ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,496 έως 21,510 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    axion στις #392909

    καλησπερα μια και ειχε ωραια μερα σημερα ειπα να σπασω την απεργεια που κανω στις τσιχλες για το νοεμβρι,και μια και με ετρωγε ο κ……λς μου

    πηγα περιοχη απωκορονα στο φρε (χανια) αποτελεσμα 12 με το ματι 2 στο χερι και μια αρσενικη,ολες μετε τις 5,σε ολη την περιοχη που θεωρηται απο τα καλα τσιχλοτοπια ζητημα να ακουστηκαν 10-15 τουφεκιες. 🙄


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #392914

    Σε τελείως διαφορετικό μέρος σήμερα κατάφερα 2 και άλλες δύο που έφυγαν κοψόφτερες… Το μέρος ήταν μια πεδινή ρεματιά που είχε μέσα ένα μεγάλο χτήμα με πορτοκαλιές. Οι τσίχλες ήταν περισσότερες και από προχθές, αλλά τα πουλιά έμπαιναν από παντού. Πιστεύω πως με περισσότερα τουφέκια θα γινόταν πόλεμος…

    Αρκετή ζέστη σήμερα λόγω νοτιά, αλλά μάλλον φαίνονται κρύα διότι το μεσημέρι είχε γεμίσει ο ουρανός ψαρόνια, και σύμφωνα με τις λαϊκές ρήσεις του χωριού μου τα ψαρόνια φέρνουν κρύο και φτώχεια… Από το δεύτερο έχουμε αρκετό…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #392918

    Σε τελείως διαφορετικό μέρος σήμερα κατάφερα 2 και άλλες δύο που έφυγαν κοψόφτερες… Το μέρος ήταν μια πεδινή ρεματιά που είχε μέσα ένα μεγάλο χτήμα με πορτοκαλιές. Οι τσίχλες ήταν περισσότερες και από προχθές, αλλά τα πουλιά έμπαιναν από παντού. Πιστεύω πως με περισσότερα τουφέκια θα γινόταν πόλεμος… Αρκετή ζέστη σήμερα λόγω νοτιά, αλλά μάλλον φαίνονται κρύα διότι το μεσημέρι είχε γεμίσει ο ουρανός ψαρόνια, και σύμφωνα με τις λαϊκές ρήσεις του χωριού μου τα ψαρόνια φέρνουν κρύο και φτώχεια… Από το δεύτερο έχουμε αρκετό…

    Κωνσταντίνος

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 λεπτό πριν από τον ZeD.

    Καλησπερα σε ολους.Αμα ερθει και το πρωτο ? τη κατσαμε τη βαρκα,θα τρωμε ψαρωνια καιθα ντυθουμε με τα πεπουλα τους[πισσα και πουπουλα] για να ζεσταθουμε!!!! 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #392957

    καλησπερα μια και ειχε ωραια μερα σημερα ειπα να σπασω την απεργεια που κανω στις τσιχλες για το νοεμβρι,και μια και με ετρωγε ο κ……λς μου πηγα περιοχη απωκορονα στο φρε (χανια) αποτελεσμα 12 με το ματι 2 στο χερι και μια αρσενικη,ολες μετε τις 5,σε ολη την περιοχη που θεωρηται απο τα καλα τσιχλοτοπια ζητημα να ακουστηκαν 10-15 τουφεκιες.

    Εμμ, δεν ακους.  :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #393038

    giannis2011 wrote:
    μόνη λογική εξήγηση που μπόρεσα να δώσω ήταν ότι πιθανώς κάποιο αεροπλάνο άδειασε υγρά τουαλέτας (μπλιάχ….. ) ή νερό, τα οποία σταγονίδια πάγωσαν κατά την πτώση τους από τόσο μεγάλο ύψος και έπεσαν για λίγα δευτερόλεπτα γύρω μου.

    Πάλι καλά να λες που δεν έπιασε κόψιμο κανέναν στο αεροπλάνο. Για φαντάσου να σου πέσει καμιά κουράδα από 10000 πόδια ύψος?

    Μέλος τουκαι της

    Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #393039

    giannis2011 wrote:
    Καλημέρα , Και κάτι άσχετο: πριν λίγες μέρες σε περπατητό με καλό καιρό και πολύ ελάφριά συννεφιά, άρχισαν γύρω μου να χτυπάνε τα κλαριά και τα φύλλα σα να έπεφτε βροχή ή μαλλον καλύτερα ψιλό χαλάζι Έμεινα έκπληκτος γιατί ο καιρός ήταν απίστευτα καλός. Μερικοί κόκκοι χαλαζιού χτύπησαν κι εμένα και έμεινα με την απορία τι να ήταν. Μετά από ώρα η μόνη λογική εξήγηση που μπόρεσα να δώσω ήταν ότι πιθανώς κάποιο αεροπλάνο άδειασε υγρά τουαλέτας (μπλιάχ….. ) ή νερό, τα οποία σταγονίδια πάγωσαν κατά την πτώση τους από τόσο μεγάλο ύψος και έπεσαν για λίγα δευτερόλεπτα γύρω μου. Αυτά τα ολίγα.

    ΓΟΥΡΙ – ΓΟΥΡΙ – ΓΟΥΡΙ Ο άλλος που τούκατσε περιστέρι στο κεφάλι (και τον κουτσούλισε ?) έγινε βουλευτής για 8-10 χρόνια, αρχηγός κόμματος και παρ” ολίγο υπουργός. Εσένα που σε κουτσούλισε …αεροπλάνο, σε βλέπω πρωθυπουργό και γρήγορα. Και πούσε, να μην χαθούμε ….. έτσι? Έχω 2 παιδιά για ….βόλεμα. Τίποτα το ιδιαίτερο, στην Βουλή να διοριστούν για ένα …μεροκαματάκι. Βάλτε όλοι πλάτη παιδιά – ΓΙΑΝΝΗΣ for President

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 14 ώρες, 1 λεπτό πριν από τον SpyrosK.

    Πάντως στο συγκεκριμένο κυνηγι δε μου έφερε τύχη… Για να δούμε και στα άλλα!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #393112

    Επιστροφή από τα πέριξ της Θήβας σε μοναχικό περπατητο….

    Απο τις 7 έως τις 11 παρα περπάτημα  ειδα 6-7 τσιχλες και όχι εντός βεληνεκούς  παντα….

    κράτησα 3

    Νεκρά Φύση….

    ΣΚ δεν πάω πουθενά… δεν εχει νοημα κυνηγαραιοι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #393126

    Επιστροφή από τα πέριξ της Θήβας σε μοναχικό περπατητο…. Απο τις 7 έως τις 11 παρα περπάτημα ειδα 6-7 τσιχλες και όχι εντός βεληνεκούς παντα…. κράτησα 3 Νεκρά Φύση…. ΣΚ δεν πάω πουθενά… δεν εχει νοημα κυνηγαραιοι…

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    Σε τι βλάστηση έκανες περπατητό?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #393176

    manosbmw wrote:
    Την κυριακή δύο τουφέκια απολογισμός 20 περίπου καυλιάρες και 2 καυλάρες.φωτογραφίες αυριο φιλάκια σε όλους ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ
    [/URL]

    ορίστε και η φώτο αφιερομένη στα φιλαράκια beret και panoutsooooooooooooo
    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ
    [/URL]

    Ωραιος ο Μάνος ευχαριστώ για την αφιέρωση φίλε..Θα ανταποδώσω! 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    YANNISX στις #393256

    giannis2011 wrote:
    Καλημέρα , Και κάτι άσχετο: πριν λίγες μέρες σε περπατητό με καλό καιρό και πολύ ελάφριά συννεφιά, άρχισαν γύρω μου να χτυπάνε τα κλαριά και τα φύλλα σα να έπεφτε βροχή ή μαλλον καλύτερα ψιλό χαλάζι Έμεινα έκπληκτος γιατί ο καιρός ήταν απίστευτα καλός. Μερικοί κόκκοι χαλαζιού χτύπησαν κι εμένα και έμεινα με την απορία τι να ήταν. Μετά από ώρα η μόνη λογική εξήγηση που μπόρεσα να δώσω ήταν ότι πιθανώς κάποιο αεροπλάνο άδειασε υγρά τουαλέτας (μπλιάχ….. ) ή νερό, τα οποία σταγονίδια πάγωσαν κατά την πτώση τους από τόσο μεγάλο ύψος και έπεσαν για λίγα δευτερόλεπτα γύρω μου. Αυτά τα ολίγα.

    ΓΟΥΡΙ – ΓΟΥΡΙ – ΓΟΥΡΙ Ο άλλος που τούκατσε περιστέρι στο κεφάλι (και τον κουτσούλισε ?) έγινε βουλευτής για 8-10 χρόνια, αρχηγός κόμματος και παρ” ολίγο υπουργός. Εσένα που σε κουτσούλισε …αεροπλάνο, σε βλέπω πρωθυπουργό και γρήγορα. Και πούσε, να μην χαθούμε ….. έτσι? Έχω 2 παιδιά για ….βόλεμα. Τίποτα το ιδιαίτερο, στην Βουλή να διοριστούν για ένα …μεροκαματάκι. Βάλτε όλοι πλάτη παιδιά – ΓΙΑΝΝΗΣ for President

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 μέρα, 2 ώρες πριν από τον SpyrosK.

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ.  ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΒΟΛΕΨΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΣΤΩ ΤΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΠΟΛΥ. ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ. ΑΣ ΓΙΝΕΙ Ο ΥΙΟΣ ΜΟΥ “ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ” ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ “ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΟΣ”. 😆 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!!!!

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #393300

    Επιστροφή από τα πέριξ της Θήβας σε μοναχικό περπατητο…. Απο τις 7 έως τις 11 παρα περπάτημα ειδα 6-7 τσιχλες και όχι εντός βεληνεκούς παντα…. κράτησα 3 Νεκρά Φύση…. ΣΚ δεν πάω πουθενά… δεν εχει νοημα κυνηγαραιοι…

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    έπρεπε να με πάρεις τηλ να πάμε παρεούλα κάπου καλά 😉  😉   😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #393402

    δεν υπαρχει καλα φετος το καλα ειναι 10 πουλια μετα απο ξεποδαριασμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #393464

    UP…. 😀 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #393475

    Ξεχασα πως γεμιζουν το ντουφεκι  😥

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #393481

    PANOUTSOS wrote:
    Επιστροφή από τα πέριξ της Θήβας σε μοναχικό περπατητο…. Απο τις 7 έως τις 11 παρα περπάτημα ειδα 6-7 τσιχλες και όχι εντός βεληνεκούς παντα…. κράτησα 3 Νεκρά Φύση…. ΣΚ δεν πάω πουθενά… δεν εχει νοημα κυνηγαραιοι… Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    έπρεπε να με πάρεις τηλ να πάμε παρεούλα κάπου καλά

    ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ
    [/URL]

     

    Να σαι καλα ρε τρέλα ευχαριστούμε και για τις αφιερώσεις….  😀

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,496 έως 21,510 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων