ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,551 έως 20,565 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #383659

    BOOKER wrote:

    τζο wrote:
    δεν ειδα απο κοντα ποτε και δεν το ξερω πετουσε μαζι με μια τσιχλα…………. την αλλη φορα θα το ξερω συγνωμη δεν θα ξαναγινει

    αν κατεβαζες και την φωτο ακομα καλυτερα…. Είμαι υπεύθυνος για τα λεγόμενα μου και ΟΧΙ για αυτά που καταλαβαίνεις!!!

    δεν ξερω πως να το κανω

     

    πας στο post  πατας το   Quote και κανεις διαγραφη στην foto


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #383660

    BOOKER wrote:

    τζο wrote:
    δεν ειδα απο κοντα ποτε και δεν το ξερω πετουσε μαζι με μια τσιχλα…………. την αλλη φορα θα το ξερω συγνωμη δεν θα ξαναγινει

    αν κατεβαζες και την φωτο ακομα καλυτερα….

    Είμαι υπεύθυνος για τα λεγόμενα μου και ΟΧΙ για αυτά που καταλαβαίνεις!!!

    δεν ξερω πως να το κανω

    Κανε επεξεργασια στο post με την φωτό ..και βγαλε το URL..και σβήσε και ότι θες..

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #383663

    Όχι quote επεξεργασία..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #383665

    και απο θεσ/νικη λιγα πουλια αυτο το πουλι τι ειναι ρε παιδια? πολυ κοκκινο πετουσε μαζι με μια τσιχλα ιδιο πεταγμα

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 5 λεπτά πριν από τον τζο.

     

     

    σωστος ο παιχτης!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    vasani31 στις #383692

    ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΗ ΣΗΜΕΡΑ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #383704

    Παιδιά σήμερα ήταν λογικό να μην έχει πέρασμα αφού οι βροχές σταμάτησαν αργά το βράδυ. Πιστεύω πως αύριο και μέχρι την Κυριακή αν δεν πιάσει βροχή θα κάνει ένα πέρασμα! Και μάλιστα περιμένω μεγάλο καθώς στην Ευρώπη όπως λέει και ένας φίλος παραπάνω έχει πέσει πολύ η θερμοκρασία.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #383711

    Παιδιά σήμερα ήταν λογικό να μην έχει πέρασμα αφού οι βροχές σταμάτησαν αργά το βράδυ. Πιστεύω πως αύριο και μέχρι την Κυριακή αν δεν πιάσει βροχή θα κάνει ένα πέρασμα! Και μάλιστα περιμένω μεγάλο καθώς στην Ευρώπη όπως λέει και ένας φίλος παραπάνω έχει πέσει πολύ η θερμοκρασία.

    Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    Με νοτιά περιμένεις πέρασμα Βασίλη?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #383719

    Νοτιάς αλλά άπνοια σχεδόν αύριο…πιστεύω πως θα φανεί κάτι γιατί το πέρασμα θα γίνει, το θέμα είναι που θα σταματήσουν. Ίσως και να πέφτω έξω στην πρόβλεψή μου. Η γνώμη μου είναι πως τα πουλιά με το κρύο κατεβαίνουν ανεξάρτητα με το αν έχει βοριά ή νοτιά ή ότι άλλο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    ssbk23 στις #383729

    Νοτιάς αλλά άπνοια σχεδόν αύριο…πιστεύω πως θα φανεί κάτι γιατί το πέρασμα θα γίνει, το θέμα είναι που θα σταματήσουν. Ίσως και να πέφτω έξω στην πρόβλεψή μου. Η γνώμη μου είναι πως τα πουλιά με το κρύο κατεβαίνουν ανεξάρτητα με το αν έχει βοριά ή νοτιά ή ότι άλλο…

    Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου.Τα πουλιά μεταναστεύουν για να βρούν καλύτερες καιρικές συνθήκες.Άλλωστε , σύμφωνα με τα γραφόμενα των συναδέλφων εδώ μέσα, τα μεγαλύτερα περάσματα που θυμούνται έγιναν με καλές καιρικές συνθήκες στην χώρα μας.Αυτό που έχει σημασία είναι τί καιρό κάνει στις χώρες που ξεκαλοκαιριάζουν.Όταν επιδεινώνεται εκεί, αρχίζουν την κάθοδο.Και ημερολογιακά να το δούμε , οι επόμενες 2 εβδομάδες είναι παραδοσιακά οι πιο παραγωγικές για τα μπασίματα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #383731

    Σήμερα πάντως ,είχα άδεια και κάναμε βόλτα στην Αττικη …

    Πουλιά απο ελάχιστα έως καθόλου… 5 κίχλες μας ακολουθησαν …

    ΣΚ η επόμενη βόλτα….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #383734

    Πάνο και εγώ από σήμερα σε άδεια είμαι και το σκέφτηκα χθες το βράδυ και δεν πήγα για τον λόγο που σου περιγράφω αν και στο τσακ ήμουν να πάω και σήμερα. Το σκέφτομαι σοβαρά όμως για αύριο γιατί είανι η αλλαγή του καιρού και δεν θα έχει και δυνατό άνεμο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #383753

    Σημερα Χασια  ξημερωσε με ομιχλη.Απο πουλια μεγαλη φτωχεια.Τελικα πηρα τρεις τσιχλες και βρηκα την μια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #383757

    Μαραθώνας σήμερα, να μην επαναλαμβάνομαι, μια από τα ίδια …  μια πρωινή στις 7:15,  ακολούθησαν 2 ώρες περισσυλογής και επαφής  με  τη φύση, και στο δρόμο για το αυτοκίνητο, ήρθε μια ακόμα μαζί  μου…. :mrgreen:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #383796

    Μαραθώνας σήμερα, να μην επαναλαμβάνομαι, μια από τα ίδια … μια πρωινή στις 7:15, ακολούθησαν 2 ώρες περισσυλογής και επαφής με τη φύση, και στο δρόμο για το αυτοκίνητο, ήρθε μια ακόμα μαζί μου….

    όταν έρχεσαι στα μέρη μου θα παίρνεις άδεια πρώτα 😛

    που ήσουν βρε;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    yanflos στις #383827

    καλησπέρα Μένιο,

    είπα να γίνω και γω μέλος μπας και βοηθήσω στο μπάσιμο τσίχλας τη δύσκολη αυτή χρονιά

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,551 έως 20,565 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων