ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,321 έως 13,335 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    panos στις #474126

    καλησπερα παιδια…..μια ερωτησει θελω να κανω….παραγγειλα το
    Garmin Astro 320 με κολάρο DC50….τ γνωμη σας θα ηθελα…??


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    ΧΡΗΣΤΟΣ στις #474155

    Εύχομαι καλή χρονιά με υγεία σε όλους .

    Κυνηγετικά εύχομαι ασφαλείς εξορμήσεις, δημιουργία & αποταμίευση αναμνήσεων .

    Χρήστος
    Raul

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    110
    gregwng στις #474158

    Καλή Χρονιά με υγεία και οικογενειακή ευτυχία μπεκατσάδες.
    Συνεχίστε τις ωραίες αναρτήσεις και το 2015. :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474159

    Kαλο ειναι φιλε οπως ολα τα προιοντα τις εταιριας,το εχουν σε απιστευτη λενε τιμη ευκαιριας στην ελλαδα μονο 489 ευρω,με 350 το φερνεις απο εξω μαζι με τα μεταφορικα
    τι να πει κανεις,τοσο τους κοβει,και μετα λενε το κλεισαμε το μαγαζι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474160

    Εδω παιδια βλεπω στο βουνο το ασπρισε,θα τριβουν τα χερια τους οι καρτερακιδες σημερα
    οσες κατεβουν απο την παρνηθα το βραδυ θα φανε πολυ σκαγι,και μετα θα παω εγω αυριο και θα ψαχνω για μπεκατσα με 2 βαθμους, ολος μουσκεμα μεσα στο νερο και θα βρω την μια
    η την καμια,και ο ξεφτιλας σ ε να τεταρτακι που θα βγει απο το αμαξι θα παρη 2-3
    για αυτο δεν θελω τα χιονια με τιποτα,και ας βαζει πουλια
    γιατι τα βαρανε οι βρυκολακες,κατι θα παιξει παντοε,οποιος τις βρεις αυτες τις μερες
    θα κανει καλο σεφτε,ελπιζω να βρουμε καμια,γιατι εξω κανει κρυο,κανει τσιφι
    για το δολιο το κοτσυφι χο χο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #474166

    Πολυ σωστα τα λεει ο φιλος Ηλιας πιο πανω! Εγω θα ζητουσα απο συναδελφους που θα τις πετυχουν μαζεμενες λογω χιονιου και παγου να δειξουν αυτοσυγκρατηση σε αυτο το πολυτιμο θηραμα! Βεβαια αυτο το φαινομενο δεν ξερω αν θα παρατηρηθει φετος γιατι τα πουλια ειναι λιγα ( κακη χρονια) και η κακοκαιρια δεν φαινεται να κραταει πολλες μερες! Τον τρομερο χειμωνα 1990-91 ακομα τον θυμαμαι ( αν και πιτσιρικας τοτε που ακολουθουσα τον πατερα μου στο κυνηγι ) κι επισης θυμαμαι διηγησεις κυνηγων στην βορεια Ευβοια για παρα πολλα πουλια παραθαλασσια να προσπαθουν να προφυλαχθουν απο το χιονι και τον παγο! Κατα τα αλλα ευχομαι σε ολους τους μπεκατσοκυνηγους καλη χρονια με υγεια πανω απο ολα κι αρκετες φερμες το 2015!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #474181

    Εδω παιδια βλεπω στο βουνο το ασπρισε,θα τριβουν τα χερια τους οι καρτερακιδες σημερα
    οσες κατεβουν απο την παρνηθα το βραδυ θα φανε πολυ σκαγι,και μετα θα παω εγω αυριο και θα ψαχνω για μπεκατσα με 2 βαθμους, ολος μουσκεμα μεσα στο νερο και θα βρω την μια
    η την καμια,και ο ξεφτιλας σ ε να τεταρτακι που θα βγει απο το αμαξι θα παρη 2-3
    για αυτο δεν θελω τα χιονια με τιποτα,και ας βαζει πουλια
    γιατι τα βαρανε οι βρυκολακες,κατι θα παιξει παντοε,οποιος τις βρεις αυτες τις μερες
    θα κανει καλο σεφτε,ελπιζω να βρουμε καμια,γιατι εξω κανει κρυο,κανει τσιφι
    για το δολιο το κοτσυφι χο χο
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474195

    Καλησπερα φιλαρακια. Σημερα το απογευμα βγηκα για 1:30 ωρα αλλα ενιωσα σαν να κυνηγησα πολυ παραπανω!!! Πηγα σε σημειο το οποιο βαζει πουλια,αποδεδειγμενα,μονο με παγο και δικαιωθηκα. Σε 1:30 ωρα σηκωσα 6 πουλια,διαφορετικα,και καταφερα και καρπωθηκα 3. Οι 2 δεν μου εδωσαν χρονο και η τελευταια χρονικα ενω σηκωθηκε μπροστα μου κατακορυφα,ειχα ασφαλεια γιατι μολις πριν ειχα περασει ενα χαντακι,δεν με πειραξε ομως γιατι και αυτα στο προγραμα ειναι. Τα πουλια δεχτηκαν ολα το σκυλι για αρκετη ωρα,σε σημειο που αμφεβαλα αν ηταν εκει. Ο επανιελας(του κουμπαρου μου),σημερα ηταν μαγικος,απ’οταν βγηκε απο το κουτι το ματι του γυαλιζε,ειχε τρομερο ρυθμο και παθος, σαν να ηξερε,που μαλλον ηξερε,τι θα ακολουθησει!!!! Ειναι απο τις μερες που οι βασιλισσες σε αποζημιωνουν για καποιες αλλες εξοδους που δεν βρηκες τιποτα ή τα εξοδα και την κουραση που εχεις περασει. Στο τελος της ημερας παρολο που επρεπε να ειμαι χαρουμενος,μελαγχολησα που δεν ειχα την σεττερινα μου λογω της ασθενειας. Η μονη παραφωνια οι “λιγουρηδες” που στηθηκαν για καρτερι αλλα φευγοντας ειδα την θυροφηλακη,φενεται πως και καποιος αλλος,καλη του ωρα,σεβεται τις “βασιλισσες”. Καλη συνεχεια σε ολους. (Ο κουμπαρος μου που ηταν λιγο πιο μακρια,σηκωσε και αυτος 4 πουλια,ολα φερμαριστα αλλα δεν καταφερε να τουφεκισει καμια)

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #474201

    Μπραβο ρε Γιανναρε παρε το αιμα σου και για μας που μας εχουν τρελανει στο δουλεμα οι κακουργες.
    Αντε να δουμε μπας και κανουμε κατι και εμεις τωρα που τις στριμωξε ο καιρος . Το θεμα ειναι μην εχουμε ολικες απαγορευσεις και την φαμε στο κ…ο.
    Και κατι αλλο αν στριμοχτουν πολυ τα πουλια ,ΣΕΒΑΣΜΟΣ-ΣΕΒΑΣΜΟΣ-ΣΕΒΑΣΜΟΣ, στο πουλι που μας χαριζει τοσες χαρες σε εμας και τα σκυλακια μας……….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474205

    Εχεις δικιο Βασιλη,αυτο ελειπε τωρα να απαγορεψουν λογο καιρου,αν και σε καποιες περιπτωσεις πρεπει να γινεται για την προστασια των θηραματων απο τους ασυνειδητους. Στο χερι μας και στο τηλεφωνο μας ειναι να προστατεψουμε τις βασιλισσες απο τους “κυνηγους του 10λεπτου”.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474209

    Mπραβο γιαννη,βαρα εσυ γιατι εδω αυριο εγω δεν θα μπορω να παω πουθενα απο το χιονι,μακαρι να μην το στρωση εδω χαμηλα μπας και κανω καμια βολτα σε καμια τουφα εδω γυρω απο το σπιτι,ολο και κατι θα εχει,αυτο αν δεν ριχνη,αμα ριχνη θα παω για καφε σε κανενα φιλαρακι,αραχτοι με καφεδακι θα κοιταμε ολοι το τζακι,οχι θα κατσω να σκασω χο χο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474218

    Ηλια οπως και να γινει καλα θα περασεις,ειτε με τις βασιλισσες,ειτε με τα φιλαρακια. Εξω να χιονιζει,εσυ στο τζακι με παρεα και κουβεντα,καλο ακουγεται. Παντως αν βγεις καλες χελωνες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #474239

    μπραβο ρε γιαννη τις εκαψες , ευχομαι και στα τερια τους και συντομα το σκυλακι σου να ειναι διπλα σου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474246

    Tελικα δεν εριξε χιονι χαμηλα και καναμε την βολτα μας,πηγα σε ενα δασακι κανα χιλιομετρο απο το σπιτι,προχθες εκει δεν σηκωσαμε ουτε μια,σημερα βρηκα δυο πουλια εκει τα οποια μας εφαγαν το πρωινο,και δεν εκανα μπαμ,η μια ειχε αγιο πραγματικα,αλλα ηταν και πολυ μαστορισα,σηκωθηκε και μου εδειξε την κορμαρα της ολη απο κατω,αλλα την ειδα για δυο δευτερα,μου εβαλε ενα σκινο και την εχασε τελειος στο πι και φι,αχ μωρη ρουφιανα θα παω και αυριο χα χα,η αλλη ειναι μαλον δαιμονισμενη παιδια,δεν θελει να δει κανεναν χα χα
    αλλα εκανα κεφι το σκυλι σε καποια φαση που ειχε ποδαρωση και πολυ το γουσταρα
    και πηγα και σε 4-5 λευκες και λουστηκα ατον ιδρωτα χο χο

    αυριο πρωτα ο θεος και καιρου θελοντος θα πω καμια βολτα,μεσα στα χιονια δεν κυνηγαω
    γιατι δεν κανω κεφι,ας κανει καμια παγωνια καλητερα να γουσταρουμε
    καλες χελωνες παιδες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #474247

    Γεια σας παληκαρια καλες γιορτες κ καλη χρονια να εχουμε… μπραβο παιδια για τις καρπωσεις… το 2014 το αποχερετισα με τις τελευταιες βασιλησες….εγω εχθες σε ενα 4ωρο πηρα 3 πουλακια,μετα την εκανα γιατι ολα ειχανε ασπρισει γυρω μου… κ παρα προχθες αλλες 2…

    Αλλα αυτο που σκεφτομουνα εγινε,απο πληροφοριες σημερα μερικοι μαγκες κ τσογλανακια πανε μεσα στο χιονι κ βαρανε τις μπεκατσες.αυτο περιμενανε οι αναδροι κ μετα λεμε γτ δεν υπαρχη μπεκατσα…. αρε που…τη ελληνα….

    Γιαννη μπραβο ρε φιλαρακι.

    Μαικ φιλε σε ειπα οτι θα ριξι κ χαμηλα το χιονι αλλα ευτηχως ειναι λιγο κ θα το παρι,οποτε το γεναρη ελα για κανενα κυνηγι

    Λιακο εισαι τυφλοποντικας εσυ αγορι μου μην μασας..χαχαχα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,321 έως 13,335 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων