ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,351 έως 13,365 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    bak1 στις #474336

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΙΜΗ ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΑΓΑΠΗΤΕ Louis, ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΚΥΝΗΓΟΙ!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΚΥΝΗΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474338

    Καλησπερα. Μπραβο Στεφανε,καλη συνεχεια τωρα που θα σου ερθουν βασιλισσες. Το ξερω φιλε Ηλια, αλλα με πνιγει η αγανακτηση,μακαρι η νεα γενια μπεκατσοκυνηγων να ξεφυγει απο αυτη την αρρωστεια και το συνδρομο της τσαντας. Παντως φιλε οσο περναει απο το χερι μου θα τους κραζω,το ξερω δεν αλλαζει κατι,ομως δεν μπορω να καθομαι και να το καταπινω. Ενταξει να βλεπεις κανα παππου ή κανα πιτσιρικα,αλλα να βλεπεις κοτζαμ γαιδαρους να το κανουν σχοινι κορδονι,δεν καταπινεται με τιποτα. Νικο ελα με το καλο στο νησι και κατι πιστευω θα εχει. Βικτωρα που εισαι ρε φιλε,κανεις μονταζ; Μιχαλη Μιχαλη εισαι εδω; Αντε να δουμε τι νεα εχει ολη η παρεα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    104
    petrolios στις #474339

    Αγαπητέ louis καλή χρόνια. Πολύ ωραια τα λες και συμφωνώ παρότι κυνηγάω τσίχλα και απο σπόντα μπήκα εδώ να δώσει τι κάνετε οι μπεκατσαδες… Επειδή σέρνω απο κοντά και κανένα σπάνιελ στο περπατητο, μαζεύω και γω απο κανένα πουλάκι απο τα δικά σας.

    Επειδή το σκυλί πουλήθηκε προ μηνός για οικογενειακούς λόγους χθες έψαχνα μόνος κάτι κοντινά στην Αθήνα μέρη για κανένα κοτσύφι μέσα στα βατα και μετά το γνωστό πατ πατ πατ, έφυγα με μηδέν κοτσύφια και μια βασίλισσα…

    Να με συγχωρείτε οι φερματζηδες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #474340

    σημερα το βραδυ
    κυνηγος σε καφενειο διπλανου χωριου εδειχνε ολος καμαρι 9 πουλια ολα σκοτωμενα το απογευμα στο καρτερι

    μετρηθκαν την επιμαχη ωρα 67 τουφεκιες στην περιοχη

    κατσε και ταιζε σκυλια μετα ολο το χρονο εσυ μετα…

    τι να πεις……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474343

    να σου πω την αληθεια δεν παω τωρα τελευταια στο κοτετσι μου γιατι το κυνηγαει ενας
    πιτσιρικας και βγαζει το κουταβι του,και δεν παω για να βαρεσει αυτος τα πουλια που θα βαρουσα εγω,και πολυ πιο ανετα γιατι ξερω το μερος να το σαλΟνι μου,και οταν τον ξαναβρω θα του πω και μερικες θεσεις που δεν τις ξερει,αυτο ειναι το ελαχιστο που μπορω να κανω για ενα παιδακι που δεν καθετε καρτερι ρε φιλε
    αυτα τα νεα παιδια πρεπει να τα βοηθαμε,και να μην το παιζουμε τουπε και μεγαλοι μπεκατσαδες,αυτοι ειναι το μελον μας φιλε,τους αλλους αστους στον κοσμο τους
    οτι κανει κανεις θα το βρει μροστα του

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Μπραβο Ηλια. Ειναι και στο χωριο μου ενας πιτσιρικας,τον οποιο επιασα και του μιλησα,του βρηκα ενα χρονιαρικο σεττερακι και φετος εχει κανει 5 πουλακια ολα με το σκυλακι του,εκοψε το καρτερι (τον εχω τσεκαρει επανειλημενα,μην ξανακυλησει χαχαχα), και τωρα μου λεει ποσο λαθος εκανε τα προηγουμενα χρονια. Εχω παρει καποιες φορες το σκυλακι του στα κοτετσια που εχω 3 πουλια μονο για εκπαιδευτικα και του εχω δειξει αρκετα πονηρα σημεια. Ολα αυτα ξεκινησαν απο καποιες φορες που ηρθε μαζι μου,ειδε πως ειναι το σωστο κυνηγι της βασιλισσας,ειδε φερμες,πηρε πουλια και ετσι αλλαξε δρομο. Τον χαιρομαι τον μικρο. Μαλιστα αυριο θα τον παρουμε μαζι μας. Καλη συνεχεια παιδια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474345

    Αγαπητέ louis καλή χρόνια. Πολύ ωραια τα λες και συμφωνώ παρότι κυνηγάω τσίχλα και απο σπόντα μπήκα εδώ να δώσει τι κάνετε οι μπεκατσαδες… Επειδή σέρνω απο κοντά και κανένα σπάνιελ στο περπατητο, μαζεύω και γω απο κανένα πουλάκι απο τα δικά σας.

    Επειδή το σκυλί πουλήθηκε προ μηνός για οικογενειακούς λόγους χθες έψαχνα μόνος κάτι κοντινά στην Αθήνα μέρη για κανένα κοτσύφι μέσα στα βατα και μετά το γνωστό πατ πατ πατ, έφυγα με μηδέν κοτσύφια και μια βασίλισσα…

    Να με συγχωρείτε οι φερματζηδες…

    Γιατι να σε συγχωρησουμε φιλε μου; στο περπατητο ηταν,αντρικια την κερδισες τη βασιλισσα. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474346

    σημερα το βραδυ
    κυνηγος σε καφενειο διπλανου χωριου εδειχνε ολος καμαρι 9 πουλια ολα σκοτωμενα το απογευμα στο καρτερι

    μετρηθκαν την επιμαχη ωρα 67 τουφεκιες στην περιοχη

    κατσε και ταιζε σκυλια μετα ολο το χρονο εσυ μετα…

    τι να πεις……

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    AEK AEK AEK AEK AEK

    </div>

    τι αλλο να πεις Περικλη. Ο Θεος ας τους δωσει φωτισει!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #474350

    τσεκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #474353

    Παιδια με συγχωρειτε που στελνω ευχες απο εδω αλλα για καποιο λογω δεν μπορω να το κανω απο το τοπικ των ευχων.
    Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας και ευχομαι με την σειρα μου το νεο ετος να χαρησει σε ολους σας υγεια και ευτυχια . Επισεις ευχομαι για το υπολοιπο της σεζον ζεστες κανες και καλες χελωνες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    spi_hunter στις #474355

    Καλησπερα και απο εμένα παιδια καλή χρονια και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #474356

    σημερα το βραδυ
    κυνηγος σε καφενειο διπλανου χωριου εδειχνε ολος καμαρι 9 πουλια ολα σκοτωμενα το απογευμα στο καρτερι

    μετρηθκαν την επιμαχη ωρα 67 τουφεκιες στην περιοχη

    κατσε και ταιζε σκυλια μετα ολο το χρονο εσυ μετα…

    τι να πεις……

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    AEK AEK AEK AEK AEK

    </div>

    καλα ρε περι μας δουλευεις…αυτος ο ανθρωπος λεγετε κυνηγος η μαλαπερδας…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #474357

    Αφου δεν τον πεταξαν εξω με τις κλοτσιες το μ………κα χαλαλι τους .Να δω τι θα βρουνε αυριο οσοι πανε με τα σκυλακια τους. Ο μαγκας πηγε να τα πιει εις υγεια των κοροιδων. Α ρε κλοτσιες που θελουμε που του ανεχομαστε………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #474364

    Καλημερα χρονια πολλα και καλα και καλη χρονια σε ολους σας .

    Σε ολη σχεδον την Ελλαδα χιονισε αλλα εμεις εδω κεντρικη Μακεδονια φαγαμε το κρυο τις αρκουδας . Θεσσαλονικη το θερμομετρο εχει να φτασει μηδεν αρκετες μερες . σημερα 10 το πρωι που εφυγα απο το σπιτι για το μαγαζι ελεγε -4. τωρα μεσα στην πολη -1.
    Κυνηγι την παραμονη της πρωτοχρονιας πηγαμε σε ενα μερος κοντα στ σκοπιανα συνορα πολυ ωραιο μερος και χωρις χιονι αλλα δεν κατεβηκαμε λογο το οτι 15 τσομπανοσκυλα εφερναν βολτα . αλλαγη μερους με λιγο χιονακι κατω ολα παγωμενα και στην τριτη αλλαγη παλι χωρις χιονια ψαξαμε καμια ωριτσα ειχε 2 με 3 πουλακια αλλα και αυτα ανυσηχα.

    Φετος εχει καποια πουλια διασπαρτα αλλα οχι τοσα πολλα. ειχε και μερες με λιγα παραπανω αλλα λιγοστες . εχω και 2 οκταμηνα κουταβια που ξεκινησα και ήδη πανε παρα πολυ καλα . εχουν και δικες τους μπεκατσες στο ενεργητικο τους .
    αυτο με το καρτερι ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ . αλλα δυστηχως δυσκολο να το κοψουν οσοι το κανουν . στα χωρια δε ειναι κατι σαν τροπος ζωης . εμεις στην παρεα μας 3 ατομα χρονια τωρα στα 3 πουλια ο καθενας σταματαμε .
    Ηλια παλι την σκαπουλαρες δεν πηρες τον Βασιλη να ερθετε να κανουμε κανενα κυνηγι παρεα .
    καλα να περνατε μαγκες και ζεστες κανες και σεβασμος στα σκυλια και την βασιλισσα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #474368

    Ξεκινήσαμε με το δεξί το 2015. Εγώ με τον Ζίκο μου αφού η Λούσυ είναι στις μέρες της με πολλή παγωνιά ( έξω από την Κομοτηνή, στις 7 το πρωί είχε -9). Σηκώσαμε 4 πουλιά. Το πρώτο δέχτηκε φέρμα για ελάχιστα δευτερόλεπτα και όταν σηκώθηκε δεν είχα προλάβει να πλησιάσω όσο έπρεπε. ΄Όσο πρόλαβα έριξα μια τουφεκιά αλλά τίποτα… 2 πουλιά σηκώθηκαν αφερμάριστα μέσα από τις βατσινιές αλλά πέταξαν από την άλλη πλευρά οπότε έφυγαν ατουφέκιστα. Εκεί χρειαζόταν και δεύτερο κυνηγό. Αυτό που πήρα δέχτηκε για αρκετή ώρα την φέρμα πήρα θέση να μην έχω τον ήλιο απέναντι και μπαμ και κάτω. Μέχρι να καταλάβω που έπεσε για να βάλω σημάδι είδα τον Ζίκο να έρχεται με το πουλί στο στόμα…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #474372

    Μπράβο Χρήστο :good: Καλή χρονιά με πολλές και καλές καρπώσεις να έχεις!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,351 έως 13,365 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων