ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,311 έως 20,325 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #382329

    και σημερα παλι χαμος απο τσιχλοκοτσυφα παιδια μεγαλο περασμα ,κοπαδακια των 10 πουλιων περνουσαν μεχρι της 9 το πρωι


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    47
    Dimitris στις #382330

    Καλημέρα και από εμένα, λίγα πουλιά και εδώ σήμερα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #382331

    Έχει απόλυτο δίκιο ο ΒΙΚ 17 την νύχτα και 18 μέχρι 02:30 της επόμενης που ξενύχτησα στον μώλο του Λιμένα της Θάσου ψαρεύοντας, είχε πολύ μεγάλο πέρασμα, από Κεραμωτή και Θασοπούλα (βόρεια). Το απόγευμα της 18 πολλά πουλιά στον ελαιώνα στα όρια του Λιμένα (σνιφ – δεν είχα όπλο) και τουφεκιά δεν άκουσα. Γιατί φίλε ΒΙΚ? Δεν τις καταδέχεστε τις τσίχλες ή είσασταν κουρασμένοι από τον εορτασμό? Με την ευκαιρία. Για τα 100 χρόνια λευτεριάς του Νησιού σας (από 18 Οκτ 1912) ευχές να τα …χιλιάσετε.

    να σια καλα φιλε ,απο που εισαι ; εγω μενω λιμενα εχω μαγαζι στην πλατεια (χρωματα-σιδηρικα)οποτε ξανα μπεις ελα για καφε,οσο για τις τσιχλες εγω δεν ασχολουμαι καθολου με αυτες ,μονο σε κυνηγι με σκυλο παω 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #382334

    Σημερα δυστυχως δεν ειχε παρα μονο λιγα πουλακια λιγοτερα απο τις δυο περασμενες μερες.Εκανα 3 πουλακια και δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος ,αφου οτι περασε περασε πολυ ψηλα και μακρυα.Φασσες επισεις φανηκαν αλλα λιγες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #382336

    ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΗΜΕΡΑ..ΕΩΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΧΘΕΣ..ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΗ.

    ΜΕΣΣΗΝΙΑ ΕΜΑΘΑ ΠΑΛΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ..ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΑΠΟ ΑΦΡΙΚΗ ΕΡΧΟΝΤΕ?ΧΧΑΑΧΑΧΑΧ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    53
    Γιωργος στις #382337

    Μεσογεια λιγα πουλια περνουσαν αραια και ψηλα . Πρωι πρωι αν ησουν λιγο τυχερος με τις μαυρες ,αλλιως μετα λιγα και ψηλωμενα πουλια καμια σχεση με χθες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #382340

    ΜΕΣΣΗΝΙΑ ΕΜΑΘΑ ΠΑΛΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ..ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΑΠΟ ΑΦΡΙΚΗ ΕΡΧΟΝΤΕ?ΧΧΑΑΧΑΧΑΧ

    BREDA ERMES 2000

    Περικλή πριν λίγο το έμαθα & γω με πήραν τηλέφωνο,έγινε πολύ καλό παιχνίδι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #382344

    Γύρισα με νεύρα από το Καπανδρίτι σήμερα,   : 2 πήρα μαζί μου σπίτι, 2 άφησα στη ρεματιά για τις αλεπούδες και μία  αφού προσγειώθηκε  στο αμπέλι πίσω μου κοψόφτερη, άνοιξε η γη και την  κατάπιε   :-x.

    Εκεί που ήμουνα μόνος το πρωί, βρέθηκα στις 07:30 περικυκλωμένος  από 4 συναδέλφους….ήρθε και ο γεωργός στο διπλανό χωράφι στις 8:30 και άρχισε να δουλεύει, μέχρι και το  αυτόματο πότισμα έβαλε!  ένας από τους 4 πήρε και μια φάσσα… τουλάχιστον τη χάιδεψα λίγο…. 😆

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #382346

    Γύρισα με νεύρα από το Καπανδρίτι σήμερα, : 2 πήρα μαζί μου σπίτι, 2 άφησα στη ρεματιά για τις αλεπούδες και μία αφού προσγειώθηκε στο αμπέλι πίσω μου κοψόφτερη, άνοιξε η γη και την κατάπιε . Εκεί που ήμουνα μόνος το πρωί, βρέθηκα στις 07:30 περικυκλωμένος από 4 συναδέλφους….ήρθε και ο γεωργός στο διπλανό χωράφι στις 8:30 και άρχισε να δουλεύει, μέχρι και το αυτόματο πότισμα έβαλε! ένας από τους 4 πήρε και μια φάσσα… τουλάχιστον τη χάιδεψα λίγο….

     

    Τόσο χαμηλά περνάνε εκεί? Τι διάολο γιατί σε μας θες κυάλια για να τις δεις?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #382351

    ΣΤΗΝ ΒΑΡΕΤΑΔΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΤΡΕΛΟ ΤΟΥΦΕΚΙΔΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΙΜΟ!ΠΗΡΑ 10 ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 2 ΧΑΜΕΝΑ ΣΤΟ ΠΥΚΝΟ!ΚΑΜΜΙΑ 50αρια ΦΑΣΕΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΟΡΙΑΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΝΙΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΜΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΧΑΖΕΥΩ 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #382353

    Γύρισα με νεύρα από το Καπανδρίτι σήμερα, : 2 πήρα μαζί μου σπίτι, 2 άφησα στη ρεματιά για τις αλεπούδες και μία αφού προσγειώθηκε στο αμπέλι πίσω μου κοψόφτερη, άνοιξε η γη και την κατάπιε . Εκεί που ήμουνα μόνος το πρωί, βρέθηκα στις 07:30 περικυκλωμένος από 4 συναδέλφους….ήρθε και ο γεωργός στο διπλανό χωράφι στις 8:30 και άρχισε να δουλεύει, μέχρι και το αυτόματο πότισμα έβαλε! ένας από τους 4 πήρε και μια φάσσα… τουλάχιστον τη χάιδεψα λίγο….

    Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΩ ΕΙΔΙΚΑ ΣΚ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ…ΚΑΙ ΠΟΥΛΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ.ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΕΜΑΘΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ ΔΕΝ ΠΑΤΑΓΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ…ΠΕΡΥΣΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΜΠΑΣΙΜΑΤΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΧΕ ΑΠΕΡΓΙΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ. ΕΧΩ 6-7 ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΠΑΩ ΠΗΓΑ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΠΙΑΣΜΕΝΑ…ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΗΓΑ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΑΚΟΜΑ. ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΖΕΥΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΠΑΩ ΠΛΕΟΝ.ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΣ ΔΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥΛΙΑ.ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΣΠΑΣΤΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ…

    ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΣΟΓΕΙΑ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ 5 ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΥΨΟΣ.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #382354

    Ωραία βόλτα σήμερα στην Θήβα.Είχε κάτι πουλάκια μείναμε ευχαριστημένοι …θα μπορούσαμε και καλύτερα.Απλά μερικές φορές βγαίνουν αυτοί οι λαγοί και χαλάνε το κυνήγι :mrgreen:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #382360

    Διονύση λέω να πάμε αύριο για κανένα γουρούνι. Πάντως δεν καταλαβαίνω αυτούς που ασχολούνται με τσίχλες … 😆

     

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

     

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #382363

    Εντάξει Γιώργη ότι πείς.Πάμε αυριο για κανα γουρούνι.Δεν μου λες? Τσίχλες τουφεκάμε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vassilis στις #382364

    καλησπερα και απο εμενα σημερα με την παρεα μου στην θηβα ηταν αρκετα καλα ο καλυτερος πηρε 15 και ο χειροτερος 3.ειδα και ενα κοπαδακι φασες.

    αυριο παλι

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,311 έως 20,325 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων