ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,286 έως 21,300 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #390596

    ρε ανθρωπε σοβαρα μιλας τωρα δεν εβαλα πληροφορια εχεις μαθει να διαβαζεις??? ερωτηση εκανα αν οντως ισχυει η λεγανε μακακιες αυτοι που μου το ειπαν δηλαδη τι θες να μας πεις τωρα και να βρισεις και να κανεις τον καμποσο.. σε παρακαλω παρα πολυ.. δηλαδη τι να εκανα να εκανα τουμπεκι ψηλοκομμενο ημουν το πρωι στην δουλεια και με πηραν και μου ειπαν αυτο αμεσως το κοινοποιησα τι αλλο θες. εσυ κοιτα να πεσεις σε πουλια και να μην λες τιποτα εγω θεωρισα σωστο να το πω.

    Φιλε μου καλε, δεν διαβασες ολα τα ποστ γιατι αν τα διαβαζες θα εβλεπες οτι δεν αναφερομαι σε σενα αλλα σε αυτους που στο ειπαν….Φιλικα….

    Αυτο ειναι το ποστ 390538, που δεν ειδες….
    Και δεν ειπα για τον ανθρωπο που το εγραψε τιποτα, γιατι μοιραζεται και αυτος την ιδια αγωνια με εμας, αφου ρωταει για να διασταυρωσει…Μιλαω για αυτους που το μεταφερανε…

    Αν δεις 2-3 σελιδες πιο πριν, γραφανε οτι καηκε η Αταλαντη και ο φιλος που ηταν εκει εγραψε οτι το μονο που ειχε ηταν πολλα κουνουπια…

    Αυτο λεω……

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    kyrapbenelli στις #390603

    Συγνωμη για την αναστατωση που εφερα στο φορουμ πραγματικα δεν ξερω αν ξαναγραψω προσπαθησα ολοι μαζι εδω να διασταυρωσουμε μια πληροφορια και βγηκα εκτεθημενος οσο για τα χιλιομετρα και εγω εχω γραψει παρα πολλα εντος και εκτος αττικης και με συνολο μονο 6 πουλακια 2 ατομα και μας εχει φυγει ο τακος και σε περπατητα…απο μεσογεια οι περιοχες μεχρι αγιο γιωργη κοντα στην λειβαδια… και τα περιχωρα γυρω γυρω…. και το πρωι που με πηρανε μου ειπαν για μανδρα ξενερωσα λεω κοντα στο σπιτι μου μενω Νικαια και δεν εχω παει??? και προσπαθησα με εσας τους συναδελφους και τους γνωστους που εχετε αν εχει παρει κατι το αυτι σας αυτο και μονο… ελος παντων και παλι συγνωμη… καλα κυνηγια σε ολους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    kyrapbenelli στις #390606

    kyrapbenelli wrote:
    ρε ανθρωπε σοβαρα μιλας τωρα δεν εβαλα πληροφορια εχεις μαθει να διαβαζεις??? ερωτηση εκανα αν οντως ισχυει η λεγανε μακακιες αυτοι που μου το ειπαν δηλαδη τι θες να μας πεις τωρα και να βρισεις και να κανεις τον καμποσο.. σε παρακαλω παρα πολυ.. δηλαδη τι να εκανα να εκανα τουμπεκι ψηλοκομμενο ημουν το πρωι στην δουλεια και με πηραν και μου ειπαν αυτο αμεσως το κοινοποιησα τι αλλο θες. εσυ κοιτα να πεσεις σε πουλια και να μην λες τιποτα εγω θεωρισα σωστο να το πω.

    Φιλε μου καλε, δεν διαβασες ολα τα ποστ γιατι αν τα διαβαζες θα εβλεπες οτι δεν αναφερομαι σε σενα αλλα σε αυτους που στο ειπαν….Φιλικα…. Αυτο ειναι το ποστ 390538, που δεν ειδες….
    Και δεν ειπα για τον ανθρωπο που το εγραψε τιποτα, γιατι μοιραζεται και αυτος την ιδια αγωνια με εμας, αφου ρωταει για να διασταυρωσει…Μιλαω για αυτους που το μεταφερανε… Αν δεις 2-3 σελιδες πιο πριν, γραφανε οτι καηκε η Αταλαντη και ο φιλος που ηταν εκει εγραψε οτι το μονο που ειχε ηταν πολλα κουνουπια… Αυτο λεω……

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 7 λεπτά πριν από τον q10gr8.

    οκ ενταξει ναι τα διαβασα μετα απλα αρχικα φαινοταν οτι δεχομουν επιθεση..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #390607

    Συγνωμη για την αναστατωση που εφερα στο φορουμ πραγματικα δεν ξερω αν ξαναγραψω προσπαθησα ολοι μαζι εδω να διασταυρωσουμε μια πληροφορια και βγηκα εκτεθημενος οσο για τα χιλιομετρα και εγω εχω γραψει παρα πολλα εντος και εκτος αττικης και με συνολο μονο 6 πουλακια 2 ατομα και μας εχει φυγει ο τακος και σε περπατητα…απο μεσογεια οι περιοχες μεχρι αγιο γιωργη κοντα στην λειβαδια… και τα περιχωρα γυρω γυρω…. και το πρωι που με πηρανε μου ειπαν για μανδρα ξενερωσα λεω κοντα στο σπιτι μου μενω Νικαια και δεν εχω παει??? και προσπαθησα με εσας τους συναδελφους και τους γνωστους που εχετε αν εχει παρει κατι το αυτι σας αυτο και μονο… ελος παντων και παλι συγνωμη… καλα κυνηγια σε ολους

    Φιλε μου, εισαι ο μονος που δεν πρεπει να ζηταει συγγνωμη….

    Δεν σε κατηγορησε κανεις και δεν εφερες καμμια αναστατωση…

    Εσυ καλα εκανες και ρωτησες και με αυτον τον τροπο διασταυρωνονται και οι πληροφοριες…

    Σορρυ αν σε εθιξα, δεν ησουν εσυ ο στοχος, αλλα αυτοι που διαδιδουν λαθος πληροφοριες.

    Ζεστες καννες….

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #390609

    Συγνωμη για την αναστατωση που εφερα στο φορουμ πραγματικα δεν ξερω αν ξαναγραψω προσπαθησα ολοι μαζι εδω να διασταυρωσουμε μια πληροφορια και βγηκα εκτεθημενος οσο για τα χιλιομετρα και εγω εχω γραψει παρα πολλα εντος και εκτος αττικης και με συνολο μονο 6 πουλακια 2 ατομα και μας εχει φυγει ο τακος και σε περπατητα…απο μεσογεια οι περιοχες μεχρι αγιο γιωργη κοντα στην λειβαδια… και τα περιχωρα γυρω γυρω…. και το πρωι που με πηρανε μου ειπαν για μανδρα ξενερωσα λεω κοντα στο σπιτι μου μενω Νικαια και δεν εχω παει??? και προσπαθησα με εσας τους συναδελφους και τους γνωστους που εχετε αν εχει παρει κατι το αυτι σας αυτο και μονο… ελος παντων και παλι συγνωμη… καλα κυνηγια σε ολους

    δεν είσαι καθόλου εκτεθειμένος απέναντι σε κανένα και ούτε κάποιο πόστ είχε στόχο εσένα,σύνεχισε να γράφεις στην μεγάλη παρέα μας 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #390611

    Συγνωμη για την αναστατωση που εφερα στο φορουμ πραγματικα δεν ξερω αν ξαναγραψω προσπαθησα ολοι μαζι εδω να διασταυρωσουμε μια πληροφορια και βγηκα εκτεθημενος οσο για τα χιλιομετρα και εγω εχω γραψει παρα πολλα εντος και εκτος αττικης και με συνολο μονο 6 πουλακια 2 ατομα και μας εχει φυγει ο τακος και σε περπατητα…απο μεσογεια οι περιοχες μεχρι αγιο γιωργη κοντα στην λειβαδια… και τα περιχωρα γυρω γυρω…. και το πρωι που με πηρανε μου ειπαν για μανδρα ξενερωσα λεω κοντα στο σπιτι μου μενω Νικαια και δεν εχω παει??? και προσπαθησα με εσας τους συναδελφους και τους γνωστους που εχετε αν εχει παρει κατι το αυτι σας αυτο και μονο… ελος παντων και παλι συγνωμη… καλα κυνηγια σε ολους

    και βεβαια να ξαναγραψεις απλα προσπαθησε να μεταφερεις αυτα που βλεπεις με τα ματια σου η απο καποιον που εχεις απολυτη εμπιστοσυνη και οχι οτι ερχεται στα αυτια σου.δεν αμφισβητω την καλη σου προθεση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #390619

    Μαγκες καλησπέρα.
    Λοιπόν πουλακια πολυ λίγα και ελάχιστα , καρτερι ξεχάστε το αν δε βάλει κρύο και μη σας πω να ρίξει χιονι ακόμη, όσο για περπατητο , αν έχετε όρεξη και πόδια, μόνο στο ντυμένο θα τις βρείτε! Ούτε ελαιώνες ούτε τίποτα. Αυτές οι πληροφορίες μου!
    Και επειδή διάβασα τα σχόλια σας λίγο πιο πάνω, μην ακούτε λαλακιες! Και γω κάπου διάβασα στο forum πριν κάτι μέρες ότι κάποιος πήγε καρτερι και βαρεσε δε θυμάμαι 12-15 τσιχλες…..όταν το διάβασα, και με συγχωρείτε κιόλας, αλλα εξινα τα αρ@ια μου…κανονικά.
    Είμαστε χρόνια κυνηγοί και γνωρίζουμε δυστυχως…..για μερικούς. Εμείς πήγαμε περπατητο δυο άτομα και μας βγήκε ο κ@ος για να κάνουμε πουλακια,οπότε ……αναφέρομαι πάντα βέβαια στη φετινή χρόνια εώς τώρα!
    Αυτα και : Όπου ακούτε πολλα κεράσια όπως λέω και εγω….. μη παίρνετε καθόλου καλάθι… δε χρειαζεται …. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #390621

    ΣΤΗΝ ΧΘΕΣΙΝΗ ΜΟΥ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΓΙΑ ΛΑΓΟ ΣΤΑ ΒΙΛΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΕΙΧΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΜΑΥΡΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ 😯

    ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΛΑΔΙ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΩ 😯

    ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ Η ΦΕΤΙΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΦΟΛΑ

    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #390622

    Συγνωμη για την αναστατωση που εφερα στο φορουμ πραγματικα δεν ξερω αν ξαναγραψω προσπαθησα ολοι μαζι εδω να διασταυρωσουμε μια πληροφορια και βγηκα εκτεθημενος οσο για τα χιλιομετρα και εγω εχω γραψει παρα πολλα εντος και εκτος αττικης και με συνολο μονο 6 πουλακια 2 ατομα και μας εχει φυγει ο τακος και σε περπατητα…απο μεσογεια οι περιοχες μεχρι αγιο γιωργη κοντα στην λειβαδια… και τα περιχωρα γυρω γυρω…. και το πρωι που με πηρανε μου ειπαν για μανδρα ξενερωσα λεω κοντα στο σπιτι μου μενω Νικαια και δεν εχω παει??? και προσπαθησα με εσας τους συναδελφους και τους γνωστους που εχετε αν εχει παρει κατι το αυτι σας αυτο και μονο… ελος παντων και παλι συγνωμη… καλα κυνηγια σε ολους

    Εννοείται ότι και θα ξαναγράψεις και ότι δεν χρειάζεται να ζητήσεις συγνώμη απο κανέναν.Μην χαλιέσαι για τίποτα.Ολοι έχουν καλή προαίρεση απλά αυτό με την Μάνδρα ήταν λίγο υπερβολικό και κάποια πλάκα δεν πήγαινε σε σένα προσωπικά αλλά στην πληροφορία.

    Αν ήμουν και εγω αιτία να αισθανθείς άβολα τότε σου λέω ότι δεν είχα σε καμία περίπτωση τέτοια πρόθεση.Πάμε παρακάτω φιλαράκι…… 😉

    υγ Αμα ξαναέχεις τέτοια πληροφορία να την πείς μόνο σε μένα με πμ γιατί όπως βλέπεις μας διαβάζουν πολλά ρεμάλια… :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #390627

    Σε μας εδω κατω παντως δεν εχει ακουστει τιποτα φοβερο. Τα απογευματινα ειναι αναξια λογου, αντε να πιασεις 2-3 πουλια, αλλα αμα πας για τη πλακα, επειδη ειναι και κοντα σχετικα, ριχνεις 10-15 τουφεκιες για το χαβαλε. Το προηγουμενο ΣΚ αν ημουνα πιο τυχερος, και τα πουλια περνουσαν πιο στρωτα, θα ειχα παρει 3-4 ακομα. Παρολα αυτα, οχι τιποτα το φοβερο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #390630

    kyrapbenelli wrote:
    Συγνωμη για την αναστατωση που εφερα στο φορουμ πραγματικα δεν ξερω αν ξαναγραψω προσπαθησα ολοι μαζι εδω να διασταυρωσουμε μια πληροφορια και βγηκα εκτεθημενος οσο για τα χιλιομετρα και εγω εχω γραψει παρα πολλα εντος και εκτος αττικης και με συνολο μονο 6 πουλακια 2 ατομα και μας εχει φυγει ο τακος και σε περπατητα…απο μεσογεια οι περιοχες μεχρι αγιο γιωργη κοντα στην λειβαδια… και τα περιχωρα γυρω γυρω…. και το πρωι που με πηρανε μου ειπαν για μανδρα ξενερωσα λεω κοντα στο σπιτι μου μενω Νικαια και δεν εχω παει??? και προσπαθησα με εσας τους συναδελφους και τους γνωστους που εχετε αν εχει παρει κατι το αυτι σας αυτο και μονο… ελος παντων και παλι συγνωμη… καλα κυνηγια σε ολους

    Εννοείται ότι και θα ξαναγράψεις και ότι δεν χρειάζεται να ζητήσεις συγνώμη απο κανέναν.Μην χαλιέσαι για τίποτα.Ολοι έχουν καλή προαίρεση απλά αυτό με την Μάνδρα ήταν λίγο υπερβολικό και κάποια πλάκα δεν πήγαινε σε σένα προσωπικά αλλά στην πληροφορία. Αν ήμουν και εγω αιτία να αισθανθείς άβολα τότε σου λέω ότι δεν είχα σε καμία περίπτωση τέτοια πρόθεση.Πάμε παρακάτω φιλαράκι…… υγ Αμα ξαναέχεις τέτοια πληροφορία να την πείς μόνο σε μένα με πμ γιατί όπως βλέπεις μας διαβάζουν πολλά ρεμάλια…

    Έχεις pm :mrgreen:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #390633

    Μαγκες καλησπέρα.
    Λοιπόν πουλακια πολυ λίγα και ελάχιστα , καρτερι ξεχάστε το αν δε βάλει κρύο και μη σας πω να ρίξει χιονι ακόμη, όσο για περπατητο , αν έχετε όρεξη και πόδια, μόνο στο ντυμένο θα τις βρείτε! Ούτε ελαιώνες ούτε τίποτα. Αυτές οι πληροφορίες μου!
    Και επειδή διάβασα τα σχόλια σας λίγο πιο πάνω, μην ακούτε λαλακιες! Και γω κάπου διάβασα στο forum πριν κάτι μέρες ότι κάποιος πήγε καρτερι και βαρεσε δε θυμάμαι 12-15 τσιχλες…..όταν το διάβασα, και με συγχωρείτε κιόλας, αλλα εξινα τα αρ@ια μου…κανονικά.
    Είμαστε χρόνια κυνηγοί και γνωρίζουμε δυστυχως…..για μερικούς. Εμείς πήγαμε περπατητο δυο άτομα και μας βγήκε ο κ@ος για να κάνουμε πουλακια,οπότε ……αναφέρομαι πάντα βέβαια στη φετινή χρόνια εώς τώρα!
    Αυτα και : Όπου ακούτε πολλα κεράσια όπως λέω και εγω….. μη παίρνετε καθόλου καλάθι… δε χρειαζεται ….

    Το παθος και η τρελα μας για το κυνηγι ειναι φυσιολογικη,πρεπει να κυνηγαμε ομως με σεβασμο στη φυση και παντα με προσοχη!

     

    Μα πόσο σωστός! Πολλά ++++ με κάλυψες πλήρως συνάδελφε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #390636

    Λοιπον αγαπητοι, μην λετε λογια ,αλλα αντ αλλων>..και μην κρινετε αλλες περιοχες απο τις δικες σας.

    εδω στην ανατ ροδοπη εχει αρκετες δεντροτσιχλες, γι αυτους που ξερουν που να πανε και τις κυνηγανε.

    στις δε ελιες της αλεξπολης, το πανηγυρι δεν ειναι οπως πριν 15νθημερου, αλλα καλα κρατει ακομα με μειονεκτημα την οπαρουσια εργατων που μαζευουν τις ελιες.

    οποτε μην λετε μεγαλα λογια.

    υπαρχουν αλλά πρεπει να ξερεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #390691

    Λοιπον αγαπητοι, μην λετε λογια ,αλλα αντ αλλων>..και μην κρινετε αλλες περιοχες απο τις δικες σας. εδω στην ανατ ροδοπη εχει αρκετες δεντροτσιχλες, γι αυτους που ξερουν που να πανε και τις κυνηγανε. στις δε ελιες της αλεξπολης, το πανηγυρι δεν ειναι οπως πριν 15νθημερου, αλλα καλα κρατει ακομα με μειονεκτημα την οπαρουσια εργατων που μαζευουν τις ελιες. οποτε μην λετε μεγαλα λογια. υπαρχουν αλλά πρεπει να ξερεις.

    Σωστός ο συνάδελφος ++++++++100000000000000  (υπαρχουν αλλά πρεπει να ξερεις)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #390740

    Πρέπει όμως να σας θυμήσω κάτι που εγκαίρως έγραψε ο αξέχαστος Ν.Μίχας στο βιβλίο του »ΚΥΝΗΓΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ Ή ΣΥΝΔΡΟΜΟ;».Δεύτερη έκδοση το 1997. Εκεί σε αυτό τον θησαυρό εμπειριών ,από έναν τσέντελμαν κυνηγό βρήκα κάτι που ίσως μας λύσει απορίες για την κυνηγετική φτώχια της εποχής αλλά σίγουρα θα μας βάλει σε σκέψη για τις πρακτικές που ακολουθούμε στο κυνήγι και σίγουρα οι πρακτικές αυτές νομοτελειακά έχουν οδηγήσει στα σημερινά αποτελέσματα ως συνέπεια.:

    «Σελίδα 351 κεφάλαιο Τσίχλα…….

    Αναμφησβήτητο γεγονός είναι ότι,χρόνο με το χρόνο ελαττώνεται το είδος.Καμιά σχέση ο σημερινός αριθμός με τα παλιότερα χρόνια.Τούτη τη φορά όμως το φταίξιμο είναι δικό μας.Η απόγνωση της απραξίας στα άλλα θηράματα, έχει στρέψει πάνωτης της κάννες του μεγαλύτερου ποσοστού των κυνηγών. Έχει καταντήσει το μοναδικό μας αποκούμπι και την περιμένουμε πως και πως κάθε χρόνο , για να ρίξουμε μερικές τουφεκιές. Όμως ο σκοπός αγιάζει τα μέσα και επιμένουμε να κλείνουμε τα μάτια, στο φάσμα της σίγουρης καταστροφής της.Αρκεί να μάθουμε μια πληροφορία και μέσα σε λίγες ώρες ,έχουν καταφθάσει ορδές με κάθε μεταφορικό μέσο.Χιλιάδες φυσίγγια,τα ποιο πολλά ριγμένα στο βρόντο σε βολή κατα ριπάς.Όπου τη δούμε και σε οποιοδήποτε ύψος,άσχετα αν οι μισές χάνονται λαβωμένες,για να γίνουν αργότερα μεζές των αρπακτικών.Μιά συμπεριφορά ανεξήγητη,ποθ μοιάζει με μανία καταστροφής και καταδίωξης και που τις ποιο πολλές φορές χάνεται κάθε αξιοπρέπεια και ήθος που απαιτεί το άθλημα.Σα να μην φθάνουν αυτά,κράχτες,σφυρίχτρες,ηχιτικά εφέ σε κασσέτες,δίχτια,αγκίστρια και άλλες γειτονικού κράτους ευρεσιτεχνίες,εξασφαλίζουν το σίγουρο αφανισμό της.Ας μην ξεχνάμε ότι αυτοί οι »κύριοι»(Ιταλοί) κάποτε πλήρωναν χιλιάδες δραχμές για να ρθουν στην Πρέβεζα και να δουν το χρώματης. Ας βάλουμε λοιπόν μυαλό όσο είναι καιρός,παρά να πάθουμε αυτά που τώρα τους καταμαρτυράμε….»

    Συνάδελφοι πιστεύετε ότι έχουμε βάλει μυαλό όλα αυτά τα χρόνια από το 1997; Εγώ λέω πως όχι και διστυχώς αποδεικνίεται περίτρανα ότι ο Κος Μίχας ήταν προφητικός και το κείμενό του διαχρονικό.

    Συνάδελφοι δεω υποστηρίζω ότι δεν υπάρχουν πουλιά αλλά ξαναδιαβάζοντας το κείμενο ενός τόσο έμπειρου και νομοταγή κυνηγού όπως του Κου Μίχα και έχοντας δικιά μου εικόνα από τους μάγκες με τις ηχομημητικές μηχανές , που σε κάθε κυνήγι συναντώ και συναντούμε όλοι…..με κάνουν πολύ ποιο σκεφτικό για την μείωση των πληθυσμών με καθαρά δική μας υπαιτιότητα. Έστω και έμμεσα είμαστε όλοι συνυπεύθυνοι για το έγκλημα που γίνετε στις τσίχλες και στα ορτύκια παντού απ’άκρον σε έκρο της επικράτειας. Επίσης συνυπολογήστε και την ζημειά που γίνετε σε χώρες των βαλκανίων με τα μηχανάκια που λειτουργούν νόμιμα.

    Συγγνώμη για την εκτός θέματος ανάπτυξη των ανησυχιών μου αλλά νομίζω ότι είναι σχετικό με το κυνήγι της τσίχλας που δέχετε και τη μεγαλύτερη πίεση αντικειμενικά.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,286 έως 21,300 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων