rafaello ή rafaello crio

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 127 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #256260

    Η λυση ειναι μια ,παιρνεις μια 18αρα γκομενιτσα και την κανεις αγρια γκομενα , δεν ειναι καλυτερα ετσι ?

    ναι
    και κατάλαβα τι εννοείς αλλά στον καθένα μας περί ορέξεως…..πρασόπιττα ;)
    εννοώντας πόσο είναι κανείς διατεθειμένος να ψαχτεί;;;


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #256253

    Η Rafaello Crio εχει εξαιρετικο ζυγισμα..

    Πολυ ωραιο ντουφεκι!!!

    Ωχ Ωχ να τα να τα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #256251

    Η Rafaello Crio εχει εξαιρετικο ζυγισμα..

    Πολυ ωραιο ντουφεκι!!!

    ΣΥΜΦΩΝΟ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΦΕΤΟΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑΠΑΡΩ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΝ ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΟΛΕΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΖΥΓΙΣΤΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΕΡΕΤΤΑ ΤΗΝ Α400 ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΘΗΣΑ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΜΟΥ ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #192096

    κι εγω την κριο εχω φιλε και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #256238

    Φιλε μου κανε μια μακρυνση 5 ποντακια του κονου προσαρμογης στη benellι και ελα πεσμου μετα για μακρια σκοτωματα

    καλέ μου φίλε και συνάδελφε βάζεις μεγάλο θέμα με πολύ συζήτηση που καταλήγει πάντα στο ίδιο αποτέλεσμα benelli vs beretta ;)
    είμαστε εκτός τόπικ και αφού ζητήσω συγγνώμη συμπάθαμε δεν θα συνεχίσω :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #256224

    [i][size=3]καλέ μου φίλε και συνάδελφε βάζεις μεγάλο θέμα με πολύ συζήτηση που καταλήγει πάντα στο ίδιο αποτέλεσμα [color=”#FF0000″]benelli vs beretta [/color] :D
    είμαστε εκτός τόπικ και αφού ζητήσω συγγνώμη συμπάθαμε δεν θα συνεχίσω :D [/size][/i]

    [font=”Comic Sans MS”]Πάντως έχει πλάκα αυτή η "κόντρα"…… το φαινόμενο "οπαδισμού" συγκρίνοντας στην ουσία μοντέλα της ίδιας εταιρείας είναι κάπως…. ;)
    Το παραδάκι πάντως που σκάνε οι Μπενελάκηδες κι οι Μπερετάκηδες στην ίδια τσέπη πάει! ;)

    Άντε να ξεκινήσει καμιά κόντρα Browning vs Winchester!!! :lol: [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #256217

    [color=”#8B0000″][size=4][font=”Comic Sans MS”]Πάντως έχει πλάκα αυτή η "κόντρα"…… το φαινόμενο "οπαδισμού" συγκρίνοντας στην ουσία μοντέλα της ίδιας εταιρείας είναι κάπως…. :lol:
    Το παραδάκι πάντως που σκάνε οι Μπενελάκηδες κι οι Μπερετάκηδες στην ίδια τσέπη πάει! ;)

    Άντε να ξεκινήσει καμιά κόντρα Browning vs Winchester!!! :P [/font][/size][/color]

    Οχι ρε μαριε αφου ειναι αδελφα συνδικατα ασε που εχω καιτα δυο και θα και θα τσακωνομε με μενα :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #256214

    Φιλε μου κανε μια μακρυνση 5 ποντακια του κονου προσαρμογης στη benellι και ελα πεσμου μετα για μακρια σκοτωματα

    Αποστόλη το να μακρύνεις τον κώνο για να στενέψεις το τσοκάρισμα για πιό μακρυνές βολές αλλά αχρηστεύοντας στην ουσία τις πιό κοντινές……….. συγνώμη που θα το πω έτσι αλλά ……………….. είναι σαν να πηγαίνεις σε ΩΡΛ να σου βγάλει τις αμυγδαλές από τον κ@λ@.  

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #256212

    [b][size=3]Αποστόλη το να μακρύνεις τον κώνο για να στενέψεις το τσοκάρισμα για πιό μακρυνές βολές αλλά αχρηστεύοντας στην ουσία τις πιό κοντινές……….. συγνώμη που θα το πω έτσι αλλά ……………….. είναι σαν να πηγαίνεις σε ΩΡΛ να σου βγάλει τις αμυγδαλές από τον κ@λ@. :P [/size][/b]


    ΑΧαχαχαχα έλειωσαααα… :P :D :lol: ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #256211

    [b][size=3]Αποστόλη το να μακρύνεις τον κώνο για να στενέψεις το τσοκάρισμα για πιό μακρυνές βολές αλλά αχρηστεύοντας στην ουσία τις πιό κοντινές……….. συγνώμη που θα το πω έτσι αλλά ……………….. είναι σαν να πηγαίνεις σε ΩΡΛ να σου βγάλει τις αμυγδαλές από τον κ@λ@. :lol: [/size][/b]

    ισα ισα κωστη η τουφεκι δεν χαλαει γηνετε πιο ομιομορφη και πιο σωστα κατανεμημενη χωρις σησοματωσεις και αλλα τετοια κουλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #256199

    ισα ισα κωστη η τουφεκι δεν χαλαει γηνετε πιο ομιομορφη και πιο σωστα κατανεμημενη χωρις σησοματωσεις και αλλα τετοια κουλα

    Γιώργη ουδέποτε είπα ότι χαλάει το όπλο αν γίνει μια σωστή δουλειά.
    Αλλά το να πειράζουμε τους κώνους νομίζω ότι είναι αν όχι το τελευταίο πράγμα για το μέσο κυνηγό, πρέπει να είναι τουλάχιστον από τα τελευταία και αφού πρώτα έχουμε εξαντλήσει και εντριφήσει σε όλα τα υπόλοιπα (Επώμιση, μέτρα του κοντακιού, σωστή σκόπευση. σωστή επιλογή τσόκ και φυσιγγίων και πολά άλλα).
    Τουλάχιστον εσύ ξέρεις καλήτερα και πως γίνεται αλλά και πόσα όπλα χωρίς να έχουν ρίξει ούτε ένα φυσίγγι καταλήγουν σε κάποιον για να επιμυκήνει τους κώνους χωρίς αυτός να το έχει βγάλει καλά καλά από τη "ζελατίνα".

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #256191

    :lol:έχω την ίδια απορία
    γιατί alex;;

    Απαντώ και στον άλλο φίλο που ρώτησε :P

    ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ! Αν πέσεις σε πουλιά….. πας για φαρμακείο μετά ;) ότι και να κάνεις (28γρ κτλ) αυτό δεν αλλάζει δυστυχώς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #192135

    Δεν με ενδιαφέρει ούτε η comfort oύτε η vinci πολύ απλά γιατί δεν θέλω όπλο με πλαστικά μέρη . Την vinci την έχω ρίξει αρκετά αφού την έχει φίλος , μια χαρά όπλο.
    Παρόλο που κυνηγάω κ πολύ τσίχλα έχω καταλήξει σε αδράνεια είναι κ θέμα συνήθειας .
    Για 18 αρα θα ξεκινήσει , μεγάλο πουτ@ν@κι το βλέπω να καταλήγει…χαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #256158

    Συνήθισες στο πονοκέφαλο? Μπασίματα…. Πρωινό…. 6,5 κουτιά με 391. Τα πουλιά με μικρή παύση περνούσαν κοπαδάκια το ένα μετά το άλλο. Που να πας με το benelli?? αστεία λέμε? :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #256148

    Συνήθισες στο πονοκέφαλο? Μπασίματα…. Πρωινό…. 6,5 κουτιά με 391. Τα πουλιά με μικρή παύση περνούσαν κοπαδάκια το ένα μετά το άλλο. Που να πας με το benelli?? αστεία λέμε? :lol:

    Δεν νομίζω οτι συμβαίνει κ πολύ συχνά πρωινό 6,5 κουτιά…μακάρι να τα έριχνα συχνά κ τον άντεχα τον πονοκέφαλο…αλήθεια για να κυνηγήσεις το απόγευμα την έκανες βίδες για να την καθαρίσεις ????? :P ;)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 127 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων