ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,631 έως 21,645 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #395131

    Πλεον ειναι δυσκολο να κυνηγας γυναικες στην Ουκρανια,οι αντρες εχουν φτιαξει συλλογο κυνηγων σεξοτουριστων,οποτε προσεχετε  για να μην βρεθειτε  ξεβρακωτοι σε καμια πλατεια μες το κρυο και το χιονι! 😆


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #395133

    Ούτος ή άλλος , πιο εύκολα κυνηγάς γκομενάκια σε αυτές τις χώρες παρά κανονικό κυνήγι, είχα ψαχτεί πέρσι λόγο μιας ουκρανής που ξέρω, για κυνήγι ουκρανία και είναι τελείως ανοργάνωτοι,ρώτησε στον κυνηγετικό σύλλογο της πόλης της , της είπαν μια τιμή που κυμαίνονταν απο 100 έως 300 ευρό για 2 μέρες κυνήγι,τώρα γιατί αυτή η διαφορά δεν ξέρω, όταν τους ρώτησε αν θα χρειαστώ κυν άδεια, της είπαν ποιά άδεια? εμείς ελέγχουμε τις άδειες δε χρειάζεται, άσε που μου είπε η τύπισα ότι οι τύποι πίνουν τον κόλο τους απο βότκες και γίνονται ντίρλα, οπώτε αν είναι να πάς για κυνήγι σε αυτές τις χώρες σίγουρα πιο εύκολα κυνηγάς γυναίκες, αλλά γενικά θέλει προσοχή, η διαφθορά είναι τεράστια και επειδή έχω βρεθεί σε αυτές τις χώρες, πραγματικά δε νοιώθεις καμία ασφάλεια, ούτε ακόμα και απο την διεφθαρμένη αστυνομία

    Με παραπεμπει σε HOSTEL…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #395229

    Ούτος ή άλλος , πιο εύκολα κυνηγάς γκομενάκια σε αυτές τις χώρες παρά κανονικό κυνήγι, είχα ψαχτεί πέρσι λόγο μιας ουκρανής που ξέρω, για κυνήγι ουκρανία και είναι τελείως ανοργάνωτοι,ρώτησε στον κυνηγετικό σύλλογο της πόλης της , της είπαν μια τιμή που κυμαίνονταν απο 100 έως 300 ευρό για 2 μέρες κυνήγι,τώρα γιατί αυτή η διαφορά δεν ξέρω, όταν τους ρώτησε αν θα χρειαστώ κυν άδεια, της είπαν ποιά άδεια? εμείς ελέγχουμε τις άδειες δε χρειάζεται, άσε που μου είπε η τύπισα ότι οι τύποι πίνουν τον κόλο τους απο βότκες και γίνονται ντίρλα, οπώτε αν είναι να πάς για κυνήγι σε αυτές τις χώρες σίγουρα πιο εύκολα κυνηγάς γυναίκες, αλλά γενικά θέλει προσοχή, η διαφθορά είναι τεράστια και επειδή έχω βρεθεί σε αυτές τις χώρες, πραγματικά δε νοιώθεις καμία ασφάλεια, ούτε ακόμα και απο την διεφθαρμένη αστυνομία

     

     

    Τι γκομανακια να κηνηγησεις φιλε μου,εννοεις οτι το κυνηγι εχει ταριφα γιατι δεν με φανταζομαι να τα ριχνω με την ομορφια μου αφου δεν εχουν λυσει το προβλημα της καθημερινης επιβιωσης.Με το αζημιωτο θα ειναι και πιο ευκολο μαλλον…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #395232

    Σημερα εριξα ενα σμπαρο και εφαγα και ενα συκλο νερο.Και γαμω τα κυνηγια μιλαμε…αντε και σ’ανωτερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #395246

    αλλά γενικά θέλει προσοχή, η διαφθορά είναι τεράστια και επειδή έχω βρεθεί σε αυτές τις χώρες, πραγματικά δε νοιώθεις καμία ασφάλεια, ούτε ακόμα και απο την διεφθαρμένη αστυνομία

    Χωρίς να θέλω να πώ τίποτε κατά των φίλων και συναδέλφων,

    μετά τις πρόσφατες δημοσιεύσεις για την διαφθορά στην χώρα μας νομίζω ότι όλοι πρέπει να είμαστε ταπεινότεροι.

    Στις Ανατολικές χώρες, τουλάχιστον είχαν την σοβαρή αιτία της επιβίωσης, εδώ με τα δισεκατομύρια που σκορπίστηκαν και φαγώθηκαν (άνισα βέβαια και κατά βάση από τους κρατούντες) η μόνη δικαιολογία (για τα …μικρά έστω ψάρια) ήταν ο ευδεμονισμός και η επίδειξη.

    Τα τούρμπο, οι διακοπές στα νησιά Πουκέ, οι μεζονέτες, τα λουλούδια με μπουζούκια, η επίδειξη στο διπλανό.

    Ας μην μας κακοφανεί λοιπόν και το “Προσεχώς Ελληνίδες” σε γειτονικές χώρες, αν δεν έχει ξεκινήσει κιόλας.

    Λυπάμε για το αρνητικό που βγάζω αλλά πρέπει να αναγνωρίσουμε την αλήθεια αν θέλουμε να ξεπεράσουμε τα σάπια.

    Συγνώμη επίσης και για το “εκτός θέματος”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #395260

    Ούτος ή άλλος , πιο εύκολα κυνηγάς γκομενάκια σε αυτές τις χώρες παρά κανονικό κυνήγι, είχα ψαχτεί πέρσι λόγο μιας ουκρανής που ξέρω, για κυνήγι ουκρανία και είναι τελείως ανοργάνωτοι,ρώτησε στον κυνηγετικό σύλλογο της πόλης της , της είπαν μια τιμή που κυμαίνονταν απο 100 έως 300 ευρό για 2 μέρες κυνήγι,τώρα γιατί αυτή η διαφορά δεν ξέρω, όταν τους ρώτησε αν θα χρειαστώ κυν άδεια, της είπαν ποιά άδεια? εμείς ελέγχουμε τις άδειες δε χρειάζεται, άσε που μου είπε η τύπισα ότι οι τύποι πίνουν τον κόλο τους απο βότκες και γίνονται ντίρλα, οπώτε αν είναι να πάς για κυνήγι σε αυτές τις χώρες σίγουρα πιο εύκολα κυνηγάς γυναίκες, αλλά γενικά θέλει προσοχή, η διαφθορά είναι τεράστια και επειδή έχω βρεθεί σε αυτές τις χώρες, πραγματικά δε νοιώθεις καμία ασφάλεια, ούτε ακόμα και απο την διεφθαρμένη αστυνομία

    Εχεις δοκιμασει να μεθυσεις Ουκρανο, να δεις ποσο θα σου στοιχισει; Καλυτερα πιστευω να βγαλεις αδεια….

    Σπυρο, αυτες οι ερευνες με τη διαφθορα δε μου λενε κατι. Τα μισα απο τα σκανδαλα εδω, εχουν αρωμα Ευρωπης ή Αμερικης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #395272

    μετά τις πρόσφατες δημοσιεύσεις για την διαφθορά στην χώρα μας νομίζω ότι όλοι πρέπει να είμαστε ταπεινότεροι.

    Λυπάμε για το αρνητικό που βγάζω αλλά πρέπει να αναγνωρίσουμε την αλήθεια αν θέλουμε να ξεπεράσουμε τα σάπια.

    [/quote]

    Για όσους δεν έχουν ενημερωθεί από τις πρόσφατες εθνικές μας επιδόσεις

    http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63749421

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #395288

    Σπυρο, κανεις δεν  αμφισβητει οτι ελλαδα ειναι

    κορυφαια στη διαφθορα, ομως  αυτο που εζησα

    εκει ηταν κατι διαφορετικο, οπως εγραψες

    λαι συ νομιζω η διαφθορα υπαρχει εκει για

    λογους επιβιωσης, ειναι κατι τελειως διαφορετικο

    σαν αισθηση αυτο που εζησα σαν φιλοξενουμενος

    εκει με αυτο που βιωνω εδω. Στο κιεβο ειδα

    αστεγο να πεθαινει στον δρομο, μεθυσμενους

    εβλεπα ολες τις ωρες της ημερας, αστυνομια

    υπηρχε καθε 100 μετρα σε ολους τους δρομους

    και ακριβως επειδη πεινανε, κοιτανε πως θα

    σου τα παρουνε ολοι. Στο θεμα πολιτικης

    ενα θα σου πω,  ο σημερινος προεδρος της

    ουκρανιας φυλακισε την προηγουμενη

    προεδρο την Τιμοσενκο για διαφθορα, αλλα

    ο πραγματικος λογος ηταν επειδη προσπαθησε

    μα βγαλει την Ουκρανια, απο τη σφαιρα επιροης

    της Ρωσσιας. Εκει υπαρχει καλυτερα οργανωμενος

    δημοσιος φορεας, αλλα για το οτιδηποτε σου

    ζητανε να δωσεις το κατι παραπανω,

    στη Μοσχα πχ στα ταξι δεν υπαρχουν ταξιμετρα

    λες του ταριφα θελω να παω εκει και σου λεει

    τοσα, το ιδιο και σε πολλα ταξι στην ουκρανια

    η διαφορα ειναι οτι εκει εχουν γινει διεφθαρμενοι

    και πολυ ψευτες λογο αναγκης , εμεις λογο

    λαιμαργιας, αλλα σαν πνευματικο επιπεδο

    λαων δεν υπαρχει καμμια συγκριση και σαν τροπος

    ζωης φυσικα, παρολο που ημαστε σε τοσο δυσκολη

    κατασταση…. αυτα, αντε να δουμε αν θα γινει

    τιποτα ενδιαφερον το σκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #395308

    Το κάναμε το θέμα ….άντε να μην πω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    ipokratis στις #395324

    εχετε χασει την μπαλα παλι! για πιο λογο γινεται αυτο το off topic  συνεχεια δε καταλαβαινω τι να πω 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #395326

    Kαμια τσιχλα βρε παιδια,να παρουμε λιγο ματι και ας ειναι και αλλοδαπη. :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #395408

    Το θεμα ειναι που θα παμε αυριο….Δεν μπορω να αποφασισω.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #395415

    ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑ ΓΙΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥΛΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #395418

    Το θεμα ειναι που θα παμε αυριο….Δεν μπορω να αποφασισω.

    Μακαρι Θεε μου, να γινω ο αντρας που ο σκυλος μου νομιζει οτι ειμαι….

    Το θεμα ειναι που θα παμε αυριο….Δεν μπορω να αποφασισω. κατσε σπιτι οπως εγω

    Μακαρι Θεε μου, να γινω ο αντρας που ο σκυλος μου νομιζει οτι ειμαι….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    komantokynigos στις #395528

    .κατι για θηβα ακουστηκε..του 7-8..οποιος συναδερφος πηγε ας δωσει ακριβη πληροφορια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,631 έως 21,645 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων