ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,786 έως 13,800 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    Georant στις #479081

    Καλησπέρα σε όλους χθες μαζί με το φιλαράκι μου κάναμε 5 σηκωματα το ενα φερμαριστο και τελικα πήραμε 1 αλλα όχι το φερμαριστο,άτιμα πουλιά τα βλέπαμε μπροστά να φευγουν!,! Η φερμαριστο εισαι μπλοκαριστεί απο τα σκυλακια μου αλλα μας την έκανε μεσα απο τα πυκνά,στο ρέμα!!! Καλή τύχη σε όλους!!(Σήμερα σε άλλο μέρος μόνος μου το απόλυτο μηδέν,δεν πειράζει αύριο θα πάρω το αίμα μου πίσω) :yahoo: :bye:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #479154

    Καλησπερα παρεα. Συνεχιστηκε σημερα το κυνηγι “φαντασματων”. Εκανε λιγο καλμα ο καιρος και ετσι μπορεσαμε και βγηκαμε. Βρηκαμε 5 πουλια τα οποια ηταν φευγατα,μετα απο πολυ περπατημα και κοπο προς το τελος καταδεχτηκε μια κοπελα να καθησει στα σκυλια και μετα απο μια ωραια φαση με τα σκυλακια σε φερμα και συνεναιση καταφερα σε συνεργασια με τον κουμπαρο μου,να την παρουμε μαζι μας να αμολησουμε χαρταετο :yahoo: :yahoo: :yahoo: . Αλλη μια ωραια μερα με συγκηνισεις εστω και αν οι βασιλισσες ηταν ακαταδεχτες. Καλη συνεχεια παιδια.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    83
    PERPATITOS στις #479199

    ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΛΙ!!

    ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΦΕΤΙΝΟ ΚΥΝΗΓΙ.

    ΦΕΤΟΣ Η ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΟΠΩΣ ΑΝΟΙΞΕ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΕΚΑΤΣΑ!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #479227

    Λοιπον διαβασα το αθρο του Γκαβα στο εθνος κυνηγι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΗΜΑΡΤΟΝ, ρε Γκαβα σου εχει πεσει το ζαχαρο????????
    Δηλαδη ο παρανομος θα κολώσει στην απαγορευση της παγωνιας?!?!?!?
    Εδω το καρτερι απογορευεται απο το 98 (αν θυμαμαι καλα) και ακομα δε μπορουν να τους μαντρωσουν.

    Τελικα ειμαστε πολυ μ@λ@κες και δυστυχως και οι ηγεσιες μας και οι αρθρογραφοι που ασχολουντε με την κυνοφιλια και το κυνηγι ειναι ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΙ και ιδιοτελεις!!!!!!!!!!!!! Ααααα ειστε και ηλιθιοι, γιατι σε αυτη την συγκυρια με τους οικολογους πρασινους στο υπουργιο προτεινετε και αλλες απογορευσεις!!!

    Θα μας κανουν και εμας τους νομιμους παρανομους.

    Αμα θες να προστατεψεις την μπεκατσα τοσο πολυ γκαβα να την κυνηγας χωρις μπιπερ, χωρις gps, με μονοκαννο κοκ. Και σου εχω και κατι καλυτερο να σταματησεις να την κυνηγας τοτε θα εχεις επιτυχει την απολυτη προστασια της, αφου εχεις τετοιο καϊμο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #479228

    Και κατι ακομα ΤΕΛΟΣ απο σημερα ολα τα εντυπα για εμενα, δε θα παρετε ουτε ενα ευρω απο εμενα ξανα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    dim83al στις #479249

    Και κατι ακομα ΤΕΛΟΣ απο σημερα ολα τα εντυπα για εμενα, δε θα παρετε ουτε ενα ευρω απο εμενα ξανα.

    Γιώργη τι έγινε; Πολύ αγριεμένο σε βλέπω;

    Φαίνεται έπεσες σε μπάσιμο και δεν το ευχαριστήθηκες… :wacko: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    dim83al στις #479251

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>dim83al wrote:</div>
    Χθες πήγα και εγώ 1 βόλτα στο χωριό. Πουλιά δυσκολα που ήξεραν καλά το παιχνίδι. σήκωσα σύνολο 4 και έχοντας την τύχη με το μέρος μου, πήρα την τελευταία στο 4~5 σήκωμα. Το βράδυ σήκωσα πυρετό και έτσι σήμερα έδωσα ρεπό στον εαυτό μου. Τουλάχιστον για τώρα το πρωί.

    ωραιος Dim,εστω και μια βασιλισσα τετοια εποχη μετραει τριπλη και βαλε. Περαστικα με τον πυρετο σου ευχομαι.

    Σε ευχαριστώ για τα περαστικά. Ευτυχώς κράτησε μόνο 1 μέρα η αδιαθεσία και αφού την Καθαρή Δευτέρα δεν ήταν καιρός για χαρταετό κλπ βγήκα 1 βόλτα και κατάφερα άλλη 1 με τον μικρό. Και χθες Τρίτη έκανα την τελευταία μου έξοδο για φέτος και με πήγε ιδανικά. Πήρα 2 πουλιά και είχα ευκαιρία και για άλλη 1 αλλά λίγο η ικανοποίηση που είχα καθότι είχα καρπωθεί ήδη τις 2, λίγο το ότι μου σηκώθηκε πολύ κοντά, λίγο ο ιδρώτας στα μάτια, δεν μπόρεσα να την καρπωθώ. Αλλά δεν με στεναχώρησε καθόλου. Πραγματικά είχα γεμίσει εικόνες, είχα ξεχειλίσει από αδρεναλίνη και γενικά έκλεισε πολύ ευχάριστα η φετινή σεζόν. Εννοείτε πως το πρόγραμμα είχε και πουλιά πολύ δύσκολα που σηκώνονταν πολύ μακριά από τα σκυλιά και δεν άφηναν περιθώρια τουφεκιάς.

    Και του χρόνου παιδιά με υγεία πρώτα απ΄όλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #479278

    Καλησπερα μπεκατσοπαρεα.
    Ωραιο κλεισιμο εκανες στη σεζον Dim,ειπαμε αυτο το πουλι αν το κυνηγας οπως του αξιζει σου χαριζει υπεροχες στιγμες και εμπειριες.
    Εγω εδω στο νησι,όμηρος της βροχης,απο την Τριτη (με ενα διαλειμα την Τεταρτη το πρωι)βρεχει συνεχεια,καποιες στιγμες καταρακτωδως. Σημερα το πρωι που ηθελα να βγω,εριχνε μεχρι το μεσημερι τα κερατα του απο βροχη,εκοψε το απογευμα για 2-3 ωρες και τωρα ριχνει παλι με το κιλο!!!!!. Ο κουμπαρος μου που βγηκε το απογευμα που εκοψε λιγο,σηκωσε 3 πουλια αλλα δεν καταφερε να τουφεκισει καμια και βρηκε και 2-3 ζεστες θεσεις.
    Αυριο ευχομαι να κοψει λιγο μπας και ξεμυτισω,αν και απ’οτι ειδα στον Αρναουτογλου χλωμό το βλεπω 😥 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #479300

    Mιτσο ασε και καμια να παει πισω σου λεω, εσυ εκει τις εφαγες ολες χα χα
    μπραβο σε ολα τα παιδια που βγαινουν για τις τελευταιες τις χρονιας
    εγω εχω λιγη δουλιτσα αυτες τις ημερες και δεν σηκωσα κεφαλι,εχουμε εδω κατι τρελες ακομα
    αυτες που μηνανε απο τον πολεμο και ειναι παρα πολυ σκληρες για να αποθανουν
    ασε που αυτες πραγματικα αξιζουν να γυρνανε παλι πισω,γιατι και του χρονου εδω θα ειναι
    καλο κλεισιμο τις χρονιας σε ολους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #479326

    Καλησπερα στα αδελφια.σημερινη πρωτελευταια εξοδο κ ημερα γενεθλιων μου. Βρηκα 3 πουλια το πρωτο το ακουσα μονο, το δευτερο το ειδα να φευγει μακρια. Κ το τρειτο κρατησε αρκετη ωρα στην φερμα κ ο μπεμπης μου εκανε ενα απορτ δωρο γενεθλιων….. :yahoo: ετσι ο κολλητος(μπεμπης) μου εκανε την τελευταια του εξοδο για φετος με επιτυχια… μιας κ την τελευταια εξοδο τις χρονιας θα γινει το σαββατο παρεακι με την σιμπα μου….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #479330

    Καλησπερα παρεα. Βγηκα σημερα τελικα μιας και ο καιρος μου εκανε το χατηρι. Πηγα χαμηλα σε μερος το οποιο κραταει 4-5 πουλια. Βρηκα 4 πουλια απο τα οποια μονο η μια δεχτηκε τη σεττερινα,οι αλλες εκαναν φτερο λιγο πριν φτασει η σκυλα. Αυτη τωρα που δεχτηκε,ηταν 5-6 μετρα στο πυκνο απο την ακρη. Αφου καμαρωσα την σκυλιτσα για 3-4 λεπτα πλησιαζω στην ακρη,μπαινω 1 μετρο μεσα και σηκωνεται η βασιλισσα κατακορυφα μεσα στο πουρναρι,ριχνω ντουμπλε,πεφτει το μισο πουρναρι αλλα οχι η βασιλισσα,την ειδα μακρια να πεταει σαν κυρια. Άξια,Άξια, μου πηρε οπλο,φυσσηγια,γιλεκο και γενικα με ξεβρακωσε η κοπελα!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:
    Στην επιστροφη ξαναπηγα απο εκει να δω πως περασε μεσα απο το πουρναρι,ηταν τοσο πυκνο που μονο αυτη και ο Θεος ξερουν πως περασε απο εκει μεσα. Ειναι απο τις μπεκατσες που τις σκεφτεσαι για πολυ καιρο. Ηταν το τελευταιο κυνηγι στο συγκεκριμενο μερος και τα πουλια που ειναι εκει,με λιγη ή πολυ τυχη, ισως να επιστρεψουν του χρονου.

    Λαμπρο το καλυτερο δωρακι που εκανε ο μπεμπης, το σαββατο θα σου κανει δωρακι και η σιμπα :yahoo: :yahoo: πολυχρονος :heart: :heart:

    Ηλια ψιλοχαθηκαμε φιλε,ας υπαρχει δουλεια ομως και δεν πειραζει :bye: :bye: :bye:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #479337

    Μπράβο στα παλικάρια. Γιάννη και Λάμπρο :good:

    Λάμπρο Χρόνια Πολλά με Υγεία φίλε! Καλά Κυνήγια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #479339

    Λαμπρουκο πολυχρονος φιλε ,να σε γερος να χαιρεσαι τις μαυροματες και οχι μονο ……..
    Γιαννακο ειναι αυτο που λεμε σου πηρε και τα σοβρακα……….χαχαχαχα :yahoo:
    Εγω τις τελευταιες μου μπαλοθιες τις ριχνω στις τσιχλες το απογευμα μετα τη δουλεια. Αν μπορεσω θα κανω ενα απογευματινο περιπατο το απογευμα του Σαββατου για καμια μαυροματα, για κλεισιμο τις χρονιας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    dim83al στις #479369

    Ηλία αφήνω τις β@ρβατες να γυρίσουν πίσω που θα κάνουν μπόλικα παιδάκια και θα τους μοιαζουν. Φροντίζω βλέπεις για την σωστή διανόηση τους είδους.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    254
    .G.A.D. στις #479373

    -Τι εγινε νεοι το παιδι με το τσιμπουρι στο χερι ειναι ενταξη , :yahoo:

    δεν του αφησε κανα κουσουρι;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,786 έως 13,800 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων