ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,456 έως 13,470 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    veteran στις #475045

    ευχαριστω. θα το ψαξω.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #475048

    Σήμερα 4ωρο, καλοκαίρι με 16 βαθμούς, για πρώτη φορά 5 συναντήσεις όλες κοντά μεταξύ τους αλλά όχι δεκτικές σε φέρμα κατάφερα τις 2 να μπουν στο γιλέκο και όλα αυτά στην επιστροφή κοντά στο αυτοκίνητο, ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΕΠΙΦΥΛΑΣΕΙ Η ΤΥΧΗ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ !!!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #475052

    9 σηκωματα σημερα σε πουρναρι ζουγκλα 4 τουφεκισμενες 3 στο χερι!! και 1 γουρουνι φερμαριστο που το ετσουξα με τα σκαγια.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #475058

    Καλησπερα παρεα. Ωραια μερα σημερα. Καναμε 14 σηκωματα σε 6ή 7 πουλια,τουφεκισαμε 4 και πηραμε 3 (εγω 2,ο κουμπαρος μου 1). Ολα τα πουλια ηταν στα πολυ πυκνα,δεχονταν τα σκυλια τις περισσοτερες φορες, αλλα σε καποιες δεν μπορεσαμε να πλησιασουμε λογω πυκνου αν και δεν ηταν πολυ μακρια. Αλλαξαμε τοπο την 1η φορα μετα απο μια ωρα γιατι μας την επεσαν οι τσιχλαδες,οπου πηγαιναμε μας κυκλωναν για να τους πεταμε κιχλες,που να σταθει μπεκατσα με τον πολεμο που γινοταν γυρω μας και απ’το να αρπακτουμε,πηγαμε και φυγαμε. Βεβαια σε καλο μας βγηκε τελικα γιατι στο μερος που πηγαμε ημασταν μονοι και ειχε τα πουλια.
    Το ευχαριστο ειναι που εβγαλα τη σεττερινα μου για 1 ωριτσα (εχει κανει 20 ενεσεις) και προλαβε να βρει 3 πουλια (σε πολυ δυσκολα πυκνα) απο τα οποια τα δυο τα πηραμε,εδειξε να παραμενει “ζεστη” απο την αποχη και τη θεραπεια. Τα υπολοιπα τα “ανελαβαν” τα επανιελ του κουμπαρου μου. Ολα αυτα βεβαια σε 5 ωρες περπατημα,γυρθσαμε κατακοποι και γεματοι κοψιματα εμεις και τα σκυλια.
    Μπραβο σε ολα τα παιδια για τις επιτυχιες.
    (Το πρωι κλασικα πλεον οι λιγουριδες τις εκτελεσαν)
    Καλη συνεχεια σε ολους. :bye: :bye:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #475066

    χαιρετώ όλη την καλή παρέα
    μπράβο σας και στα ταίρια τους
    και εγώ πήγα και καλά πήγε, είχε κάτι λίγα πουλάκια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #475072

    Μπράβο σε όλους σας.
    Σήμερα πήγα σε λάθος μέρος με αποτέλεσμα μια λευκή φέρμα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #475080

    δεν την λες κακή την φετινή χρονιά αλλά και το μέτρια βγαίνει με δυσκολία. Για εμένα πάντως αφού μπορούμε και βγαίνουμε, λέω πάλι καλά.

    Καλή συνέχεια σε όλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #475088

    Μπράβο ρε παιδιά. Καλά πάει το πράμα από τότε που έσφιξε ο καιρός. Και εμείς κάτι ψιλομαζεψαμε εχθές μετά από κάμποσα χιλιόμετρα ποδαροδρομο και αυτοκινητοδρόμου . Τελικος απολογισμός μια μπεκατσουλα που επί μιση περίπου ωρα μας έκανε γιο γιο αλλά στο τέλος αυτοκτονισε πέφτοντας από μονη της πάνω στο μπάρμπα Χρηστο,(μετα το πέμπτο σήκωμα) και μια φάσα από ενα κοπαδακι τεσσάρων πουλιών που έπεσε επάνω μας τυχαία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #475117

    Μπραβο σε ολα τα παιδια,ωραιος ρε γιαννη,ειδαμε και καμια ασπρη μερα με την αλλαγη του καιρου χα χα,στεφο ειδες με την καλοκαιρια που τις βρηκες,μπραβο φιλε καλη συνεχεια

    ΥΣ
    ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΦΙΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΧΟ ΧΟ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #475124

    σαβαττο μαζι με τον φιλο μου σηκωσαμε 9 διαφορετικα πουλια τουφεκιστηκαν τα 7 και πηραμε 3 επρεπε να παμε καλυτερα εαν δεν εχανα εγω 1-2 ευκολες, αυτα εχει το κυνηγι , κυριακη πηγα αλλου(βλακεια μου)και το μονο που ειχα ηταν φερμα σε μια κυρια αλλα δεν καθοταν πολυ εαν και την μπλοκαραν 2 φορες δεν την ειδα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Νικος_Λ στις #475136

    Κυριακη στο γνωστο μας μερος-πρεπει να ειμαστε μαζοχες-12 σηκωματα μονο στα 4 πουλια καταφεραμε να πλησιασουμε το σκυλο και πηραμε τα 3 απο αυτα ενω την τεταρτη που ηταν και η πιο ευκολη μετα απο 3 τουφεκιες του κολητου και μια δικια μου μας αφησε να κοιταζομαστε τι …τουφεκισαμε, επισης περιτο να πω οτι σε 4 εξοδους στο συγκεκριμενο μερος εχουμε ηδη καταναλωσει ενα μπουκαλι μπενταντιν!!!Μπραβο σε ολους ασχετα του αποτελεσματος.
    @gianniscorfu μπραβο Γιαννη δωστου να καταλαβει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #475141

    https://www.youtube.com/watch?v=lSvhMKJLtQc 10-1-2015 μεχρι να φτασω ετρεμαν τα ποδια μου χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #475148

    Καλησπερα φιλοι μου σημερα μας εριξε παλι χιονακι αλλα μαλακο αυριο αναζυτηση για τυχον νεοεισερχομενες …..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #475154

    Γει σου ρε Στεφανε . Αργησε αλλα πηρε μπρος η μηχανη ………….βαρα……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #475177

    Καλησπερα παρεα. Νικο καλα ειναι φιλε, αλλα μονο στο πυκνο βρισκουμε τις βασιλισσες πλεον,καθε πουλι που χαιδευουμε ειναι κερδισμενο στα ισια, με κοπο και αιμα απο εμας και τα σκυλακια μας. Απ’οτι διαβαζω ομως και εσυ ομοιοπαθεις,μεσα στα πυκνα παιδευεσαι,τι να κανουμε ομως,αφου εκει ειναι εκει πηγαινουμε.
    Βικτωρα ωραιος φιλε,σ’εκανε η βασιλσσα να χασεις 2-3 κιλα μεχρι να φτασεις κοντα χαχαχα. Συνεχισε μεωτα ωραια σου ποιντερ,φτου φτου σκορδα :good:
    Ηλια περιμενω να βγεις να διαβασω που τα γραφεις ωραια με το δικο σου τροπο.
    Μιχαλη μπραβο φιλε, πες μας λεπτομερειες,μας εφαγε η αγωνια χαχαχα. Μπραβο και στον Βασιλη 213 για την προσπαθεια και το αποτελεσμα.
    Χρηστο δεν πειραζει,καποιες βασιλισσες σταθηκαν τυχερες,την επομενη ομως; Καλη συνεχεια σε ολους παιδια, απο οτι βλεπω ο χειμωνας καλα κραταει :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,456 έως 13,470 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων