ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,596 έως 20,610 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #384185

    Δεν το κόβω για αύριο να περνάει τίποτα αλλά το ξημέρωμα θα το κάνουμε στο κάμπο και ότι τύχει είναι όπως η πρέζα για τον πρεζάκια !!

     Ετσι ακριβως ειναι,το κυνηγι δεν ειναι μονο θηραματα,ειναι επαφη,περισυλογη απομονωση,αυτοσυγκεντρωση,ανακαλυψη,αναζωγονωση και τοσα αλλα συναισθηματα.Οσοι μπορουν να κανουν τη βολτα τους και που ξερεις,η τυχη ειναι με τους τολμηρους.Γιαυτο μην απογοητευεστε,εγω πριν λιγο ανεβηκα ναταισω τη σκυλιτσα μου και ακουσα 2-3 τσικ,κοιταξα το ανεμοδουρι μου{γλυκο βοριαδακι και ωραια φεγγαραδα}μια χαρα για μπασιματακι 😉 Αμην.Μη ξεχνατε τη προσευχη σας!!! Καλο βραδυ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #384190

     Ετσι ακριβως ειναι,το κυνηγι δεν ειναι μονο θηραματα,ειναι επαφη,περισυλογη απομονωση,αυτοσυγκεντρωση,ανακαλυψη,αναζωγονωση και τοσα αλλα συναισθηματα.Οσοι μπορουν να κανουν τη βολτα τους και που ξερεις,η τυχη ειναι με τους τολμηρους.Γιαυτο μην απογοητευεστε,εγω πριν λιγο ανεβηκα ναταισω τη σκυλιτσα μου και ακουσα 2-3 τσικ,κοιταξα το ανεμοδουρι μου{γλυκο βοριαδακι και ωραια φεγγαραδα}μια χαρα για μπασιματακι Αμην.Μη ξεχνατε τη προσευχη σας!!! Καλο βραδυ

     

    Φίλε και συνονόματε Σπύρο…έιναι το καλύτερο post που διάβασα εδώ και πολύ καιρό !!!!!!….καληνύχτα σε όλους παιδιά.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #384204

    Ετσι ακριβως ειναι,το κυνηγι δεν ειναι μονο θηραματα,ειναι επαφη,περισυλογη απομονωση,αυτοσυγκεντρωση,ανακαλυψη,αναζωγονωση και τοσα αλλα συναισθηματα.Οσοι μπορουν να κανουν τη βολτα τους και που ξερεις,η τυχη ειναι με τους τολμηρους.Γιαυτο μην απογοητευεστε,εγω πριν λιγο ανεβηκα ναταισω τη σκυλιτσα μου και ακουσα 2-3 τσικ,κοιταξα το ανεμοδουρι μου{γλυκο βοριαδακι και ωραια φεγγαραδα}μια χαρα για μπασιματακι Αμην.Μη ξεχνατε τη προσευχη σας!!! Καλο βραδυ

     

     Φίλε και συνονόματε Σπύρο…έιναι το καλύτερο post που διάβασα εδώ και πολύ καιρό !!!!!!….καληνύχτα σε όλους παιδιά.

    1ος Κυν.Συλ. Πειραιώς

    Cynergy Hunter,
    Maxus Premium.

    Φίλοι και συνονόματοι!!!

    Είπα και πριν 2-3 μέρες η ελπίδα (πίδα-πίδα- 🙄 πίδακας μας) πεθαίνει τελαυταία.

    Που όπως έγραψε και ο Διονύσης, μπορεί να έχει ήδη μισοπεθάνει.

    Είχα κάποιες ….ελπίδες για αύριο και μπήκα μπας και με “ανάψετε”.

    Με αυτά που διάβασα τελικά θα ονειρευτώ  ΟΡΙΟ 😎

    Φέρτε μας καλά νέα να κουνήσουμε την Κυριακή .

    Καλή διασκεδαση σε όσους πάτε το πρωί, κόντρα στους οιωνούς.

    Υ/Γ : Τουλάχιστον κερδίσαμε τις γυναίκες στην Μπιρίμπα.  Για φαντάσου, ατουφέκιστοι τα πρωινά και χαμένοι τα βράδυα 👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    ssbk23 στις #384220

    Αυτή η ρημάδα η κρίση μας έχει καταβάλει όλους και τα βλέπουμε όλα στραβά.Για να συνέλθουμε λίγο …. Μια χαρά θα είναι η χρονιά ( από κυνηγετική άποψη τουλάχιστον).

    Χθες είδα για πρώτη φορά (φέτος)  κοκκινολα’ιμηδες στο Χαλάνδρι.Σημάδι  ότι τα πουλάκια έχουν ξεκινήσει την κάθοδο.Μην τρελενεστε επειδή δεν είδατε πουλάκια μια βδομάδα.Αφού το ξέρετε ότι σε κανα δυό βδομάδες θα βαρεθείτε να γράφετε ” εύκολα το όριο σε 20 λεπτάκια” και άλλα τέτοια χαριτωμένα.

    Κουράγιο συμπολεμιστές, η νίκη είναι κοντά.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #384222

    Σημερινή βόλτα   και είδα ελάχιστα πουλιά…. ζήτημα 8-9 τσίχλες ….. ντουφέκια είχε…..Στην Αττική όλα αυτά 😉

    Αυριο ξεκούραση….. χλώμο να το κουνήσω… αφού απλά δεν έχει νόημα…..αν τυχει και μπούν πουλιά με βροχή και με νοτιά…. χαλάλι τους…… χα χα χα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #384223

    Μαυροματη ο γιος μου σημερα ουτε μπαμ δεν κανανε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #384224

    Ωρωπό το πρωί, μια από τα ίδια… Δυο πουλιά τουφέκισα με το ζόρι, αν και δεν θα πρεπε γιατί πέσαμε στην ρεματιά … Από την ζοχάδα μου… Αύριο ύπνος, να πάμε και καμιά βόλτα γιατί με τις τσίχλες προκοπή δεν βλέπουμε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #384232

    Εγω χθες πηαρα ενα πουλακι ,το μονο που περσασε με το δευτερο σμπαρο και σημερα τιποτα απολυτως.Δεν ειχα δει τον καιρο να δω οτι δεν θα ειχε καλο καιρο και πηγα τζαμπα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    ΓΙΑΝΝΗΣ στις #384241

    ΣΕ ΧΘΕΣΙΝΟ ΟΡΤΥΚΟΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΚΑΡΥΣΤΟ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΟΡΤΥΚΙ ΣΥΚΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ.ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΠΑΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΣΙΧΛΕΣ & ΚΟΤΣΥΦΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΕΤΑ ΠΙΑΣΑΝΕ ΤΑ ΠΥΚΝΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΗΜΕΡΑ. ΤΑ ΠΛΗΣΙΑΖΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΑΝΕ ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #384249

    8 και 15  ξυπνησα,νοτιας με αερα  δυστηχως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #384250

    Εγώ δεν πήγα σήμερα, αφού δεν είχε χθες με δυτικό άνεμο θα είχε σήμερα με νοτιά… Ίσως ανέβω σήμερα ψηλά για κανά απογευματινό περισσότερο για την βόλτα…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #384251

    ΣΕ ΧΘΕΣΙΝΟ ΟΡΤΥΚΟΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΚΑΡΥΣΤΟ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΟΡΤΥΚΙ ΣΥΚΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ.ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΠΑΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΣΙΧΛΕΣ & ΚΟΤΣΥΦΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΕΤΑ ΠΙΑΣΑΝΕ ΤΑ ΠΥΚΝΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΗΜΕΡΑ. ΤΑ ΠΛΗΣΙΑΖΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΑΝΕ ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ

     

    Πήγες καθόλου πίσω στα Καβοντορίτικα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #384256

    καλημερα και απο εμενα μολις γυρισα απο ερυθρες το απολυτο μηδεν αν περασαν 15 πουλια ειναι ζητημα και αυτα στον θεο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #384264

    δερβενοχωρια και παλι τιποτα 3 πουλακια πηρα και ειδα και μια φασσα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #384283

    Οχι τίποτα άλλο αλλά άμα πω στην γυναίκα μου ότι και αύριο δεν θα παω για κυνήγι θα αρχίσει να με υποψιάζεται ότι έχω βρεί γκόμενα στην Αθήνα :mrgreen:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,596 έως 20,610 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων