ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,481 έως 21,495 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #392737

    ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΦΑΝΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ…..


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #392767

    Και πως σου φανηκε η αποδοση του; Ειχε σχεση με τους αλλους αναπτηρες; Αγοραστο ή ξαναγεμισμενο; (sorry ρε φιλε, αλλα ξεραθηκα στο γελιο μολις το διαβασα)

    Αγοραστός ήταν Βίκτωρα.Δεν είχε καλή απόδοση …μάλλον έφταιγε ο καιρός :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    THEO1971 στις #392778

    παιδια καλημερα. Το Σαββατο 24/11/2012 στο Μωλο (πρωι) περπατημα πολυ αλλα πουλια λιγα (5 στο χερι). Απο κουνουπια αλλο τιποτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #392784

    ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΦΑΝΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ…..

    BREDA ERMES 2000

    Και συ που το ξέρεις, σου έστειλαν τηλεγράφημα? 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #392794

    Καλημέρα , σε χθεσινό απόγευματινό καρτεράκι 1 τσίχλα στο χέρι σε 3 προσπάθειες. Το θετικό είναι ότι ενώ  τις προηγούμενες ημέρες δεν πέταγε τίποτα, τουλάχιστον χθες είδα 6 πουλάκια άλλα εντός και άλλα εκτός βεληνεκούς. Ίσως με τόση κακοκαιρία στην κεντρική Ευρώπη μπορεί να αρχίσουν να κατεβαίνουν. Και κάτι άσχετο: πριν λίγες μέρες σε περπατητό με καλό καιρό και πολύ ελάφριά συννεφιά, άρχισαν γύρω μου να χτυπάνε τα κλαριά και τα φύλλα σα να έπεφτε βροχή ή μαλλον καλύτερα ψιλό χαλάζι (σκέφτηκα μήπως ήταν σκαγια από κάποιον άλλον κυνηγό πιο μακριά αλλά ούτε τουφεκιά είχε ακουστεί ούτε ακούστηκε αργότερα). Έμεινα έκπληκτος γιατί ο καιρός ήταν απίστευτα καλός. Μερικοί κόκκοι χαλαζιού χτύπησαν κι εμένα  και έμεινα με την απορία τι να ήταν. Μετά από ώρα η μόνη λογική εξήγηση που μπόρεσα να δώσω ήταν ότι πιθανώς κάποιο αεροπλάνο άδειασε υγρά τουαλέτας (μπλιάχ….. 😯 ) ή νερό,  τα οποία σταγονίδια πάγωσαν κατά την πτώση τους από τόσο μεγάλο ύψος και έπεσαν για λίγα δευτερόλεπτα γύρω μου. Αυτά τα ολίγα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #392797

    μόνη λογική εξήγηση που μπόρεσα να δώσω ήταν ότι πιθανώς κάποιο αεροπλάνο άδειασε υγρά τουαλέτας (μπλιάχ….. ) ή νερό,  τα οποία σταγονίδια πάγωσαν κατά την πτώση τους από τόσο μεγάλο ύψος και έπεσαν για λίγα δευτερόλεπτα γύρω μου.

    Πάλι καλά να λες που δεν έπιασε κόψιμο κανέναν στο αεροπλάνο.  😯

    Για φαντάσου να σου πέσει καμιά κουράδα από 10000 πόδια ύψος? 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #392799

    Καλησπέρα μαγκες.
    Μιλάνε για πραγματικά κρύα απο Δευτέρα και μεγάλη πτώση της θερμορκρασιας…….αν ισχύει κάτι τέτοιο….. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    piperman στις #392815

    Καλησπέρα μαγκες.
    Μιλάνε για πραγματικά κρύα απο Δευτέρα και μεγάλη πτώση της θερμορκρασιας…….αν ισχύει κάτι τέτοιο….. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

    Έχεις δει τις τιμές στο πετρέλαιο θέρμανσης;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #392820

    Πάλι καλά να λες που δεν έπιασε κόψιμο κανέναν στο αεροπλάνο. Για φαντάσου να σου πέσει καμιά κουράδα από 10000 πόδια ύψος?

    Μέλος τουκαι της

    KAI NA EINAI KAI ΠΑΓΩΜΕΝΗ Η ΚΟΥΡΑΔΑ…..ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #392844

    Την κυριακή δύο τουφέκια απολογισμός 20 περίπου καυλιάρες και 2 καυλάρες.φωτογραφίες αυριο φιλάκια σε όλους

    ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ
    [/URL]

    ορίστε και η φώτο ;-)αφιερομένη στα φιλαράκια beret και panoutsooooooooooooo 😆

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    apoDIMITRIkos στις #392853

    Χτύπα κι αλλο, θα τ΄αντέξω!!!

    Μπράβο φίλε, να σαι καλά κ συ και η παρέα σου να ζείτε τέτοιες στιγμές!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #392854

    Χτύπα κι αλλο, θα τ΄αντέξω!!! Μπράβο φίλε, να σαι καλά κ συ και η παρέα σου να ζείτε τέτοιες στιγμές!!!

     

    Να είσαι και εσύ καλά φίλε μου και σου εύχομαι και στα δικά σου και γρήγορα 😉  😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #392869

    Καλημέρα ,

    Και κάτι άσχετο: πριν λίγες μέρες σε περπατητό με καλό καιρό και πολύ ελάφριά συννεφιά, άρχισαν γύρω μου να χτυπάνε τα κλαριά και τα φύλλα σα να έπεφτε βροχή ή μαλλον καλύτερα ψιλό χαλάζι  Έμεινα έκπληκτος γιατί ο καιρός ήταν απίστευτα καλός. Μερικοί κόκκοι χαλαζιού χτύπησαν κι εμένα και έμεινα με την απορία τι να ήταν. Μετά από ώρα η μόνη λογική εξήγηση που μπόρεσα να δώσω ήταν ότι πιθανώς κάποιο αεροπλάνο άδειασε υγρά τουαλέτας (μπλιάχ….. ) ή νερό, τα οποία σταγονίδια πάγωσαν κατά την πτώση τους από τόσο μεγάλο ύψος και έπεσαν για λίγα δευτερόλεπτα γύρω μου. Αυτά τα ολίγα.

    ΓΟΥΡΙ – ΓΟΥΡΙ – ΓΟΥΡΙ

    Ο άλλος που τούκατσε  περιστέρι στο κεφάλι  (και τον κουτσούλισε ?) έγινε βουλευτής για 8-10 χρόνια, αρχηγός κόμματος και παρ’ ολίγο υπουργός.

    Εσένα  που σε κουτσούλισε …αεροπλάνο, σε βλέπω πρωθυπουργό και γρήγορα.

    Και πούσε, να μην χαθούμε ….. έτσι?

    Έχω 2 παιδιά για ….βόλεμα.   Τίποτα το ιδιαίτερο, στην Βουλή να διοριστούν για ένα …μεροκαματάκι.

    Βάλτε όλοι πλάτη παιδιά –

    ΓΙΑΝΝΗΣ for President

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    marios στις #392878

    γεια σας παιδιά,εδώ στην Kύπρο από τις 4 Nοεμβρίου που άρχισε το κυνήγι μέχρι σήμερα 8 τσίχλες σύνολο.χαλια μαύρα φέτος,καλοκαίρι εδώ ακόμη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    246
    durios στις #392905

    Περπατητό σήμερα  και λίγο καρτέρι 8 πουλιά στο χέρι δεν έχασα κανένα σήμερα που σημαίνει επιτυχία αυτά απο  Δευτέρα Τρίτη θα ξαναβγώ για τσίχλα γιατι κουράστηκα καθε μέρα..περπάτημα…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,481 έως 21,495 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων