ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,426 έως 13,440 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #474762

    Καλησπερες στην παρεα. Μπραβο ρε παληκαρια για τα χουφτοματα. Ο αριθμος των καρποθεντων πουλιων δεν εχει σημασια ρε παιδια αφου ακομα και ενα πουλακι να πιασεις στα χερια σου ειναι ολα τα λεφτα.Γι αυτο Γιαννακο και Νικο παρολου που αφησατε τα μισα ρουχα μεσα στα βατα αυτο το 1 ή 2 πουλια που πηρατε εφτανε να για να το χαριτε.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #474764

    Καλησπερα στην παρεα… σημερινη εξοδο με -3 κ με εντονο αερα βρηκα 5 πουλια πηρα τα 4… πολυ καλη μερα γιατι παρο ολο την αργια δεν συναντησα αλλα ουτε κ ακουσα αλο κυνηγο. 😉

    μπραβο στα υπολοιπα παιδια για τις καρπωσεις…

    Μαικ να πανε ολα καλα φιλε κ να κανεις την εξοδο σου 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474765

    Eλα ρε πετρο χαθηκε,παει λεω θα τις τσακισε αυτος,μπραβο ρε φιλε,εισαι πεχτουρα χα χα
    μπραβο και σε ολα τα παιδια αλα και στον φιλο ZABALA213 που τις χουφτωσε επιτελους μια και καλη χα χα

    εμεις σημερα 5 ωρες κυνηγι παιδια με 4 μερη αλλαγη ουτε που την ειδαμε,εξαφανιζολ φαγανε χα χα

    εγω ειπα το πρωι να παμε αλλου, γιατι τα πουλια θα τραβηχτηκαν στο ρουπακι μεσα στα πυκνα
    λογο οτι ο αερας χθες λυσομαναγε ολο το βραδυ, με αποτελεσμα να στεγνωση τα καθαρα κοματια,και η μπεκατσα γουσταρη απανεμα μερη οταν φυσα,αλλα δεν πειραζει
    κωλο βρεχουμε θα φαμε και ψαρι χα χα,αυριο αλλη μερα,τωρα παιδια ανακατευονται τα πουλια σημερα μπορη να βρεις των γκιωνη και αυριο να σηκωσεις πουλια,παντος σταθερη αξια για την εποχη ειναι το πουρναρι,μακαρι να μπορεσω να παω αυτες τις ημερες εκει που πηγα την κυριακη,ειναι τουμπακια και λουριδες πουρναριου αναμεσα σε χωραφιες,και εχει και μαντρια με γελαδια, αμα παω θα περασουμε καλα με τις κυριες χο χο

    Γιαννη ελα πες μας φιλε τι εκανες γιατι θελουμε να παμε για υπνο χα χα
    ΝΙΚΟ ολοι το παθαμε αυτο και μπορη και να το ξαναπαθουμε κιολας χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474767

    Λαμπρο δωσε φιλε,και το 2015 δυναμικα συνεχιζεις. :good:
    Βασιλη ετσι ειναι φιλε,αν ξεπερασεις το συνδρομο της τσαντας απολαμβανεις το κυνηγι τους. :bye:
    Μιχαλη,με το καλο να βγεις φιλε και εμεις εδω θα ειμαστε να διαβασουμε καλα νεα :bye:
    Ηλια τι εγινε φιλε,παλι εξαφανιζολ οι βασιλισσες; τι ειναι αυτο με σ’ενα ρε φιλε,μια κρυο μια ζεστη. Οποιος βγει παιδια καλες χελωνες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #474768

    Μπράβο παλικάρια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474769

    Γιαννη εγω ηξερα που ειναι αλλα δεν ηθελε το ταιρι μου να παμε εκει
    τι να κανουμε φιλε οταν κυνηγαω με φιλο μου του κανω και τα κεφια για να γουσταρει
    αυριο αμα δεν το εχει στρωσει θα παω μονος γιατι ο φιλος εχει δουλεια
    ολο και κατι θα βρω εγω,τουλαχιστον να ακουσω το πα πα παπ ρε φιλε χα χα
    δεν εχω ροδα για χωμα φιλε και ειναι ενα προβλημα αυτο,ενω ο φιλος εχει τανκς και παμε οπου γουσταρουμε,αλλα δεν τρεχει μια,εδω διπλα μου θα παω αυριο,στα κοτετσια που φιλοξενουν απο καμια που θα ερθει απο την ευβοια,γιατι εκει τους τσακισε στο χιονι και θα καναν περα ολες

    καλες χελωνες παιδια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #474770

    Ρε λιακο δεν βαριεσε να με βαφτιζεις συνεχεια…. χαχαχα

    Γιαννακο σε ευχαρηστω φιλε καλες συνεχειες κ σε σενα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474774

    Ρε λιακο δεν βαριεσε να με βαφτιζεις συνεχεια…. χαχαχα

    Γιαννακο σε ευχαρηστω φιλε καλες συνεχειες κ σε σενα….

    χα χα πλακιτσα κανω ρε,αφου νονος σου ειμαι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #474784

    Eνα δυωρα κι διπλα απο το σπιτι και ψαξιμο σε τουλαχιστον 7 θεσεις δεν πηρα μυρωδια
    πιο ψηλα δεν παει το αμαξι λογο παγου,μην αγορασουμε και κανα χωραφι χα χα
    μπορη να βγω και το απγευμα μια βολτα,αν δεν μου πεσει βαρυ το στιφαδο το μεσημερι
    και να μην βγω δεν τρεχει τιποτα αφου πουλια δεν εχει εδω,οποτε κραταω δυμανη για την ημερα που θα τις πετυχω να μπορω να περπατησω καλα,γιατι τα ιχσια και η μεση κανουν παραπονα χα χα,οχι μονο απο το κυνηγι αλλα και απο κουβαλιματα στα ξυλα,που αυτες τις ημερες πεφτει κανενα πευκο και οποιος το προλαβη,βαζω και μια φωτο για να δειτε γιατι ποναει η μεση χα χα,,καλες χελωνες παιδες

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #474808

    η χθεσινη μερα ηταν πολυ παραξενη κυνηγετικα, μαζι με τον φιλο μου και τα σκυλια μου ξεκινησαμε 8,15 σε 5 λεπτα ημασταν στο μερος το πρωτο καναμε μια γυρα δεν βρηκαμε τρυπες αρα δεν ειχε και πουλια προς το αμαξι φερμαρει ο μεγαλος αλλα μαλλον ειχε φυγει πριν παει ο σκυλος , φευγουμε παμε σε αλλο μερος βαζουμε τα σκυλια μεσα στο βουνο εμεις πηγεναμε στο τρακτεροδρομο εκει που μιλαμε σηκωνετε μια μεσα απο το δρομο σε 10 δευτερολεπτα φτανει ο μεγαλος κανει φερμα σπαστην ρε μου λεει ο αλλος να φυγουμε μολις παω κοντα του σηκωνετε ακομη μια μπαμ απο μενα τιποτα, φευγουμε παμε πιο χαμηλα (100 μετρα πανω απο θαλασσα)ανεβαινουμε σε μια αλλανα με το που βγαζω την θυλικια κανει 10 βηματα φερμα ερχετε και ο μεγαλος τα ιδια αλλα εσπασαν γρηγορα ε λεω μολις ακουσε τα τζιπ μας την εκανε ελα που ο μεγαλος του ερχοταν μυρωδια απο πανω του σε κατι βραχια αλλα δεν μπρουσε να ανεβει λεω στον φιλο μου κατι εχει εκει να ξερες σε λιγο με φωναζει σηκωθηκε ρε απο κει πανω την ειδα , αντε καλα παμε λεω , καναμε την γυρα μας και κει το μερος αδειο , φτανοντας στο αμαξι βαζω την σκυλα μεσα εχω στειλει τον μεγαλο κατω απο τα αμαξια μπας και, ακουσα μεν το μπιπερ να χτυπαει 5-6 φορες αλλα αμα δεν ειναι διαρκεις δεν καταβαινω τελικα τι εγινε δεν ξερω ερχετε ο σκυλος στο αμαξι τον φωναζω αλλα ξαφνικα τον βλεπω στα 10 μετρα φερμα βαζω γρηγορα 2 σφειρες στο οπλο λεω τον φιλο κωστα το νου σου τον ακουω ναπαραμιλαει ρε ποσα θες να μας τρελλανεις; να λεει τον σκυλο χαχαχ ρε το νου σου λεω δεν κανει λαθος αυτος με το που βγαζω το κεφαλι σηκωντε η πρωτη σε πολυ σφυχτο μπαμ μπαμ τιποτα συγχρονος ακομη μια μπαμ μπαμ και ο φιλος τιποτα χαχαχαχ, επαθε την πλακα του για το που ηταν τα πουλια, τι να πεις αυτα εχουν οι κυριες εκει που σε ανεβαζουν σε 10 λεπτα εκει σε κατεβαζον για πλακα, αυριο παλι αλλου αυτη τη φορα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #474809

    η χθεσινη μερα ηταν πολυ παραξενη κυνηγετικα, μαζι με τον φιλο μου και τα σκυλια μου ξεκινησαμε 8,15 σε 5 λεπτα ημασταν στο μερος το πρωτο καναμε μια γυρα δεν βρηκαμε τρυπες αρα δεν ειχε και πουλια προς το αμαξι φερμαρει ο μεγαλος αλλα μαλλον ειχε φυγει πριν παει ο σκυλος , φευγουμε παμε σε αλλο μερος βαζουμε τα σκυλια μεσα στο βουνο εμεις πηγεναμε στο τρακτεροδρομο εκει που μιλαμε σηκωνετε μια μεσα απο το δρομο σε 10 δευτερολεπτα φτανει ο μεγαλος κανει φερμα σπαστην ρε μου λεει ο αλλος να φυγουμε μολις παω κοντα του σηκωνετε ακομη μια μπαμ απο μενα τιποτα, φευγουμε παμε πιο χαμηλα (100 μετρα πανω απο θαλασσα)ανεβαινουμε σε μια αλλανα με το που βγαζω την θυλικια κανει 10 βηματα φερμα ερχετε και ο μεγαλος τα ιδια αλλα εσπασαν γρηγορα ε λεω μολις ακουσε τα τζιπ μας την εκανε ελα που ο μεγαλος του ερχοταν μυρωδια απο πανω του σε κατι βραχια αλλα δεν μπρουσε να ανεβει λεω στον φιλο μου κατι εχει εκει να ξερες σε λιγο με φωναζει σηκωθηκε ρε απο κει πανω την ειδα , αντε καλα παμε λεω , καναμε την γυρα μας και κει το μερος αδειο , φτανοντας στο αμαξι βαζω την σκυλα μεσα εχω στειλει τον μεγαλο κατω απο τα αμαξια μπας και, ακουσα μεν το μπιπερ να χτυπαει 5-6 φορες αλλα αμα δεν ειναι διαρκεις δεν καταβαινω τελικα τι εγινε δεν ξερω ερχετε ο σκυλος στο αμαξι τον φωναζω αλλα ξαφνικα τον βλεπω στα 10 μετρα φερμα βαζω γρηγορα 2 σφειρες στο οπλο λεω τον φιλο κωστα το νου σου τον ακουω ναπαραμιλαει ρε ποσα θες να μας τρελλανεις; να λεει τον σκυλο χαχαχ ρε το νου σου λεω δεν κανει λαθος αυτος με το που βγαζω το κεφαλι σηκωντε η πρωτη σε πολυ σφυχτο μπαμ μπαμ τιποτα συγχρονος ακομη μια μπαμ μπαμ και ο φιλος τιποτα χαχαχαχ, επαθε την πλακα του για το που ηταν τα πουλια, τι να πεις αυτα εχουν οι κυριες εκει που σε ανεβαζουν σε 10 λεπτα εκει σε κατεβαζον για πλακα, αυριο παλι αλλου αυτη τη φορα
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Γι’ αυτό αγαπάμε αυτό το θήραμα και τα σκυλιά μας ρε φίλε! Την άλλη φορά, σίγουρα θα τις χουφτώσετε! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #474811

    Καλησπέρα στην παρέα!Χθες κατάφερα και βγήκα για μία βόλτα με ένα φιλαράκι κοντά στην Αθήνα μία σηκώσαμε μία πήραμε!Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν τα κοτσύφια και οι τσίχλες που ήταν πάρα πολλά και έφευγαν μέσα απο τα τσαμάδια σύννεφα!!!Εκεί δεν υπήρχε ούτε μυρωδιά μπεκάτσας!Το πουλί το σηκώσαμε μέσα στην πεδιάδα που κατεβήκαμε για κανά μπεκατσίνι!Την κυριακή πάλι προς πελοππόνησο πλευρά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #474822

    Χρόνια Πολλά με υγεία στους εορτάζοντες Γιάννηδες !!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #474851

    Βικτωρα ετσι ειναι φιλε. Βασιλισσες ειναι,οπως και στο σκακι,οπου θελουν πανε. Και αυτο ειναι που μας γοητευει,αν ηταν σιγουρες και ευκολες θα βαριομασταν.
    Ηλια κοψε ξυλα φιλε γιατι η μεση θελει ζεστη χαχσχα.
    Θανασση και η μια καλη ειναι φιλε,αρκει και μονο που την χαιδεψες τη βασιλισσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #474859

    Καλημέρα και καλή χρονιά, συνάδελφοι.
    Ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη για το εκτός θέματος σχόλιο, αλλά, το αναρτώ εδώ (και στην τσίχλα) λόγω του ότι τα δυο αυτά θέματα παρουσιάζουν τη μεγαλύτερη επισκεψιμότητα.

    http://www.enikos.gr/ekloges-2015/288704,Synergasia_toy_SYRIZA_me_toys_Oikologoys.html

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,426 έως 13,440 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων