ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,166 έως 21,180 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #389329

    Στα καμένα?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    ntinosstr στις #389333

    Μεσσηνια παιδια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #389367

    Μεσσηνια παιδια….

    ΠΟΙΑ ΚΑΜΕΝΑ ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ….ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΧΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑ..ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    ntinosstr στις #389378

    Γιατι βρε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #389397

    αφου δεν εχει μπεκατσες ειπα να παω να ριξω καμια σφαιρα,εφτασα στις 5 και μαχρι της 5.3ο εκανα 8 στα 8 τα δυο δεν τα βρηκα ,αυριο εχει ψησιμο στο τζακι,παρολο που ειχε πολυ  αερα  παντος κατι κουνηθηκε

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #389399

    ΜΠΕΦ wrote:
    Πηρα 2 τσιχλιτσες αποψε και ενα κοτσυφακι με το 36αρι μου με βολες και στα 30 μετρα με το φουλ επεσε μια σαν στουπι. Πολυ ευχαριστημενος ειμαι απο την αποδοση του οπλου αυτου αφου με εβγαλε ασπροπροσωπο.

    ωραία φάση το 36αρι αλλά από ψυχολογία και μόνο δεν με γαργαλάει να το πάρω όταν έρθεις φέρτο να το τουφεκίσουμε

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μακη εγω σου λεω οτι ακριβως το οτι το υποτιμαμε μας κανει να μην εχουμε σωστη αποψη για αυτο το διαμετρημα.Φαντασου οτι μεχρι τα 27-28 μετρα με 18γρμ σκαγια και ντεμι τσοκ με δοκιμη στο χαρτι ριχνει ανετα τα τσιχλοκοτυφα το οπλακι αυτο.Με φουλ ανετα εχεις 30 μετρα ,δεν ξερω για παραπανω.Οι δοκιμες που εχω κανει σε χαρτι ειναι μεχρι τα 30.Αν θελησω να το χρησιμοποιησω πιο εντατικα θα το δοκιμασω σε ολες τις αποστασεις.Τα φυσιγγια που ριχνω ειναι τα Λαμπρο τα 9αρια σε 18γρμ γομωση μαγκνουμ.

    Το ολο θεμα με αυτο το οπλακι ειναι η καλη σκοπευση που χρειαζεται γιατι δεν συγχωρει σκοπευτικα λαθη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #389406

    ΜΠΕΦ wrote:
    Πηρα 2 τσιχλιτσες αποψε και ενα κοτσυφακι με το 36αρι μου με βολες και στα 30 μετρα με το φουλ επεσε μια σαν στουπι. Πολυ ευχαριστημενος ειμαι απο την αποδοση του οπλου αυτου αφου με εβγαλε ασπροπροσωπο.

    ωραία φάση το 36αρι αλλά από ψυχολογία και μόνο δεν με γαργαλάει να το πάρω όταν έρθεις φέρτο να το τουφεκίσουμε

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μακη μαλλον δεν θα βγαλω γενικη και δεν θα φερω οπλο γιατι δεν υπαρχουν πουλια ακομη σχεδον πουθενα και καθολου.Θα παμε για κρασακι και για κυνηγι θα το αναβαλουμε για αλλη φορα αργοτερα που θα’ρθω για να εχει και νοημα το κυνηγι.Ειμαι φανατικος του καρτεριου αλλαστην ιδεα οτι θα παω με αυτοκινητο μακρυα και δεν θα εχει τιποτα ξενερωνω τελειως…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    STELIOS στις #389416

    KALHSPERA….MILANE GIA POLLES TSIXLES SE MWLO KAI ATALANTH X8ES KAI SHMERA….MPASIMO?ESWTERIKH METAKINHSH?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    selta_13 στις #389442

    Παιδια καλησπέρα !! Θελω να σας ρωτήσω κάτι . Χρησιμοποιώ διαφορες μαρκες φυσσιγγιων για δοκιμη αλλά μόνο το rc32 με εχει ικανοποιησει μεχρι τωρα για λόγους δυναμης. Όλα όμως τα παίρνω σε νουμερο 8 και νομίζω ότι δεν εχω αποτελέσματα στο κυνηγι μου και ο λόγος είναι αυτός. Λέτε να δοκιμάσω και 9αρια (σκεφτομαι τα lambro tordo που δε τα χω δοκιμασει ακομα) ή να συνεχίσω ετσι γιατι μπορει να φταει η σκόπευση μου . Το θέμα είναι ότι έχω ρίξει κανα 2 κοτσύφια αλλα πέφτουν τραυματισμενα και τα χάνω σε πυκνό. Είχα απάνω 3* και σήμερα έβαλα 5* να δω αν αλλάξει κάτι αλλά δε το πολυδοκίμασα κιόλας ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    sedici16 στις #389452

    αυτά το σάββατο μαζι με φιλαράκι αυλώνα μεριά…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #389457

    Παιδια καλησπέρα !! Θελω να σας ρωτήσω κάτι . Χρησιμοποιώ διαφορες μαρκες φυσσιγγιων για δοκιμη αλλά μόνο το rc32 με εχει ικανοποιησει μεχρι τωρα για λόγους δυναμης. Όλα όμως τα παίρνω σε νουμερο 8 και νομίζω ότι δεν εχω αποτελέσματα στο κυνηγι μου και ο λόγος είναι αυτός. Λέτε να δοκιμάσω και 9αρια (σκεφτομαι τα lambro tordo που δε τα χω δοκιμασει ακομα) ή να συνεχίσω ετσι γιατι μπορει να φταει η σκόπευση μου . Το θέμα είναι ότι έχω ρίξει κανα 2 κοτσύφια αλλα πέφτουν τραυματισμενα και τα χάνω σε πυκνό. Είχα απάνω 3* και σήμερα έβαλα 5* να δω αν αλλάξει κάτι αλλά δε το πολυδοκίμασα κιόλας ….

    εμενα ηγνωμη μου φιλε ειναι να μην αλλαξεις το νουμερο των σκαγιων μιας και το 8 ειναι ιδανικο για την τσιχλα.κα το 9 χρειαζεται μπορεις να το ριχνεις σαν πρωτο αν θελεις που το πουλι ειναι λογικα πιο κοντα.φαντασου οτι εγω ξεκινησα να κυνηγω τσιχλες (καρτερι) με νουμερο 7 παρακαλω και τα επομενα χρονια που πηγα στο 8 και στο 9 μικρη διαφορα ειδα.ειναι θεμα σκοπευσης και τσοκ.προσωπικα νομιζω οτι ενα 8αρι με 4 αστρα ειναι ιδανικη επιλογη.ελπιζω να βοηθησα ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #389471

    KYNIGOSDK wrote:
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΔΕΡΕΝΟΧΩΡΙΑ ΜΕ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ 9 ΤΣΙΧΛΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΥΛΙΑΣΤΡΑ ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΡΤΕΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΑ

    που να πας για περπατητο στα δερβενοχωρια μονο κατω απο την κεραια εκει ειναι ενα μικρο κομματι, δεκα χρονια παω εκει και φετος και πανακτο και σκουρτα το απολυτο μηδεν αλλες χρονιες ηταν γεματο και απο τσιχλες και κυνηγους. καταρα λες και εχει πεσει υπαρχουν πουλακια αλλα λιγα σε σχεση με αλλες χρονιες μαλλον ειναι πισω ακομη ευελπιστω να ειναι πισω…και ενα σημαντικο η τσιχλα θελει κυνηγους και επειδη τα εξοδα πλεον ειναι ασφυκτικα ουτε και κυνηγους πολους εχει γιαυτο αν πεσουν τα πουλια καλο ειναι να ενημερωσουμε ολοι.

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΑΝΑΚΤΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΟΥΡΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΗ Η ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΚΑΜΠΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΥΡΩ ΧΩΡΙΑ

    …ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΑΠΟ ΤΟ 2001 ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΙΣ ΚΑΒΑΤΖΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ…

    ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΤΙΣ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΚΟΝΤΑ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    528
    thomy στις #389474

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΔΕΡΕΝΟΧΩΡΙΑ ΜΕ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ 9 ΤΣΙΧΛΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΥΛΙΑΣΤΡΑ ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΡΤΕΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΑ

    Ωραιος ρε Κωστα. Αντε να δω ποτε θα βγω κι εγω καμια τσαρκα για τσιν τσιν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #389530

    Στην Ημαθία χθες,2 κοτσυφάκια σε μιάμιση ωρίτσα περπατητό.. Πουλάκια άκουγα κάμποσα αλλα κρυμένα και μόνο με πίεση σηκωνόντουσαν!Αν ήτανε κι άλλος μαζί μου θα κάναμε παιχνίδι αλλά μόνος..λίγα πράγματα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/05/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    151
    george38 στις #389593

    KALHSPERA….MILANE GIA POLLES TSIXLES SE MWLO KAI ATALANTH X8ES KAI SHMERA….MPASIMO?ESWTERIKH METAKINHSH?

    Τριτη απογευμα στο μωλο ειχε εκατονταδες,

     

     

    κουνουπια που μαλλον θα εφαγαν και τις τσιχλες, γιατι δεν την ειδαμε

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,166 έως 21,180 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων