ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,256 έως 21,270 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #390504

    Δεν ξέρω αν έχει μπάσιμο αυτές τις μέρες αυτό όμως που πιστεύω / βλέπω είναι πως ότι μπήκε μπήκε. Φέτος θα έχουμε χειρότερη χρόνια από πέρσι.  Πουλιά θα δείτε μόνο όσοι περπατάτε.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #390505

    Σημερα συγκεκριμενα, δεν ειδα ουτε πουλι και δεν ακουσα ουτε μια τουφεκια….Περιοχη Οινοης.

     

    Ηθελα να “ξερα ποιοι ……αντε να μη βρισω σημερα λενε τετοιες παπαρες….Ακου ειχε μπασιμο….Δεν ντρεπομαστε λιγακι;

    Γραφουμε που γραφουμε καμμια 15αρια ατομα εδω, για ολους τους υπολοιπους, εχουμε και τους…..ειπα να μη βρισω, να μας πετανε και γνωσεις απο τους καναπεδες….Εχω κανει σε 1 βδομαδα 1000 χλμ στα βουνα και μαλακια δεν εγραψα ποτε….

    Πρεπει παντως να λαβουμε σοβαρα υπ” οψην το γεγονος να γινουμε πιο κλειστο φορουμ….

     

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 57 λεπτά πριν από τον q10gr8.

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΩ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ,ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ 100%.ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ…ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΝ ΠΑΤΑΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΟ…ΠΕΣΑΝΕ ΠΟΥΛΙΑ ΕΚΕΙ…ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΕΞΟΔΑ, ΑΞΙΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΟ ”ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ”…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #390507

    Σημερα συγκεκριμενα, δεν ειδα ουτε πουλι και δεν ακουσα ουτε μια τουφεκια….Περιοχη Οινοης. Ηθελα να “ξερα ποιοι ……αντε να μη βρισω σημερα λενε τετοιες παπαρες….Ακου ειχε μπασιμο….Δεν ντρεπομαστε λιγακι; Γραφουμε που γραφουμε καμμια 15αρια ατομα εδω, για ολους τους υπολοιπους, εχουμε και τους…..ειπα να μη βρισω, να μας πετανε και γνωσεις απο τους καναπεδες….Εχω κανει σε 1 βδομαδα 1000 χλμ στα βουνα και μαλακια δεν εγραψα ποτε…. Πρεπει παντως να λαβουμε σοβαρα υπ” οψην το γεγονος να γινουμε πιο κλειστο φορουμ….

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 ώρα, 20 λεπτά πριν από τον q10gr8.

    πολυ σωστα τα ειπες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #390508

    Από την εξόρμηση της Κυριακής στην Ευβοια … τα μανιτάρια ήταν πιό πολλά από τις κυριαρίνες….. 😆 😆

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    Spigeon στις #390515

    Πουλιά θα δείτε μόνο όσοι περπατάτε.

    Πάντως εγώ Σαββατοκύριακο πρωι και περπατητό αντουφέκιστος , απογευματινό καρτέρι όμως ρίχνω 15-20 φυσιγγια τη φορά.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #390518

    😆

    Πλάκα έχετε ρε μάγκες!!!! Τουλάχιστον πείτε για κάνα άλλο μέρος.Στυλίδα, Πελασγία, Ευβοια κλπ.

    Στην Μάνδρα όμως????? 😯  Και κάψανε και τις καραμπίνες?Στην Μάνδρα σίγουρα έχει προβατίνες στις ταβέρνες γύρω απο την πλατεία.Για τσίχλες όμως δεν υπάρχει περίπτωση  (ειδικά φέτος)  να έχει ούτε μια.

    Οπότε είναι φυσικό μερικοί που έχουν κάνει ένα κάρο χλμ για να βρούν πέντε τσίχλες  να νευριάζουν όταν ακούν τέτοιες πληροφορίες……

    Κατα τα άλλα περιμένετε λίγο ….Εχω προαίσθημα :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #390520

    ΠΟΥΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΠΡΕΒΕΖΑ ΜΕΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΥΚΝΟ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΕΧΟΥΝ ΤΡΑΒΗΧΤΕΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΑΤΤΙΚΟ ΒΟΙΩΤΙΑ ΜΕΡΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #390522

    επειδη εμαθα πληροφορια σημερα πολυ θετικη για την συνεχεια ειμαι και εγω με τον διονυση,έχω ενα προαισθημα'[μακη μου συγνωμη]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #390524

    AYTO ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ..

    ΠΟΛΥ ΔΙΣΠΙΣΤΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΔΡΑ..ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ? ΕΧΕΙ ΚΑΝΤΙΝΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΚΑΦΕΔΕΣ?

    ΑΣ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    danik στις #390526

    Χθες Κυριακη στο Μοδι  4 ατομα απο μια τσιχλα στο πρωινο  καρτερι, μετα στο περπατητο (υστερα απο αρκετο   περπατημα) πηγαμε αρκετα καλα , το αποκορυφομα ηταν στοαπογευματινο που σε μια “”πονηρη “” ρεματια  αποζημιωθηκαμε  για ολες τις χαλια φετεινες  εξοδους

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #390527

    AYTO ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.. ΠΟΛΥ ΔΙΣΠΙΣΤΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΔΡΑ

     

    Δηλαδή θες να πιστέψουμε ότι έκαψαν την καραμπίνες στην Μάνδρα?

    Θα πηδηχτώ απο το παράθυρο…. 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #390528

    periklis_ath wrote:
    AYTO ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.. ΠΟΛΥ ΔΙΣΠΙΣΤΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΔΡΑ

    Δηλαδή θες να πιστέψουμε ότι έκαψαν την καραμπίνες στην Μάνδρα? Θα πηδηχτώ απο το παράθυρο….

     

    ΕΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΑΝ 2 ΑΤΟΜΑ ΤΟ ΟΡΙΟ ΣΕ ΠΡΩΙΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ,ΣΤΗΝ ΑΡΚΑΔΙΑ ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #390529

    AYTO ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.. ΠΟΛΥ ΔΙΣΠΙΣΤΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΔΡΑ..ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ? ΕΧΕΙ ΚΑΝΤΙΝΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΚΑΦΕΔΕΣ? ΑΣ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ…..

    BREDA ERMES 2000

    Ποια δισπιστια ρε Περι; Δεν ειναι η πρωτη και μαλλον ουτε η τελευταια φορα που γραφονται παπαρες εδω μεσα για το που εχει πουλια.

    Ημουνα σε μερη που γραφανε οτι γινοτανε χαμος και ζητημα αν ειχαν 2 τσιχλες στο σακι.

    Να γραφουμε αξιοπιστα πραγματα, αυτο λεω.

    Δεν υπαρχει παντα ζητημα κερδους ή δολου…Απλα γραφεις μια μ@λ@κια γιατι ειναι τσαμπα.

    Αυτο λεω να αποφυγουμε…Αν δεν εχεις να γραψεις κατι αξιοπιστο μη γραφεις τιποτα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #390531

    ΕΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΑΝ 2 ΑΤΟΜΑ ΤΟ ΟΡΙΟ ΣΕ ΠΡΩΙΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ,ΣΤΗΝ ΑΡΚΑΔΙΑ ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ?

    Τι δουλειά έχει η Αρκαδία με την Μάνδρα…..Είναι σαν να λεμε τι Κοζάνη τι Λοζάνη.

    Γιατί να μην σε πιστέψω? Απλά πες στα 2 άτομα να αγοράσουν και λαχεία γιατί μιλάμε για φοβερή τύχη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #390533

    periklis_ath wrote:
    AYTO ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.. ΠΟΛΥ ΔΙΣΠΙΣΤΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΔΡΑ..ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ? ΕΧΕΙ ΚΑΝΤΙΝΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΚΑΦΕΔΕΣ? ΑΣ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ….. BREDA ERMES 2000

    Ποια δισπιστια ρε Περι; Δεν ειναι η πρωτη και μαλλον ουτε η τελευταια φορα που γραφονται παπαρες εδω μεσα για το που εχει πουλια. Ημουνα σε μερη που γραφανε οτι γινοτανε χαμος και ζητημα αν ειχαν 2 τσιχλες στο σακι. Να γραφουμε αξιοπιστα πραγματα, αυτο λεω. Δεν υπαρχει παντα ζητημα κερδους ή δολου…Απλα γραφεις μια μ@λ@κια γιατι ειναι τσαμπα. Αυτο λεω να αποφυγουμε…Αν δεν εχεις να γραψεις κατι αξιοπιστο μη γραφεις τιποτα.

    ΝΑΙ ΡΕ ΣΥ..ΟΚ…ΑΠΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΠΕ ΕΜΑΘΑ..ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΚΕΙ..ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΕΦΤΟΥΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΦΑΜΕ..ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΜΙΛΑΩ..

    ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΜΗΤΣΟ (ΛΕΩΝ) ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΒΡΙΚΑΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥΛΑΚΙΑ..ΠΙΣΤΕΨΤΕΜΕ 1 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ..ΗΤΑΝ 50 ΚΥΝΗΓΟΙ ΠΟΥ ΕΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΤ….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,256 έως 21,270 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων