ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,126 έως 13,140 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5749
    Prowler ® στις #472690

    Ποιος “τρώγεται” με ποιόν; :wacko:

    Εγώ το πεσμένο ηθικό σας, προσπαθώ να ανεβάσω μπρε καρντάσια!!!! :heart: ειδικά του Ηλία :bye:

    χώρια που σκέφτομαι να κατέβω στις εκλογές! 😉

    το λοιπόν:

    ΠΟΥΛΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!! :yahoo:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #472696

    καλημέρα,έχει δικιο ο μάριος πουλιά υπάρχουν χαχαχα
    γνωστός μου το προιγούμενο σκ πήγε στα γιάννενα και είχε αρκετές συναντησεις με της
    κυρίες,και πήρε μαζί του τρείς.
    απο τα όσα μου είπε τα πουλιά δεν δέχονταν εύκολα φέρμα,και της τρείς της πήρε δυσκολα
    μαζί με ένα λαγουδάκι 😉

    απο ότι βλέπω το κακο είναι γενικό φέτος δυστηχώς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #472709

    καλημέρα,έχει δικιο ο μάριος πουλιά υπάρχουν χαχαχα
    γνωστός μου το προιγούμενο σκ πήγε στα γιάννενα και είχε αρκετές συναντησεις με της
    κυρίες,και πήρε μαζί του τρείς.
    απο τα όσα μου είπε τα πουλιά δεν δέχονταν εύκολα φέρμα,και της τρείς της πήρε δυσκολα
    μαζί με ένα λαγουδάκι ;-)

    απο ότι βλέπω το κακο είναι γενικό φέτος δυστηχώς.

    εσυ να μη γραφεις εδω μονο στα τσιροπουλια που κυνηγας , τις ρωσιδες αστες για μας αυτα ειναι αντρικα σπορ…. :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #472714

    Mαριε βρηκες ανθρωπο να του εχει πεσει το ηθικο χα χα
    το πουλι μου μπορη να πεσει καποια στιγμη το ηθικο ομως με τιποτα χα χα
    εγω ετσι και αλλιως καλη η κακη χρονια τα κοριτσια μου τα βρισκω
    εχω καλο κοτετσι και το τιμανε καθε χρονο οι μπαλαρινες μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5749
    Prowler ® στις #472715

    εσυ να μη γραφεις εδω μονο στα τσιροπουλια που κυνηγας , τις ρωσιδες αστες για μας αυτα ειναι αντρικα σπορ…. :good:

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Ώπα σιγά μη σκίσεις κανά καλσόν Βίκτωρα B-)

    Άκου αντρικά σπορ! :scratch:

    μπέρδεψες τους δεινόσαυρους :wacko: που κυνηγάω εγώ με τις στραβές μυτόγκες που πέφτουν πάνω σου :yahoo:

    και μη μου στεναχωρείς τον Μάνο τον προορίζω για γαμπρό Μακεδονίας! :whistle:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #472716

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>manosbmw wrote:</div>
    καλημέρα,έχει δικιο ο μάριος πουλιά υπάρχουν χαχαχα
    γνωστός μου το προιγούμενο σκ πήγε στα γιάννενα και είχε αρκετές συναντησεις με της
    κυρίες,και πήρε μαζί του τρείς.
    απο τα όσα μου είπε τα πουλιά δεν δέχονταν εύκολα φέρμα,και της τρείς της πήρε δυσκολα
    μαζί με ένα λαγουδάκι ;-)

    απο ότι βλέπω το κακο είναι γενικό φέτος δυστηχώς.

    εσυ να μη γραφεις εδω μονο στα τσιροπουλια που κυνηγας , τις ρωσιδες αστες για μας αυτα ειναι αντρικα σπορ…. :good:

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    τα τσιροπούλια πετάνε μέχρι 80χλμ και είναι το 1/5 απο της ρωσίδες σε όγκο,και εκτός
    αφτού θέλουν και καλό μάστορα για να πέσουν,δέν περιμένουν το μπιπερ να βαρέσει και
    να φυγεις απο την μια μερια της πλαγιάς να πάς στην άλλη. 😉 😉 :yes:

    γατακι ε γατακι :mail: :wacko: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #472719

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>BIK wrote:</div>

    εσυ να μη γραφεις εδω μονο στα τσιροπουλια που κυνηγας , τις ρωσιδες αστες για μας αυτα ειναι αντρικα σπορ…. :good:

    <hr>
    <div class=»bbp-reply-signature»>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Ώπα σιγά μη σκίσεις κανά καλσόν Βίκτωρα B-)

    Άκου αντρικά σπορ! :scratch:

    μπέρδεψες τους δεινόσαυρους :wacko: που κυνηγάω εγώ με τις στραβές μυτόγκες που πέφτουν πάνω σου :yahoo:

    και μη μου στεναχωρείς τον Μάνο τον προορίζω για γαμπρό Μακεδονίας! :whistle:

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    μάριε αστον αυτόν,επειδή πέφτουν όλες η κουτσές και στραβές ρωσίδες πάνω του
    νομίζει οτι είναι κανένας κυνηγαράς :wacko: :wacko:
    και τα σκυλιά που έχει μόνο για φαεί και χέσιμο κάνουν χαχαχαχαχαχα
    άντε να πάρουν και καμιά μυρωδιά απο γυναίκα που έχει τα ρούχα της,μέχρι εκεί όμως
    :yes: :yes: :good: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #472720

    Πολλά κοπάδια κύκνοι κατεβαίνουν από το μεσημέρι με κατεύθυνση το Δέλτα του Έβρου
    Κάτι καταλαβαίνουν φαίνεται από τον καιρό !!!!
    Εδώ μας έχει πνίξει, σήμερα έσφιξε λίγο ο βοριάς έχουμε να δούμε καθαρό ουρανό πάνω από μήνα
    Φώτο με πλημμυρισμένο τμήμα στη Γέφυρα Πετάλου Πέπλου

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #472739

    Καλησπέρα σε όλη την παρέα την Κυριακή το απόγευμα ξεκινήσαμε τέσσερα φιλαράκια για την αναζήτηση της πολυπόθητης βελουδοματας .
    Δευτέρα πρωί στο βουνό με βροχή χαμηλής έντασης και ψάξιμο με τα σκυλιά σε Έλατο αλλά αυτές ήταν άφαντες με το ζόρι και πολύ ψάξιμο βγάλαμε τρία πουλιά και πήραμε τα δυο αλλά πολύ δύσκολα όχι μόνο δεν δέχονταν φερμα αλλά φεύγαμε και 20 μέτρα πριν φτάσουν τα σκυλιά αλλάζουμε μέρος και πάμε σε βαρικά και σηκώσαμε άλλα δυο πουλιά και πήραμε το ένα η μέρα τελείωσε με τρία πουλιά .
    Επιστροφή στην βάση μας και εκτίμηση της κυνηγητικής ημέρας με τσίπουρα και φαγητά που είχαμε πάρει από το σπίτι και το απόγευμα κύλησε ωραία με τα πειράγματα τις δυσκολίες και την ανασκόπηση των λίγων φάσεων που έγιναν .
    Την επομένη μέρα αποφασίζουμε πάλι στα έλατα να πάμε αλλά είχαμε την ίδια τύχη βέβαια σε άλλο μέρος αλλά τι να το κάνεις μια από τα ίδια τραβήξαμε πορείες μεγάλες μέσα από κέδρα ανοίγματα και φτέρες φανταστικό μπεκατσοτοπο πήραμε τρεις φερμες με ένα πουλί να έρχεται μαζί μας αλλάζοντας δυο μέρη σηκώσαμε άλλα δυο πουλιά και πήραμε το ένα .
    Στο δωμάτιο που γυρίσαμε ήμασταν όλο νεύρα και ανησυχίες που στα κομμάτια να είναι τα πουλιά και δεν τα βρίσκουμε γιατί και τα μέρη ήταν καλά και τα σκυλιά ήταν πολύ έμπειρα αναρωτιόμασταν τρώγοντας και πίνοντας με τελική απόφαση την επομένη το πρωί να τα ψάξουμε σε ντουσκο .
    Έτσι και ξεκινήσαμε να πάμε σε ντουσκο ένα μέρος ρε παιδιά φανταστικό με το που βγαίνουμε από το αυτοκίνητο ξεκινάμε και στα πρώτα είκοσι μέτρα να σου και η πρώτη φερμα πάντα φερμα και μπλοκάρισμα πάει και η bela και έχουμε την πρώτη συναίνεση που βλέπουμε τα σκυλιά δεν πάνε και είμαστε κάνα πεντάλεπτο στο περίμενε άλλα μάλλον μας άκουσε και την είχε κάνει πριν κάνα δίλεπτο το μόνο που μας άφησε ήταν το χεσιμο το φρέσκο .
    Δεν πειράζει λέμε θα την βρούμε παρακάτω και όντως έτσι και έγινε να σου πάλι φερμα με συναίνεση της bela δεν προλαβαίνουμε να στηθούμε και σηκώνεται η κυρία αλλά δεν είχε από πού να φύγει να κρυφτεί και έπεσε με την πρώτη ντουφεκιά ,ωραία λέμε καλή αρχή .
    Οι άλλοι που ψαχνανε πιο κάτω ακούσαμε ένα ντουμπλέ και λέμε εδώ είναι τα πουλιά θα τα μαμησουμε έλα ντε που μόνο αυτά ήταν και δεν σηκώσαμε κανένα άλλο όταν συναντηθήκαμε όλοι μαζί η άλλη ομάδα είχε κάνει ένα πουλί αυτό το ντουμπλέ απογοητευμένοι και από το ντουσκο αλλάζουμε μέρος πάλι σε βαρικα ένα μέρος σκέτη κα ..υ..λα μαγεία και λέμε αν δεν βρούμε και εδώ θα πάμε να φύγουμε για άλλο νομό εκεί σηκώσαμε πέντε πουλιά τόσο δύσκολα που μόνο το ένα πήραμε και γυρίσαμε το απόγευμα στο δωμάτιο κατάκοποι και όλο νεύρα .
    Ευτυχώς που είμαστε καλή παρέα και με το καλαμπούρι τα τσίπουρα στο καφενείο και τον κόκορα μακαρονάδα που μας έκανε η κυρά Τασία που μέναμε μας εκανε να τα ξεχάσουμε όλα .
    Την Πέμπτη το πρωί λέμε θα κυνηγήσουμε λίγο και κατά τις 1 το μεσημέρι αναχώρηση για Αθήνα έτσι και έγινε βγήκαμε στο Έλατο πάλι και ψάχναμε ήταν ένα μέρος που τα είχε σχεδόν όλα Έλατο βαρικα , όμορφο μέρος που μας έδωσε ένα πουλί πολύ δύσκολο το σηκώσαμε 4 φορές μέχρι να το πάρουμε έτσι έφτασε και η ώρα του γυρισμού με πολλές όμορφες αλλά και δύσκολες αναμνήσεις από όλο αυτό το τετραήμερο .
    Ευχαριστώ τα φιλαράκια μου Κώστα Μιχάλη και Σπύρο που γιορτάζει σήμερα ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ και από εδώ Σπυράκο που με την παρέα τους περάσαμε υπέροχα από όλες τις πλευρές… :good:

    [/url]
    hosting images[/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #472741

    Mπραβο μανο,το ταξιδι μετραει φιλε,και το οτι περασατε καλα,οσο για το θηραμα
    η ποιοτητα μετραει και οχι η ποσοτητα,να ειστε ολοι καλα να ξαναπατε
    και πολυχρονοι οσοι γιορταζουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #472749

    Μπράβο ΜΑΝΟ παλικάρι μου…άντε και στα ταίρια τους. :good:

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #472751

    Καλησπερα στην παρεα….

    Μπραβο μανο σε σενα κ στην παρεα… οπως ειπε κ ο ηλιας το πως περνας μετραει φιλε μου.εσυ κ η παρεα σου οπως τα λες ξερετε να περνατε καλα… :good:

    Εγω σημερα εκανα μια εξοδο για ενα 4ωρο,ειχα συναντηση με 4 μπεκατσες. Πηρα την μια. Οι αλλες δυο ενω περιμενα το μπεμπι στο μονοπατι,κ εκεινη την ωρα σκεφτομαι απο μεσα μου να κανω 2 3 βηματα παρακατω,μου πεταγοντε 2 μπεκατσες κ εφυγαν ατουφεκιστες. Αν εκανα αυτο που σκεφτηκα πριν 1 λεπτο θα επεφτα πανω τους κ η εξελιξη θα ητανε διαφορετικη….η τεταρτη ειναι γνωστη κ μου την εκανε στο παρα 1. Την επομενη φορα θα το φαει το κεφαλακι της :yahoo: …

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #472758

    Καλησπρρα παρεα. Σημερα ανημερα του Αγιου Σπυριδωνα, βοηθεια μας να μας δινει υγεια και δύναμη, ηταν μια υπέροχη μέρα. Καναμε 12 σηκωματα, 4-5 πουλια, τουφεκισα 2 κσι πηρα 1. Αφου ειχαμε ψαξει στο καμπο 2 ωρες χωρις μυρωδια μου λεει ο κουμπάρος μου να ανεβουμε σε ενα μικρο υψωμα και εκεί εγινε χαμος. Σε ενα μικρο κοματι πυκνου το οποιο περιμετρικα ειχε μια λωριδα 2-3 μετρα καθαρό, παιρνουν τα σκυλια μια μυρωδια στο καθαρο, μπαινει στο πυκνο η επανιελα του κουμπαρου μου και φερμαρει, μετα 2-3 λεπτά σηκωνεται το πουλι και του περναει 10 μετρα διπλα του σαν στουκας ενα με τη γη, δεν την προλαβε, μπαινει η σεττερινα μου και φερμαρει ειπαμε ειναι λευκή, περιμενουμε αλλά η σκυλα εκει κάποια στιγμη σπάει παει 10 μετρα και το μπιμπερ χτυπαει ξανα, περνουμε θεση σηκωνεται η βασιλισσα μου περναει τραβερσα ωραια στα 10 μέτρα περιπου 2 τουφεκιες και μενω αγαλμα να τη βλεπω να φευγει, ερχεται ο κουμπαρος μου που ειδε ολη τη φαση και κουβεντιαζαμε πως την εχασα. Βγαινει η σεττερινα απο το πυκνο και φερμαρει στη λωριδα 20 μετρα μπροστα μας, ερχεται και το επανιελ και κανει συνενεση, λεμε θα ειναι μυρωδια απο το πουλι που αστοχησα και ξαφνικα σηκωνεται η βασιλισσα και μενουμε μακακες να τη κοιταμε. Ηταν 3 πουλια σε αποσταση 15-20 μετρα το ενα απο το αλλο. Να μην σας κουραζω βρηκαμε παρακατω μια την οποια φερμαρε η σρττερινα μου στη ακρη απο ενα πυκνο για αρκετη ωρα την οποια πηρα και μετα σηκωσαμε τα ιδια πουλια συν αλλα 2 σε αλλο κοματι τα οποια αλλα δεχτηκαν άλλα οχι διχως να τουφεκισουμε αλλο. Γεματη μερα με φερμες, συνενεσης, απορτ και μπολικο τρεξιμο. Ολα αυτα σε 5 ωρες, τα σκυλια μετα ηταν κατακοπα, το ιδιο και εμεις απο την ενταση. Μπραβο Μανο σε σενα και την παρεα σου, οι εικονες μενουν και οχι η καρπωση, ευχομαι αναλογη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #472761

    εγω μονο κ μονο που ειμαι στο βουνο με τα σκυλακια μου κ μια να βρω ειμαι κομπλε.

    εσυ ναι, εγω ομως οχι ,το βαρεθηκα αυτο το σκηνικο να ψαχνουμε την μια και μοναδικη μπεκατσα που εχει το βουνο ολο ,και να την εξαφανηζουμε και αυτη οπως εξαφανησαμε απο μερικες περιοχες και το τελευταιο ζευγαρι περδικας , η γνωμη μου ειναι οταν εχει ελαχηστα πουλια να μην βγενουμε καθολου ,για να δοσουμε ευκερια στα πουλια να αυξηθουν , και οταν θελουμε βολτα στο βουνο περνουμε τα σκυλακια μας οπως λες και παμε για μανιταρια χορτα η βαδηζμα και ειμαστε κομπλε εαν σας ευχαρηστη μονο αυτο , και δεν κανουμε τιποτα για την καταντια μας που δεν βρησκουμε ουτε φτερο , γιατι πολλα μπορουσαμε να καναμε οταν βαζαμε ολοι πανω στην αδεια θυρας ενα 10αρικο και απελευθερωσης θα καναμε στα υπαρχον ενδημηκα και καινουρια ενδημηκα θα φερναμε οπως περδικες ,φασιανοι, κολινιοι , ενα ειδος ορτικιου που δεν αποδημη ,λαγοι , και οχι να κυνηγαμε πουλια φαντασματα και να λεμε οτι μας αρεση κιολας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #472762

    εδω τα θυραματα φετος μεχρη στιγμης ειναι τραγικα, ουτε ενδημηκα ειχε φετος ουτε τσιχλες ,καθε χρονο και χειρωτερα το κυνηγη σιγα σιγα καταστρεφετε με την μανια μερικων που κηνηγαν ακομα ενα και μοναδικο πουλι με τζιπ ,σουπερ σκυλια ,σουπερ οπλα ,και τελευταιας τεχνολογιας ηλεκτρονικα βοηθηματα BIBER GBS , ακομα και ντομπαριζμα στα σκυλια κανουν για να αντεχουν ποιο πολλες ωρες , εχουμε ενα σορο βιομηχανιες που παραγουν κηνηγητικα ρουχα , εχουμε 100νταδες βιομηχανιες που φτιαχνουν φυσιγγια ,οπως και 100 νταδες κυνηγητηκα μαγαζια , ενα ομως δεν εχουμε , που ειναι ενα σοβαρο κεντρο με παραγωγη θυραματων

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,126 έως 13,140 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων