ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,556 έως 21,570 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #394017

    Δημαινα, Λυγουριο, Περαχωρα, Χιλιομοδι, 3 ατομα ειδαμε 5 πουλακια και δεν βαρεσαμε τιποτα… 😥

    Κουραση πολλη και το μονο παρηγορο η παρεα και μονο η παρεα… 🙂

    Δεν βαριεσαι θα περιμενω και εγω τον Διονυση να μου πει ποτε και που… 😉

    Και ναι, εχω φυσιγγια….


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #394030

    μακη τι εγινε σημερα ;;;;βρηκανε τσιχλες τα φιλαρακια ;;;

    τελικά δεν πήγαν Λειβαδιά,κάθησαν Αι Γιώργη με αποτέλεσμα μηδέν 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #394037

    anrizoss wrote:
    μακη τι εγινε σημερα ;;;;βρηκανε τσιχλες τα φιλαρακια ;;;

    τελικά δεν πήγαν Λειβαδιά,κάθησαν Αι Γιώργη με αποτέλεσμα μηδέν

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    ναι μακη μου…δεν εχει τιποτα ακομη …σημερα ξαναχιονισε στον παρνασσο ,οποτε το αλλο σ-κ μπορει να κατεβουν τα πουλακια ,……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #394046

    Μαυρομμάτι χθές δεν πετούσε τίποτα και κάναμε ενα περπατητό,γυρίζοντας όλο τον τόπο για να βαρέσουμε με το ζόρι 5 εγω και 3 στο χέρι και 9 ο φίλος μου με 7 στο χέρι.

    Από ότι βλέπω παντού επικρατεί νέκρα και το μόνο που  περιμένουμε είναι να ψυχράνει ο καιρός και αν δε δούμε και τότε πουλιά,μου φαίνεται οτι απο το Τσερνομπίλ και μετά και με τα δηλητήρια που έχει και ρίχνουν στη γή,τα πουλιά εξαφανίστηκαν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #394047

    Αφου μπηκαμε στα ΝικολοΒαρβαρα και δεν υπαρχει χιονι πουθενα  και κανει τρομερη ζεστη για την εποχη,τι πουλια περιμενετε???η χρονια αρχισε σκατα και σκατα θα τελειωσει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    NTELIOSAS στις #394055

    Καλημέρα  στην παρέα  ….από  τη βλέπω  δεν υπάρχει  πουλί  ωραία !!!!!έχω  να πάω  δυο εβδομάδες για  κυνήγι  άμα  δεν μάθω  νέα  δεν το κουνώ  ρούπι  ρε πως  μας  κατάντησαν  η αλήτες  η  πολιτική μας  έτσι  να μην μπορούμε  να πάμε  πουθενά!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #394068

    Σάββατο φίλος στο Μόδι, ούτε την είδε, χθές εγώ στο Μαυρομάτι, μία και αυτή μου την έστειλαν κάτι παλικάρια που έκαναν περπατητό, και στο ξημέρωμα είδα 2 – 3 μαύρες..αυτά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #394083

    Απο Αργολιδα μερια χθες,δεν επαιζαν καθολου τσιχλες στο καρτερι το πρωι,πραγμα πολυ σπανιο στο συγκεκριμενο μερος.Σε περπατητο με τα σκυλακια μετα,σηκωσαμε κατι λιγες κ εβαλα στην τσαντα 10.Τα ωραια ομως ηταν οτι χτυπησα μια απο τις πολλες αλεπουδες της περιοχης στα 5 μετρα και αργοτερα εναν λαγαρο που πεταξαν τα κουταβια μεσα στις πορτοκαλιες.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    456
    leatherman στις #394087

    Την Κυριακή , μοναχικό περπατητό , “αναστέναξαν” οι τσίχλες(αυτές που είχε) .Είχα μαζί μου SIPE της NSI απο μια παρτίδα που είχα πάρει το 2007. Οι τουφεκιές ήταν φαρμάκι σκέτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #394096

    Σάββατο φίλος στο Μόδι, ούτε την είδε, χθές εγώ στο Μαυρομάτι, μία και αυτή μου την έστειλαν κάτι παλικάρια που έκαναν περπατητό, και στο ξημέρωμα είδα 2 – 3 μαύρες..αυτά

    Εχει γούστο να στην έστειλα εγώ με το φίλο μου;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #394097

    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΠΕΡΙΞ ΤΗΣ ΘΗΒΑΣ ΕΦΤΑ ΤΣΙΧΛΕΣ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΛΥ ΑΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΤΑ ΚΑΠΩΣ ΕΣΤΡΩΣΕ ΑΛΛΑ ΤΣΙΧΛΕΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #394099

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:
    Σάββατο φίλος στο Μόδι, ούτε την είδε, χθές εγώ στο Μαυρομάτι, μία και αυτή μου την έστειλαν κάτι παλικάρια που έκαναν περπατητό, και στο ξημέρωμα είδα 2 – 3 μαύρες..αυτά

    Εχει γούστο να στην έστειλα εγώ με το φίλο μου;

    Κυνηγετικός Σύλλογος Αιγαλέου
    Περιηγήσεις 4Χ4 : http://www.suv4fun.gr/

    Δεν ξέρω, τα παλικάρια που έκαναν περπατητό ήταν τρία, απλά ο τρίτος δεν κράταγε τουφέκι, τώρα απόρτ έκανε, εκπαιδευόμενος ήτανε, πήγε για τη βόλτα….θα σε γελάσω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #394104

    Μαυρομμάτι χθές δεν πετούσε τίποτα και κάναμε ενα περπατητό,γυρίζοντας όλο τον τόπο για να βαρέσουμε με το ζόρι 5 εγω και 3 στο χέρι και 9 ο φίλος μου με 7 στο χέρι. Από ότι βλέπω παντού επικρατεί νέκρα και το μόνο που περιμένουμε είναι να ψυχράνει ο καιρός και αν δε δούμε και τότε πουλιά,μου φαίνεται οτι απο το Τσερνομπίλ και μετά και με τα δηλητήρια που έχει και ρίχνουν στη γή,τα πουλιά εξαφανίστηκαν.

    Κυνηγετικός Σύλλογος Αιγαλέου
    Περιηγήσεις 4Χ4 : http://www.suv4fun.gr/

     

    Από το Τσερνόμπιλ μήπως είναι πολλά τα χρόνια για να εξαφανίστηκαν φέτος? Ότι είναι κακή χρονιά η φετινή δεν αντιλέγω αλλά στα αίτια δεν συμφωνούμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #394109

    Διαμαντής wrote:
    Μαυρομμάτι χθές δεν πετούσε τίποτα και κάναμε ενα περπατητό,γυρίζοντας όλο τον τόπο για να βαρέσουμε με το ζόρι 5 εγω και 3 στο χέρι και 9 ο φίλος μου με 7 στο χέρι. Από ότι βλέπω παντού επικρατεί νέκρα και το μόνο που περιμένουμε είναι να ψυχράνει ο καιρός και αν δε δούμε και τότε πουλιά,μου φαίνεται οτι απο το Τσερνομπίλ και μετά και με τα δηλητήρια που έχει και ρίχνουν στη γή,τα πουλιά εξαφανίστηκαν. Κυνηγετικός Σύλλογος Αιγαλέου
    Περιηγήσεις 4Χ4 : http://www.suv4fun.gr/

    Από το Τσερνόμπιλ μήπως είναι πολλά τα χρόνια για να εξαφανίστηκαν φέτος? Ότι είναι κακή χρονιά η φετινή δεν αντιλέγω αλλά στα αίτια δεν συμφωνούμε…

    Fabarm Axis Field (Steel)
    Berreta 390 Silver Mallard
    Winchester 1300

    σωστό αυτό που λές,μετά απο 36 χρόνια,αλλά τα φυτοφάρμακα που ρίχνουν στα δέντρα και στις καλλιέργειες,παίζουν μεγάλο ρόλο.

    Δεν μπορώ αλλιώς να εξηγήσω αυτό το φαινόμενο της απουσίας των πουλιών στην επικράτεια! όλοι περιμένουμε χιόνια και κρύα μπάς και κάνουν εμφάνιση πουλιά,για να δούμε θα ισχύσει ή τα ίδια θα λέμε πάλι;

    Αυτό το χάλι είναι εδώ και 4+ χρόνια,μην πω και παραπάνω.Τα περισσότερα πουλιά παλιά τα κάναμε στο καρτέρι,υπήρχε μεγάλη κυκλοφορία,αλλά υπήρχαν και κυνηγοί.

    Τώρα τίποτα απο τα δυο και δε φταίει η οικονομική μόνο κρίση,φταίει πιο πολύ η εξαφάνιση των πτηνών και συνεπώς κυριαρχεί η απογοήτευση στον κυνηγετικό χώρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #394126

    παιδια η δικη μου γνωμη ειναι οτι απλα φετος δεν ηρθαν τσιχλες στην ελλαδα.μπηκε ενας αριθμος τον οκτωμβρη μια μερα και αυτο ηταν.περσυ ειχε απανωτα μπασιματα 15 μερες εψαξα και βρηκα τα δικα μας ποστ.οποτε και με την αλλαγη του καιρου αν γινει λιγα πραγματα θα δουμε.εν τω μεταξυ εχουν γινει ασυμφορες οι εξοδοι με αυτους τους μαλακες με αποτελεσμα να μην υπαρχουν και κυνηγοι σε κλασσικα μερη γι αυτο βλεπεις να ξεποδαριαζεσαι για 5 τσιχλες.εγω προσωπικα αρχισα την μπεκατσα και θα επιστρεψω μετα τα φωτα με δυο εξορμησεις στην ηπειρο και τελος ησεζον.ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,556 έως 21,570 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων