ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,581 έως 20,595 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #383973

    victz wrote:
    Πολυ λιγα πραματα και εδω κατω. Λιγες τουφεκιες, ζητημα να ειναι 20-30 τσιχλες ολες και ολες. Σε 3 εριξα, πεσαν οι 2 που δε το περιμενα, αλλα ζωντανες, και δε βρηκα καμμια. Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

    Καλημερα δραπανοκεφαλα σημερα το απολυτο τιποτα,απο τριτη πλεον που αλλζει ο καιρος. ερωτηση δεν μπορω να βαλω φωτο στο προφιλ,πως ανεβαινει

     

    πειγενεις στο προφιλσου και κανεις αλαγι avantar κανεις αναζητηση απο τον υπολογηστησου και φορτοση εικονας και εισαι ετημος..

    προσοχη η εικονα που θα βαλεις πρεπει να της χαμηλοσεις την αναληση.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #383978

    Aντρεα, μακαρι να ειχα χρονο να ασχοληθω με σκυλο τωρα. Εχω και το επανιελ, ο οποιος ειναι στα τελευταια του ο καημενος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #383994

    τζο wrote:
    σημερα πηγα για τσιχλες εχει αρκετα πουλια ηταν ενα καλο πρωινο αλλα το πιο καλο ηταν οτι γνωρισα απο κοντα δυο νεαρους απο το forum nikossss και manos με τρελη ορεξη για κυνηγι[και ειδικα υδροβιων] τοπο στα νιατα………….. [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Ρε συ Τζο εκείνη η πάνω πάνω..Είδες κανά κοπάδι? Κατεβαίνουν? τι λένε?

    καλημερα σημερα φανηκαν αρκετα πουλια [τσαρτσαρες] αλλα στα σεννεφα

     

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #384006

    Ωραία..Έρχονται λέμε..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #384008

    Χασια, τις αλλες μερες μας εφταιγε η ομιχλη σημερα με καθαρο ουρανο γιατι?Μια τσιχλα και με το ζορι .Γενικως τουφεκιες ελαχιστες, αδειασε το βουνο απο της 9 παρα.ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στους Δημητρηδες , στις Δημητρες  και ιδιαιτερα  στον γιο μου 😀 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #384029

    Ευχαριστουμε Παναγιωτη και να χαιρεσαι το γιο σου.Ουτε εδω τιποτα ,2  σκοτωσε ο ανηψιος μου μετα χιλιων βασανων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #384032

    Απο Ωρωπο μερια ελαχιστα πουλια κι αυτα στον θεο….πηρα 3 εγω και 1 ο θειος μου.

    Στην ανατολικη Ευβοια και στο Καραουλι που μιλησα ακομα χειροτερα τα πραγματα…και ηταν καλος ο καιρος δυστυχως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #384048

    Σήμερα από τα αξημέρωτα περνούσαν εκατοντάδες σπίνοι πάρα πολύ ψηλά. Τσίχλες από πέρασμα τίποτα. Κατάφερα 3 οι οποίες ήταν μαύρες, που για την εποχή είδα αρκετές…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #384052

    Εμένα αν με ρωτήσετε θα σας πω ότι κατά 50% έχουμε μια κάκιστη χρονιά.Το υπόλοιπο 50% το αφήνω μπας και σωθεί η κατάσταση απο τον Γενάρη και μετά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    benelli-crioevo στις #384076

    eyboia simera elaxista pragmata apo tsixles,apo mikropoyla,para pola.kotsifia, pote tha balei? den exo di tipota. 😯

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #384092

    Με 30+ βαθμους  και νοτιαδες τι περιμενετε?τα κοτσυφια ειδικα θελουν πολυ κρυο πανω για να μεταναστευσουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #384097

    εγω παιδια το ειχα προβλεψει αν ψαξεται παλιοτερο ποστ θα το βρειται.τετοιο καιρο περσυ ειχα τα τετραπλασσια πουλια.δυστηχως ο καιρος συνεχιζει κακος για μπασιμο και νομιζω οτι τα πουλια που μπηκαν ειναι τωρα σε μεγαλα υψομετρα και εκει θα παραμεινουν μεχρι να κανει χειμωνα.λιγα μπηκαν λιγα θα κατεβουν.τελειωνω με μια νοτα αισιοδοξιας αν βρουμε κανα καλο απογευματινο η αν περπατησουμε πολυ μα παρα πολυ η αν κανει κανα καλο μπασιμο μπορει και να σωσουμε την παρτιδα.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #384116

    καλησπερα. μολις γυρισα απο περπατητο και απογευματινο καρτερι. εχει κατι λιγα πιασμενα πουλακια εδω. δυο τουφεκια  9 τσιχλες και 3 μαυρα ο απολογισμος ολα στο περπατητο.στο καρτερι ειδα 6 ολες στο θεο.αυριο μαλλον φολα θα φαμε στα πρωινα αφου δεν περασε  τιποτα σημερα με το βοριαδακι αυριο με το νοτια που δινει θα σταματησουν και τα τσονια να μπαινουν!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #384153

    Καλησπέρα…Να μην επαναλαμβανόμαστε…,  άλλη μια μέρα χωρίς μπάσιμο και χωρίς πουλιά…. χορτάσαμε όμως   καθαρό αέρα  σε  κοντινό ελατοδάσος…

    αποτέλεσμα 2 ατόμων: μία απλή, μια χοντρή και ένας μαύρος   😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    53
    Γιωργος στις #384172

    Δεν το κόβω για αύριο να περνάει τίποτα αλλά το ξημέρωμα θα το κάνουμε στο κάμπο και ότι τύχει είναι όπως η πρέζα για τον πρεζάκια !!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,581 έως 20,595 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων