ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,611 έως 20,625 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #384294

    ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΙΧΕ ΠΕΤΑΛΟΥΔΙΤΣΕΣ ΑΚΡΙΔΟΥΛΕΣ ΜΥΡΜΗΓΚΑΚΙΑ ΚΟΥΝΟΥΠΑΚΙΑ ΜΥΓΟΥΛΕΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ 🙁 ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΑΝΑ  ΤΡΕΙΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΑΣΣΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ 35 ΜΕΤΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #384300

    Κι εμείς Δερβενοχωρια και μετά Οινόη 2 τσίχλες όλες κι όλες….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #384302

    Καλησπέρα μάγκες. Δερβενοχωρια σήμερα μια βολτιτσα για ξεμουδιασμα πρωί πρωι δυο τσιχλες είδα όλες κι όλες, η μια περνούσε στο Θεό πάνω η άλλη στο απέναντι βουνό. Οι κυνηγοί …… ούτε γάμος να ήτανε! Τέλος πάντων τα πουλακια δε κανανε το μπασιμο ακόμη που πρέπει, και μ ανησυχεί λίγο. Ελπίζω να διαψευθω αλλά νομίζω ότι η χρόνια φέτος δε θα έιναι για πολλά πράγματα, γενικότερα και σε φασσες,πεκατσες μ αυτά που ακούω και σε άλλες περιοχές. Ειδωμεν!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Vpentza στις #384303

    0 + 0 = 1 

    μετά το Μόδι άπνοια, 25 βαθμοί και ελαχιστότατα, έως καθόλου πουλιά.

    στις 11 που άρχισε να σκοτινιάζει από τα Νότια και να σηκώνει αεράκι εμφανίστηκε ένα 20άρι μπουλούκι και ένα μικρότερο στο 5λεπτο αλλά ήμουν με μία αρβύλα …..μισός μέσα στο αμάξι μισός έξω  

    αρματώθηκα πάλι γιατί φαντάστηκα οτι θα έχει συνέχεια……η συνέχεια έπαιξε ζεστό ψωμάκι στον Αλίαρτο…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    vasani31 στις #384344

    ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΕΝΝΙΑ ΠΟΥΛΙΑ ΟΛΑ ΚΑΡΤΕΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΕ ΛΙΓΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΟΣΜΟΣ ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΣΧΟΛΑΣΕ ΝΩΡΙΣ.

    ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΠΑΔΙΑΣΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΥΨΟΣ.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #384345

    Με νοτιάδες και βροχές θα έχει αφθονα… πεπέλια για όλους… τώρα αν θα παει κάποιος για τη βόλτα άλλο θέμα…

    Αλλά άποψη μου για κρατείστε δυνάμεις οικονομικές και όχι μόνο…

    Οι κίχλες θα μπούν όπως και οι κοτσυφοί ….όταν στρώσει(κυνηγετικά) ο καιρός…..

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #384351

    είχα πάει Αίγινα σήμερα για δουλειά, απο τισ 8.30 που ήμουν στην Αίγινα μέχρι τις 11 που άφησα το βουνό ( όλες αυτές τις ώρες ήμουνα στο βουνό ) μόνο μια σήκωσα με το αμάξι καθώς κατέβαινα και σπίνους δεν είχε πολλούς…πιστεύω αύριο με τον δυνατό αέρα να γυρίσει τα πουλιά που πήγαν Αφρική 🙄 :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #384353

    diomilesis wrote:
    Οχι τίποτα άλλο αλλά άμα πω στην γυναίκα μου ότι και αύριο δεν θα παω για κυνήγι θα αρχίσει να με υποψιάζεται ότι έχω βρεί γκόμενα στην Αθήνα

    Και η δικιά μου δεν πιστέυει ότι δεν έφυγα λόγω καιρού. Λες να έχει τις ίδιες υποψίες ;

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ”
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    Ευτυχως που η δικια μου δε διαβαζει το φορουμ,γιατι θα ψαχνοταν που θα παω αυριο 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #384354

    4 οπλα 10 πουλια κρεμασμενα 4 χαμενα και αυτα πρωι πρωι.μεχρι τις 10μιση περνουσαν τα παντα(διαφορα τσιροπουλια ,σπινοι μικροι,σπινοι μεγαλοι,σιταριθρες,ψαρονια,….πεταλουδες!!!!!!) εκτος απο τσιχλες.αυριο αν δεν βρεχει θα παω ελατα πιο πολυ μηπως βρω καμια μανιτα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #384355

    Σήμερα ήταν χειρότερη μέρα,πάρα πολύ λίγα πουλιά και λίγα πιασμένα στα βάτα 🙁 μιλάμε ξενέρωσα τελείως έτσι μέχρι της 9 ούτε τσίκ δεν ακούστηκε στο καρτέρι

    σύνολο 3 άτομα 20 πουλιά με 5 ώρες περπάτημα

    όσοι θα πάτε αύριο καλό κουράγιο 😐

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    abisil στις #384356

    Το θεμα ειναι ,να παμε αυριο η να κατσουμε σπιτι?Οι ημερομηνιες ειναι καλες και αυριο ξημερωνει μια αλλη μερα.Το ξημερωμα θα με βρει στο περασμα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    molias στις #384357

    Σήμερα μετά απο πολύ ώρα περπάτημα στήν Θήβα κάτι είχε από τσιχλοκότσυφα απολογισμός 3 άτομα 20 πουλιά και 2 χαμένα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #384373

    Το θεμα ειναι ,να παμε αυριο η να κατσουμε σπιτι?Οι ημερομηνιες ειναι καλες και αυριο ξημερωνει μια αλλη μερα.Το ξημερωμα θα με βρει στο περασμα!!!

    Bασιλη, σημερα ηταν εντελως νεκρη μερα. Ζητημα να ειδα 5-6 τσιχλες, η μια μαλιστα περασε πανω μου σαν γαιδουρα αλλα δεν την εριξα. Αυριο και γω με 2 γνωμες ειμαι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    GiannisEvoIX στις #384406

    Δύσκολο παιδιά αύριο για πέρασμα, δεν νομίζω να παίξει κάτι με τον νοτια αλλα μια βολτα θα την κανω τι καλύτερο άλλωστε!!!δεν μου παει να κοιμηθώ Κυριακή πρωί!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #384414

    Δύσκολο παιδιά αύριο για πέρασμα, δεν νομίζω να παίξει κάτι με τον νοτια αλλα μια βολτα θα την κανω τι καλύτερο άλλωστε!!!δεν μου παει να κοιμηθώ Κυριακή πρωί!!!

    Εδω το απογευμα εβρεχε και μου χαλασε ενα ραντεβου με κανα δυο πουλια που θα περναγαν και κανα δυο κοτσυφακια που περνανε απο ενα ποστο εδω κοντα.Αυριο εχω ενα μνημοσυνο πρωι πρωι και δεν θα παω γιατι ακομη και να πηγαινα με τον καιρο που εχει εδω παλι πορτα θα τρωγα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,611 έως 20,625 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων