ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,756 έως 13,770 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #478576

    Παιδια πρεπει να ειναι ντοπιαρικα . Εχει σε πολλα μερη της χωρας ντοπιαρικα .


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #478578

    ευχαριστω παιδια για τις ευχες σας,να ειστε καλα….

    υγεια πανω απο ολα……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #478596

    Περαστικά φίλε, σιδερένιος! :rose:

    Εμείς χτες 3 σηκώματα σε 2 πουλιά, το ένα μου πήρε το όπλο κι έφυγε :wacko: 😉
    το ευχάριστο η συνάντηση με πέρδικες, επιβεβαιώσαμε ότι ο πληθυσμός του τελευταίου κοπαδιού που είχαμε αμφιβολίες είναι ικανοποιητικός 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    Georant στις #478638

    Περαστικά σου Λαμπρό.Οσο για το σκυλί που αφήσαμε τι να πω ειναι η 3ή φορά που το χάνουμε ενα ποιντερ χαζό κατα την γνωμη μου του φίλου μου ειναι το σκυλάκι.Εγω εχω μονο σεττερ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #478657

    τις τελευταιες 2 εβδομαδες πολλες μπεκατσες εχουν συγκεντρωθει στα ‘κλασικα’ σημεια οπου τις συνανταω τον οκτωβρη κατα τα μπασιματα,μαλλον μαζευονται και ετοιμαζονται να φυγουν για βορειες χωρες τα κοριτσια!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #478662

    Καλησπερα παιδια σημερα με τον ξαδερφο πηγαμε λιγο ψηλοτερα, περπατησαμε αρκετα ειχαμε 4 σηναντησεις και 2λευκες τα πουλια ολα σε πουρναρι καθολου δεκτικα ανυσηχα και καναν πηδηματα και τελικα φευγαν και ποιο μπροστα απο τα σκυλια καταφεραμε να τουφεκισουμε τις δυο αλλα ματαια μας αλαξαν τα φωτα . Επιστρεψαμε κατα τη 13:00 τσιπουρακι κρασακι και αφου ξεκουραστηκα το απογευμα με το καφεδακι να το καλο, τσιμπουρι στο εσωτερικο του αγκωνα, παω στο ΕΣΥ Φερων η γιατρος μου εβαλε οινοπνευμα με βαμβακι μετα λαδι αλλα τιποτα δεν επεφτε τελικα ειχαμε επεμβαση ξιλοκαινη νιστερι αφαιρεση της περιοχης γυρο απο το τσιμπουρι και 2 ραματα, αντιβιωση για 4 μερες ορο αντιτετανικο και επ ευκαιρια και εμβολιο αντιτετανικο σε 4 δοσεις για το μελλον. Αυτα τα νεα μας, με τετοιο κρυο που ηταν το ριμαδι αλλα θυμηθηκα οτι επιασα τον σκυλο και τον εβαλα στην κουτα μπορει να το πηρα αυτος και μου το μετεφερε. Αυριο ψεκασμος, και εις αλλα με υγεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #478664

    ευχαριστω παιδια για τις ευχες σας,να ειστε καλα….

    υγεια πανω απο ολα……

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΛΑΜΠΡΟΣ-SETTER FC………

    </div>

    Περαστικα και παντα υγεια

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    254
    .G.A.D. στις #478703

    ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑΔΙΔΟΝΤΑΙ:ΑΠΟ ΤΑ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙΑ !!!!!!!
    <em> Καψε τα παραλαγης τα ρουχα:

    http://www.healthyliving.gr/2014/06/11/astheneies-tsimpouria/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #478704

    τις τελευταιες 2 εβδομαδες πολλες μπεκατσες εχουν συγκεντρωθει στα “κλασικα” σημεια οπου τις συνανταω τον οκτωβρη κατα τα μπασιματα,μαλλον μαζευονται και ετοιμαζονται να φυγουν για βορειες χωρες τα κοριτσια!!!!!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει…..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!
    Μανος

    </div>

    A μπα? ζείς εσύ? Σε κυνήγι μπεκάτσας προχτές….είχα ατύχημα…..!!! θα στα πω από το τηλέφωνο!

    :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #478709

    Επεσες σε περιπτωση στεφο,περαστικα σου και σενα φιλε
    παντος αμα ξαναβγεις ψαχτες παλι στο πουρναρι,γιατι εκει θα βρισκεις παντα
    ειναι δυσκολες, αλλα και που δεν ειναι δυσκολες ειναι αυτη την εποχη
    και στο πουρναρι ριχνουν και περπατημα και αστα να πανε
    καλες χελωνες σε ολους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    dim83al στις #478751

    Κατέβηκα και εγώ ΠΣΚ στο χωριό και έψαξα σε πουρνάρι ψηλά και χαμηλά. Ψηλά είχε πουλιά και σύνολο καρπώθηκα 3 πουλιά και ήμουν και μόνος αλλά στάθηκα και τυχερός. Καλή συνέχεια σε όσους επιμένουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #478770

    Στεφανε και εγω την Κυριακη γυρνοντας απο το κυνηγι εσθανομουν κατι να με ενοχλει μεσα απο την μπλουζα μου στο σημειο του χεριου πριν τον αγκονα και τελικα βρηκα ενα τσιμπουρι αλλα ευτηχως το ριμαδι ακομα περπαταγε και με γαργαλουσε γι αυτο το πηρα χαμπαρι (ευτηχως που μου εκοψε το μυαλο οτι θα ηταν τσιμπουρι ) .Τωρα που στο διαολο το βρεθηκε ρε παιδια αφου το πρωι ειχε τετεια παγωνια που πεφτανε μυτες απο το κρυο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #478784

    Τσιμπούρια έχω δει και εγώ να κυκλοφορούν στα σκυλιά μου όταν επστερεφα από το βουνό ακόμη και με χιόνια. Είναι επειδή πήγαινα σε μέρος όπου βοσκούσαν μοσχάρια που ήταν ελεύθερα στο βουνό…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #478798

    Επιστροφή από 3ημερο στην πατρίδα (Γιάννενα) τα πουλιά ελάχιστα τρομαγμένα και έφευγαν πάντα μπροστά μόνο που άκουγαν το κουδούνι. ότι ξέμεινε από τον Ιανουάριο . ΓΑΤΟΝΙΑ
    Το μόνο μπιμπερ που άκουσα για κάνα 10 λεπτό στο πολύ πυκνό ήταν του τζιμπριλακου (ΠΟΙΝΤΕΡ)και αν δεν έμπαινα ακόμα θα ήταν εκεί από θηλιά για γουρούνια που είχαν Βάλη κάποιοι κάφροι και τον είχε πιάσει..
    Επίσης το συγκλονιστικό ήταν 4 ζαρκάδια του σήκωσε ο Φάνης (ΣΕΤΤΕΡ)και κοιταζόμαστε για δίλεπτο .στο 60 μετρά (ήταν μαγεία).
    Τώρα από τσιχλοκοτσυφα (ψιλοασχετο) γινόταν της ποπης απο 7 το πρωί ως 6 το απόγευμα πόλεμος έκανα την μακακια και ντουφέκισα μια μέρα και μετάνιωσα στο καθάρισμα.

    Σημερινό πέριξ στα μεσόγεια με ψιλοχιονο τζίφος δεν σου κάνει αίσθηση να περπατάς σε σχέση με της εικόνες της πατρίδας

    φιλικα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #478900

    καλημερα μετα απο πολυ καιρο , πηγα το πρωι μια βολτα στα 400 μ περιπου ειναι η τριτη φορα που παω σε αυτο το μερος αλλες χρονιες εβαζε αρκετα πουλια το μερος φετος οποτε παω 1-2 το πολυ, σημερα πηρα μονο την κουταβα και την μια που βρηκα την πηρα κιολας , αυτα τα νεα εγω συνεχιζω εως την τελευταια μερα :bye:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,756 έως 13,770 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων