ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,416 έως 20,430 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #382690

    σημερα περιοχη θε/νικης αρκετα πουλια και αρκετος λαος [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Μπραβο τις ” περιποιηθηκατε”,βαλε φωτο να γουστάρουμε!!!!!


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #382696

    Αυτό λέτε ρε παιδιά?  Πριν χρόνια είμαι για τσίχλες στην Πρέβεζα και μετά απο ένα καλό πρωινό πήγα κατευθείαν στο απογευματινό .Ηταν η ώρα 12 το μεσημέρι,κάτσαμε φάγαμε επι τόπου και περιμέναμε να ξεκινήσει το απογευματινό.Κατα τις 3 ανεβαίνει ένας τύπος ο οποίος μου απευθύνει τον λόγο χωρίς να με κοιτάζει καν και μου λεει….¨ έλα φύγε τώρα¨. Για να είμαι σίγουρος ότι άκουσα καλά τον ξαναρωτάω…τι είπες?<<Ελα ρε μου λεει κουβέντα θα κάνουμε τώρα!!!Αντε πήγαινε αλλού εδω κάθομαι εγω>>.Βέβαια ο τύπος έπεσε στην περίπτωση και πέρασε καλά μαζί μου …. είμαι σίγουρος ότι θα με θυμάται ακόμα .Δυστυχώς τέτοιας ράτσας άνθρωποι-κυνηγοί υπάρχουν μπολικοι..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #382699

    Αυτό λέτε ρε παιδιά? Πριν χρόνια είμαι για τσίχλες στην Πρέβεζα και μετά απο ένα καλό πρωινό πήγα κατευθείαν στο απογευματινό .Ηταν η ώρα 12 το μεσημέρι,κάτσαμε φάγαμε επι τόπου και περιμέναμε να ξεκινήσει το απογευματινό.Κατα τις 3 ανεβαίνει ένας τύπος ο οποίος μου απευθύνει τον λόγο χωρίς να με κοιτάζει καν και μου λεει….¨ έλα φύγε τώρα¨. Για να είμαι σίγουρος ότι άκουσα καλά τον ξαναρωτάω…τι είπες?<<Ελα ρε μου λεει κουβέντα θα κάνουμε τώρα!!!Αντε πήγαινε αλλού εδω κάθομαι εγω>>.Βέβαια ο τύπος έπεσε στην περίπτωση και πέρασε καλά μαζί μου …. είμαι σίγουρος ότι θα με θυμάται ακόμα .Δυστυχώς τέτοιας ράτσας άνθρωποι-κυνηγοί υπάρχουν μπολικοι..

    μια τετοια μαλακια μου εκανε ενας στην παλιο παναγια πριν 7-8 χρονια και τελικα φυγαμε και οι δυο εγω για αλλη περιοχη και αυτος για το νοσοκομειο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #382701

    τζο wrote:
    σημερα περιοχη θε/νικης αρκετα πουλια και αρκετος λαος [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    μπραβο φιλε πολυ καλα τα πηγες ομως πρεπει να προσεχεις τι φωτο ανεβαζεις

    τι εχουν οι φωτο  και δεν σου αρεσει

    υπεραριθμα δεν ειναι απο δυο ατομα γιναν τα πουλια

    φιλικα τζο 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #382702

    ωραιος ο τζο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #382703

    εχθες το πρωι με βρηκε στα Δερβενοχωρια,οπου ανακαλυψα οτι δε ειχα μαζι μου αδεια και οπλοκατοχης ξενερωσα τοσο, που, στις πρωινες {λιγες} δε σηκωνα τοπλο καν.Αλαξαμε περιοχη κατα τις9 οπου επαιζαν πουλια αρκετα τα πιο πολλα ψηλα.Καταφερα 2 τσιχλες +1 κοτσιφα στο χερι +1 χαμενη που κοκαλωσε στον αερακαι αφου τη πηρε ο ανεμος επεσε μετα 100 μετρα.Ο φιλος πηρε 4 βρηκε τις 2 .Μπραβο στις επιτυχιες!!                                                                         “

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    84
    dimz στις #382704

    Από Χαλκιδική τα νέα.

    Πολλές τσίχλες μα πάρα πολλές από φάσες όχι και τόσα πολλά πουλιά και αυτά πολύ ψηλά

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #382705

    STAVROS GHANIA wrote:

    τζο wrote:
    σημερα περιοχη θε/νικης αρκετα πουλια και αρκετος λαος [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    μπραβο φιλε πολυ καλα τα πηγες ομως πρεπει να προσεχεις τι φωτο ανεβαζεις

    τι εχουν οι φωτο και δεν σου αρεσει υπεραριθμα δεν ειναι απο δυο ατομα γιναν τα πουλια φιλικα τζο

    τωρα το διορθωσες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #382706

    Τζο τι εκανες παλι ρε φιλε???Εμεις λεμε να ανεβουμε αυριο μια βολτα….

    Τα πελεκισες παλι, μπραβο…. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #382707

    σημερα περιοχη θε/νικης αρκετα πουλια και αρκετος λαος [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Μπράβο ρε Τζο.Αυτά είναι.Και εγώ που βρέθηκα σήμερα σε περιοχή του νομού Θεσ/νίκης για φασσες,είδα πάρα πολλές τσίχλες σχεδόν από όλα τα είδη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #382708

    τζο wrote:

    STAVROS GHANIA wrote:

    τζο wrote:
    σημερα περιοχη θε/νικης αρκετα πουλια και αρκετος λαος [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    μπραβο φιλε πολυ καλα τα πηγες ομως πρεπει να προσεχεις τι φωτο ανεβαζεις

    τι εχουν οι φωτο και δεν σου αρεσει υπεραριθμα δεν ειναι απο δυο ατομα γιναν τα πουλια φιλικα τζο

    τωρα το διορθωσες

    με τοσο ελενχο της θυροφυλακης και να θες δεν μπορεις

    μπραβο στα παιδια για τους ελενχους

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #382709

    Ελεγχο της θυροφυλακής? 😯

    Εμένα έχουν να με ελέγξουν απο το 1999 ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #382711

    Σημερα απογευματινο στις ελιες, επιασα το οριο καρπωσης..:-))

    βοηθησε και το βοριαδακι, αλλά βεβαια εχουν  πλεον εγκατασταθει εδω, πολλες τσιχλες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    giannisnet στις #382712

    σήμερα οινόφυτα κ πάλι κλασσικά πιασμένα τα καλά καρτέρια κ έκατσα με τον πατέρα μου πιο χαμηλά…αποτέλεσμα 3 τσίχλες στο χέρι εγώ κ 4 ο πατέρασ μου.

    χαμένες σε ένα θαμνωτό που ούτε το σκυλάκι μου δε μπορόυσε να μπεί 4 πουλιά.

    μια ερώτηση κ ας μου απαντήσει παρακαλώ όποιοσ ξέρει κ θέλει…   το κοκεράκι μου είναι 2 χρονών κ ενώ πέρσυ ήταν άψογη στα πάντα, εχθέσ κ για πρώτη φορά

    την πρώτη τσίχλα που πήρα την βρήκε κ ενώ έχω κάτσει κ κάτω κ τις λέω μπράβο κ περιμένω να μου την φέρει φεύγει μακριά μου κ μου εφαγε όλη

    την τσίχλα ζωντανή.. όταν λεμε την έφαγε την κατάπιε ζωντανή..  τρελάθηκα όταν το είδα αυτό.. τα πουλια πάντα ερχόταν κ μου τα έφερνε στο χέρι άθηκτα.

    το ίδιο πηγε να μου κάνει κ στο 2 πουλί παρότι είχε φάει ξύλο κ την έβαλα τιμωρία κανα 15λεπτο στο αμάξι μέσα..

    ποια είναι η γνώμη σας ρε παιδια…γιατι μπορεί να το έκανε? ευχαριστώ εκ το προτέρων..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #382713

    καλημερα απο χανια λιγα τα πουλια σημερα και παλι ψηλα ,με τα κοπον και βασανων πηρα 3 αλλα απορω με πολλους εδω μεσα που γραφουν οτι επιασαν το οριο ευκολα και σε λιγη ωρα μην τρελαθουμε εντελως με τα υψη που περνανε.

    Συντοπιτη, μη συγκρινεις τα μερη μας εδω, με τα περασματα πανω.

    Σημερα βγηκα και γω ( και χτες βγηκα, αλλα απο τις 3 που εριξα δε βρηκα καμμια) ενω σημερα 2 ατομα πιασαμε 8 τσιχλες και ενα ψαρονι, και ευτυχως καμμια χαμενη. Σαφως λιγοτερα πουλια σημερα, και καλη ευκαιρια να ξεφορτωθω φυσιγγια που ειχαν περισσεψει απο δοκιμες. Το σκοπευτηριο εκανε δουλεια και στις τουφεκιες και στις επωμισεις νομιζω.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,416 έως 20,430 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων