ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,411 έως 13,425 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #474631

    Εγώ είμαι 41 ετών και δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα την παρέα σου…

    Χρήστο :bye: εσύ μπορεί να μην την κατάλαβες την παρέα…. :unsure: την κατάλαβα εγώ κι ας είμαι καμιά 500αρια χλμ μακριά…. ποιος συμπατριώτης σου _ο Θεός να τον αναπαύσει_ είχε γράψει βιβλίο :good: για το κυνήγι του αγριογούρουνου; το καλύτερο βιβλίο :good: εν Ελλάδι; 😉

    Βίκτωρ :bye: γερά μη σταματάς! :rose:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #474652

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>petrolios wrote:</div>
    Εγώ είμαι 41 ετών και δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα την παρέα σου…

    Χρήστο :bye: εσύ μπορεί να μην την κατάλαβες την παρέα…. :unsure: την κατάλαβα εγώ κι ας είμαι καμιά 500αρια χλμ μακριά…. ποιος συμπατριώτης σου _ο Θεός να τον αναπαύσει_ είχε γράψει βιβλίο :good: για το κυνήγι του αγριογούρουνου; το καλύτερο βιβλίο :good: εν Ελλάδι; ;-)

    Βίκτωρ :bye: γερά μη σταματάς! :rose:

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    μη σταματας μη σταματας δικεφαλε μη σταματας δικεφαλε …. χαχαχαχαχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #474660

    Μπραβο σε ολα τα παιδια, και καλη συνεχεια.
    Σε απογευματινο σημερα μου εκανε εντυπωση οτι απο τους εξι κυνηγους που ειμασταν εκει, μονο οι δυο φορουσαμε πορτοκαλι.
    Να σας πω την αμαρτια μου αυτο που σκεφτηκα ηταν οτι οι υπολοιποι θα καθησουν στο καρτερι για καμμια…τσιχλα.
    Ηλια, μονο αν αλλαξει συμπεριφορα η μπεκατσα και σταματησει να κανει πτησεις στο λυκοφωτος θα γλυτωσει.
    Το ευχομαι και το ελπιζω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #474663

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>petrolios wrote:</div>
    Εγώ είμαι 41 ετών και δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα την παρέα σου…

    Χρήστο :bye: εσύ μπορεί να μην την κατάλαβες την παρέα…. :unsure: την κατάλαβα εγώ κι ας είμαι καμιά 500αρια χλμ μακριά…. ποιος συμπατριώτης σου _ο Θεός να τον αναπαύσει_ είχε γράψει βιβλίο :good: για το κυνήγι του αγριογούρουνου; το καλύτερο βιβλίο :good: εν Ελλάδι; ;-)

    Βίκτωρ :bye: γερά μη σταματάς! :rose:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    Μάριε μετά το δεύτερο post του φίλου, κατάλαβα αμέσως… Ο θεός να αναπαύσει την ψυχή του…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474666

    Παναγιωτη για να αλλαξη αυτη την συμπεριφορα η μπεκατσα πρεπει να αλλαξουν και τα αρπακτικα την ωρα τις αλλαγης τους,αυτην που κανουν τα αρπακτικα τις νυχτας με τις ημερας,εκει λοιπον πανω στην αλλαγη αυτη πετα η μπεκατσα για να αποφυγη τους θηρευτες της την ωρα τις πτησης

    Μπραβο βικτωρα παμε γερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #474677

    Μπραβο στα παιδια που καταφεραν να την χαιδεψουν για ακομα μια φορα. Επιτελους ηρθε χθες και η σειρα μας ( ειχα αρχισει να πιστευω οτι θα εμενα μπακουρι φετος) . Αφου με την παλιοπαρεα γραψαμε καμποσα χιλιομετρα στο κοντερ του αμαξιου τελικα η επιννοηση του Νικολα βγηκε σωστη αφου αλαζοντας 2 φορες μερια καταφεραμε να παρουμε 6 πουλακια και να ευχαριστηθουμε πρωτη φορα για φετος κυνηγι και καρποση. Το θεμα τωρα ειναι να ερθουν τα ποδια μου στα ισια γιατι με τοσο ξεποδαριασμα και τοσες τουμπες που φαγαμε ( πολυ λασπη ρε παιδια που δημιουργηθικε απο το λιωσιμο του χιονιου) πρεπει αυριο και λογω της ημερας να κανουμε ριλαξ για να ερθουμε στα ισια μας και να παρουμε δυναμεις για την επομενη Κυριακη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Νικος_Λ στις #474706

    Εχω να γραψω 2 χρονια αλλα σημερα εχω να πω το εξης.Ποτε οποιο παληκαρι μου ζητησε ναρθει να παμε για κυνηγι στα μερη μου δεν αρνηθηκα ειτε για φασσες ειτε για μπεκατσα το μονο που ζηταω ειναι να μην γινει το μερος ομονοια!Σημερα σενα μερος κοντα στο σπητι μου βρηκα εναν φιλο απο αθηνα να ειναι με αλλους 3 και 9 σκυλια στο θεο σας.Γινονταν ενας πανικος κανονικη παγανα,αφου συναντηθηκαμε το μονο που ειπα στο φιλο ειναι καλα ρε ……εφερες τοσο κοσμο εδω ….δεν μπορειτε εστω να κυνηγησετε με 3-4 σκυλια?Η απαντηση!!! καλα κανουμε δεν ειναι δικο σου το μερος εμεις για 3 μερες ηρθαμε.Εγω κυνηγαω με μονο ενα σκυλο και για μενα ατομα που κυνηγανε παγανα με πανω απο 3 σκυλια και να γινετε ενας χαμος απο φωνες και μπιπερ ειναι κατακριτεο οπως το καρτερι.Μπορει να ειμαι λαθος δεν ξερω…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #474715

    Εχω να γραψω 2 χρονια αλλα σημερα εχω να πω το εξης.Ποτε οποιο παληκαρι μου ζητησε ναρθει να παμε για κυνηγι στα μερη μου δεν αρνηθηκα ειτε για φασσες ειτε για μπεκατσα το μονο που ζηταω ειναι να μην γινει το μερος ομονοια!Σημερα σενα μερος κοντα στο σπητι μου βρηκα εναν φιλο απο αθηνα να ειναι με αλλους 3 και 9 σκυλια στο θεο σας.Γινονταν ενας πανικος κανονικη παγανα,αφου συναντηθηκαμε το μονο που ειπα στο φιλο ειναι καλα ρε ……εφερες τοσο κοσμο εδω ….δεν μπορειτε εστω να κυνηγησετε με 3-4 σκυλια?Η απαντηση!!! καλα κανουμε δεν ειναι δικο σου το μερος εμεις για 3 μερες ηρθαμε.Εγω κυνηγαω με μονο ενα σκυλο και για μενα ατομα που κυνηγανε παγανα με πανω απο 3 σκυλια και να γινετε ενας χαμος απο φωνες και μπιπερ ειναι κατακριτεο οπως το καρτερι.Μπορει να ειμαι λαθος δεν ξερω…..

    Α ρε Νίκοοο!Προς γνώση και συμμόρφωση ;-)Καλη χρονιά να έχεις!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #474731

    Μπράβο στους μπεκατσάδες που μας γεμίζουν με τις περιγραφές και τις φωτογραφίες τους!
    εγώ περιμένω πως και πως για την πρώτη έξοδο που θα είναι σύντομα!
    Νίκο τι να πω άμα δεν υπάρχει σεβασμός ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #474735

    γεια σας και χρονια πολλα. λιγα τα πουλια σημερα 3 σηκωματα 2 στο χερι!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474742

    καλησπερα παρεα. Βασιλη γυρισε ο τροχος,μπραβο φιλε,ευχομαι αναλογη συνεχεια :good: .
    Λευτερη συνεχισε το ροκανισμα,ωραιος. :good:
    Νικο πατριωτη και εγω την εχω πατησει φιλε,το παθημα εγινε μαθημα ομως. Αυτο που λες περι παγανας,εχεις καποιο δικιο.το εχω δει και εγω,5-6 ατομα,7-8-9 σκυλοι και σκουπα. μολις τους ειδα εκανα το σταυρο μου και αλλαξα μερος.
    Τα δικα μου [καλα] νεα φιλοι πιο μετα γιατι ετυχε δουλειτσα. :whistle:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    Georant στις #474745

    Νίκο μην στεναχωριεσαι όσο περισσότερα σκυλιά φέρνουν τόσο περισσότερη φασαρία κάνουν ,τα πουλιά δεν ειναι χαζά ,η μπεκατσα θέλει ησυχία .Παντως κακός δείχνεις τα λημέρια σου σε τέτοια άτομα .καλη χρονια και καλα κυνήγια σε όλους!!! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Νικος_Λ στις #474750

    Georant το θεμα δεν ειναι οτι δεν εδειξε σεβασμο σε μενα ειναι που δεν σεβαστηκε ουτε τον εαυτο του γιατι εκαψε ενα κοτετσι που οποτε ερχονταν θα εβρισκε πουλακια και εχασε και εναν φιλο το πιο σημαντικο.Τωρα τερμα οι πληροφοριες.Τελος παντων.Πηγα σε ενα αλλο μερος σημερα μαζι με τον γειτονα και ευχαριστηκαμε αν και το αποτελεσμα δεν ηταν το αναμενομενο αλλα δεν πειραζει.14 σηκωματα αποτελεμα 2 κυριες ενα τζακετ και ενα παντελονι κουρελια τα χερια λες και παλευαμε με αγριογατες αλλα το διασκεδασαμε :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Νικος_Λ στις #474751

    @gianniscorfu αφησε καμμια φιλε για την αλλη εβδομαδα που κατεβαινω στο νησι :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474758

    Καλησπερα. Νικο εγω να αφησω φιλε, οι βρυκολακες δεν ξερω αν θα αφησουν καμια,παντως ελα εσυ με το καλο και κατι θα εχει :bye:
    Εμεις σημερα φιλοι μπορει να χαιδεψαμε μονο μια βασιλισσα αλλα οι υπολοιπες μας χαρισαν ομορφες στιγμες. Συνολικα καναμε 17 σηκωματα, παιδια τα πουλια χωρις παραμυθια ηταν 10 ή 11,τουφεκισα 3 εγω δεν πηρα καμια και μια ο κουμπαρος που τελικα ηρθε μαζι μας. Τις βρηκαμε ολες σε πυκνο μα πολυ πυκνο,πρωτη φορα που μπαινουμε τοσο βαθια στο συγκεκριμενο μερος γιατι ειναι τεραστιο και πολυ δυσβατο,ελα ομως που εκει ηταν οι βασιλισσες και μας οδηγησαν στο βασιλειο τους. Και οι 3 που τουφεκισα ηταν πολυ δυσκολο να παρω καποια μιας και ειδα μονο σκιες,αυτες που τουφεκισα και η μια που καρπωθηκαμε ηταν οι μονες που δεχτηκαν τα σκυλια οι αλλες περπαταγαν και εκαναν φτερο μπροστα απο τα σκυλια,μονο τις ακουγαμε. Ηταν παιδια τοσο πυκνο το μερος που σε καποια σημεια δεν εφτανε ο ηλιος. Βγηκαμε απο εκει με αρκετα “παρασημα” απο τα βατα και εγω με το γονατο πρησμενο απο πεσιμο σε πετρα, τα δε σκυλια ηθελαν μπανιο με μπεταντιν!!!!
    Μπορει να κουραστηκαμε,να κοπηκαμε,να ματωσαμε αλλα οι εικονες με τις φερμες και συνεναισεις σε δυσκολα πουλια μας αποζημιωσαν για ολα. Καλη συνεχεια παιδια.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,411 έως 13,425 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων