ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,046 έως 21,060 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #388145

    Σημερα σε ελατοδασος ορεινη Φθιωτιδα ευχαριστιθηκα τουφεκιδι!Οι δενδροτσιχλες εκαναν το δασος να βραζει!Απολογισμος μεχρι τις 2 το μεσημερι 11 δενδροτσιχλες στην τσαντα και 3 χαμενες!Τα πουλια παιζαν περα δωθε σαν τρελά και καναν φτερο συνεχως!Θερμοκρασια 0 βαθμους και παγος παντου!Ολα καλα στο κυνηγι σημερα.Οχι ομως και στο δρομο!Τι να πρωτοπεριγραψω!Για ροδες φορτηγων που εφευγαν μονες τους και προσπαθουσαν να με εμβολισουν; :-?Για αγελες σκυλιων στην εθνικη που περιμεναν εμενα για να διασχισουν το δρομο; 😕 Για παππουδες που νομιζαν οτι οδηγουσαν στην Αγγλια και ερχοντουσαν απανω μου στο αντιθετο ρευμα;Τι να πω σημερα 😥


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #388154

    PANOUTSOS wrote:

    BeReT wrote:
    http://www.youtube.com/watch?v=Tob6Wu_9PCU&feature=g-u-u

    Ετοιμάσου για κανα περπατητό το Σαββατο εσυ και ασε τα βιντεάκια… Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    Αύριο έχει Θήβα-Σπάρτη!!!!

    Ρε αφήστε την Θήβα και τα περπατητά και πάμε να βαρέσουμε καμιά μεγάλη την Κυριακή …. 😉 .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #388155

    Σημερα σε ελατοδασος ορεινη Φθιωτιδα ευχαριστιθηκα τουφεκιδι!Οι δενδροτσιχλες εκαναν το δασος να βραζει!Απολογισμος μεχρι τις 2 το μεσημερι 11 δενδροτσιχλες στην τσαντα και 3 χαμενες!Τα πουλια παιζαν περα δωθε σαν τρελά και καναν φτερο συνεχως!Θερμοκρασια 0 βαθμους και παγος παντου!Ολα καλα στο κυνηγι σημερα.Οχι ομως και στο δρομο!Τι να πρωτοπεριγραψω!Για ροδες φορτηγων που εφευγαν μονες τους και προσπαθουσαν να με εμβολισουν; Για αγελες σκυλιων στην εθνικη που περιμεναν εμενα για να διασχισουν το δρομο; Για παππουδες που νομιζαν οτι οδηγουσαν στην Αγγλια και ερχοντουσαν απανω μου στο αντιθετο ρευμα;Τι να πω σημερα

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 44 λεπτά πριν από τον milou.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 44 λεπτά πριν από τον milou.

    καλά τους ξηγήθηκες 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    Kosinas777ioannina στις #388156

    perimenoume n krywsi  o kairos gia kotsifiaaaaaaaaaaaaa 🙂

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #388158

    PANOUTSOS wrote:

    BeReT wrote:
    http://www.youtube.com/watch?v=Tob6Wu_9PCU&feature=g-u-u

    Ετοιμάσου για κανα περπατητό το Σαββατο εσυ και ασε τα βιντεάκια… Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    Αύριο έχει Θήβα-Σπάρτη!!!!

    Mην πάτε από Κόρινθο, πηγαίνετε από Ναύπακτο (για καμιά φάσσα) και μετά Αντίριο-Ριο 😆  ………………. περπατητό εννοείται 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #388216

    Αι Γιώργης Θήβα…..

    .

    [/URL]

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #388225

    παλαιοπαναγια 3 ατομα 14 στο χερι [καρτερι],πουλια πιασμενα ελαχιστα για να παρεις 15 πουλια στο περπατητο οντως πρεπει να περπατησης μεχρι την σπαρτη!σε κατι πουρναρακια που σηκωνα απο 5 και πανω πουλια τωρα 2 και με το ζορι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    theo-al στις #388227

    Κοντα στο μαυροματι σημερα πουλια ελαχιστα. μεχρι τις 0930 που φυγαμε 3 ατομα 5 τσιχλες . κριμα γιατι η μερα υποσχοταν αρκετα.ειδαμε και ενα μικρο κοπαδακι φασσες αλλα αρκετα μακρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    62
    bt13 στις #388236

    Βόρεια Αττική ΤΙΠΟΤΑ , μονο 2 μάυρες το πρωί έιδα και άυτες ήταν, παραλίγο να με πάρει ο ύπνος

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #388254

    Bοιωτια  σημερα 14 τσιχλιτσες 3 κοτσυφια 2 ατομα  εννοειται μονο με περπατητο απο τις 9 μεχρι τις 11 – καρτερι μεχρι τις 8:30 τιποτα δεν περασε

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #388258

    καλησπερα .κορινθια σημερα απογοητευτικα.μονο περπατητο αν και δεν ειμαι λατρης ομως φετος δεν γινεται αλλιοως 4 ωρες 6 πουλια και ειδα αλλα τοσα.μου φενεται οτι θα παω μετα τα χριστουγεννα παλι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    komantokynigos στις #388262

    απο περιοχη αμφικλειας πηγε κανεις????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #388267

    Καραουλι, καμμια 15 αρια κυνηγοι, δεν περασε τιποτα… 😥

    Το μονο αξιοσημειωτο ειναι οτι περασε ενα κοπαδακι δεντροτσιχλες, εκανα ενα ντουμπλε, πεσανε 2 πουλακια αλλα το ενα δεντροτσιχλα και το αλλο γερακοτσιχλα…!!!!  😯

    Τα εβλεπα και δεν τα πιστευα…!!!!

    Ας ειναι καλα το σκυλακι μου ο Αλφι που αν και 6,5 μηνων μου τα βρηκε και τα δυο!!!! 😀

    Αυριο λεω να την κανω προς Τιθορεα…Αν καποιος φιλος εχει ακουσει κατι ας ριξει ενα μηνυματακι στο φορουμ… 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #388270

    Γειά σε όλους! Σήμερα κοντά στις 6 ώρες περπατητό παρέα με το φιλαράκι μου τον PANOUTSO πέριξ Θήβας 26 πουλιά και 5-6 χαμένα ο Πάνος (εγω δεν έχασα κανένα 😆 ).Άψογη συνεργασία Beretta και Benelli με πολύ καλά σκοτώματα και για τους 2 μας. Γενικά με την κατάσταση που επικρατεί φέτος είμαστε ευχαριστημένοι..Μερικά “καλά” κομμάτια δεν τα περπατήσαμε λόγω του οτι μαζευαν ελιές! Είδαμε και 8 φάσσες αλλά ψηλά ΑΧ ΑΧ ΑΧ! 😛 Και κάτι τελευταίο κοτσύφια δεν υπήρχαν που άλλες φορές ήταν πιο πολλά και απο τις τσίχλες..(θα κάνει και άλλο ένα μπάσιμο…)

     

    [/URL]

     

    Υ.Σ: Πουλιά υπάρχουν,αρκεί να μην περιμένεις να έρθουν αυτά σε σένα αλλά να πάς εσυ σε αυτά!

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #388273

    Ρε τις κάψατε … 😀  ! Μια χαρά 😉

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,046 έως 21,060 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων