ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,881 έως 20,895 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #386448

    Πρωι βραδυ σημερα τον που-ο αρμ.Δυο πουλια ολα κι’ολα το πρωι και τιποτα το βραδυ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    I.Π στις #386452

    Ακομα δεν εχω βγει για τσιχλα φετος….

    Και με αυτα που διαβαζω δεν με βλεπω να βγαινω ακομα….

    Τι γινεται ρε παιδια?….Νομιζω πριν κανα 3αρι χρονια ειχε ξαναγινει το ιδιο παλι….

    Που να παει κανεις αυριο παλι με Νοτιαδες?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #386453

    ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΜΙΛΗΣΑ ΤΑ ΙΔΙΑ..

    ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΚΟΥΓΑΝ ΠΟΥΛΙΑ..ΑΠΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑ-ΕΩΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ..

    ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Ο ΗΛΙΟςΣ..

    ΕΓΩ ΕΒΓΑΛΑ ΠΟΡΙΣΜΑ..ΕΧΟΥΝ ΞΕΝΥΧΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΕ..ΖΧΑΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #386459

    Ακομα δεν εχω βγει για τσιχλα φετος….

     

    Και με αυτα που διαβαζω δεν με βλεπω να βγαινω ακομα….

    Τι γινεται ρε παιδια?….Νομιζω πριν κανα 3αρι χρονια ειχε ξαναγινει το ιδιο παλι….

    Που να παει κανεις αυριο παλι με Νοτιαδες?

     

    Γιαννης
    1ος Κυν.Συλ. Πειραιώς

    Φιλε Γιαννη πληροφοριακα αυτη τη στιγμη στην περιοχη μου (Μεσογεια) φυσαει βορειοανατολικος ….και απο προβλεψη θα φυσαει ολοτο βραδακι ετσι…

    Τι να σου πω μη σε παρω στο λαιμο μου.

    Εγω παντως αυριο παω ταξιδακι….και οτι γινει!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #386461

    ΕΓΩ ΕΒΓΑΛΑ ΠΟΡΙΣΜΑ..ΕΧΟΥΝ ΞΕΝΥΧΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΕ..ΖΧΑΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    μπααα και φασαρία κάναμε τουφεκώντας καρακάξες και κοράκια και δεν ξυπνήσανε….μάλλον μας κλάσανε  Πέρι 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    719
    KALTSDIM στις #386470

    3 Noεμβριου ……με κοντομανικο………..επρεπε να παμε για μπανιο ………

    κοντα στον Αγ Θωμα …απο τσιχλες ….0 !!!!

    κατι μικρα κοπαδακια φασες εμφανιστηκαν σε …ασφαλες υψος πτησης.

    ας περιμενουμε το αλλο ΣΚ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    I.Π στις #386472

    I.Π wrote:
    Ακομα δεν εχω βγει για τσιχλα φετος…. Και με αυτα που διαβαζω δεν με βλεπω να βγαινω ακομα…. Τι γινεται ρε παιδια?….Νομιζω πριν κανα 3αρι χρονια ειχε ξαναγινει το ιδιο παλι…. Που να παει κανεις αυριο παλι με Νοτιαδες? Γιαννης
    1ος Κυν.Συλ. Πειραιώς

    Φιλε Γιαννη πληροφοριακα αυτη τη στιγμη στην περιοχη μου (Μεσογεια) φυσαει βορειοανατολικος ….και απο προβλεψη θα φυσαει ολοτο βραδακι ετσι… Τι να σου πω μη σε παρω στο λαιμο μου. Εγω παντως αυριο παω ταξιδακι….και οτι γινει!

    Για να δουμε.. θα βαλω και εγω ξυπνητηρι και οτι γινει…..δεν μπορει θα κατεβουν οι ρουφιανες που θα παει…  👿

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    68
    Γιωργος στις #386481

    Εγω βρηκα καλυτερο κολπο… βγαινω με το κυλοτακι για κυνηγι και μιας και ειμαι και ομορφοπαιδο ελκυω ποιο πολλες ιδιαιτερα τις αρσενικες! 😉 χαχαχααχα με τετοια ζεστη που να σηκωθει τσιχλα ρε παιδες…! αμα δε βαλουμε εστω φουτερακι δεν παμε για τσιχλες, παμε για μπανανα !!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    molias στις #386486

    Μετά απο αρκετό περπάτημα σε μέρος κοντά στην Θήβα καταφέραμε και κρεμάσαμε 18 πουλάκια…Αλλά όπως είπαν και οι συνάδελφοι πιο πάνω πολύ ζέστη ρε παιδιά !!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #386497

    εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω καποιους!!!

    πατε για κυνηγι; η για τα νουμερα;

    και τι θελω να πω: αφου εχεις παρει αποφαση οτι θα πας για κυνηγι τι σε νοιαζει αν εχει ζεστη,κρυο,πουλια,κ.τ.λ ….αλλοιος κατσε σπιτι σου και μην ασκοληστε με το θεμα!! 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    I.Π στις #386498

    εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω καποιους!!! πατε για κυνηγι; η για τα νουμερα; και τι θελω να πω: αφου εχεις παρει αποφαση οτι θα πας για κυνηγι τι σε νοιαζει αν εχει ζεστη,κρυο,πουλια,κ.τ.λ ….αλλοιος κατσε σπιτι σου και μην ασκοληστε με το θεμα!!

    Καθε πραγμα στον καιρο του….

    Οπως και ναχει δεν μου αρεσει να παω για φασα-τσιχλα και να σκαει ο τζιτζικας…..

    Θελω κρυο-χιονι-συννεφιες….πως να το κανουμε δλδ…..Φασσα και 30 βαθμοι δεν λεει….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #386501

    geo-benelli wrote:
    εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω καποιους!!! πατε για κυνηγι; η για τα νουμερα; και τι θελω να πω: αφου εχεις παρει αποφαση οτι θα πας για κυνηγι τι σε νοιαζει αν εχει ζεστη,κρυο,πουλια,κ.τ.λ ….αλλοιος κατσε σπιτι σου και μην ασκοληστε με το θεμα!!

    Καθε πραγμα στον καιρο του…. Οπως και ναχει δεν μου αρεσει να παω για φασα-τσιχλα και να σκαει ο τζιτζικας….. Θελω κρυο-χιονι-συννεφιες….πως να το κανουμε δλδ…..Φασσα και 30 βαθμοι δεν λεει….

    Γιαννης
    1ος Κυν.Συλ. Πειραιώς

    αυτο καταλαβες φιλε μου με το ποστ που εγραψα??

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    molias στις #386524

    Μετά απο αρκετό περπάτημα σε μέρος κοντά στην Θήβα καταφέραμε και κρεμάσαμε 18 πουλάκια…Αλλά όπως είπαν και οι συνάδελφοι πιο πάνω πολύ ζέστη ρε παιδιά !!

    Δηλαδή εσύ θεωρείς φυσιολογικό τετοιά εποχή να βγένεις για κυνήγι και να γινέσαι παπί στον ιδρώτα? Πολύ καλά τα λέει ο συνάδελφος απο πάνω τι δεν καταλαβαίνεις?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #386530

    Oταν ειναι εποχη ,ειτε πας  ειτε δεν πας.Τωρα αν πας,ειτε γινεις μουσκεμα ειτε παγωσεις ενα και το αυτο ειναι,το αν ειναι φυσιολογικο να γινεσαι μουσκεμα τετοια εποχη ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #386532

    molias wrote:
    Μετά απο αρκετό περπάτημα σε μέρος κοντά στην Θήβα καταφέραμε και κρεμάσαμε 18 πουλάκια…Αλλά όπως είπαν και οι συνάδελφοι πιο πάνω πολύ ζέστη ρε παιδιά !!

    Δηλαδή εσύ θεωρείς φυσιολογικό τετοιά εποχή να βγένεις για κυνήγι και να γινέσαι παπί στον ιδρώτα? Πολύ καλά τα λέει ο συνάδελφος απο πάνω τι δεν καταλαβαίνεις?

    αΑλλο θελει να πει ο φιλος geo-benelli.Αλλο εννοει 😉

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,881 έως 20,895 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων