ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,641 έως 20,655 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    giorgos81 στις #384654

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ  ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ  09.30 ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΜΕ (ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΘΗΒΑ)…. Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ… 👿


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #384676

    Καλησπέρα σε όλους.Πρίν απο μια ώρα επέστρεψα από 3ήμερο για τσίχλες και φάσσες στην Ευρυτανία. Ολο και όλο είδαμε 4 τσίχλες απο τις οποιες δεν πηραμε καμία.Οσο για φάσσες το απόλυτο μηδεν. Δεν πετούσε τιποτα.Πέρσυ τετοια ημερομηνια πραγματικα γινοταν χαμος.Κριμα τα χιλιομετρα.

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 2 ώρες, 3 λεπτά πριν από τον st.stavros.

     

    Δεν ηξερες δεν ρωταγες ? Αν δενπερασει η κακοκαιρια δεν θα δουμε πουλια ,εχουμε μερες ακομη μεχρι να στρωσει ο καιρος παντου και να κατεβουν πουλακια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #384694

    Καλησπερα κιαπομενα.Σημερα με το φιλο και τη Ντιανα περιοχη κορινθιας,το πρωι στο καρτερι δεν ειχε πουλια κρατησα 2,κατα τις 8΄00 αλαξαμε μερος για περπατητο μεχρι τις 11΄00.ΠΟλυ δυνατος νοτιας αλλα στις χουνες στα πουρναρακια κραταγε μερικα πουλια που σηκονωνταν δυσκολα κι ετσι καταφεραμε 31 τσιχλες[15 εγω 16 οφιλος] με πολυ κοπωση βεβαια,λογο ζεστης.Αν και πονανε ακομα τα ποδια μου,το εφχαριστιθηκα !! 😎 [/URL]

     

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #384699

    Αυριο το πρωι θα την κανω μια βολτα….και οτι γινει….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #384701

    Καλησπερα κιαπομενα.Σημερα με το φιλο και τη Ντιανα περιοχη κορινθιας,το πρωι στο καρτερι δεν ειχε πουλια κρατησα 2,κατα τις 8΄00 αλαξαμε μερος για περπατητο μεχρι τις 11΄00.ΠΟλυ δυνατος νοτιας αλλα στις χουνες στα πουρναρακια κραταγε μερικα πουλια που σηκονωνταν δυσκολα κι ετσι καταφεραμε 31 τσιχλες[15 εγω 16 οφιλος] με πολυ κοπωση βεβαια,λογο ζεστης.Αν και πονανε ακομα τα ποδια μου,το εφχαριστιθηκα !! 😎 [/URL] Uploaded with ImageShack.us [/quote ΤΟ ΔΙΚΑΝΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #384713

    spιrosberket wrote:

    Καλησπερα κιαπομενα.Σημερα με το φιλο και τη Ντιανα περιοχη κορινθιας,το πρωι στο καρτερι δεν ειχε πουλια κρατησα 2,κατα τις 8΄00 αλαξαμε μερος για περπατητο μεχρι τις 11΄00.ΠΟλυ δυνατος νοτιας αλλα στις χουνες στα πουρναρακια κραταγε μερικα πουλια που σηκονωνταν δυσκολα κι ετσι καταφεραμε 31 τσιχλες[15 εγω 16 οφιλος] με πολυ κοπωση βεβαια,λογο ζεστης.Αν και πονανε ακομα τα ποδια μου,το εφχαριστιθηκα !! [/URL] Uploaded with ImageShack.us [/quote ΤΟ ΔΙΚΑΝΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ

     Μπεντιζολι δαιαμοντ 2000.Αλλα το εχω ρετουσαρει μονος μου,ξυλινα μερη [αγκλε και λινελαιο]και κανες [βαφη με τεχνιτη σκουρια μπλουινγκ μπλακ]

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    FOTIS.M στις #384741

    Tα πουλια δεν εχουν μπει ακομα , οι βροχες ηταν ελαχιστες και ο καιρος δεν τα εχει πιεσει για να κανουν το χατηρι μας , η εξορμησει ηταν φτωχη αλλα οκ δεν ειναι παντα γιορτη…..το χαβαλε μας τον καναμε . Παρασκευη φτωχα απο Δεντροτσιχλες , Κυριακη σε μερος που εδω και 10 χρονια δινει παντα πουλια (Φασσες ) μια ειδαμε και αυτη ηταν F16 οποτε ουτε που προλαβα να σηκωσω…………..!!!!!!!

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #384784

    Πολύ βροχή εδώ σήμερα και αυτό είναι καλό γιατί είχε ξεραθεί ο τόπος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #384802

    spιrosberket wrote:
    Καλησπερα κιαπομενα.Σημερα με το φιλο και τη Ντιανα περιοχη κορινθιας,το πρωι στο καρτερι δεν ειχε πουλια κρατησα 2,κατα τις 8΄00 αλαξαμε μερος για περπατητο μεχρι τις 11΄00.ΠΟλυ δυνατος νοτιας αλλα στις χουνες στα πουρναρακια κραταγε μερικα πουλια που σηκονωνταν δυσκολα κι ετσι καταφεραμε 31 τσιχλες[15 εγω 16 οφιλος] με πολυ κοπωση βεβαια,λογο ζεστης.Αν και πονανε ακομα τα ποδια μου,το εφχαριστιθηκα !! [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    τα ειδαν στο καφανειο μονο απο εκει αν λες σωστα.

    το συμφερον του καθενος καθοριζει τι ειναι σωστο η οχι……..

    ΚΑΛΗ εβδομαδα  στη παρεα.Οχι φιλε G.A.D ,εκτος απ”το φορουμ και τη γυναικα μου  δεν ειδε κανεις τιποτα. 😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #384819

    Σημερα ΤΙΠΟΤΑ….ουτε που ακουσα τσιχλα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    653
    meligSpiros στις #384873

    Μία εβδομάδα τώρα, πού την χάνεις που την βρίσκεις, μιά τσίχλα μέσα στον κήπο μου βόσκει.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #384883

    Το Π Σ Κ  που έρχεται να κάνετε τα κουμάντα σας…Οι τσίχλες θα είναι εδω και μπόλικες.. 😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #384889

    Το Π Σ Κ που έρχεται να κάνετε τα κουμάντα σας…Οι τσίχλες θα είναι εδω και μπόλικες..

    Να πάρουμε και τα μαγιό μας 😆  😆 😉   😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #384902

    μπορει στα καρτερια να μην περνανε πουλια αλλα αν περπατησεις εδω ολο και κατι θα παρεις.χθες φολα στα ελατα με τρελο νοτια αλλα στα αμπελια στον καμπο δυο τουφεκια καναμε 24 στο χερι και 6 χαμενες σε 2μιση ωρες και ημασταν ολομοναχοι στην περιοχη που διαλεξαμε να περπατησουμε. τωρα για μπασιμο τελευταια μας ευκαιρια νομιζω και ελπιζω οτι ειναι το σ/κ που μας ερχονται βοριαδες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #384908

    Αναφέρεται ρε παιδιά και την ευρύτερη περιοχή για να έχουμε μια εικόνα…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,641 έως 20,655 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων