ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,586 έως 21,600 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #394428

    Τώρα στην παλλήνη που βρίσκομαι, είχα βγεί έξω για τσιγάρο, εκεί που καθόμουν και κάπνιζα αμέριμνος, έρχεται μια και παραλίγο να τρακάρει στην τζαμαρία της πόρτας, κάνει στροφή και κάθεται σε μια συκιά στα 2 μέτρα απο μένα, και μετά χώθηκε σε κάτι κισσούς πάλι πολύ κοντά μου…πλησιάσα και δεν σηκώθηκε μόνο αλλαξε θέση στον κισό , πολύ ήρεμο πουλι, μήπως δειλά δειλά άρχισαν να εμφανίζονται περισσότερες?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #394431

    😯 😆

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #394433

    μήπως δειλά δειλά άρχισαν να εμφανίζονται περισσότερες?

    Απο το πρωί είχα τηλέφωνα απο φίλους  που  μου είπαν ότι αρχισαν να βλέπουν και να ακούν τσίχλες σε διάφορα μέρη .Μακάρι….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #394436

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:
    μήπως δειλά δειλά άρχισαν να εμφανίζονται περισσότερες?

    Απο το πρωί είχα τηλέφωνα απο φίλους που μου είπαν ότι αρχισαν να βλέπουν και να ακούν τσίχλες σε διάφορα μέρη .Μακάρι….

    και εγω το πρωι που ημουν για μπεκατσα ειδα σχεδον τριπλασια τσιχλοκοτσυφα απο της αλλες φορες. ανεμιζαν ασταματητα και λογικα θα παιξουν απο δω και περα γιατι πλεον το χιονι κατεβηκε μεχρι τους προποδες τον βουνον. καλα βολια λοιπον σε οσους την κυνηγανε. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #394490

    καλυτερα να κραταμε μικρο καλαθι που μακαρι να γεμισει.αυτο το σκ θα παω για μπεκατσα αν ομως τα καταφερετε θα επιστρεψω στο αγαπημενο μας θηραμα παλι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    ASSOS67 στις #394500

    Τώρα στην παλλήνη που βρίσκομαι, είχα βγεί έξω για τσιγάρο, εκεί που καθόμουν και κάπνιζα αμέριμνος, έρχεται μια και παραλίγο να τρακάρει στην τζαμαρία της πόρτας, κάνει στροφή και κάθεται σε μια συκιά στα 2 μέτρα απο μένα, και μετά χώθηκε σε κάτι κισσούς πάλι πολύ κοντά μου…πλησιάσα και δεν σηκώθηκε μόνο αλλαξε θέση στον κισό , πολύ ήρεμο πουλι, μήπως δειλά δειλά άρχισαν να εμφανίζονται περισσότερες?

    Φιλε  Θεοφάνη  πιστεύω  πως οι  ιδανικές  συνθήκες  για  τσιχλοκύνηγο  και  μπεκάτσα  ειναι  απο  εδω  και  πέρα  ,εχω  3 Σ΄Κ  να πάω  για  κυνήγι  αλλά  δεν  το  μετανοιωσα  το  να μαζεύεις  ελιές  με  κοντομάνικο  είναι  αποτρεπτικο  νομίζω  το  να κυνηγάς  τσίχλες.  Η τσίχλα  θελει  κρύο  και  η  μπεκάτσα , για  να  δούμε  απο  εδω  και  περα  πιστέυω  να  εχουμε  θετικά  πράγματα  να  συζητάμε  περι  αποδημητικών.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #394525

     

    Απο το πρωί είχα τηλέφωνα απο φίλους που μου είπαν ότι αρχισαν να βλέπουν και να ακούν τσίχλες σε διάφορα μέρη .Μακάρι…. [/quote]

     

    στειλε μου πμ με τα μερη που τις ακουσαν.

    ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #394542

    καλησπερα απο ευβοια. τσουχτερο κρυο επιτελους σημερα και ανηφορισα σε ενα πονηρο καβατζοκαρτερο να δω τι παιζει.μεχρι τις 5 και 10 ουτε φτερο και εκει που ελεγα οτι παλι φολα φαγαμε , αρχιζουν να περνανε πουλια .σε 20 λεπτα εριξα ενα κουτι αλλα απο ευστοχια μαυρα χαλια.γκρεμισα 8 και βρηκα 6.να τονισω οτι πανω απο μια τουφεκια δεν προλαβα να ριξω σε κανενα πουλι.περασαν ολα σαν f-16!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    komantokynigos στις #394572

    τωρα που δεν εχουμε φραγκο ηρθανε οι τσιχλες…..5 ταξιδια εκανα κ εφαγα φολα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #394574

    τωρα που δεν εχουμε φραγκο ηρθανε οι τσιχλες…..5 ταξιδια εκανα κ εφαγα φολα….[/quote

    τωρα ομως θα ερθουν οι τσιχλες σε σενα.

    αβαδιστα στο χωρο σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    komantokynigos στις #394575

    μακαρι πανο…γιατι δεν το βλεπω για αλλο ταξιδι..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #394578

    μακαρι πανο…γιατι δεν το βλεπω για αλλο ταξιδι..

    σε καταλαβαινω απολυτα φιλε.

    ειμαστε περικυκλωμενοι απο παντου.

    τα οπλα ομως δεν τα καταθετουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #394580

    τωρα που δεν εχουμε φραγκο ηρθανε οι τσιχλες…..5 ταξιδια εκανα κ εφαγα φολα….

    κερναω ταξιδι το αλλο σ/κ…βαζετε παρεα βαζω καυσιμο…κοντρα στο κακο.

    οπως λεει και ο πατερας μου..δεν ειδαμε απ’τα ματια , θα δουμε απο τα φρυδια?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    komantokynigos στις #394582

    που σαι κωσταααα καιρο εχουμε να τα πουμε…ειχα παει απογευματινο..ξερεις που. 🙄 θα τα πουμε κ απο κοντα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #394583

    μη σε παιρνει απο κατω σωτοοοο…θα κανονισουμε να την παμε μια βολτα..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,586 έως 21,600 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων