ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,291 έως 13,305 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #473925

    Ελπίζω να παίξει κάτι τώρα με την κακοκαιρία γιατί είναι η τελευταία ευκαιρία να κάνουμε κάτι.

    Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #473928

    Γιαννη καπως ετσι πρεπει να ειναι. Σημερα 2 εβγαλα παλι χωρις να μπορεσω να ντουφεκισω . Εχουν αρχισει να μου την δινουν στα νευρα. Βεβαια φταιει και το μερος που ειναι σκετη ζουγκλα, (χειροτερο απο στιβο μαχης στα ΛΟΚ ΕΙΝΑΙ ) λιγο και η απειρια των σκυλιων μου που μαλλον τις πιεζουν πολυ πριν την φερμα, παντος για το γινατι τους και αυριο παλι εκει θα ειμαστε……….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #473929

    Κερκυραιε Γιαννακο αφεριμ , εχεις αρχισει και τις ψιλοροκανιζεις οπως βλεπω. :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #473931

    Εγώ μάγκίτες μου Χριτουγεννιάτικα κολάστηκα…. 🙁

    Πάω στο καφενείο να δω φίλους που είχα να τους δω και μηνες κι είναι κάποιος (μη κυνηγός) που πάει να μας “παινέψει” τον γαμπρό του …
    “τωρα γύρισε ο γαμπρός από το καρτέρι, είναι μια που μια απο δω περνάει μια απο κει και δεν μπορεί να την βάλει χέρι”
    τον κοιτάω έντονα …”μπεκάτσα” μου λέει
    “απαγορευεται” του λέω ξερά
    ε, μου λέει σάμπως και θα τον δει κανένας;
    δεν λέω τίποτα αστο να πάει λέω χρονιάρα μέρα
    συνεχίζει ο τυπάς: “είναι καλός κυνηγός ο γαμπρός με ορτύκι μπεκάτσα ασχολείται, έχει και ΚΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ” :wacko:

    Και τώρα πείτε μου:
    ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ; ΟΧΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΦΤΑΙΩ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #473932

    Γιαννη καπως ετσι πρεπει να ειναι. Σημερα 2 εβγαλα παλι χωρις να μπορεσω να ντουφεκισω . Εχουν αρχισει να μου την δινουν στα νευρα. Βεβαια φταιει και το μερος που ειναι σκετη ζουγκλα, (χειροτερο απο στιβο μαχης στα ΛΟΚ ΕΙΝΑΙ ) λιγο και η απειρια των σκυλιων μου που μαλλον τις πιεζουν πολυ πριν την φερμα, παντος για το γινατι τους και αυριο παλι εκει θα ειμαστε……….

    καλησπερα παρεα. Πηγαινε Βασιλη,οι μερες ειναι πονηρες ή μάλλον ιδανικές θα έλεγα. Τα πουλια που περιγραφεις Βασιλη μου,κανενα σκυλι δεν τις μπλοκαρει,αν εχουν καρφια στον “ποπο”,οσο επιφυλακτικος και να είναι ο σκύλος και να μην τις πίεσει θα περπατησουν και θα κανουν φτερο αθορυβα. Η βασιλισσα καθοριζει το αν και ποσο θα δεχτει φερμα,αρκει βεβαια το σκυλι να ειναι εμπειρο. Εδω στο νησι εχει ψοφοκρυο και καθαρο βορια,παντως με 2 γνωστους που μιλησα και ειναι αξιοπιστα ατομα,δεν εχει βαλει φρεσκα πουλια,με τα τοπικα πουλια ασχοληθηκαν σημερα. Αυριο υα βγω με την ελπιδα καποιου μπασιματος. Η παρεα μου ειναι Γιαννενα αλλα και εκει που εψαξαν ψιλοπραγματα. Καλες χελωνες σε ολους. :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #473934

    Εγώ μάγκίτες μου Χριτουγεννιάτικα κολάστηκα…. :-(

    Πάω στο καφενείο να δω φίλους που είχα να τους δω και μηνες κι είναι κάποιος (μη κυνηγός) που πάει να μας «παινέψει» τον γαμπρό του …
    «τωρα γύρισε ο γαμπρός από το καρτέρι, είναι μια που μια απο δω περνάει μια απο κει και δεν μπορεί να την βάλει χέρι»
    τον κοιτάω έντονα …»μπεκάτσα» μου λέει
    «απαγορευεται» του λέω ξερά
    ε, μου λέει σάμπως και θα τον δει κανένας;
    δεν λέω τίποτα αστο να πάει λέω χρονιάρα μέρα
    συνεχίζει ο τυπάς: «είναι καλός κυνηγός ο γαμπρός με ορτύκι μπεκάτσα ασχολείται, έχει και ΚΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ» :wacko:

    Και τώρα πείτε μου:
    ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ; ΟΧΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΦΤΑΙΩ;

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    Μαριε καλησπερα. Και λιγα που του ειπες,αλλα αφου εχει καλα σκυλια, ενταξει τοτε θα τις φερμαρουν σκοτωμενες. Και θα ερθει αυριο,μεθαυριο να σου πει οτι βαρεσε 3-4 με τα σκυλια και φερμαραν ετσι και ετσι και γιουβετσι!!!! Ρε σαν δεν ντρεπονται λιγο. :negative: :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #473936

    Ρε Μαριε τη σουβλα δεν την ειχες μαζι να τον εκανεις Α.Διακο;;
    Καθομαι και εγω και σκαω που δεν μπορω να τουφεκισω πουλι. Λετε ρε παιδια αυριο να παω κανα μισαωρο πιο νωρις μπας και καμαρωνω και εγω αυριο με 2-3 πουλια σαν γυφτικο σκεπαρνι…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #473937

    Ρε Μαριε τη σουβλα δεν την ειχες μαζι να τον εκανεις Α.Διακο;;
    Καθομαι και εγω και σκαω που δεν μπορω να τουφεκισω πουλι. Λετε ρε παιδια αυριο να παω κανα μισαωρο πιο νωρις μπας και καμαρωνω και εγω αυριο με 2-3 πουλια σαν γυφτικο σκεπαρνι…..

    Αστω Βασιλη δεν το εχεις στο αιμα σου,αν το ειχες θα το ειχες κανει. Ασε που μετα θα σε φανε οι τυψεις για τα σκυλακια σου,αν ειχες το συνδρομο της τσαντας θα το ειχες κανει,γι’αυτο ειτε εχεις παρει μια,10 ή 100 εχεις το κεφαλι ψηλα και δεν κοροιδευεις, πρωτα τον εαυτο σου και μετα ολους τους αλλους. Αυτο το πουλι αν το κυνηγας οπως του αξιζει, εστω και μια να κερδισεις,γεματος εισαι!!!!!! Και που εισαι ξου ξου οι πονηρες σκεψεις χαχαχα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #473939

    :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #473940

    Σήμερα σε κλαρί 5 πουλιά αρκετά σηκώματα 2 με ακολούθησαν!
    Η μια τυχερή ήταν καθώς έγινε μπέρδεμα με ένα ζαρκάδι και την γλίτωσε!
    καλησπέρα στην παρέα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #473943

    Αντε ρε Μιχαλη να περνουμε τα πανω μας. Μπραβο ρε φιλε αντε να περνουμε σειρα ενας ενας…..Χουφτωνε φιλε χουφτωνε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #473945

    Σήμερα σε κλαρί 5 πουλιά αρκετά σηκώματα 2 με ακολούθησαν!
    Η μια τυχερή ήταν καθώς έγινε μπέρδεμα με ένα ζαρκάδι και την γλίτωσε!
    καλησπέρα στην παρέα!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    Μπραβο φιλε,αντε να αναψουν τα αιματα,πολυ ησυχια ειχαμε σημερα. Αυριο εχει συνεχεια. Φτου φτου σκορδα σκορδα και οτι αλλο λενε χαχαχα :good: :good: :good: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #473946

    Άσε Βασίλη :bye: , έτσι όπως τα λέει ο Γιάννης είναι, δεν το ΄χεις να ξεφτυλίζεσαι… όσο για την σούβλα, :wacko: υπάρχουν και παραπλήσια ή χειρότερα 😉 ……

    Γεια σου Μιχάλη :bye: ζαρκαδομπεκατσομπερδευτή :heart:

    Υγεία φίλοι μου πάνω απ΄όλα και χαίρομαι να διαβάζω νέα σας από το μπεκατσομέτωπο γιατί εγώ το ‘ριξα στις τσίχλες χαχαχα :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #473950

    Καταντια φιλε ……….γα……σε τα. 🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    44
    Νίκος Σάμος στις #473953

    ΠΑΝΤΟΣ εγώ οσες φορες κυνηγουσα παλια που επητρεπονταν το καρτερι δεν ειχα δει στα μερη μου τοσο μεγαλη αποδοση στο καρτερι, ακομα και χρονιες που γηνονταν χαμος στης μπεκατσες που χτυπαγαν απο 7 και 10 πουλια την μερα με σκυλια φερμας , στα καρτερια επερναν μια με δυο με το ζορι και δυσκολα πουλια μεσα στην σκοτινια πολλες φορες που δεν μπορουσες να υπολογησης σωστα την αποσταση λογο σκοτινιας τωρα εσυς ολοι πως το παρουσιαζετε το ποιο ευκολο κυνηγι δεν γνωρηζω ισως γιατι δεν το εχετε επιχειρησει

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,291 έως 13,305 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων