ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,476 έως 20,490 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #383024

    καλησπέρα Ντίνο, πες κανένα νέο από την πατρίδα , μπήκε καμία τσιχλίτσα ???


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    ntinosstr στις #383026

    Καλησπέρα Μένιο,πώς πάει φίλε όλα καλά??Πολλά πουλιά φίλε όρεξη να έχεις να βαράς…

    πεμπτη το πρωτο μπασιματακι,παρασκευη τεραστιο,σαββατο αρκετα μεγαλο,κυριακη δεν ειχε οσα τις αλλες μερες αλλα πεταγαν σε πιο προσιτο υψος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #383027

    Είδα που έγραψες το ¨εμάς δεν μας θέλει ¨ και ανησυχισα  😆 όχι τίποτα άλλο, αλλά  έχει ελιές φέτος και με βλέπω συχνά κάτω…

    πάντος εκεί που μου είπες στα ψηλά , δεν ξανά πάω ..χαχαχα!! 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    NTELIOSAS στις #383028

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ Σ/Κ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΗ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΟΡΙΟ. ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΕΠΑΝΙΕΛ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΩΝ ΕΝΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ ΣΚΑΒΕΙ ΛΑΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΘΑΨΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΩ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΙ. ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

    an epitrepete apo poy pires to epaniel… pantos min anysixis ta idia ekane kai se mena ligo ypakooi kai na megalosi ligo to skyli giati to vlepi san paixnidi akoma yha strosi arseniko oi thiliko einai……….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    ntinosstr στις #383030

    Εμενα δεν ηθελε…ασε πειραξα την καραμπινα, βασικα απο τις πολλες τουφεκιες απο περσυ που τις ειχα φτιαξει κλιση κλπ,κλπ μου ξεβιδωθηκε το κοντακι στα τρυγονια και απο εκει και περα ολο λαθος μαλλον το ρυθμιζω…ετσι και ειχα στο μισο την φορμα,την τυχη,πες το οπως θες απο περσυ θα ειχα κανει καλα πουλακια φετος…αλλα δεν βαριεσαι..θα τα ξαναβρω σιγα σιγα..Παλι καλα απο ελιες αλλο τιποτα…ειναι απο τις λιγες φορες που φετος εχει ολη η Μεσσηνια σχεδον ολες τις ελιες τις γυριστες..αντε να βρεξει τωρα να εχουν και αποδοση..μακαρι να βοηθησει αυτο και στις τσιχλες…να κατσουν τα πουλια…παντος μεχρι τωρα παμε πολυ καλα,..(απο πουλια)

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #383136

    Παιδια σημερα εδω Κεφαλονια μερια το απολυτο μηδεν.Μια πηρα και την εχασα γιατι επεσε σε μερος που ηταν λιγο πυκνο και δεν ειδα ακριβως που επεσε.Αλλα μαλλον ηταν και ζωντανη γιατι ακουσα λιγο θορυβο μεσα στις μαζες οταν πηγα να την παρω.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #383143

    3μερο ΣΚΔ, 2 ατομα μαζεψαμε 80 πουλακια και μια δεντροτσιχλα μονο πρωινο και μονο καρτερακι.

    Εδω τριγυρω απο την Αθηνα….

    Γινεται και φοβερη εκπαιδευση στο σκυλακι μου, που δεν του ξεφευγει τσιχλα πια…

    Σημερα πανω απο το σπιτι μου, Φιλοπαππου, πρεπει να εχουν κατσει στο λοφο και 2 εκατομυρια ψαρονια και πετανε συνεχως….

    Τις επομενες μερες με κορυφη την Πεμπτη προβλεπω να γινεται χαμος…

    Στα καρτερια οσοι μπορουν….Ζεσταθηκανε οι καννες….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #383144

    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΗΣ ΦΙΛΕ,ΑΛΛΑ ΜΠΑΣΙΜΟ ΞΑΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 29… 🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    bbguns στις #383147

    Καλησπέρα σε όλους.Επιστροφή μετά από τριήμερη εξόρμηση στην Ήπειρο.Ίσως το καλύτερο κυνήγι εδώ και πολύ καιρό!!! Οι τσίχλες αμέτρητες,οι φάσες αρκετές και η παρέα super.Τα πουλιά περνούσαν αρκετά ψηλά λόγω του καλού καιρού αλλά τα φυσίγγια πηγαίναν πιο ψηλά……ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.
    (Επιτρέπεται να αναρτήσω photo?Είναι πολλά τα πουλιά…)

    ΤΣΙΠΟΥΡΑ ΚΑΙ ΠΟΥΛΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ……… 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #383156

    Εγω παντως πιστευω οτι την Παρασκευη θα κανει ενα καλο μπασιμο και μετα τις 30 ξανα,γιατι δυστυχως ο καιρος το ΣΚ θα ειναι για παπιες!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #383160

     

    sarmatzis wrote:

    ΤΣΙΠΟΥΡΑ ΚΑΙ ΠΟΥΛΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ……… [/quote][URL=http://imageshack.us/photo/m  Εγω το καζανεψα τη περασμενη βδομαδα,τωρα το απολαμβανω(γεια μας)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #383161

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    panosberetta στις #383162

    Καλησπερα στην παρεα!!το παρτυ αρχησε πολυ δυναμικα κυριακη,δευτερα αταλαντη με την ηρα την σκυλιτσα μου, πολλα πουλακια και ερκετες φασες.πολλοι κυνηγοι με αποτελεσμα να γινεται πολεμος απο τα τουφεκιδια…..πηρα 4 φασες και 12 τσιχλιτσες πεταγαν αρκετα ψιλα και οι χαμηλες ηταν f16….την πεμπτη παμε για αγιους παντες λογο το οτι ακουσα κατι καλο να παιζει….Υγεια να εχουμε και καλες τουφεκειες!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    panosberetta στις #383164

    Αυτα ειναι

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Αυτα ειναι τα καλα……εκει που σταζει να βαρας καμια τσιχλιτσα να πινεις και κανενα ποτιρακι!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #383175

    Καλησπερα στην παρεα!!

    Καλώς τον Πάνο !!!!  Μαζί με τις τσίχλες εμφανίστηκες ρε μπαγάσα !!!!  Αντε και καλή χρονιά….

    Πότε θα πας προς  Νεμέα καμιά βόλτα, πότε βάζει πουλάκια προς τα κάτω ????? 😆

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,476 έως 20,490 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων