ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,576 έως 13,590 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #476242

    Καλημέρα στη μπεκατσοπαρέα!Για να μην σας κουράζω άλλο με το θέμα μου οι εξετάσεις έβγαλαν 1-1600 χωρίς να έχουν πειραχτεί τα ζωτικά του όργανα!Συνέχίζω το ZYLAPOUR και τη δευτέρα μου είπε να παώ από εκεί να δόυμε τι θα κάνουμε!Τώρα του δίνω κορτιζόνη για τη βροχίτιδα και περιμένω να τελείωσει η θεραπεία το Σάββατο!Η απορία μου είναι αν μπορώ να τον ζευγαρώσω!Αυτά!ΧΟΥΦΤΩΣΤΕ ΜΑΓΚΕΣΣΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!!!! :bye: :bye:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #476265

    Θανάση, στα κυνηγόσκυλα – κτηνιατρικά υπάρχει σχετικό θέμα. Αυτά που έγραψε ο Tiger είναι σωστά, αλλά δεν του απάντησες. Όμως το 1/1600 μάλλον δεν αφήνει περιθώρια. Θα πρέπει να ενημερωθείς για τα 3 βασικά σχήματα θεραπειών και ανάλογα με τις απαιτήσεις σου αλλά και την σύμφωνη γνώμη του γιατρού σου να προχωρήσετε. Με το ζευγάρωμα δεν υπάρχει καμία απολύτως πιθανότητα μετάδοσης της ασθένειας στην σκύλα ή τα έμβρυα (αφού δεν υπάρχει ο ενδιάμεσος ξενιστής. Θα πρέπει να προσέχεις όμως να μην επιβαρύνεται και να μην εξασθενεί ο οργανισμός του. Επίσης μπορεί να επηρεαστεί η ποσότητα/ποιότητα των σπερματοζωαρίων, αν τον ζευγαρώσεις έλεγξε το σπέρμα του, χρειάζεται μικροσκόπιο.
    Εύχομαι γρήγορη και αποτελεσματική ανάρρωση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Νικος_Λ στις #476267

    Χαιρετω απαντες τους μπεκατσαδες,Θαναση ευχομαι ταχυστα να πανε ολα καλα,
    Σαββατο απογευμα εφτασα στο νησι,ξεκουραση και Κυριακη ξυπναω με καρεκλες και νοτιαδες αναγκαστικο αραγμα στο τζακι με τσιπουρακι,απογευμα σενα διαλειμα πεταχτηκα κοντα στο σπιτι για μια βολτα απο περιεργεια πιο πολυ να δω τι παιζει,στα πρωτα 10 λεπτα παιρνω την πρωτη φερμα και δυστηχως και το 1ο βρεξιμο καρεκλες σηκωθηκε η κυρια και τρεχοντας στο αμαξι ευτηχως ηταν κοντα,δευτερα πρωι μια αποτα ιδια η βροχα επεφτε,απογευμα παλι σενα ξανοιγμα μια βολτιτσα καμμια ωριτσα 4 πουλακια καταφερα να παρω την τελευταια.Τριτη πρωι ο νοτιας αρκετα ισχυρος βολτιτσα σε κατι απανεμα 8 σηκωματα σε παρα πολυ νευρικα πουλια καταφερα αλλη μια και σημερα το πρωι σε 1.30 ωριτσα γιατι επρεπε να κατεβω στην πολη για κατι δουλειες 5 σηκωματα παλι μια στο χερι,αλλα ειναι τετοια η ενταση που στα 10 μετρα δεν ακουγες το κουδουνακι και τρελενοσουνα να βρεις το σκυλο.
    ελπιζω να πεσει τουλαχιστον η ενταση του αερα στις επομενες μερες αν και το μετεο αλλα λεει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #476268

    Καλησπερα παρεα. Θανασση λυπαμαι φιλε,τα εχω περασει και τα ξαναπερναω και ξερω πως ειναι,οτι τα ζωτικα του οργανα ειναι αθικτα ειναι πολυ καλο νεο (ισως το μονο καλο). Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια και γρηγορη αναρωση.
    Σημερα βγηκα με τον επανιελα για 3:30-4 ωρες (μετα επιασε βροχη) εκανα 5 σηκωματα σε 4 πουλια,τουφεκισα τις 2 με νικησαν. Κυριες σηκωθηκαν,κυριες εφυγαν!!!. Παρολο το νοτια και τον αερα,φερμαριστηκαν ολες, οι 3 δεχτηκαν για αρκετα λεπτα σε σημειο να μην σηκωνονται. Αυτα παιδια. Καλη συνεχεια σε ολους σας. :bye: :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #476277

    περαστικα στο σκυλακο σου θαναση!! μπραβο σε ολους του συναδελφους για της επιτυχιες. 3 πουλια βρηκα σημερα 1 ζευγαρι και μια μονη, αψογες ασιστ απο την σκυλιτσα μου 3 τουφεκιες και τα 3 πουλια στο χερι αυτα τα λιγα απο ηπειρο καλη συνεχεια στους φιλους :good:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #476284

    Θανάση την συμπάθεια μου από μένα, ο κύριος Γιάννης είναι γνώστης και τα λέει σωστά, ας πάει καλά ο κυνηγετικός σύντροφός σου….
    Νίκο, Γιάννη, Λευτέρη μπράβο και στα ταίρια τους!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #476296

    Χαιρετω απαντες τους μπεκατσαδες,Θαναση ευχομαι ταχυστα να πανε ολα καλα,
    Σαββατο απογευμα εφτασα στο νησι,ξεκουραση και Κυριακη ξυπναω με καρεκλες και νοτιαδες αναγκαστικο αραγμα στο τζακι με τσιπουρακι,απογευμα σενα διαλειμα πεταχτηκα κοντα στο σπιτι για μια βολτα απο περιεργεια πιο πολυ να δω τι παιζει,στα πρωτα 10 λεπτα παιρνω την πρωτη φερμα και δυστηχως και το 1ο βρεξιμο καρεκλες σηκωθηκε η κυρια και τρεχοντας στο αμαξι ευτηχως ηταν κοντα,δευτερα πρωι μια αποτα ιδια η βροχα επεφτε,απογευμα παλι σενα ξανοιγμα μια βολτιτσα καμμια ωριτσα 4 πουλακια καταφερα να παρω την τελευταια.Τριτη πρωι ο νοτιας αρκετα ισχυρος βολτιτσα σε κατι απανεμα 8 σηκωματα σε παρα πολυ νευρικα πουλια καταφερα αλλη μια και σημερα το πρωι σε 1.30 ωριτσα γιατι επρεπε να κατεβω στην πολη για κατι δουλειες 5 σηκωματα παλι μια στο χερι,αλλα ειναι τετοια η ενταση που στα 10 μετρα δεν ακουγες το κουδουνακι και τρελενοσουνα να βρεις το σκυλο.
    ελπιζω να πεσει τουλαχιστον η ενταση του αερα στις επομενες μερες αν και το μετεο αλλα λεει…

    Καλησπερα. Τι εγινε τωρα Νικο,ηρθες να παρεις τις μπεκατσες “μας”; αυτες εδω ειναι δικες μας,αν ηθελες μπεκατσες σου ειπα να φερεις τις δικες σου οπως θα ερθεις στο νησι!!! Για σε παρακαλω,δεν ειδες το ταμπελακι που λεει “made in corfu”; :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Νικος_Λ στις #476317

    @gianniscorfu Τι εγινε τωρα Νικο,ηρθες να παρεις τις μπεκατσες «μας»; αυτες εδω ειναι δικες μας,αν ηθελες μπεκατσες σου ειπα να φερεις τις δικες σου οπως θα ερθεις στο νησι!!! Για σε παρακαλω,δεν ειδες το ταμπελακι που λεει «made in corfu»; :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Γιαννη αυτες τις εστειλα να με περιμενουν εδω.Και σου υποσχομαι οτι πανω απο μια τη μερα δεν θα βαραω B-)
    Ασε πολυ νευρικα τα πουλια με αυτη την κολοοστρια αλλα τα δυσκολα μαρεσουν χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #476341

    περαστικα στο σκυλακο σου θαναση!! μπραβο σε ολους του συναδελφους για της επιτυχιες. 3 πουλια βρηκα σημερα 1 ζευγαρι και μια μονη, αψογες ασιστ απο την σκυλιτσα μου 3 τουφεκιες και τα 3 πουλια στο χερι αυτα τα λιγα απο ηπειρο καλη συνεχεια στους φιλους :good:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    [

    </div>

    Mπράβο λεβέντη μου! :good: :good: :good: Θα επανέρθουμε δυνατοί αυτό είναι σίγουρο!!!Θα δω τι θα κάνω τώρα με δεύτερο σκύλο.Θα ψαχτώ για κουτάβι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #476355

    πρωινο σημερα με πολυ κλαρινο μαγγες, 4 πουλια σηκωσαμε τα δυο μαζι τουφεκιστηκαν ολα, 2 ατομα 11 σφαιρες ριξαμε και πηραμε με πολυ αιμα το ενα μονο πολυ γκαντεμια επρεπε με λιγο τυχη να τα παρουμε ολα τα πεταλα τα εχω και σε βιντεο χαχαχαχα :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #476375

    Καλησπερα παιδες σημερα μετα απο ολονυχτια βροχη το πρωι ομιχλη και βγηκα για να ξεσκασω λιγο κατα τις 11:00 αφου σηκωθηκε η ομιχλη ειχε εναν ηλιο με θερμοκρασια καλοκαιριου ειδα χελωνες να εχουν βγει, ενα φιδι (τυφλιτης) να λιαζεται, σηναντησα 2 μπεκατσες απο τις οποιες η πρωτη παιδευε το σκυλο σε μια ρεματια με πηδηματα μεχρι που βγηκε σε ενα καθαρο πλησιασα ο σκυλος κοκαλο ερηξα 2 πετρες αλλα ματαια η κυρια την ειχε κανει και ο Daby δεν ελεγε να σπασει τη φερμα αλλη μια σηκωθηκε απο μενα και την ειδα να πεταει και να πηγαινει μεχρι που την εχασε το ματι μου. Στο γυρισμο λιγο πριν το αυτοκινητο μου πεταχθηκε ορτυκι το οποιο και πηρα. Αυτα ειδαν τα ματια μου σημερα για ενα 2ωαρακι με πολυ ιδρωτα απο την καλοκαιρια!!! :bye: :whistle:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #476400

    TO ENA ΠΕΤΑΛΟ https://www.youtube.com/watch?v=zREJXPKP3W8

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #476401

    ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΕΤΑΛΟ :negative: https://www.youtube.com/watch?v=i_YAPHcqewI

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #476402

    Καλησπερα παιδες σημερα μετα απο ολονυχτια βροχη το πρωι ομιχλη και βγηκα για να ξεσκασω λιγο κατα τις 11:00 αφου σηκωθηκε η ομιχλη ειχε εναν ηλιο με θερμοκρασια καλοκαιριου ειδα χελωνες να εχουν βγει, ενα φιδι (τυφλιτης) να λιαζεται, σηναντησα 2 μπεκατσες απο τις οποιες η πρωτη παιδευε το σκυλο σε μια ρεματια με πηδηματα μεχρι που βγηκε σε ενα καθαρο πλησιασα ο σκυλος κοκαλο ερηξα 2 πετρες αλλα ματαια η κυρια την ειχε κανει και ο Daby δεν ελεγε να σπασει τη φερμα αλλη μια σηκωθηκε απο μενα και την ειδα να πεταει και να πηγαινει μεχρι που την εχασε το ματι μου. Στο γυρισμο λιγο πριν το αυτοκινητο μου πεταχθηκε ορτυκι το οποιο και πηρα. Αυτα ειδαν τα ματια μου σημερα για ενα 2ωαρακι με πολυ ιδρωτα απο την καλοκαιρια!!! :bye: :whistle:

    ΧΑΧΑΧΑ ΠΟΛΛΑ ειδαν τα ματια σου φιλε στεφο σημερα τα δικα μου μονο μπεκατσες αλλα πολυ πεταλο φιλε αστα :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #476405

    Αμαν ρε Στεφο παλι ορτυκι ; Ρε μπελα που βρηκαν τα καημενα……χαχαχαχα
    Τουλαχιστον το ματωσες….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,576 έως 13,590 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων