ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,591 έως 13,605 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #476407

    πρωινο σημερα με πολυ κλαρινο μαγγες, 4 πουλια σηκωσαμε τα δυο μαζι τουφεκιστηκαν ολα, 2 ατομα 11 σφαιρες ριξαμε και πηραμε με πολυ αιμα το ενα μονο πολυ γκαντεμια επρεπε με λιγο τυχη να τα παρουμε ολα τα πεταλα τα εχω και σε βιντεο χαχαχαχα :negative:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    βρε ΓΑΤΑΚΙ αυτα τα σπόρ είναι για άντρες,όχι για λουλούδες με κοπρόσκυλα χαχαχαχαχαχα
    πάρτο χαμπάρι δεν κάνεις για μπεκάτσα
    πάρε το σκύλο και βάλτον να βγάζει τρούφες χαχαχαχαχαχαχα :yahoo: :yahoo: :yahoo:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #476420

    TO ENA ΠΕΤΑΛΟ https://www.youtube.com/watch?v=zREJXPKP3W8
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Βικτωρα δεν πειραζει φιλε και αυριο εκει γυρω θα ειναι. Παντως αυτες οι αχαστες ειναι που σου μενουν,οπως προσεξα τις ντουφεκιες σου Βικτωρα,ειδικα η πρωτη,ηταν πανω της,παντως ειναι να απορεις που πανε τοσα σκαγια ρε φιλε. Αυτες που χανουμε ή καλυτερα αυτες που μας νικανε, ειναι που μας μενουν βαθια στη μνημη μας. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    pointerman στις #476467

    Ολα τα πουλια παιρνονται και ολα χανονται .Αλλωστε πως θα σε κανουν να ξαναπας.Εγω αυτες που χανω τις βλεπω στον υπνο μου….και παραμιλαω στο γυρισμο στο αυτοκινητο και με κοροιδευει το ζευγαρι μου.Παντως το δευτερο πεταλο ειναι φυσιολογικο δεν ειναι οπως το πρωτο.Και εμεις σημερα ενα πουλι με το ζορι κοντα στο σπιτι και το πουλι σε κατι κοντοπουρναρα καθοταν διπλα στην ασφαλτο.Εφυγε απο τα κουταβια και την πεταλωσε το παλικαρι που ειχα μαζι μου γιατι μιλουσε στο τηλεφωνο….θα τα ξαναπουμε μαζι της τισ προσεχεις μερες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #476573

    Αμαν ρε Στεφο παλι ορτυκι ; Ρε μπελα που βρηκαν τα καημενα……χαχαχαχα
    Τουλαχιστον το ματωσες….

    τι να κανω ρε φιλε φετος η θεα του κυνηγιου μου χαρισε απλοχερα την ευνοια της σε ενα απο τα ειδη που κυνηγαμε ηταν η χρονια της ζωης μου, τωρα για τη Μπεκατσουλα μας δεν ειμαι αχαριστος, ολα οπως τα οριζει η Θεα μας!!!Την Καλημερα μου και καλες επιτυχιες σε ολους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #476574

    Καλημεραααααα στη μπμπεκατσοπαρεα. Πολυ ησυχια βλεπω παιδια. Εδω στο νησι απο τη Πεμπτη το απογευμα μας εχει σαπισει η βροχη,εχει ριξει και ριχνει πολυ βροχη. Για να δουμε αυριο Κυριακη θα μας αφησει να ψαξουμε τις βασιλισσες. Καλη συνεχεια παρεα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #476620

    και εδω χτες και σημερα πολυ βροχη παιδια αλλα δεν αντεξα να μην παω σημερα!! κυνηγησα ασφακα δεντρο απο της 9μιση το πρωι μεχρι τησ 2μιση το μεσημερι. σηκωσα 6 πουλια τουφεκισα 3 πηρα τα 2!! εφαγα βροχη με το τουλουμι αλλα περασα καλα!! φωτο δυστηχως δεν εβγαλα γιατι το κινητο πηρε νερο και δεν εχει ανοιξει ακομα :negative: αυριο τωρα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #476724

    Καλημερα παρεα. Χθες Κυριακη καναμε πολυ ωραια εξοδο. Ο καιρος εφτιαξε,ειχε ηλιο και οι βασιλισσες ηταν εκει. Καναμε αρκετα σηκωματα σε 8-9 πουλια,τουφεκισαμε 3 και μονο μια κερδισαμε. Αλλαξαμε 2 σημεια γιατι αυτη τη φορα τα πουλια ηταν στις πλαγιες,ψαξαμε στον καμπο στην αρχη για μια ωρα,δεν πηραμε μυρωδια και ετσι δοκιμασαμε πιο ψηλα και δικαιωθηκαμε. Τις πιο πολλες φορες περπαταγαν πολυ ή εκαναν φτερο λιγο πριν φτασουν τα σκυλια αλλα δεν πηγαιναν μακρια,γενικα τα πουλια τωρα πλεον ειναι δυσκολα και αναλαφρα μιας και οι περισσοτερες ξερουν καλα το τοπο. Ευτηχως ο καιρος μας εκανε την χαρη και ειχε ηλιοφανεια,σημερα απο τα ξημερωματα ριχνει παλι πολυ νερο. Καλη συνεχεια σε ολους.
    (Που χαθηκατε ολοι ρε παιδια;) :bye: :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #476725

    Καλημέρα μπεκατσάδες!Σε χθεσινή βόλτα στα γνωστά λημέρια με το σκυλί ενός φίλου
    δύο διαφορετικά πουλιά βρήκαμε αλλά δεν μπορέσαμε να τα μπλοκάρουμε!Πολύ ποδάρωμα οι ρουφιάνες!Υψόμετρο στα 800 μέτρα!Ο καιρός τελειώνει παίδες! B-) B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #476726

    Καλημέρα μπεκατσάδες!Σε χθεσινή βόλτα στα γνωστά λημέρια με το σκυλί ενός φίλου
    δύο διαφορετικά πουλιά βρήκαμε αλλά δεν μπορέσαμε να τα μπλοκάρουμε!Πολύ ποδάρωμα οι ρουφιάνες!Υψόμετρο στα 800 μέτρα!Ο καιρός τελειώνει παίδες! B-) B-)

    Θανασση καλησπερα,τι εγινε τελικα με τον σκυλακο φιλε;ξεκινησες καποια θεραπεια;
    Εγω τελειωσα χθες με την τελευταια ενεση,τις εκανα 35 ενεσεις. Συνεχιζω μονο με το χαπι,επομενο βημα ειναι να κανω μια εξεταση σε νεφρα και λοιπα ζωτικα οργανα για να δουμε αν εχουμε καποια βλαβη απο το φαρμακο. Αντε να δουμε και ο Θεος βοηθος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #476736

    Καλημέρα φίλε Γιάννη!Όλα καλά θα πάνε!!Θεραπεία με ZYLAPOUR 2 την ημέρα και σιρόπι MILTEFORAN για ένα μήνα και βλέπουμε!Τα θετικά είναι ότι έιναι 4 ετών και τα όργανα του είναι μια χαρά!Πάντως και από κέφια όπως ήταν!Καμία αλλαγή!Ντούρος! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #476738

    κυριακη με ψιλοβροχο και παλι η εμπνευση μου ειχε αποτελεσμα , λεω στο φιλο μου θα παμε στον ζυγο(500-600)μ, να δουμε τι παιζει , φυγαμε 9,15 απο το σπιτι 9,45 τα σκυλια εξω και μεις ολο ελπιδα , ψαξαμε ενα μερος που δεν το ειδαμε καθολου φετος για πρωτο αλλα τιποτα δεν επαιζε εκει, γυρισαμε απο την αλλη πλευρα και για κανα μισαωρο τιποτα , ξαφνικα ανεβαινει ο μεγαλος πανω απο τον δρομο, φερμα, μπαινω εγω μεσα και ο φιλος στον δρομο μετα απο κανα 5 λεπτο την ειδε να φευγει πολυ πονηρα πολυ μπροστα απο τον σκυλο αφου χαθηκαμε με τον φιλο λογω ομοχλης ο σκυλος ανεβηκε ψιλα το ιδιο και γω ακουω φερμα αφου εφτασα κοντα του περιμενα 14λεπτα στην φερμα(υπαρχει σε βιντεο χαχαχα) αλλα και παλι την εκανε πονηρα η κυρια την βρηκα αλλες 3 φορες χωρις να μπορω να την τουφεκισω(πολυ εξυπνη)εαν ηταν και ο φιλος μου κοντα θα την παιρναμε σιγουρα καποια στιγμη εκει γιατι μου εφευγε ολο απο τον δρομο, αφου βρεθηκαμε τελικα πηραμε τον δρομο του γυρισμου μηπως βρουμε την πρωτη σε καπιο σημειο φερμα ο μεγαλος κολλαει διπλα η μικρη σηκωνετε με πολυ θορυβο κατακορυφα της κανω μια τουφεκια δεν μπορεσα να την παρω και την πηρε μακρια ο φιλος μου(υπαρχει σε βιντεο),πηγαν τα σκυλια την εφεραν μεχρι να την χαιδεψω και να την βαλω στο γιλεκο βλεπω φερμα η μικρη στα 30 μετρα τρεχω ποιανουμε θεση ερχετε απο μενα μπαμ και ξανα μπαμ και την παιρνω , πεφτει στον δρομο και την φερνει ο μεγαλος και μετα γυρισαμε στο αμαξι και φυγαμε ολα αυτα σε 2,30 ωρες και μουσκεμα,ενα πολυ ομορφο κυνηγι ελαβε τελος, ΜΑΡΙΕ αφιερωμενο το χθεσινο ομορφο κυνηγι σε σενα…..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #476740

    https://www.youtube.com/watch?v=3Zr63Rv8d3o μην περιμενετε να δειτε πουλι , εχει φυγει χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #476743

    Mπραβο σε ολα τα παιδια που βγαινουν,βικτωρα βαρα φιλε δεν εμεινε πολυ ακομα
    εγω παιδες εχω φαει πακετο με ενα παλαιο [κακος] απονευρωμενο δοντι που σαπισε
    και ειναι και απο την αριστερη μερια που επωμιζω,
    και ειμαι με αντιβιωση μεχρι να ξεπριστη να παω να το βγαλω
    οποτε οπωε καταλαβατε δεν εχει κυνηγι αυτες τις ημερες
    ελπιζω να τελειωση γρηγορα το θεμα γιατι δεν εχουμε πολυ ακομα
    μου ελειψε το πα πα παπ και οι φερμες,καλες χελωνες σε ολους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #476761

    κυριακη με ψιλοβροχο και παλι η εμπνευση μου ειχε αποτελεσμα , λεω στο φιλο μου θα παμε στον ζυγο(500-600)μ, να δουμε τι παιζει , φυγαμε 9,15 απο το σπιτι 9,45 τα σκυλια εξω και μεις ολο ελπιδα , ψαξαμε ενα μερος που δεν το ειδαμε καθολου φετος για πρωτο αλλα τιποτα δεν επαιζε εκει, γυρισαμε απο την αλλη πλευρα και για κανα μισαωρο τιποτα , ξαφνικα ανεβαινει ο μεγαλος πανω απο τον δρομο, φερμα, μπαινω εγω μεσα και ο φιλος στον δρομο μετα απο κανα 5 λεπτο την ειδε να φευγει πολυ πονηρα πολυ μπροστα απο τον σκυλο αφου χαθηκαμε με τον φιλο λογω ομοχλης ο σκυλος ανεβηκε ψιλα το ιδιο και γω ακουω φερμα αφου εφτασα κοντα του περιμενα 14λεπτα στην φερμα(υπαρχει σε βιντεο χαχαχα) αλλα και παλι την εκανε πονηρα η κυρια την βρηκα αλλες 3 φορες χωρις να μπορω να την τουφεκισω(πολυ εξυπνη)εαν ηταν και ο φιλος μου κοντα θα την παιρναμε σιγουρα καποια στιγμη εκει γιατι μου εφευγε ολο απο τον δρομο, αφου βρεθηκαμε τελικα πηραμε τον δρομο του γυρισμου μηπως βρουμε την πρωτη σε καπιο σημειο φερμα ο μεγαλος κολλαει διπλα η μικρη σηκωνετε με πολυ θορυβο κατακορυφα της κανω μια τουφεκια δεν μπορεσα να την παρω και την πηρε μακρια ο φιλος μου(υπαρχει σε βιντεο),πηγαν τα σκυλια την εφεραν μεχρι να την χαιδεψω και να την βαλω στο γιλεκο βλεπω φερμα η μικρη στα 30 μετρα τρεχω ποιανουμε θεση ερχετε απο μενα μπαμ και ξανα μπαμ και την παιρνω , πεφτει στον δρομο και την φερνει ο μεγαλος και μετα γυρισαμε στο αμαξι και φυγαμε ολα αυτα σε 2,30 ωρες και μουσκεμα,ενα πολυ ομορφο κυνηγι ελαβε τελος, ΜΑΡΙΕ αφιερωμενο το χθεσινο ομορφο κυνηγι σε σενα…..
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Μπραβο Βικτωρα, δωσε φιλε γιατι λιγο εμεινε. Μ’εχεις φτιαξει φιλε με την καμερα του χρονου,πρωτα ο Θεος, θα την εχω οτι και να γινει :bye: :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #476762

    Mπραβο σε ολα τα παιδια που βγαινουν,βικτωρα βαρα φιλε δεν εμεινε πολυ ακομα
    εγω παιδες εχω φαει πακετο με ενα παλαιο [κακος] απονευρωμενο δοντι που σαπισε
    και ειναι και απο την αριστερη μερια που επωμιζω,
    και ειμαι με αντιβιωση μεχρι να ξεπριστη να παω να το βγαλω
    οποτε οπωε καταλαβατε δεν εχει κυνηγι αυτες τις ημερες
    ελπιζω να τελειωση γρηγορα το θεμα γιατι δεν εχουμε πολυ ακομα
    μου ελειψε το πα πα παπ και οι φερμες,καλες χελωνες σε ολους
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Ηλια καλησπερα φιλε και περαστικα. Μαζι με την αντιβιωση για το δοντι,παιρνεις και κανα φαρμακο για την στερηση απο το κυνηγι,το παπ παπ παπ!!!! και τις φερμες; χαχαχα. Προσεξε μην το αφησεις γιατι μετα η θεραπεια ειναι δυσκολη :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,591 έως 13,605 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων