ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,331 έως 21,345 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #391092

    Μωρε και η μερα μαυρη ητανε!! 😡


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #391174

    2 στο χερι σημερα….χαλια μαυρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #391191

    Σημερινή εξόρμηση με τον Στάθη στα Δερβενοχώρια… μετά από 4 ώρες και σχεδόν 7 χιλιόμετρα περπάτημα 😛 , ξεμείναμε από φυσίγγια και από πέτρες ( που πετάγαμε στα πουρνάρια για να σηκωθούν τα τσιχλόνια …) 😆 😆

    εναέρια κίνηση ελάχιστη,  και από μαύρες τίποτα,  όλες μέσα στις πυκνούρες και στα πουρνάρια… και χάσαμε και 5-6 πουλάκια 🙁

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #391195

    Σημερινή εξόρμηση με τον Στάθη στα Δερβενοχώρια… μετά από 4 ώρες και σχεδόν 7 χιλιόμετρα περπάτημα , ξεμείναμε από φυσίγγια και από πέτρες ( που πετάγαμε στα πουρνάρια για να σηκωθούν τα τσιχλόνια …)

    Μπράβο ρε μάγκες…..Ψιλοκαλά τα νέα σας…. 😉

    υγ .Με τι πέτρες τις σηκώνατε  απο τα πουρνάρια? 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Vasilis.B στις #391198

    Mεσσηνια τα πραγματα ειναι οπως τα περιγραφετε..Μερικα πουλια στα απογευματινα καρτερια μονο στο σουρωπο!Περπατητο δεν εχω κανει ακομα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    ssbk23 στις #391200

    Σημερινή εξόρμηση με τον Στάθη στα Δερβενοχώρια… μετά από 4 ώρες και σχεδόν 7 χιλιόμετρα περπάτημα , ξεμείναμε από φυσίγγια και από πέτρες ( που πετάγαμε στα πουρνάρια για να σηκωθούν τα τσιχλόνια …) εναέρια κίνηση ελάχιστη, και από μαύρες τίποτα, όλες μέσα στις πυκνούρες και στα πουρνάρια… και χάσαμε και 5-6 πουλάκια [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Μπράβο βρε Μένιο, επιτέλους την άδειασες την “καταραμένη” φυσιγγιοθήκη!! Πάντα τέτοια να τα βλέπουμε και εμείς να αναθαρρούμε λίγο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #391202

    Σημερινή εξόρμηση με τον Στάθη στα Δερβενοχώρια… μετά από 4 ώρες και σχεδόν 7 χιλιόμετρα περπάτημα , ξεμείναμε από φυσίγγια και από πέτρες ( που πετάγαμε στα πουρνάρια για να σηκωθούν τα τσιχλόνια …) εναέρια κίνηση ελάχιστη, και από μαύρες τίποτα, όλες μέσα στις πυκνούρες και στα πουρνάρια… και χάσαμε και 5-6 πουλάκια [/URL] Uploaded with ImageShack.us

     

    MΠΡΑΒΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #391227

    καλησπερα παιδια,,,σημερα περπατητο κανα μισαωρο καπου στο καραουλι αν δεν κανω λαθος..

    μεσα στα πυκνα ελαχιστες ειχε…2 ατομα 3 στο χερι και 2 χαμενες.

    αυριο αν βοηθησει ο καιρος θα παμε περιξ θηβας…εχω να παω 2 βδομαδες εκει…ισως κατι να εχει τωρα..!θα ενημερωσω αυριο!

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #391236

    Σημερινή εξόρμηση με τον Στάθη στα Δερβενοχώρια… μετά από 4 ώρες και σχεδόν 7 χιλιόμετρα περπάτημα 😛 , ξεμείναμε από φυσίγγια και από πέτρες ( που πετάγαμε στα πουρνάρια για να σηκωθούν τα τσιχλόνια …) 😆 😆 εναέρια κίνηση ελάχιστη, και από μαύρες τίποτα, όλες μέσα στις πυκνούρες και στα πουρνάρια… και χάσαμε και 5-6 πουλάκια 🙁

    πολύ καλά,πάρα πολύ καλά 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #391240

    Σημερινή εξόρμηση με τον Στάθη στα Δερβενοχώρια… μετά από 4 ώρες και σχεδόν 7 χιλιόμετρα περπάτημα , ξεμείναμε από φυσίγγια και από πέτρες ( που πετάγαμε στα πουρνάρια για να σηκωθούν τα τσιχλόνια …) εναέρια κίνηση ελάχιστη, και από μαύρες τίποτα, όλες μέσα στις πυκνούρες και στα πουρνάρια… και χάσαμε και 5-6 πουλάκια [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ 😉 😉

    ΣΤΑΘΗ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΕΕΕΕ 😉 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #391266

    😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #391306

    Σήμερα με έτρωγε… τελικά πήγα…

    Ανταπόκριση από Κορινθία:

    Έφτασα στις 16.40. Στις 16.52 πέρασε μια πεταλούδα, στις 16.59 πέρασε άλλη μία (και στις δύο κρατήθηκα δεν έριξα, η προσμονή με αντάμειψε πλουσιοπάροχα όμως). Στις 17.12 μια γερακίνα πέρασε ψηλά. Στις 17.23 πέρασε μια τσίχλα μου έκανε εντύπωση, σάστισα την χάζεψα για λίγο (δεν ήμουν σίγουρος ότι ήταν όντως αυτή), σήκωσα το όπλο μου, χρειάστηκε δύο σφαίρες, τελικά έπεσε. Με έπιασε ταραχή από την χαρά μου και την αγωνία, δεν μπορούσα να το πιστέψω.

    Ένας φίλος από το διπλανό καρτέρι ήρθε κοντά μου, κοίταγε την τσίχλα με τόσο περιέργεια και απορία, δεν το πίστευε ότι βρισκόταν νεκρή στο έδαφος, αν ήταν πιο κοντά μου ίσως ήταν αυτός που θα μπορούσε να την είχε χτυπήσει. Ακολούθησαν οι αναμνηστικές φωτογραφίες, και τα συγχαρητήρια από τους υπόλοιπους κυνηγούς.

    Αν και απεχθάνομαι τους επιδειξιμανείς κυνηγούς αυτή την φορά δεν άντεξα, την έβαλα στο καπό του αυτοκινήτου και την έκανα περιφορά στο χωριό, ο κόσμος κοιτούσε από τα μπαλκόνια, οι συζητήσεις στο καφενείο πήραν φωτιά. Ναι ήταν όντως τσίχλα, με μαύρες βούλες κάτω από την κοιλιά έλεγαν στους δύσπιστους.

    Με τα πολλά ήρθα σπίτι και έτρεξα στο διαδίκτυο για να μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #391308

    Σήμερα με έτρωγε… τελικά πήγα… Ανταπόκριση από Κορινθία: Έφτασα στις 16.40. Στις 16.52 πέρασε μια πεταλούδα, στις 16.59 πέρασε άλλη μία (και στις δύο κρατήθηκα δεν έριξα, η προσμονή με αντάμειψε πλουσιοπάροχα όμως). Στις 17.12 μια γερακίνα πέρασε ψηλά. Στις 17.23 πέρασε μια τσίχλα μου έκανε εντύπωση, σάστισα την χάζεψα για λίγο (δεν ήμουν σίγουρος ότι ήταν όντως αυτή), σήκωσα το όπλο μου, χρειάστηκε δύο σφαίρες, τελικά έπεσε. Με έπιασε ταραχή από την χαρά μου και την αγωνία, δεν μπορούσα να το πιστέψω. Ένας φίλος από το διπλανό καρτέρι ήρθε κοντά μου, κοίταγε την τσίχλα με τόσο περιέργεια και απορία, δεν το πίστευε ότι βρισκόταν νεκρή στο έδαφος, αν ήταν πιο κοντά μου ίσως ήταν αυτός που θα μπορούσε να την είχε χτυπήσει. Ακολούθησαν οι αναμνηστικές φωτογραφίες, και τα συγχαρητήρια από τους υπόλοιπους κυνηγούς. Αν και απεχθάνομαι τους επιδειξιμανείς κυνηγούς αυτή την φορά δεν άντεξα, την έβαλα στο καπό του αυτοκινήτου και την έκανα περιφορά στο χωριό, ο κόσμος κοιτούσε από τα μπαλκόνια, οι συζητήσεις στο καφενείο πήραν φωτιά. Ναι ήταν όντως τσίχλα, με άσπρες βούλες κάτω από την κοιλιά έλεγαν στους δύσπιστους. Με τα πολλά ήρθα σπίτι και έτρεξα στο διαδίκτυο για να μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας.

    Κωνσταντίνος

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 λεπτό πριν από τον ZeD.

     

    Άσπρες βούλες? ΣΠΑΝΙΟ ΕΙΔΟΣ!! ΜΠΡΑΒΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕ! :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #391312

    Σήμερα με έτρωγε… τελικά πήγα… Ανταπόκριση από Κορινθία: Έφτασα στις 16.40. Στις 16.52 πέρασε μια πεταλούδα, στις 16.59 πέρασε άλλη μία (και στις δύο κρατήθηκα δεν έριξα, η προσμονή με αντάμειψε πλουσιοπάροχα όμως). Στις 17.12 μια γερακίνα πέρασε ψηλά. Στις 17.23 πέρασε μια τσίχλα μου έκανε εντύπωση, σάστισα την χάζεψα για λίγο (δεν ήμουν σίγουρος ότι ήταν όντως αυτή), σήκωσα το όπλο μου, χρειάστηκε δύο σφαίρες, τελικά έπεσε. Με έπιασε ταραχή από την χαρά μου και την αγωνία, δεν μπορούσα να το πιστέψω. Ένας φίλος από το διπλανό καρτέρι ήρθε κοντά μου, κοίταγε την τσίχλα με τόσο περιέργεια και απορία, δεν το πίστευε ότι βρισκόταν νεκρή στο έδαφος, αν ήταν πιο κοντά μου ίσως ήταν αυτός που θα μπορούσε να την είχε χτυπήσει. Ακολούθησαν οι αναμνηστικές φωτογραφίες, και τα συγχαρητήρια από τους υπόλοιπους κυνηγούς. Αν και απεχθάνομαι τους επιδειξιμανείς κυνηγούς αυτή την φορά δεν άντεξα, την έβαλα στο καπό του αυτοκινήτου και την έκανα περιφορά στο χωριό, ο κόσμος κοιτούσε από τα μπαλκόνια, οι συζητήσεις στο καφενείο πήραν φωτιά. Ναι ήταν όντως τσίχλα, με άσπρες βούλες κάτω από την κοιλιά έλεγαν στους δύσπιστους. Με τα πολλά ήρθα σπίτι και έτρεξα στο διαδίκτυο για να μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας.

    Κωνσταντίνος

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 λεπτά πριν από τον ZeD.

    μπραβο Κωστα.

    και στο τερι της φιλε.

    βαλσαμωσε την να την δειχνουμε στα παιδια μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #391313

    ZeD wrote:
    Σήμερα με έτρωγε… τελικά πήγα… Ανταπόκριση από Κορινθία: Έφτασα στις 16.40. Στις 16.52 πέρασε μια πεταλούδα, στις 16.59 πέρασε άλλη μία (και στις δύο κρατήθηκα δεν έριξα, η προσμονή με αντάμειψε πλουσιοπάροχα όμως). Στις 17.12 μια γερακίνα πέρασε ψηλά. Στις 17.23 πέρασε μια τσίχλα μου έκανε εντύπωση, σάστισα την χάζεψα για λίγο (δεν ήμουν σίγουρος ότι ήταν όντως αυτή), σήκωσα το όπλο μου, χρειάστηκε δύο σφαίρες, τελικά έπεσε. Με έπιασε ταραχή από την χαρά μου και την αγωνία, δεν μπορούσα να το πιστέψω. Ένας φίλος από το διπλανό καρτέρι ήρθε κοντά μου, κοίταγε την τσίχλα με τόσο περιέργεια και απορία, δεν το πίστευε ότι βρισκόταν νεκρή στο έδαφος, αν ήταν πιο κοντά μου ίσως ήταν αυτός που θα μπορούσε να την είχε χτυπήσει. Ακολούθησαν οι αναμνηστικές φωτογραφίες, και τα συγχαρητήρια από τους υπόλοιπους κυνηγούς. Αν και απεχθάνομαι τους επιδειξιμανείς κυνηγούς αυτή την φορά δεν άντεξα, την έβαλα στο καπό του αυτοκινήτου και την έκανα περιφορά στο χωριό, ο κόσμος κοιτούσε από τα μπαλκόνια, οι συζητήσεις στο καφενείο πήραν φωτιά. Ναι ήταν όντως τσίχλα, με άσπρες βούλες κάτω από την κοιλιά έλεγαν στους δύσπιστους. Με τα πολλά ήρθα σπίτι και έτρεξα στο διαδίκτυο για να μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας. Κωνσταντίνος Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 λεπτό πριν από τον ZeD.

    Άσπρες βούλες? ΣΠΑΝΙΟ ΕΙΔΟΣ!! ΜΠΡΑΒΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕ!

     

    Μαύρες ήθελα να γράψω ρε συ αλλά μην με κατηγορείς είχα τόσο καιρό να δω…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,331 έως 21,345 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων