίνω από τον εαυτό μου,έχω κάνει δύο εξορμήσεις από μία
    εβδομάδα περίπου η κάθε μία και έχω πάρει μονοψήφιο αριθμό
    πουλιών.
    Πολύ κακή συγκομιδή σε σύγκριση με προηγούμενες χρονιές.
    Ιδωμεν..!!!!

    ΛΟΥΚΑΣ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #472472

    Γιάννη και Λουκά καλοί μου φίλοι με τα πουλάκια αυτά που έχουνε έρθει θα το παλέψουμε,
    εγώ περιμένω λίγα ακόμα να έρθουν και να ανέβουν οι συναντήσεις!
    σίγουρα δεν πάει και καλά αλλά έτσι είναι τι να κάνουμε αυτό δεν μπορούμε να το αλλάξουμε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #472505

    Καλησπερα παρεα. Πιπιλα σημερα παιδια, ειναι που ημουν και αισιοδοξος τρομαρα μου,επελεξα να παω στα ψηλα με την ελπιδα καποιου μπασιματος αλλα τιποτα. Σε 4ωρο ψαξιμο μονο μια λευκη πηρα σε πουλι το οποιο ειχε φυγει δευτερολεπτα πριν παειη σεττερινα,την ειδα σηκωθηκε αθορυβα. Περα απο αυτο τιποτα αλλο αξιο λογου εκτος απο τις βοσκησιες σε 2 σημεια απο βραδυνα πουλια. Ο καιρος,το ξημερωμα ειχε 5 βαθμους με ξαστερια και μετα ηλιοφανεια. Αυτα φιλαρακια,παρασκευη τωρα που ειναι του Αγιου Σπυριδωνος,πολιουχος της Κερκυρας,σημαδιακη μερα στα μπασιματα,πολλες χρονιες τετοια μερα εχουμε βρει πουλια αν και φετος ειναι δυσκολα,μακαρι να βγω λαθος. Παντως στα χαμηλα ολο και κατι υπαρχει να ασχολουμαστε. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #472506

    Στις φωτο βλεπετε τις τρυπες απο το ραμφος πανω στην κοπρια απο μοσχαρια και φυσικα το “αποτυπωμα της”

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #472519

    Λαμπροοοοοο φερε μια ξεματιαστρα φιλαρακιιιιιιιιιιιιι
    πρωι πρωι πριν φυγω εμεινα με την μεση στο χερι,και ο πονος μεχρι κατω στην γαμπα
    και στην αρχη δεν μπορουσα να κανω βημα,δεν το εχω ξαναπαθει ποτε αυτο

    τωρα νορτζεσικ και αραχτος μεχρι να φτιαξη η μεση,και σημερα απο αποψη κρυου
    και ανεμου ηταν μακραν η καλητερη μερα,καποιος φουστης κυκλωπας με ματιασε
    μαλον θα το γυρισω σε εβδομαδιαια ενημερωση,για να μην πω μηνιαια
    φτου ξελευτερια για ολους χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    388
    baspan στις #472522

    ΛΙΑΚΟ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ.
    ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΚΟΝΤΕΡ.ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΔΟΥΛΕΥΕΣ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ….ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ,ΠΕΡΔΙΚΕΣ,ΚΟΥΒΑΛΗΜΑΤΑ Κ.Τ.Λ.ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΕΤΕΙΝΟΥ ΧΑ ΧΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΛΑ.ΑΝΤΕ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟ ΖΟΥΓΚΛΟΚΟΤΕΤΣΙ ΣΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    gravara στις #472523

    Καλησπέρα σήμερα η τύχη μας άλλαξε σε δύο συναντήσεις η πρώτη ήρθε μαζί μας ,περιοχή Βοιωτίας.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #472531

    ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΡΕΞΗ……..

    ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΥΧΤΩΣΕ

    ΦΙΛΙΚΑ
    ΤΖΙΜΠΡΙΛ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #472533

    ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΡΕΞΗ……..

    ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΥΧΤΩΣΕ

    ΦΙΛΙΚΑ
    ΤΖΙΜΠΡΙΛ

    :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #472556

    Λαμπροοοοοο φερε μια ξεματιαστρα φιλαρακιιιιιιιιιιιιι
    πρωι πρωι πριν φυγω εμεινα με την μεση στο χερι,και ο πονος μεχρι κατω στην γαμπα
    και στην αρχη δεν μπορουσα να κανω βημα,δεν το εχω ξαναπαθει ποτε αυτο

    τωρα νορτζεσικ και αραχτος μεχρι να φτιαξη η μεση,και σημερα απο αποψη κρυου
    και ανεμου ηταν μακραν η καλητερη μερα,καποιος φουστης κυκλωπας με ματιασε
    μαλον θα το γυρισω σε εβδομαδιαια ενημερωση,για να μην πω μηνιαια
    φτου ξελευτερια για ολους χα χα

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Περαστικά φίλε Loui

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #472557

    Ρε λιακο ξεματιαστρα θες ή καλυτερα αυτη απο διαφημιση του τζοκερ που ο μπαρμπουλης γινετε περδικι στο πιτσ φιτιλι και φευγει μαζι της διακοπες. 😉 :yes: :yes: :yes:
    περαστικα φιλαρακι.

    ΥΣ. Εμαθα οτι εστιλες στο καφενιο χτες μανιταροπιτα.Μονοι τους την φαγανε…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #472558

    Λαμπρο καλη ορεξη,προσεχε με το μαλακο τη βασιλισα γιατι θελει και αυτη χερι!!!!!!!! Ηλια περαστικα φιλε,ξερω τι περνας γιατι απο τη καλοπεραση στη δουλεια καθε χρονο 1-2 κουτακια norgesic τα κατεβαζω,σε 2-3 μερες θα εισαι στο κοτετσι και θα παιζεις κρυφτο με τις αγαπουλες σου χαχαχα. Βασιλη αν ειναι να ερθει η κοπελια απο τη διαφημιση πεφτω και εγω ταβλα χαχαχα.Καλη δυναμη και καλη συνεχεια σε ολους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #472559

    Ευχαριστω παιδες,θα επανελθω δημητριος χα χα

    γαζελα φερτην εσυ την κοπελα και την κανονιζω εγω φιλε
    σε αυτα μονο με πονοδοντο λεω οχι χο χο

    βασιλακι ειμαι πολυ σκληρος για να αποθανω ρε,ελα απο μεθαυριο θα ειμα ετοιμος
    να κοψει λιγο η βροχη να αδειαση το ρεμα γιατι εχω κατι λογαριασμους εκει μεσα
    με καναν γιογιο δυο μωρα,αλλα δεν ξερουν οτι θα τους το κρατησω το διαβατηριο
    ελα και θα σε βαλω στο τσεκ ιν χα χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #472572

    περαστικά Ηλία, χαλαρά φιλαράκι, αλλάζει και ο καιρός και στις αλλαγές πονάει κανα κόκαλο, τώρα η μέση θέλει ξεκούραση και όχι ταζανιές με ξύλα και βάρη, παρεπιπτώντος ωραία η μανιταρόπιτα που ξηγήθηκες εχθές στον καφενέ χαχα
    Βασίλη ας πρόσεχες χαχα

    Γιάννη τι να πω με τις μακρομύτες εκεί που λες θα τις σχίσω εξαφανίζονται και εκεί που λες πάει τελείωσε να τες τσουπ και εμφανίζονται!

    Στέφανε τι λέει πάνω;

    gravara στα ταίρια της!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #472606

    Ηλία :bye: περαστικά σου :rose: όσοι έχουμε υποφέρει από την μέση σε καταλαβαίνουμε απόλυτα!

    Μιχάλη και Ηλία εγώ πιστεύω πως τα πουλιά λόγω καιρού και συνθηκών (πάμπολλες βροχές) έχουν μεν μεταναστευσει αλλά δεν έχουν έχουν φτάσει μέχρι το άκρο της βαλκανικής και ειδικά στο απώτατο άκρο…. αφού βρήκαν άφθονη τροφή και καλές συνθήκες πιο βόρια γιατί να κατέβουν πιο κάτω; 😉

    Από την άλλη όσα ήρθαν έχουν σκορπίσει παντού! δεν μπορείς να τις βρεις εύκολα, συγκεντρωμένες κάπου! αφού βρίσκουν σκουλήκια παντού! έτσι περπατάς με τις ώρες με λίγες συναντήσεις…. 😥

    παρεμπιπτόντως χθες μόνος σε 2ωρο σήκωσα 2 πουλιά. υψομ. 800 -850 μ, δρυοδάσος το ένα στο ανήλιο (ΝΔ προσανατολισμός) πολύ ανήσυχο τινάζονταν 30-40 μέτρα μπροστά από τον μπρετονά μου, το άλλο στο προσήλιο (ΝΑ) περπάτησε αρκετά αλλά δέχτηκε φέρμα, ένας φίλος ήταν πιο χαμηλά σε πολύ υγρό δάσος μικτό με δρυς λεπτοκαρύες γαβριά αγριοτριανταφυλλιές κ.λπ. σήκωσε μια κι άλλος σε πεύκο στα 1000+ (ΒΑ &ΒΔ) επίσης μια και πιθανόν και δεύτερη 5ωρο βάδισμα αυτός. :scratch:

    Κυριακή 2 άτομα σηκώσαμε μια σε περδικοτόπι σε μια μικρή συστάδα 1100 μ ΒΑ-Α 3 1/2 ωρες, Σάββατο 2 σηκώματα 5ωρο σχεδόν περπάτημα, μια Β Σε ανήλιο υγρό δρυοδάσος με λίγες οξιές 1100μ και η άλλη στα 850 μ σε προσήλιο νότιο….. Φιλαράκι μας τα απογεύματα Σ & Κ εκπαίδευε σκύλακα (χωρίς όπλο) σε πεδινές στον κάμπο και σήκωσε μπεκάτσα σε αρδευτικό κανάλι και τις δύο μέρες!!! το είπε στον δικό μου – με την υπόσχεση να μην την τουφεκίσουμε – για να βγάλει την ποιντερίτσα που ακόμα μαθαίνει κανά απόγευμα… :scratch:

    Για τα κουλούρια ή τις πιπίλες που λέει ο Ηλίας σε “κλασικά” μπεκατσοτόπια δεν γράφω τίποτα…. :mail:

    Με λίγα λόγια παντού και πουθενά :wacko:

    Υ.Γ. χμμμμ…. λέω να καθιερώσω τον όρο “μανιταρόπιτα”!!! B-) αντί να πω: έφαγα κουλούρι χτες θα λεω “πάλι μανιταρόπιτα” φάγαμε!!!” :yahoo:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,096 έως 13,110 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων