ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,336 έως 13,350 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474249

    Μανιακος… Δρυος πεσουσης, πας ανηρ ξυλευεται φιλαρακι
    μπεκατσαδες τις φακης και τις πορδης εχει να φαν και οι κοτες B-)
    μπραβο για τις πουλαδες φιλε


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #474250

    χαιρετώ την καλύτερη μπεκατσοπαρέα
    μπράβο στα παιδιά για τις καρπώσεις
    είμαι για πρωτοχρονιά στον Βόλο, ρε παιδιά εδώ έχει βάλει πολύ χιόνι πάνω απο μισο μέτρο και χιονίζει ασταμάτητα, άμα δεν έχεις αλυσίδες στα αυτοκίνητα δεν πας πουθενά!
    Λάμπρο άκουσα για κάτι μεγάλα νούμερα στα Ιωάννινα…. τι να πω χρειάζεται αυτοσυγκράτηση και όχι κυνήγι μέσα στα χιονισμένα!
    Καλή πρωτοχρονιά να έχουμε ! :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #474253

    Ενα πολυ ομορφο πρωινο για μενα σημερα.
    Λογω χιονοκαλυψης δεν μπορουσα να κυνηγησω στο μερος που παω, μπορουσα ομως και το εκανα, να παω να κανω τον θηροφυλακα στις βασιλισες που θα περναγαν.
    Καφες το ξημερωμα στον κυνηγοτοπο με χιονι και τις κυριες να περνουν με ασφαλεια.
    Δεν φανηκε κανεις παντως.

    Και για να λεμε τα πραγματα ως εχουν, οι βρυκολακες ειναι αναμεσα μας.
    Ειναι συγγενεις μας, φιλοι μας, συγκυνηγοι μας.
    Και οτι και να τους πεις δυσκολα αλλαζουν χουι.

    Καλη χρονια και τυχη σε ολους :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474259

    Καλη πρωτοχρονια να εχουμε ολοι παιδες,προσοχη οσοι πατε ταξιδακι
    αν και ο κρατικος μηχανισμος ειναι στο ποδι χο χο

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    612vsl στις #474264

    καλησπερα φιλαρακια με το καλο να υποδεχθουμε το 2015 και ευχομαι το νεο ετος να φερει χαρες και υγεια σε εσας και στις οικογενειες σας!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #474271

    Καλησπερα στο παρεακι. Ευχομαι σε ολους σας καλη και δημιουργικη νεα χρονια να μας ερθει με υγεια για ολο τον κοσμο.
    Αν μεχρι το πρωι δεν αλλαξει κατι που να μας κρατησει μεσα θα την κανουμε την βολτουλα μας στα χαμηλα και ξεχιονα για να υποδεχτουμε το νεο ετος ελπιζω με ζεστες κανες και γρηγορα πισω για το μεσιμεριανο γιορτινο τραπεζι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474285

    Καλησπερα παρεα. Ευχαριστω φιλοι για τα καλα σας λογια. Η αλητεια που εζησα σημερα παιδια ξεπερναει τα ορια,και εξηγω: Γυρνωντας απο δρομολογιο στη νοτια Κερκυρα σταματησα κατα τις 17:00 σε ενα χωματοδρομο για να δω αν εχει πουλια. Απο εκεινη την ωρα και για 15 λεπτα εγινε παρελαση απο “κυνηγους” που πηγαιναν να εκτελεσουν τις βασιλισσες. Παιδια αυτο πιυ εζησα δεν περιγραφεται,πραγματικος πολεμος,για 10-15 λεπτα, σφαγη. Η αλητεια σε ολο της το μεγαλειο, ενιωσα ντροπη,αγανακτηση,οργη. Δυστηχως τα πολλα πουλια κατεβηκαν πιο νοτια λογω της παγωνιας και κυριολεκτηκα εκτελεστηκαν στο σουρουπο και να σκεφτειτε οτι ειδα να περνουν και “μπεκατσαδες” που εχουν σκυλια,γνωστοι φυσιογνωμηκα. Κριμα παιδια, ο καθε ασχετος περνει ενα οπλο και γινεται “κυνηγος”. Η θυροφηλακη που να πρωτοπαει,δυστηχως εχουμε πολλους λιγουρηδες στο νησι!!! Σταματαω εδω παιδια μερα που ειναι. Συγχωρεστεμε για το υφος,μερα που ειναι αλλα η αγανακτηση με πνιγει. Καλη Χρονια σε ολους σας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #474287

    χαιρετε παρεα και καλη χρονια να εχουμε!!! της τελευταιες μερες εχουν μπει καποια πουλια και μας εχεουν τονωσει το ενδιαφερον μια φωτο απο το σημερινο κυνηγι.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474316

    Mπραβο ρε λευτερη.και στα ταιρια τους φιλε,εγω σημερα δεν βγηκα γιατι εριχνε φιλοβροχο
    αλλα χριστουγεννα και πρωτοχρονια δεν κυνηγαω,το κραταω απο τον παππου μου
    οποτε αυριο θα παμε μια βολτιτσα,ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ :yahoo:

    ΥΣ
    Πριν απο λιγο ερχομενος απο ενα φιλικο σπιτι που τρωγαμε παρεα ειδα τους βρυκολακους που ετοιμαζονταν για καρτερι,ειναι αυτοι οι μπεκατσαδες που το παιζουν σε διπλο ταμπλο
    εγω τους ξερω καλα,απλα να μην μας λενε μετα οτι δεν καθοντε καρτερι,γιατι τα χωρια μας ειναι μικρα και ολο και καπου θα τους τρακαρω,οπως εγινε αποψε,για αυτο ρε νουμερα
    τα σκυλια σας ειναι μια ζωη κοκονια κατω του μετριου,και ας τα λετε σουπερ ντουπερ,και οταν πηγαμε για καμια μπεκατσα παρεα γυρναγανε σαν χαμενα λες και μαζευατε ραδικια

    και το πιο τραγικο απο ολα ειναι οτι ποτε μα ποτε δεν θα καταλαβετε τι εστι μπεκατσα
    και μπεκατσοκυνηγι,σας λυπαμε κα οτι γραφω το γραφω γιατι ξερω οτι μερικα νουμερα απο
    εσας με διαβαζουν,για αυτο αφηστε και καμια ρε καραγκιοζακια και για εμας που τις κυνηγαμε παντελονατα,λιγουρια ε λιγουρια B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474318

    Καλησπερα σε ολη την παρεα. Καλη Χρονια με υγεια για ολους. Σημερα δεν βγηκα, οπως δεν εχω βγει ποτε πρωτοχρονια. Σημερα το ξημερωμα παλι στα νοτια,σε συνεχεια απο χθες,εγινε στο καρτερι χαμος. Φιλος απο την περιοχη που ηταν εκει σημερα,ηταν και χθες,μου ειπε οτι το πρωι τουφεκισαν πολλα πουλια, μετρησε περιπου 40-45 τουφεκιες,μπορει και παραπανω,στο 10λεπτο της ντροπης! Αηδιασε. Και το πιο τραγικο οταν του περασε ενα ζευγαρι και στα 30 μετρα απ’αυτον καποοις λιγουρης τις καθαρισε και το ωραιο ηταν ο αλλος λιγουρης που ηταν μαζι του, του φωναξε μπραβο για το κατορθωμα που εκανε!!!! Ειληκρινα παιδια, να περασει η παγωνια και να φυγουν τα πουλια γιατι θα τις ξεκλειρησουν και δεν με περαζει αν θα βρισκω μια ή καμια. Ο φιλος με καλεσε να παω εκει,οπως πηγαινα παλια και ειχαμε κανει καλα κυνηγια μαζι,αλλα αφου τον ευχαριστησα, αρνηθηκα γιατι θα αρπακτω με κανα λιγουρη και μην καταληξουμε στα αυτοφορα μερες που ειναι. Θα βγω με τον κουμπαρο μου αυριο,στα πυκνα,εκει που μπορουν οι βασιλισσες να αμυνθουν. Συγχωρεστεμε αν σας κουρασα αλλα με πνιγει η αγανακτηση,αλλα οι πραγματικοι μπεκατσαδες που σεβονται και αγαπανε αυτο το πουλι,θα με καταλαβουν. Ηλια καλες χελωνες αυριο φιλε,χωστα τους στα λιγουρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Νικος_Λ στις #474319

    Καλη χρονια σε ολα τα παληκαρια του βουνου με υγεια και δυναμη.
    @gianniscorfu φιλε μου δυστηχως αυτο δεν προκειτε να σταματησει ποτε στο νησι δυστηχως, γιατι το 90 τα εκατο ετσι κανει.
    Μετα τις γιορτες δηλαδη που θα κατεβω αντε να βρω καμμια τσιχλα μονο :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #474328

    Εύχομαι ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΤΟ 2015, πάντα με υγεία χαρά αγάπη και ευτυχία
    Επίσης Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    cyrosd στις #474330

    Αρκετά πουλιά στην Ήπειρο. Μας ήρθαν για το καλό της χρονιάς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474332

    Μπραβο στεφο,σε περειμενα να κανεις ποσταρισμα να δω τι εγινε στα μερη σου
    ο καιρος σου ειναι τωρα φιλε,απο μερα σε μερα θα σου ερθουν
    βλεπω στην τουρκια τους κανει χιονιαδες

    ΥΣ
    γιαννη μην σκας φιλε,δεν μπορεις να κανεις τιποτα,το καρτερι τις μπεκατσας ειναι σαν τα ναρκωτικα,εναν βαζεις μεσα στο αμαξι,δεκα βγαινουν απο πισω,τα νεα παιδια θα το αλλαξουν αυτο,,τα νεα παιδια που θα μαθουν απο τον πατερα τους γιατι δεν πρεπει να καθονται καρτερι,γιατι απο εκει που θα περασει η κατσικα, θα περασεικαι το κατσικακι λενε στο χωριο μου ,για αυτο πρεπει να δωσουμε τις σωστες βασεις στους νεους μας
    εκει ειναι το μελον φιλε,και βλεπω πολλα νεα παιδια που κυνηγανε σωστα και τους κανω κεφι

    να σου πω την αληθεια δεν παω τωρα τελευταια στο κοτετσι μου γιατι το κυνηγαει ενας
    πιτσιρικας και βγαζει το κουταβι του,και δεν παω για να βαρεσει αυτος τα πουλια που θα βαρουσα εγω,και πολυ πιο ανετα γιατι ξερω το μερος να το σαλΟνι μου,και οταν τον ξαναβρω θα του πω και μερικες θεσεις που δεν τις ξερει,αυτο ειναι το ελαχιστο που μπορω να κανω για ενα παιδακι που δεν καθετε καρτερι ρε φιλε
    αυτα τα νεα παιδια πρεπει να τα βοηθαμε,και να μην το παιζουμε τουπε και μεγαλοι μπεκατσαδες,αυτοι ειναι το μελον μας φιλε,τους αλλους αστους στον κοσμο τους
    οτι κανει κανεις θα το βρει μροστα του

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Νικος_Λ στις #474334

    Πολυ σωστος φιλε Ηλια μακαρι πολλοι να σκεφτονταν ετσι :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,336 έως 13,350 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων