ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,091 έως 21,105 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    theo-al στις #388439

    πρωινη βολτα οινοη οπου κατσαμε μεχρι τις 0830 λογω μιας υποχρεωσης που ειχα. καιρος ιδανικος κυνηγοι αρκετοι μονο τα πουλια λειπαν για να ειναι καλη εξορμηση. 2 ατομα φυγαμε ατουφεκιστοι. ειδαμε ελαχιστες τσιχλες και 2 μικρα κοπαδακια γερακοτσιχλες εκτος βολης.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #388443

    32 χρόνια κυνηγώ αυτό το φετινό δεν το έχω ξαναδεί σήμερα Μαραθώνα δεν είδα τσίχλα,5 και 3 γερακότσιχλες πέρασαν μακρυά και ένα κοπάδι ψαρόνια απ όπου έπεσαν 6 από δύο καραμπίνες τουλάχιστον ευχαριστήθηκε ο blanco απόρτ

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    ΜΑΚΗ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΓΕ ΑΥΤΗ Η ΔΕΝΤΡΟΤΣΙΧΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΜΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΣΙΧΛΑ. ΔΕΝ ΠΕΤΑΞΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΤΣΙΧΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ…ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΑΝ ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΙ 5 ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΖΗΤΗΜΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #388447

    καλημερα εγω μετα το χθεσινο παθημα φυλαξα τη βεζινη μου για πιο μετα η για κανενα απογευματινο εδω κοντα.δεν με εξιταρει μια φωτογραφια με καποια πουλια που εχουν γινει μετα απο πολλα χιλιομετρα(μπραβο στα παιδια) τσιχλες πρεπει να υπαρχουν και να πετανε.αλλοιως ειναι καλυτερα η μπεκατσα

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #388448

    ΜΑΚΗ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΓΕ ΑΥΤΗ Η ΔΕΝΤΡΟΤΣΙΧΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΜΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΣΙΧΛΑ. ΔΕΝ ΠΕΤΑΞΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΤΣΙΧΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ…ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΑΝ ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΙ 5 ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΖΗΤΗΜΑ

    εγώ θα συνεχίζω να πηγαίνω είναι ευκαιρία φέτος να ολοκληρώσω την ποιητική μου συλλογή 😛 γιατί το βουνό με εμπνέει 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #388450

    καλημερα εγω μετα το χθεσινο παθημα φυλαξα τη βεζινη μου για πιο μετα η για κανενα απογευματινο εδω κοντα.δεν με εξιταρει μια φωτογραφια με καποια πουλια που εχουν γινει μετα απο πολλα χιλιομετρα(μπραβο στα παιδια) τσιχλες πρεπει να υπαρχουν και να πετανε.αλλοιως ειναι καλυτερα η μπεκατσα[/qu

    ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #388451

    Καλησπερα,δεν μπηκα στον κοπο να ξυπνησω καν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    835
    dimitris_breda στις #388452

    καλημερα και     εγω         ασωπια που πηγα νεκρα μια χτυπησα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #388454

    Καλημερα σε ολους.Κιεμενα σημερα με ρουφηξε το παπλωμα,ξεκουραζα το κορμι μου μετα το χθεσινο 5ωρο περπατητο.Παντως φετος εχει μεγαλες τσιχλες αντιθετα με τις μικρες,απο αλλες χρονιες.Καλη συνεχια!!!!   Θελω να πιστευω πως αν χινισει Βαλκανια θα δουμε πολυ [πραμα]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #388466

    μολις γυρισα…..βαγια-ασκρη 4 ατομα…1 τσιχλα…το βραδυ μεζε κοκινιστη στο καταφυγιο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #388468

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΕΛΦΟΥΣ

    ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΑΣΩΠΙΑ

    ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΤΖΙΦΟΣ ΑΦΟΥ ΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΑΝ ΜΙΡΑΖ 😯

    ΣΤΗΝ  ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 07.30 ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΗΧΟΣ http://youtu.be/gWvVzDbYIp8

    ΕΝΑ ΤΡΑΚΤΕΡ ΜΕ ΕΡΓΑΤΕΣ ΕΠΑΝΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΛΙΕΣ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΞΕΝΑΓΗΣΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΚΟΡΠΙΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΦΑΝΤΑ

    ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΙΣΟΠΡΙΟΝΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΔΕΣΕ ΤΟ ΓΛΥΚΟ 😥

    ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ  ΗΜΕΡΑ ΠΗΓΕ ΧΑΛΙΑ 😯

    ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΩΡΕΣ ΚΟΝΤΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ 6 ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΑΙ 1 ΚΟΤΣΥΦΙ 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #388470

    Χασια σημερα, 4 τσιχλες μεχρι τις 6.45 μετα δεν περασε τιποτε.Συνολο τριημερου 4 περαστικα μας!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Vpentza στις #388475

    Παίδες κουράγιο, η πρόβλεψη καιρού μέχρι και για 200 χλμ από Αθήνα μιλάει για μόνιμους βοριάδες έως το επόμενο ΣΚ….

    όχι ιδαίτερη ένταση αλλά μόνιμα βοριάδες…..δε μπορεί θα ξεκινήσουν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #388477

    Σημερα σε ενα απο τα αγαπημενα μου μερη λιγο μακρια βεβαια προσ λαμια ηταν καλα 4 κεργιαρινες 5 κοτσιφια 3 τσιχλεσ η μαλακια ηταν το πρωι δεν τραβαγαν τα φυσιγγια καθολου και καμια 10 πουλια κεργιαρινες εφυγαν μισοτραυατισμενες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #388487

    32 χρόνια κυνηγώ αυτό το φετινό δεν το έχω ξαναδεί σήμερα Μαραθώνα δεν είδα τσίχλα,5 και 3 γερακότσιχλες πέρασαν μακρυά και ένα κοπάδι ψαρόνια απ όπου έπεσαν 6 από δύο καραμπίνες τουλάχιστον ευχαριστήθηκε ο blanco απόρτ

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    σου εφτασαν τα φυσιγγια Μακη?

    εγω γυρισα και με τρια περισσοτερα.

    τα βρηκα στην τσεπη του γιλεκου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #388488

    Τιθορεα,  Μοδι, Καλλιδρομο ολο το πρωι ζητημα να επεσαν 30 τουφεκιες…

    Απελπιστικα τα αποτελεσματα…

    3 ατομα, ο ενας ατουφεκιστος, ο αλλος 1 δεντροτσιχλα και εγω 4 τσιχλες….

    Δεν ειναι αναγκη να πω καρτερι, αφου πολλοι απο σας γνωριζετε οτι αμα ειναι να περπατησω για τσιχλα θα το γραψω.

    Επιμενω παντως οτι τα πουλια ειναι πισω…Δεν εχω δει ακομα κοτσυφια και αυτο με κανει να πιστευω οτι μεσα στην βδομαδα, κατι θα παιξει.

    Απο Τεταρτη τωρα και τα ξαναλεμε….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,091 έως 21,105 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων