ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,446 έως 20,460 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #382830

    Ελά να αρχίσουν οι τσαρτσαρούλες μου..Αφιερωμένη στον ΑΡΗ η photo..

    [/URL]

    Υ.Γ: Θα είναι πολύ καλύτερη η χρονιά απο πέρσυ θυμηθείτε τι σας λέω..

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #382831

    Ροκανίζεις κανονικά μικρε!!!Μπραβο σου!! 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #382832

    ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΦΙΛΕ… 😀

    ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #382850

    Καλησπερα,εδω χειροτερα απο τα χτες ,3 ατομα 7 πουλια.Αν παει ετσι δυο τρεις μερες ο καιρος δεν μας βλεπω καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #382851

    Απο Πεμπτη ξανα νοτιαδες. 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #382852

    Ελά να αρχίσουν οι τσαρτσαρούλες μου..Αφιερωμένη στον ΑΡΗ η photo.. [/URL] Υ.Γ: Θα είναι πολύ καλύτερη η χρονιά απο πέρσυ θυμηθείτε τι σας λέω..

      κ γω θα παιρνα μια σημερα αλλα μιλουσα στο τηλεφωνο κ μια φασσα θα περνα αν δε με τρωγε ο κωλος μου να παω να δω ενα αλλο καρτερι 20 μετρα πιο κατω για να δω τη θεα εχει….κοινως πηραμε το γκιωνη παλι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #382854

    BeReT wrote:
    Ελά να αρχίσουν οι τσαρτσαρούλες μου..Αφιερωμένη στον ΑΡΗ η photo.. [/URL] Υ.Γ: Θα είναι πολύ καλύτερη η χρονιά απο πέρσυ θυμηθείτε τι σας λέω..

    κ γω θα παιρνα μια σημερα αλλα μιλουσα στο τηλεφωνο κ μια φασσα θα περνα αν δε με τρωγε ο κωλος μου να παω να δω ενα αλλο καρτερι 20 μετρα πιο κατω για να δω τη θεα εχει….κοινως πηραμε το γκιωνη παλι…

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 18 δευτερόλεπτα πριν από τον akis_a.

    ΕΙΧΕ ΩΡΑΙΑ ΘΕΑ ΤΕΛΙΚΑ????? 😛 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Ψαρράς Γιάννης στις #382855

    πηγαμε εγω με τον αδερφο  μου πηραμε 8 τσηχλεσ 6 φασες 1 λαγο

     

     

     

     

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #382856

    Ελά να αρχίσουν οι τσαρτσαρούλες μου..Αφιερωμένη στον ΑΡΗ η photo.. [/URL] Υ.Γ: Θα είναι πολύ καλύτερη η χρονιά απο πέρσυ θυμηθείτε τι σας λέω..

    Τι έπαθε αυτή η τσίχλα και φούσκωσε έτσι;   😯

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #382857

    akis_a wrote:

    BeReT wrote:
    Ελά να αρχίσουν οι τσαρτσαρούλες μου..Αφιερωμένη στον ΑΡΗ η photo.. [/URL] Υ.Γ: Θα είναι πολύ καλύτερη η χρονιά απο πέρσυ θυμηθείτε τι σας λέω..

    κ γω θα παιρνα μια σημερα αλλα μιλουσα στο τηλεφωνο κ μια φασσα θα περνα αν δε με τρωγε ο κωλος μου να παω να δω ενα αλλο καρτερι 20 μετρα πιο κατω για να δω τη θεα εχει….κοινως πηραμε το γκιωνη παλι… Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 18 δευτερόλεπτα πριν από τον akis_a.

    ΕΙΧΕ ΩΡΑΙΑ ΘΕΑ ΤΕΛΙΚΑ?????

    ναι περπαταγα κ πεταγε κ διπλα μου η φασσα …εινα ιπου φαινονται ρε ,οπως ελεγες  😯 .,….την ειδα κατευθειαν πανω απ οτο καρτερι που ειχα αφησει…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #382859

    ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    axion στις #382862

    καλημερα παιδια ,μπορει να που πει καποιος πως ανεβαινει φωτο στο προφιλ?

    προσπαθω αλλα τιποτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #382863

    Σημερα πηγε τσαμπα το πρωινο ξυπνημα.Δεν περασε σχεδον τιποτα πανω απο το καρτερι μου αλλα και απο τα αλλα γυρω καρτερια.Πηρα μονο ενα πουλι το οποιο δυστυχως το εχασα σε πυκνα,δεν επρεπε να του ριξω κανονικα αλλα οταν καθεσαι καμια ωριτσα απραγος σε τρωει η σκανδαλη αφορητα.Τρια φυσιγγια εριξα ολα κι’ολα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    56
    tzein στις #382866

    Καλησπέρα στην παρέα εξόρμηση στην Έυβοια πσκ εύκολα έπιασα το όριο και τις 3 μέρες πουλιά μπαίνουν συνέχεια υπομονή να έχεις και όρεξη ευχαριστήθηκα ωραίες τουφεκιές.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    ssbk23 στις #382873

    Πρωινή εξόρμηση στην ΒΑ Αττική , 2 πουλάκια στο χέρι και 1 χαμένο στον γκρεμό.Αρκετά εώς πολλά πουλάκια αλλα και πάλι παρα πολυ ψηλά.Για δεύτερη μέρα έμπαιναν από νότια – νοτιοδυτικά  😯 .

    Για τον φίλο που του πήρε το πουλί και έφυγε.

    Εμένα είναι 10 μηνών (σπρίνγκερ) και το πρώτο πουλί που έκανε απόρτ το μάσησε.Δεν το έφαγε αλλά εάν την άφηνα ίσως και να το έτρωγε.Ακολούθησε εντατική εκπαίδευση για 10 μέρες με κάλτσα και αχινό-τσιχλα (τσίχλα που της έχω περάσει οδοντογλυφίδες).

    Στο σπίτι (κήπος) που έγινε η εκπάιδευση μετά από 1-2 μέρες έγινε κυρία.Έξω ,στο κυνήγι , την πρώτη μετά την εκπαίδευση την έφερε κανονικότατα και ατσαλάκωτη.Στην δεύτερη έφυγε χωρίς εντολή από τον ενθουσιασμό της, την βρήκε την πήρε στο στόμα και έκανε να πάει παραπέρα.Της έδωσα εντολή να έρθει, γύρισα πλάτη και άρχισα να περπατάω.Βλέποντάς με να φεύγω, τσακίστηκε και ήρθε μπροστά μου, την άφησε με εντολή και φυσικά πήρε το μεζεδάκι της.Θέλει πολύ υπομονή και κυριώς συνέπεια στις εντολές και τον τόνο της φωνής.Στις επόμενες έφευγε μόνο με εντολή αλλά να σημειώσω ότι το μυαλό μου ήταν,  με το που είδα το πουλί να πέφτει να της δώσω εντολή “κάτσε” και να της δώσω μεζέ, και στην συνέχεια να της δώσω εντολή “φέρτο” – “άστο” όταν έρθει και φυσικά επιβράβευση.Θέλει άπειρες επαναλήψεις και συνέπεια στις εντολές.Προτιμώ να χάσω μερικά πουλιά και να κερδίσω ένα εξαιρετικό συνεργάτη στο κυνήγι.Και μην ξεχνάς φίλε μου ότι κατά 99% τα λάθη που κάνουν οι μικροί μας φίλοι είναι δικά μας λάθη.Εντόπισέ τα και διόρθωσέ τα.

    Καλή επιτυχία

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,446 έως 20,460 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων