ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,471 έως 13,485 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #475222

    :bye: :good:Καλημερα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #475223

    Γει σου ρε Στεφανε . Αργησε αλλα πηρε μπρος η μηχανη ………….βαρα……

    :bye: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #475248

    Καλησπερα παρεα. Σημερα 5ωρο,αλλαξα 3 μερη,ψιλοπραγματα παιδια. Βρηκα μονο 2 πουλια τα σηκωσα 3 φορες αλλα δεν μου εδειξαν τη “κορμαρα” τους χαχαχα. Ανυσηχες σημερα οι κοπελες,ποπο δεν εβαλαν κατω,ισως να εφταιγε ο αερας,δεν ηταν στα πυκνα αλλα περπαταγαν πολυ και εφευγαν μπροστα. Ο επανιελας ηταν συγκηνητικος,εψαξε πολυ τοπο,τρυπωσε σε πονηρα σημεια και γενικα εκανε οτι μπορουσε ο σκυλακος. Ο καιρος ηλιολουστος,μονο το πρωι νωρις ειχε λιγο παγο. Παντως ο τοπος αρχιζει και γινεται νταμαρι,ειδικα στα καθαρα,απο το ξεροβορι. Τωρα θελαμε λιγο βροχη. Τα πουλια συμφωνα με πληροφοριες εχουν τραβηξει ψηλα στα πουρναρια αλλα και εκει συμφωνα με μαρτυριες δεν πλησιαζονται.Τωρα ξεκινησαν τη κλαψα οτι δεν εχει πουλια,οταν τις βαραγαν στα καρτερια ηταν καλα,δεν πειραζει ας προσεχαν. Αυτα παιδια,εγω παντως δεν χαλαστηκα σημερα,πηγα τη βολτα μου ειδα ποντες φερμες, πηρα τον ηλιο μου και το οξυγονο μου,δοξα το Θεο να λεμε που μπορουμε και βγαινουμε, αμην χαχαχα. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #475257

    Γιαννη φιλε μου να εισαι καλα,οταν βγω θα τα γραψω οπως σου αρεσουν χα χα
    για να μην γραψω καιεγω σαν κατι αλλους,και εγω πηγα,καλα ηταν,ειχε κατι πουλακια
    και πιαστο αυγο και κουρευτω

    για αυτο το αρτεμις εχει χιλιαδες εγραφες,αλλα μονο καμια 50αρια γραφουν
    οι αλλοι ειναι μονο για να μας βλεπουν και να κανουν τα πλανα τους για το που θα πανε κυνηγι,λες και τα πουλια τα εχει κανενας δεμενα,για αυτο τρωνε και φολες πολλες φορες
    ετοιμα στο πιατο δεν τα βρισκει κανενας μαγκες
    οποιος γυριζει μυριζει και οποιος καθετε βρωμιζει
    να τα λεμε και αυτα,γιατι μερικοι μας εχουν περασει για πολυ μαλακες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #475262

    Γιαννη φιλε μου να εισαι καλα,οταν βγω θα τα γραψω οπως σου αρεσουν χα χα
    για να μην γραψω καιεγω σαν κατι αλλους,και εγω πηγα,καλα ηταν,ειχε κατι πουλακια
    και πιαστο αυγο και κουρευτω

    για αυτο το αρτεμις εχει χιλιαδες εγραφες,αλλα μονο καμια 50αρια γραφουν
    οι αλλοι ειναι μονο για να μας βλεπουν και να κανουν τα πλανα τους για το που θα πανε κυνηγι,λες και τα πουλια τα εχει κανενας δεμενα,για αυτο τρωνε και φολες πολλες φορες
    ετοιμα στο πιατο δεν τα βρισκει κανενας μαγκες
    οποιος γυριζει μυριζει και οποιος καθετε βρωμιζει
    να τα λεμε και αυτα,γιατι μερικοι μας εχουν περασει για πολυ μαλακες

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    γιαυτο και γω θα παω αυριο στο κοτετσακι σου φιλε ηλια μιας και εχει πουλια χαχαχα :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #475273

    Γεια σου ρε βικτωρα φιλαρακι

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #475276

    Γιαννακο πολυ ευστοχες οι παρατηρησεις σου και πραγματικα ηταν αναμενομενο οτι θα συμβει αυτο. Δεν πειραζει αδερφε και με ενα πουλακι το καλαμπουρι γινετε μια χαρα αλη σε αυτους που περιμενουν τις πολλες και δεν χωρτενουν με τιποτα.
    Στεφανε τις καλησπερες μου φιλε οπως και σε ολα τα παιδια του αρτεμις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #475282

    Καλησπερα στην παρεα…8 πουλια σημερα τα 6 στο χερι…
    Νονε σε ευχαρηστω για το ματι 😉

    ΥΓ.εδω μερικοι μπενουνε για να αποσπασουνε πληροφοριες κ οχι για να κανουνε φιλιες….

    Γιαυτο μαγκες το νου σας…..

    Παρτε κ μια γευση….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #475288

    Ρε Λαμπρο πολλα χρονια θα ζησεις ρε φιλε .Αν δεν εμπενες και σημερα θα σε εβαζα στο
    AMPER ALERT….Xaxaxaxa :yahoo:
    Ωραια πραματα φιλε και στα ταιρια τους……!!!!!!! :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #475291

    Μπράβο Λάμπρο! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #475294

    Σήμερα ηλιόλουστη μέρα, το χιόνι να λιώνει και για πρώτη φορά στο μέρος που ξεκίνησα βρήκα άλλους 3 συναδέλφους αλλά για λίγο που κάθισα δεν άκουσα ούτε είδα τίποτε άλλαξα άλλες δύο φορές μέρος και το αποτέλεσμα ήταν να ηττηθώ κατά κράτος με 3-0. Σε τρεις συναντήσεις η πρώτη δεν δεχόταν φέρμα με τίποτα τρία σηκώματα και μετά άφαντη οι άλλες 2 έδειξαν την πονηριά και την εξυπνάδα τους και ΜΠΡΑΒΟ τους, φερμαριστές απο τα δύο σκυλιά και εγώ να έχω πιάσει μέρος κατά την κρίση μου (Υπολόγισα χωρίς….τον ξενοδόχο) μου φύγαν πετώντας μια πιθαμή πάνω απο το έδαφος και πάνω απο τα σκυλιά μη μπορώντας να τουφεκίσω…..
    ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Νικος_Λ στις #475295

    louis ΣΤΙΣ 13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015 ΣΤΙΣ 17:44 #475257
    Γιαννη φιλε μου να εισαι καλα,οταν βγω θα τα γραψω οπως σου αρεσουν χα χα
    για να μην γραψω καιεγω σαν κατι αλλους,και εγω πηγα,καλα ηταν,ειχε κατι πουλακια
    και πιαστο αυγο και κουρευτω
    για αυτο το αρτεμις εχει χιλιαδες εγραφες,αλλα μονο καμια 50αρια γραφουν
    οι αλλοι ειναι μονο για να μας βλεπουν και να κανουν τα πλανα τους για το που θα πανε κυνηγι,λες και τα πουλια τα εχει κανενας δεμενα,για αυτο τρωνε και φολες πολλες φορες
    ετοιμα στο πιατο δεν τα βρισκει κανενας μαγκες
    οποιος γυριζει μυριζει και οποιος καθετε βρωμιζει
    να τα λεμε και αυτα,γιατι μερικοι μας εχουν περασει για πολυ μαλακες

    καλοοοοο +100

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #475296

    Τα εχουμε πει πολλες φορες οτι αυτη ειναι η γοητια αυτου του πουλιου Στεφανε ,οτι αλλα περιμενεις να κανουν και αλλα κανουν ……….και αντε πιαστες….
    Αβυσος η ψυχη της μπεκατσας φιλε..χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #475297

    Γιαννακο πολυ ευστοχες οι παρατηρησεις σου και πραγματικα ηταν αναμενομενο οτι θα συμβει αυτο. Δεν πειραζει αδερφε και με ενα πουλακι το καλαμπουρι γινετε μια χαρα αλη σε αυτους που περιμενουν τις πολλες και δεν χωρτενουν με τιποτα.
    Στεφανε τις καλησπερες μου φιλε οπως και σε ολα τα παιδια του αρτεμις.

    Την καλησπέρα μου και απο μένα :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    giannis στις #475298

    Κυνηγοί προς Τσίπρα: «Ο ΣΥΡΙΖΑ καταργεί τη δραστηριότητά μας»
    Κυνηγοί προς Τσίπρα: «Ο ΣΥΡΙΖΑ καταργεί τη δραστηριότητά μας»
    Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 13 Ιανουαρίου 2015, 18:51
    Για «ξεκάθαρη άρνηση» του ΣΥΡΙΖΑ να τροποποιήσει τις θέσεις του για το κυνήγι «που οδηγούν στην ουσία και στην πράξη σε κατάργηση της κυνηγετικής δραστηριότητας, παρότι η Ελλάδα δεν έχει ποτέ καταδικαστεί από το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο για θέματα θήρας», κάνει λόγο ανακοίνωση της Κυνηγετικής Ομοσπονδίας Ελλάδος, με αφορμή τις δηλώσεις του Αλέξη Τσίπρα για το θέμα.

    Υπενθυμίζεται ότι ο κ. Τσίπρας είχε χαρακτηρίσει «ψευδή και προβοκατόρικα» τα δημοσιεύματα, όπου φέρεται ο ΣΥΡΙΖΑ ως κυβέρνηση να προτίθεται να καταργήσει το κυνήγι.

    Όπως σημειώνεται στην ανακοίνωση των κυνηγών, κατά τη «συνάντηση με τον πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ και τους συνεργάτες του, του τομέα περιβάλλοντος, εκθέσαμε λεπτομερώς με αριθμούς, στοιχεία και ντοκουμέντα το τεράστιο έργο των Κυνηγετικών Οργανώσεων και της Θηροφυλακής μας, για την προστασία και διαχείριση του περιβάλλοντος. Το οποίο έχει αναγνωρισθεί επισήμως και διεθνώς από Πανεπιστήμια, φιλοπεριβαλλοντικές οργανώσεις, τη Γραμματεία της Συνθήκης της Βέρνης και το Συμβούλιο της Επικρατείας.

    » Παρ’ όλη την ενημέρωση που δεν μπορεί να αμφισβητηθεί με στοιχεία, παρά μόνο με ιδεοληψία, ο ΣΥΡΙΖΑ δεν δέχθηκε με κανένα τρόπο να τροποποιήσει, κατά την κρίση του, τις γνωστές θέσεις του προγράμματός του.

    » Θέσεις οι οποίες με την κατάργηση της Θηροφυλακής των Κυνηγετικών Οργανώσεων, την αύξηση των περιοχών απαγόρευσης του κυνηγίου, την πλήρη υποβάθμιση του ρόλου των Κυνηγετικών Οργανώσεων, την μείωση των κυνηγετικών περιόδων, οδηγούν στην ουσία και στην πράξη σε κατάργηση της κυνηγετικής δραστηριότητας, παρ’ ότι η χώρα μας δεν έχει ποτέ καταδικαστεί από το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο για θέματα θήρας.

    » Επιπλέον, μας επιδόθηκαν οι θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ όπως αυτές ισχύουν σήμερα. Είναι αξιοσημείωτο ότι οι θέσεις αυτές είναι αυτολεξεί οι ίδιες με εκείνες που υπήρχαν και πριν στο Πρόγραμμά τους χωρίς καμία, απολύτως καμία, αλλαγή.

    » Όταν προτείναμε, μετά την ενημέρωση, στο τέλος της συνάντησης ότι κάποιες από αυτές τις θέσεις θα έπρεπε ν’ αλλάξουν, λάβαμε ξεκάθαρη αρνητική απάντηση. Μετά τα παραπάνω οι κυνηγοί ας κρίνουν ποιος απειλεί το κυνήγι μας».

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,471 έως 13,485 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων