ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,201 έως 13,215 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #473371

    καλημερα και απο μενα 2ωρο πρωινο 3 πουλια σηκωσα 2 τουφεκισα και τα πηρα, αυριο παλι :good:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #473372

    αυτες ειναι οι χθεσινες οι ρωσιδες πανω σε μαρμαρο θασου, οπως πρεπει

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #473374

    και οι δυο σημερινες ρωσιδουλες :yahoo:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #473376

    Μπραβο ρε μαγκες :good: .Αντε και ερχετε παλι η ριμαδα η κυριακη .Λαμπρο θα σου αλαξω ονομα αδερφε.
    ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΡΟΝΑΛΝΤΟ, της μπεκατσας θα σε λεω απο δω και περα. :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ.

    Καλο καψιμο για οσους βγουν στο βουνο αυριο παιδια.Ααααααα ξεχασα ΚΑΛΕς ΧΕΛΩΝΕς!!!!!!! ;-)

    κριστιανο ροναλντο ε? με τοσα σκοραρισματα φετος παω να παρω την χρυση μπεκατσα φιλε μου…. χαχαχαχαχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #473377

    γεια σας μάγκες μπεκατσάδες
    για τον Λάμπρο δεν λέω τίποτα τον προτείνω για εθνική Ελλάδος
    για τους υπόλοιπους στα ταίρια τους και σε εμάς τους παραυπόλοιπους να κάνουμε σεφτέ!
    Γιάννη απο την αγαπημένη Κερκυρα φίλε δεστο σαν μια δοκιμασία , καλά θα πάει ορε! μην σε παρνει απο κάτω!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    φιλε μαικ για μικτι κοσμου 8ελω….. χαχαχαχαχ
    τα παμε κ στο τηλ εμεις.. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #473380

    καλημερα και απο μενα 2ωρο πρωινο 3 πουλια σηκωσα 2 τουφεκισα και τα πηρα, αυριο παλι :good:

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    μπραβο βικ αναπληρωσε το χαμενο εδαφος…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #473383

    Μπράβο ορέ μπεκατσάδες μου !!!!!
    Κάντε κουμάντο τώρα που τις βρίσκετε,να μας τα λέτε κι εμάς να
    παίρνουμε λίγο τα πάνω μας,γιατί στα δικά μου κοτετσάκια κάτι
    λίγα πουλιά υπάρχουν κι αυτά ακατάδεχτα.
    Εύχομαι σε όλα τα μπεκατσαδέρφια…..ΚΑΛΕΣ ΧΕΛΩΝΕΣ.

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #473384

    Καλησπερα παρεα. Μπραβο Βικτωρα,παντα τετοια. Εχω να κανω μια προταση στον Λαμπρο και τον Βικτωρα: ανταλασω διακοπες στην Κερκυρα το καλοκαιρι με μπεκατσοδιακοπες τωρα στα μερη τους χαχαχα. Να’σται καλα παιδια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #473386

    Γεια σας μορτες μπεκατσαδες,,παιδια εγω ειχα ενα σοβαρο προβλημα αυτη την βδομαδα
    για αυτο και χαθηκα,τελος καλο ολα καλα,σημερα αρχισα και κλαδεμα ελιες και θα εχω και πολυ κουραση,αλλα και πολυ δουλεια ολη την βδομαδα,το ταμειον ειναι μειον και μας λειπουν 900 ευρω για να συμπληρωσουμε το 1000ρικο που θελουμε για τα γαμισιατικα
    σηματα και δεκο δηλαδης,οποτε για μπεκατσα δεν με βλεπω να πολυ βγαινω
    αυριο θα παω καμια βολτιτσα χαλαρη,γιατι σημερα εριξα πολυ δουλεια,και η μεση ακομα μου λεει εχε το νου σου φιλαρακι μην ξενοιγεσε χα χα

    για μπεκατσα πηγα μονο 2 φορες στα κλεφτικα,απο καμια ωριτσα και κατι,και αυτο για το σκυλακι που λυσαει για κυνηγι και αυτο το κακομοιρο,αλλα δεν χουφτωσα ηταν τουφεκισμενα τα πουλια απο ενα φιλο μου και αγριεψαν,εγω φετος παιδια εχω αλλη αποστολη, με τα κουταβια δεν θελω πολλα χουφτωματα,αλλα θελω παρα πολλα σηκωματα
    ειδικα σε πονηρα πουλια που την κανουν γιατι αυτα φτιαχνουν τα καλα μπεκατσοσκυλα
    μεχρι τωρα παμε πολυ καλα,και ελπιζω να εχουμε και αναλογη συνεχεια

    λαμπρουκο φιλε μου να εισαι καλα ρε που αναρωτηθηκες που ειμαι
    εισαι αδερφος μπεκατσοκυνηγος χα χα
    γιαννη φιλε μου φετος δεν εχει μπεκατσες στην πατριδα,του χρονου ομως θα εχει
    οποτε αμα θες ελα για μπεκατσοδιακοπες στην ευρυτανια,κερκυρα δεν με βλεπω για να ερθω,αλλα ελα εσυ και μου την χρωστας χα χα, θα κυνηγαμε μεσα στο ελατο
    σε ντουσκο,οπου κανεις κεφι,και πουλια θα βρισκουμε και θα γουσταρης
    αλλα φετος τραβα στον βικτωρα καλητερα,γιατι στον πετρο εχει πολυ μεροκαματο για το χουφτωμα χα χα,ξερω τι σου λεω,ενω στον βικτωρα ειναι πιο χαλαρα τα πραματα
    και καθαρο τερεν,και εχει και πουλακια πιο μαζεμενα,και αυτο αν θα εχει αφηση καμια μεχρι να πας εκει χα χα,αλλα θα φερνει το βαπορο και αλλες μην φοβου,εκει θα εχει για αρκετες μερες ακομα πουλακια,βαρατε στο ψαχνο μπραβο σε ολα τα παιδια που βγαινουν και αναζητουν την κυρια κλαμενο ματι χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #473390

    Σήμερα έφαγα τα πόδια μου κυνηγώντας ένα φάντασμα, 3 φορές την σήκωσα αλλά μπροστά στο τουφέκι δεν μπόρεσα να την βάλω 🙁
    Σε κάποια φάση έχασα τον σκύλο πρέπει να τον παρέσυρε μακρυά… :unsure:

    πλησιάζουν Χριστούγεννα κι ακόμα οι δρυες έχουν φύλλα! :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #473392

    απο 8μιση το πρωι μεχρι 3 το μεσημερι. 3 πουλια ολα κι ολα 1 στο τουφεκι. πολυ ποδαρωμα η βρωμιαρες,πολυ κολωχρονια μεχρι στιγμης σε εμας φετος. τα πουλια εμειναν ολα επανω.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #473401

    Καλησπερα μπεκατσοπαρεα. Λευτερη οπως ειναι η.χρονια στα μερη σου και η μια καλη ειναι. Μαριε αυτες φτιαχνουν τα μεγαλα σκυλια και μενουν για αναπαραγωγη χαχαχα.Ηλια περαστικα να ειναι. Ας εχουμε υγεια φιλε και μπορει να κατσει καμια συναντηση στα μερη μου η στα δικα σου. Ο Λαμπρος και ο Βικτωρας εχουν βαλθει να μας τρελανουν,ας ειναι καλα τα παιδια. Σημερα 2 γνωστοι σηκωσαν 5 πουλια και πηραν 3 και απ’οτι μου ειπαν στο τηλ που μιλησαμε,τις βρηκαν μαζεμενες σε ενα μικρο πυκνο. Αυριο θα βγω με την ποιντερινα και τον κουμπαρο μου με τα επανιελ,θα παμε χαμηλα γιατι στο βουνο εχουν αγωνες αλλα και στο βουνο τα πουλια ειναι ελαχιστα και πολυ ανησυχα. Καλες χελωνες σε ολους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #473402

    ,σημερα αρχισα και κλαδεμα ελιες

    Συγνώμη γιά το off topik……
    ΗΛΙΑ τώρα κλαδεύεις τις ελιές???
    Δεν φοβάσαι μην τις <<κάψει>> καμιά παγωνιά ????

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #473403

    ελα ρε λιακο αφου εισαι φιλος γτ να μην σε αναζητησω… η8ελα να σε παρω τηλ αλλα λεω μηπως ειχες δουλειες κ ενοχλησω,τεσπα..τελος καλα ολα καλα… :good:

    γιαννη κ οποιος αλλος 8ελει,να ερθετε να παμε κυνηγι,αλλα με μια προοπτικη,να περπατε μονο θελω…. χαχαχαχαχαχα 🙂 🙂 🙂 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    ΒΑΡ-ΟΝΟΣ στις #473406

    Γεία σας μπεκατσάρρωστοι
    να πώ και εγώ την γνώμη μου για την φετινή χρονιά μιας και τελείωνει
    ημερολογιακά τουλάχιστον σε λίγο.
    Δεν είναι καλή χρονιά για μένα τουλάχιστον αλλά το παλεύουμε ακόμα.
    Βέβαια μειώθηκαν και οι αποστάσεις που διανύω για κυνήγι.
    Γυρνάω γύρω γύρω από την περιοχή που μένω και όχι σε κρουσια και άλλα σταθερά
    και σίγουρα μέρη.
    Έπειδή περυσι μου κλέψανε τον σεττερά μου και από τότε πειραματίζομαι με
    διάφορα σκυλιά αλλά δεν βρήκα κάπο που να του μοιάζει (εργασιακά),είναι
    σωστό αυτό που κάνω ή δεν πρόκειται να βρεθεί κάτι ανάλογο και τζάμπά χάνω χρόνο;;
    Να πώ ακόμα ότι ήταν το πρώτο μου φερμαδόρικο σκυλάκι και μετά από 9 χρόνια τον έχασα
    οπότε μου είναι δύσκολο να συνηθίσω με άλλο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,201 έως 13,215 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων