ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,276 έως 13,290 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #473772

    ΠΡΩΙΝΟ 2ΩΡΟ με τον φιλο μου 2 πουλια βρηκαμε παλια, η πρωτη την ειχε ο μεγαλος κανα 6-7 λεπτα φερμα αλλα μεχρι να φτασω μολις ειχε φυγει , η αλλη και παλι ο μεγαλος την βρηκε σε πολυ σφυχτο(ρυκια) κολλησε και η μικρη διπλα πηγε ο φιλος μου κοντα της εριξε τρεις επεσε αλλα δεν μπορεσαμε με τιποτα να την βρουμε τελικα , κριμα το πουλι παρασκευη τωρα παλι , το σαβαττο μας δινει χιονια εδω και γενικα στα βορεια πιστευω η αλλη βδομαδα θα ειναι πολυ ενδιαφερον… ειδομεν καλα χριστουγεννα σε ολους σας με υγεια μαγκες
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Μπραβο ρε Βικτωρα και σε ολα τα αλανια που τις κυνηγατε αστες να κανουν Χριστουγεννα και μετα τις πελεκας 😉 😉


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    nicks στις #473776

    Χρονια πολλα σε ολους τους κυνηγαρεους…ευχομαι υγεια λεφτα και ελευθερος χρονος για κυνηγι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #473785

    Καλησπερα παρεα. Χθες το απογευμα πηγα στο μερος που την Κυριακη ειχαν μεινει καβα 2 βασιλισσες. Σε λιγοτερο απο 1 ωρα που εψαξα με τον επανιελα του κουμπαρου μου τις σηκωσα 3 φορες και καταφερα και κρατησα την μια,η αλλη δυο φορες ενω δεχτηκε τον σκυλο δεν μου εδωσε καθολου οπτικη επαφη. Δεν πειραζει ομως θα την αφησω μηπως φερει καποια φιλη της. Παρασκευη τωρα ξανα. Καλα Χριστουγενα σε ολους με υγεια και ευτηχια :bye: :bye: :bye:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #473792

    Καλησπερα σας αδερφια κ μπραβο….

    Καλες γιορτες κ καλα χριστουγενα να χερεστε τις οικογενειες σας κ τα σκυλακια σας….. υγεια πανω απο ολα παιδια κ ολα τα αλλα ερχοντε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    612vsl στις #473796

    καλημερα παιδια,ευχομαι χρονια πολλα σε εσας και τις οικογενειες σας,να περασετε ομορφα αυτες τις Αγιες μερες και οτι επιθυμειτε να γινει πραγματικοτητα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #473808

    Xρονια πολλα σε ολους σας,καλα να περνατε και να μην προσπερνατε χα χα
    υγεια να εχουμε ολοι παιδια

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #473812

    ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #473826

    Χρονια Πολλα,Καλα Χρηστουγενα με υγεια για ολους μας και τους αγαπημενους μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #473855

    Τις ειδαμε , τις απαντησαμε , τις χαρηκαμε και τους δωσαμε ραντεβου για αυριο Θεου θελοντος και καιρου απητρεποντος.
    Του τεστην: 100 μετρα πριν παρκαρουμε σηκωσαμε μια μεσα απο το δρομο.
    50 μετρα πριν παρκαρουμε περασε αλλη μπροστα απο το αυτοκινητο.(εχω αρχισει να τρελενομαι. Λεω σημερα την καναμε………φτου φτου σκορδα λεω ο κακομοιρης…..)

    Ξεκειναμε με το φιλαρακι στα 150 μετρα πεφτουμε πανω σε αλλη παρεα και παρα τις φιλοτιμες μας προσπαθειες να ξεκοψουμε για καμια 300 αρια μετρα λες και δεν θελανε οι αλλοι και ολο ερχονταν πανω μας. Τελικα αφου ξεκοψαμε σε σημειο που εψαχνε η σκυλα μου εντονα πεταγεται το κοριτσι πριν φερμαριστει και χωρις να μου δειξει το ομορφο κορμακι της. Αποτελεσμα δεν την ξαναβρεικα.Μετα απο 2 ωρες ψαξιμο χωρις αποτελεσμα γυρναμε στο αμαξι οπου την ωρα που καναμε τσιγαρο και τα συζητουσαμε επιστρεφοντας και η αλλη παρεα μπροκιξανε ενα λαγαρο που περασε απο μπροστα μας κοιταζοντας τον με αδεια χερια…..
    Αυτα φιλοι μου και πιστευω να μην σας κουρασα…….και εις αλλα με υγεια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #473857

    Kαλησπερα παιδια,σημερα βγηκαμε μια 5ωρη βολτα με ενα φιλο,και βγαλαμε και οι δυο τα κουταβια μας,4 ωρες ψαξαμε καθαρα γιατι αλλαξαμε και ενα μερος,3 πουλια βρηκαμε απο τα οποια τα δυο τα ξεραμε απο παλιοτερα,ο δικος μου μας εβαλε μια γκολαρα στο 90 που την χαρηκαμε αφανταστα,ενω πηγεναμε στο αμαξι χωρις φερμα ξαφνου ακουω το μπιπερ
    παμε πιανουμε θεση και η μπεκατσα δεν ειχε που να παει,κοταρισε λιγο την πονταρε ο σκυλος

    πηγε να φυγη προς τα κατω,και μολις την εδειξε ο σκυλος και πηγε ο φιλος μου απο εκει που θα εφευγε αυτη γυρισε ξανα απο πανω,και γενικα εγινε μια φαση πολυ ωραια,κριμα που ειχε τελειωση η μπαταρια στην καμερα,το μονο λαθος που εκανε ο φιλος [συνηθεια του πουρναριου που κυνηγαει]ειναι οτι πεταξε πετρα,το πουλι σηκωθηκε πολυ νευρικα και τρομαγμενα .αλλα ρε παιδια μεσα στο καθαρο ητανε,για μενα που κυνηγαω στις ζουγκλες τα βαραω με σφεντονα αυτα τα πουλια,ελα ομως μαγκες μου που εκανε μπραστ,και εφαγε 5 ντουφεκιες,και ναι…ναι φιλοι μου ακομα παει :yahoo: εγω αυτο το λεω απλα οτι,δεν ηταν η μερα της να αποθανη,ναι γιατι τετοια πουλια πρεπει να εχω χαση 4-5 και πολλα λεω,και αυτο γιατι απο την λαχταρα να τουφεκισω γρηγορα λογο αχουφτωσιας δεν επωμισα σωστα, και πηγανε οι τουφεκιες στον γαμο του φιλου μας,ε που και που των παντρεουμε και αυτων χα χα

    παντος παιδια αυτη μπορη να εινα και η χειροτερη χρονια,περυσι που ειχε ερθη ο φιλος τετοια μερα πηραμε 3 πουλια και ανετα,που ειναι αυτα φετος; οεο
    καλες χελωνες μαγκες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #473858

    Τις ειδαμε , τις απαντησαμε , τις χαρηκαμε και τους δωσαμε ραντεβου για αυριο Θεου θελοντος και καιρου απητρεποντος.
    ….και εις αλλα με υγεια….

    Μακάρι αύριο Βασίλη να έχετε πιότερη τύχη :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #473859

    Ηλία μόνο και μόνο η εμπειρία για τα κουτάβια,πολλά λεφτά :good: !Καλή συνέχεια παιδιά με χελώνες!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #473886

    Kαλησπερα παιδια,σημερα βγηκαμε μια 5ωρη βολτα με ενα φιλο,και βγαλαμε και οι δυο τα κουταβια μας,4 ωρες ψαξαμε καθαρα γιατι αλλαξαμε και ενα μερος,3 πουλια βρηκαμε απο τα οποια τα δυο τα ξεραμε απο παλιοτερα,ο δικος μου μας εβαλε μια γκολαρα στο 90 που την χαρηκαμε αφανταστα,ενω πηγεναμε στο αμαξι χωρις φερμα ξαφνου ακουω το μπιπερ
    παμε πιανουμε θεση και η μπεκατσα δεν ειχε που να παει,κοταρισε λιγο την πονταρε ο σκυλος

    πηγε να φυγη προς τα κατω,και μολις την εδειξε ο σκυλος και πηγε ο φιλος μου απο εκει που θα εφευγε αυτη γυρισε ξανα απο πανω,και γενικα εγινε μια φαση πολυ ωραια,κριμα που ειχε τελειωση η μπαταρια στην καμερα,το μονο λαθος που εκανε ο φιλος [συνηθεια του πουρναριου που κυνηγαει]ειναι οτι πεταξε πετρα,το πουλι σηκωθηκε πολυ νευρικα και τρομαγμενα .αλλα ρε παιδια μεσα στο καθαρο ητανε,για μενα που κυνηγαω στις ζουγκλες τα βαραω με σφεντονα αυτα τα πουλια,ελα ομως μαγκες μου που εκανε μπραστ,και εφαγε 5 ντουφεκιες,και ναι…ναι φιλοι μου ακομα παει :yahoo: εγω αυτο το λεω απλα οτι,δεν ηταν η μερα της να αποθανη,ναι γιατι τετοια πουλια πρεπει να εχω χαση 4-5 και πολλα λεω,και αυτο γιατι απο την λαχταρα να τουφεκισω γρηγορα λογο αχουφτωσιας δεν επομισα σωστα, και πηγανε οι τουφεκιες στον γαμω του φιλου μας,ε που και που των παντρεουμε και αυτων χα χα

    παντος παιδια αυτη μπορη να εινα και η χειροτερη χρονια,περυσι που ειχε ερθη ο φιλος τετοια μερα πηραμε 3 πουλια και ανετα,που ειναι αυτα φετος; οεο
    καλες χελωνες μαγκες

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    mprabo φιλε λιακο αντε καλη συνεχεια φιλε να εχεις εδω πλεον τα πουλια σε παρα πολυ σφυχτα μεροι πλεον στα λιακοπευκαρα , 4ωρο αλλαξαμε 6 μεροι μια αδεια φερμα και μια σε κρεας σε πολυ πυκνο μπηκα μεσα κανα 10 λεπτο φερμα ο μεγαλος και τελικα βγηκε το πουλι στα μουτρα και τα χασα και καθομουν να το χαζευω να φευγει χαχαχαχ , αυτα σου μενουν , δινει χιονια αρκετα στα βορεια περιμενουμε πλεον να μπουν νεα πουλια απο εβρο, βουλγαρια , τουρκια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #473893

    Xαλια μαυρα εδω η χρονια φιλε,υγεια να εχουμε και οπως βαραει ο μπεκατσοζουρνας χορευουμε
    τα πουλια που περνουμε πολυ δυσκολα,και αυτα που χανουμε απο το σακιδιο μεσα
    ειναι αυτα που θυμομαστε φιλε,αξιζει και σε αυτα να κερδιζουν την μαχη
    μια μαχη που σε αυτα τους κοστιζει την ζωη,ενω σε εμας μονο ενα φυσιγγι
    και καμια καντηληθρα που κατεβαζουμε χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #473894

    Καλησπερα παρεα. Σημερα σε 4ωρο ψαξιμο βρηκα 3 πουλια,μονο η μια δεχτηκε το επανιελ και καταφερα και την κρατησα,οξ αλλες 2 ειναι παλια πουλια και αρκετα πονηρα,δεν δεχονται και περπατανε πολυ. Τα πουλια χαθηκαν παλι,περιμενουμε μηπως τωρα με το χιονια μπουν νεα πουλια. Καλη συνεχεια παιδια.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,276 έως 13,290 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων