ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,621 έως 13,635 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    hronis7 στις #476930

    Αυτό είναι ή επειδή δεν θέλει να μάθουμε αν ήταν θηλυκές ή αρσενικές???? B-)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #476964

    Καλησπέρα στην παρέα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!!σήμερα δεν μας έβρεχε και πήρα τον Daby για μια βόλτα στα γνωστά μου κοτετσάκια, είχαμε 2 συναντήσεις και οι δύο τριπλοσηκώθηκαν απο το αγόρι μου που δεν τις άφησε σε ησυχία στο τέλος τις καθήλωνε και δεν σηκωνόταν, η δε δεύτερη την τουφέκισα καθιστή αφου με επέτρεψε να χωθώ στο πυκνό δίπλα στο σκυλάκο μου και να τη βλέπω στα 2 μέτρα να λουφάζει κάτω !!!!! :bye: :good: :yahoo:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #476968

    Καλησπέρα στην παρέα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!!σήμερα δεν μας έβρεχε και πήρα τον Daby για μια βόλτα στα γνωστά μου κοτετσάκια, είχαμε 2 συναντήσεις και οι δύο τριπλοσηκώθηκαν απο το αγόρι μου που δεν τις άφησε σε ησυχία στο τέλος τις καθήλωνε και δεν σηκωνόταν, η δε δεύτερη την τουφέκισα καθιστή αφου με επέτρεψε να χωθώ στο πυκνό δίπλα στο σκυλάκο μου και να τη βλέπω στα 2 μέτρα να λουφάζει κάτω !!!!! :bye: :good: :yahoo:

    Ωριος Στεφανε :good: :good: :bye: :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    THANASIS78 στις #476970

    Ωραίος ο Στέφανος! :good: :good: Ρε παίδες ο MΠΕΚΑΤΣΟKILLER εξαφανίστηκε!Που είσαι ρε Λαμπρούκο να μας φτιάξεις????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #476975

    Μπραβο ρε Στεφανε!!!!! Καλα που εισαι κι εσυ και κανουμε κανα μπανιστηρι ,γιατι οι υπολοιποι μας εχουν ξεχασει (ονοματα δεν λεμε υπολιψεις δεν θυγουμε). 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #477005

    Μπραβο ρε Στεφανε!!!!! Καλα που εισαι κι εσυ και κανουμε κανα μπανιστηρι ,γιατι οι υπολοιποι μας εχουν ξεχασει (ονοματα δεν λεμε υπολιψεις δεν θυγουμε). ;-)

    Παλεύω ο καημένος μόνος με τα τσαλιά, καταματώθηκα, γέμισα αγκάθια ΑΛΛΑ η ικανοποίηση του αποτελέσματος τα σκεπάζει όλα :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #477013

    Στέφανε καλά κάνεις γιατί εγώ χαλάρωσα για τα καλά
    αφού άρχισα να τις βλέπω στον ύπνο μου και ο σκύλος με κοιτάει και άμα μίλαγε θα μου τα έχωνε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #477036

    της κυριακης τα πουλια ειναι αυτα για καποιους μπανιστιρτζηδες

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #477045

    Σήμερα απογευματινό για 1 1/2 ωρίτσα δίπλα στο χωριό σε κάτι ρεματιές μία Μπεκατσούλα και στο γυρισμό σε μια καλαμιά φέρμα με μπίπερ σε ορτύκια 3 σηκώματα και τα 2 μαζί μου!!!!!
    Τελικά αυτά τα ορτύκια με έχουν στοιχειώσει φέτος !!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #477182

    http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/fotoantapokrisis-kinigetikon-exormiseon/page/5/#post-477158

    το φωτορεπορτάζ μου 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #477185

    Καλησπερα παρεα. Βγηκα σημερα για περιπου 3μιση ωρες,παρολο τον κωλοκαιρο,νοτιας και βροχη σχεδον ολη την ωρα. Βρηκα συνολικα 5 πουλια,απο τα οποια μονο τα 2 αφησαν την σετερινα να τα ψηλοφερμαρει και αφου πηγαν ποντα φερμα καμια 40αρια μετρα,ολα τα πουλια ηταν στο πυκνο,μονο την μια ειδα για ελαχιστα μακρια, οι αλλες περπαταγαν και σηκωθηκαν μπροστα απο τη σκυλα. Ειναι που ειναι αναλεφρες λογω εποχης,ειχε και ανταρα και εδεσε το γλυκο. Δεν πειραζει ομως,ευχαριστηθηκα την σκυλιτσα γιατι τα πουλια ηταν ολα σε δυσκολα και βαθια στο πυκνο σημεια.
    Στο τελος εριξα και μια ντουφεκια “αφιερωμενη” στον ποινετρα μου που εφυγε προσφατα.
    Καλη συνεχεια σε ολους ευχομαι.
    “Μαριε πολυ ωραιες οι φωτο σου” :good: :good: :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #477415

    Καλησπερα στην παρεα. Ο καιρος σημερα εκανε μια αναλαμπη, ανοιξε λιγο και ετσι δεν βραχηκα (ειχε βεβαια 6-7 μποφωρ νοτια αλλα μην τα θελουμε ολα). Βρηκα 5 πουλια σε 2 μερη που εψαξα,μονο τα 2 δεχτηκαν για λιγο τη σεττερινα αλλα ηταν αρκετο να πλησιασω,μιας και δεν ηταν σε πολυ πυκνο. Τουφεκισα και τις δυο αλλα κρατησα την μια,οι αλλες τρεις την εκαναν με ελαφρα πηδηματακια λιγο πριν φτασει η σκυλιτσα. Το αλλο ευχαριστο ειναι οτι η σεττερινα εδειξε να ξεπερναει την περιπετεια με την υγεια της,μιας και σημερα αλωνισε στο πυκνο και οχι μονο.
    Τα πιο πολλα πουλια εχουν ανεβει ψηλα στα πουρναρια,συμφωνα με αξιοπιστες πληροφοριες φιλων,αλλα και εκει η καρπωση ειναι μικρη (μηδαμινη θα ελεγα) λογω πυκνου και συμπεριφορας των πουλιων,αποφευγω να παω γιατι μαζευεται λαος και δημιουργουνται εντασεις. Αυτα παιδια,καλη συνεχεια να εχουμε.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    Georant στις #477450

    Καλησπέρα σε όλους !! Συγνώμη συνάδελφοι αλλα θα ήθελα τα φώτα σας για ενα μπεκατσοντουφεκο που θέλω να πάρω .Ειμαι 2m ύψος και σχετικά αδύνατος εχω καταλήξει στο sagittaire becassier της verney carron με66cm κάννες αγγλε κοντακι στα μέτρα μου και 2σκανδαλο,θέλω την γνώμη σας μην κανω καποιο λάθος στην επιλογή μου και μετα ειναι αργά ,Ευχαριστω εκ των προτέρων!!! (Η γνώμη των ειδικών μετράει κατα την γνωμη μου και ποιος ειναι πιο ειδικός απο τους ίδιους τους μπεκατσοκυνηγους??)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #477453

    Καλησπέρα σε όλους !! Συγνώμη συνάδελφοι αλλα θα ήθελα τα φώτα σας για ενα μπεκατσοντουφεκο που θέλω να πάρω .Ειμαι 2m ύψος και σχετικά αδύνατος εχω καταλήξει στο sagittaire becassier της verney carron με66cm κάννες αγγλε κοντακι στα μέτρα μου και 2σκανδαλο,θέλω την γνώμη σας μην κανω καποιο λάθος στην επιλογή μου και μετα ειναι αργά ,Ευχαριστω εκ των προτέρων!!! (Η γνώμη των ειδικών μετράει κατα την γνωμη μου και ποιος ειναι πιο ειδικός απο τους ίδιους τους μπεκατσοκυνηγους??)

    Με γεια σου,καλοντουφεκο!!!!!!!!!! :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #477456

    Georant το όπλο το οποίο έχεις επιλέξει είναι εξαιρετικό,
    εφόσον είναι στα μέτρα σου θα το ευχαριστηθείς,
    έχω αυτό και το beretta light και όπως κατάλαβες το sagittaire becassier της verney carron
    είναι η επιλογή μου στο κυνήγι της μπεκάτσας.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,621 έως 13,635 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων