ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,741 έως 13,755 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #478477

    Γιαννακο γιογιο σε κανανε οι ρουφιανες αλλα και μονο να ακους το φτερο στο σηκωμα τους ειναι σκετη κ…..λα. :yahoo: :yahoo: :yahoo: :good:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #478522

    Καλησπερα μπεκατσοπαρεα. Ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια,συγχωρεστεμε που δεν σας απαντησα πιο νωρις.
    Σημερα φιλοι μου κουλουρι σε ολα. Ανεβηκαμε παλι ψηλα πουρναρι με ψυχολογια και προσδοκιες για κατι καλο μιας και χαμηλα ειναι εξαφανισμενες και την Παρασκευη ειχα βρει πουλια ,αλλα οι κοπελες την ειχαν κανει. Περιπου 4 ωρες σε 2 σημεια μονο μια ζεστη θεση απο καποια κοπελα που την εκανε. Λες και το βουνο ηταν αδειο,που πηγαν και χαθηκαν μονο αυτες ξερουν. Τα σκυλακια σημερα εψαξαν πολυ τοπο,ανοιχτηκαν πολυ,οσο δεν εβρισκαν τοσο ανοιγονταν,ηταν συγκινητική η προσπαθεια τους. Και με αλλους που μιλησαμε εκει πανω,τιποτα και αυτοι. Στην επιστροφη κατα τις 13:00 σταματησαμε στα χαμηλα σε 2 σημεια,απο μιση ωρα στο καθενα,ουτε μυρωδια δεν πηραν τα σκυλακια. Χαθηκαν και οι ντοπιαρες :wacko: :wacko: :wacko: .
    Καλη συνεχεια σε ολους παιδια στο λιγο που εμεινε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #478536

    Λιακο εισαι εδω? Οβερ…. ;-)
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΛΑΜΠΡΟΣ-SETTER FC………

    </div>

    Ελα οβερ οβερ χα χα,,τωρα εχει καφεδακι μαδημα και ιατροδικαστικη εξεταση χα χα
    γιαννη δεν πειραζει ρε φιλε,ετσι ειναι την μια σε φτιαχνουν,την αλλη τις ψαχνεις

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #478539

    </div>

    Ελα οβερ οβερ χα χα,,τωρα εχει καφεδακι μαδημα και ιατροδικαστικη εξεταση χα χα
    γιαννη δεν πειραζει ρε φιλε,ετσι ειναι την μια σε φτιαχνουν,την αλλη τις ψαχνεις

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>
    [/quote]Μπραβο Ηλια,φτου φτου σκορδα. Τι εγινε φιλε τωρα στα τελειωματα πηρε μπροστα η ομαδα. Χαιρομαι για σενα Ηλια γιατι εδειξες υπομονη και επιμονη με το κουταβι και τωρα ανταμοιβωνται οι κοποι σου. Συνεχισε ετσι,καλες χελωνες μεχρι τελος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #478546

    Μπράβο στον Ηλία αλλά και τον Γιάννη για την προσπάθεια..
    Εγώ εχθές έκανα βόλτα κοντά στη θάλασσα για καμμιά κυρία. Σήκωσε η Λούσυ μια μετά από φέρμα αλλά εκεί που ήταν μόνο το μπίπερ ακουγόταν. Οπτική επαφή καμμία. Μετά από λίγο είδα την κυρία (τεράστιο πουλί) να φεύγει ακόμη ποιο μέσα στο πυκνό. Αξιοσημείωτο ότι τα σκυλιά σήκωσαν συνολικά 5 ορτύκια φερμαριστά. Συνηθίζω χειμώνα να μην τουφεκίζω ορτύκια…
    Σήμερα το πρόγραμμα είχε φάσσες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #478549

    Καλησπέρα παρέα. Γιαννάκο δεν πειράζει φίλε μου, την επομενη φορά κάπου θα τα βρεις τα κορίτσια. Εξάλλου δεν σου την ξανακανανε αν θυμάμαι καλά οποτε στο χρωσταγανε… παραπονιαρη ….χαχαχα. Εμείς σήμερα στο γνωστο μέρος μετά από πολύ κόπο καναμε 4 σηκωματα σε 2 η 3 πουλια (υπάρχει διχογνωμία για τον ακριβή αριθμο τους) με τελικο αποτέλεσμα 2 κοριτσια να μας ακολουθουνε μαζί και αφού μας είχαν βγάλει πρώτα το λάδι μέσα στα πυκνά. Τελικά ενα απρόσμενο τηλεφωνημα για δουλειά ενός της παρέας μας υποχρεωσε σε επιστρωφη πριν ψάξουμε ενα τελευταίο κομμάτι που σχεδόν πάντα μας αποζημιώνει με ενα με δυο πουλια που σηκώνουμε εκεί.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    Georant στις #478551

    Καλησπέρα σε όλους ,εμείς σήμερα 6 σηκωματα 3 μαζί μας πολυ ανήσυχα πουλιά !!!! Τα σκυλιά μας ζωγράφισαν ,χάσαμε το ενα όμως στο βουνό !!!την πρώτη μου την έκανε δώρο το αρσενικό μου σεττερ αλλα εγω δεν το πήρα,δεν πειράζει ας αφήσουμε καμία και για τις άλλες μερες!!! :negative: :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #478556

    Τι λες ρε φίλε, χάσατε το σκυλι στο βουνο και σηκωθηκατε και φύγατε ;;;;;; Ελπίζω να μην είναι σε μέρος που υπάρχουν λυκομορφα γιατί μάλλον θα το κλαίτε. Κρίμα ……ελπιζω να βρεθεί σωο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #478557

    μπραβο ρε φιλαρακια παντα τετοια… χερωμε να βλεπω ατομα να ανταμιβοντε μετα απο κοπο…. :good:

    εγω δυστηχως δεν βγηκα διοτι εχ8ες στον αγωνα εσπασα το χερι μου κ μερικες μερες 8α ειμαι off…. :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #478558

    Λάμπρο περαστικά ρε φίλε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #478560

    Λαμπρο ,περαστικα και από εμένα . Μάτι φίλε ,ματι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #478561

    Ελα ρε λαμπρο τι λες τωρα,περαστικα ρε φιλε,θα σε παρω τηλ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #478562

    Λάμπρο περαστικά και σιδερένιος.

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #478569

    Μπραβο στα παιδια που ειχαν επιτυχιες στα δυσκολα πουλια του Φλεβαρη αλλα και σε οσους προσπαθησαν και δεν τα καταφεραν.
    Χρηστο ορτυκια τετοια εποχη;παραξενο μου ακουγεται,σου εχει ξανατυχει;
    Βασιλη ωραιος φιλε,το τηλεφωνημα γλυτωσε τις αλλες :yahoo: :yahoo:
    Georant 3 πουλια τετοια εποχη,μπραβο σας :good: :good:
    Λαμπρο περαστικα φιλε,μαλλον σου εκαναν βουντου οι βασιλισσες για οσα εχουν τραβηξει φετος απο σενα :yahoo:. Εισαι ομως γερο σκαρι εσυ,μολις επιστρεψεις θα παρεις τη ρεβανς!!!!!
    Παμε γερα παιδια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #478573

    Γιάννη μου τύχαινε χειμώνα να σηκώνω κάπου-κάπου από κανένα αλλά όχι και 5 σε μια έξοδο. Πήγα για καμμιά μπεκάτσα κοντά στη θάλασσα με το σκεπτικό ότι από εμάς και κάτω (νότια) τα νησιά είχαν χιόνια και παγωνιές και ίσως να ερχόταν καμμιά κυρία προς εδώ που δεν είχαμε χιόνια. Μάλλον το σκεπτικό μου ήταν σωστό αλλά για ορτύκια και όχι για μπεκάτσες… 🙂

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,741 έως 13,755 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων