ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,646 έως 21,660 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #395533

    Αποψε μια απο τα ιδια τα χθεσινα δηλαδη μια τουφεκια ολη κι’ολη και ευτυχως οχι νερο.Τι κατασταση ειναι αυτη δεν μπορω να καταλαβω,μιλαμε το απολυτο τιποτα.Εγω τα ελεγα απο τον Οκτωβρη που ειδα τι παιχτηκε στα μπασιματα,κατι με ετρωγε,λεω ουτε μια μερα να κανει ενα μπασιμο της προκοπης ρε παιδι μου…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #395565

    .κατι για θηβα ακουστηκε..του 7-8..οποιος συναδερφος πηγε ας δωσει ακριβη πληροφορια

    του 7 8 τι ενοεις.αν ειναι καρτερι αξιζει τον κοπο αν ειναι 3ωρο περπατητο εγω προσωπικα δεν θα πηγαινα αν παλι δεν παιζει ρολο πηγαινε και καλα να περασεις το πολυ πολυ να καψεις βενζινουλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #395567

    Τρία συνεχόμενα απογεύματα δεν έχω δει ούτε μια 🙁 Πικραααα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    komantokynigos στις #395602

    χλωμο για να παω ..παντως ετσι ακουστηκε για καρτερι….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #395690

    Κι εγώ έλεγα για καμία έξοδο απογευματινή σήμερα αλλά δεν το βλέπω….θα αφήσω μία ή δύο εβδομάδες ακόμα να κατέβουν τα πουλιά μιας και τώρα έπιασαν τα κρύα στα βόρεια. Αφήνω… αφήνω εβδομάδες και σε λίγο θα τελειώσει και το κυνήγι ! Τι πάθαμε και φέτος !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #395694

    Βόρειο Ελλάδα πέσανε πουλακια ειδικά μπεκατσες κάνανε σε ικανοποιητικό βαθμό.
    Αξίζει τον κόπο πιστεύω απο βδομάδα οποίος έχει την οικονομική ευχέρεια κυρίως να την κάνει απο το επόμενο σ/κ, δε πρόκειται να γυρίσει ακαρπος με τίποτα ειλικρινά.
    Εμείς πάντως θα την κάνουμε απο το επόμενο σ/κ και εννοείται ότι θα σας ενημερώσω……
    Καλη “αρχή” σε όλους…..!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #395696

    ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΣΙΧΛΕΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΡΚΕΤΟΙ ΜΑΜΑΚΕΣ ΜΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΑΝ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΛΙΓΕΣ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ ΤΑ SILVER ΓΙΑ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΓΕΜΑΤΑ ΑΙΜΑΤΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΛΟΓΩ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΑΦΟΥ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΒΡΟΧΗ

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #395713

    ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΣΙΧΛΕΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΡΚΕΤΟΙ ΜΑΜΑΚΕΣ ΜΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΑΝ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΛΙΓΕΣ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ ΤΑ SILVER ΓΙΑ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΓΕΜΑΤΑ ΑΙΜΑΤΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΛΟΓΩ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΑΦΟΥ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΒΡΟΧΗ

     

    Θήβα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #395735

    Πολιτικα δεν εριξα τουφεκια και ολο το πρωι πεσαν 10 τουφεκιες…

    Καθενοι απο 1-2 πουλακια ο καθενας….

    Πικρα, πικραγκουρη…Ο σκυλος μου θα με απολυσει…ενα μηνα τωρα δεν εχει πιασει τσιχλα στο στομα του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #395736

    Πολιτικα δεν εριξα τουφεκια και ολο το πρωι πεσαν 10 τουφεκιες… Καθενοι απο 1-2 πουλακια ο καθενας…. Πικρα, πικραγκουρη…Ο σκυλος μου θα με απολυσει…ενα μηνα τωρα δεν εχει πιασει τσιχλα στο στομα του.

     

    Ωπ, έλα ρε 2κέ μου. Πήγες Πολιτικά στον ελαιώνα περπατητό και δεν είχε τπτ. με τέτοιο καιρό που έχει “στρώσει” στα γύρω βουνά? Και Καθενούς χάλια?

    “Κι έλεγα: Τι χάνω σημερα, τι χάνω”…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #395742

    Πολιτικα δεν εριξα τουφεκια και ολο το πρωι πεσαν 10 τουφεκιες… Καθενοι απο 1-2 πουλακια ο καθενας…. Πικρα, πικραγκουρη…Ο σκυλος μου θα με απολυσει…ενα μηνα τωρα δεν εχει πιασει τσιχλα στο στομα του.

    Μακαρι Θεε μου, να γινω ο αντρας που ο σκυλος μου νομιζει οτι ειμαι….

    αλλη φορα πριν να ερθεις ευβοια ρωτα με να σου πω.

    δεν ειναι εποχη  να χαλαμε βενζινες.

    φιλικα στο λεω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    Iliasx στις #395747

    Ποτέ δεν ήμασταν βέβαιοι αν θα βρούμε θηράματα . Τώρα δυστυχώς είμαστε βέβαιοι ότι δεν θα βρούμε !!!!

    Πάμε ξεκάθαρα για “καφέ”  !!!

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #395752

    αλλη φορα πριν να ερθεις ευβοια ρωτα με να σου πω. δεν ειναι εποχη να χαλαμε βενζινες. φιλικα στο λεω.

    Εχεις δικο ρε φιλε, αλλα ηθελα να παω καπου και 1η φορα φετος ειπα να παω κατα Ευβοια….. 🙄 Αλλη φορα θα ρωταω… 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #395754

    Ποτέ δεν ήμασταν βέβαιοι αν θα βρούμε θηράματα . Τώρα δυστυχώς είμαστε βέβαιοι ότι δεν θα βρούμε !!!! Πάμε ξεκάθαρα για «καφέ» !!!

    όπως ακριβώς τα λες συνάδελφε,καταλήγουμε ότι δεν υπάρχουν πουλιά δεν μπήκαν δεν δεν δεν….έχει χιόνια ο Ελικώνας τίποτα όμως στα πέριξ Θήβας και Λειβαδιάς εκτός από λίγα στο περπατητό,έχει χιόνια στην Καρδίτσα(ορεινά)τίποτα όμως στα τισχλόμερα Δαφνοσπηλιά,Μητρόπολη,Εκκάρα κ.λ.π.έχει χιόνια στην Εύβοια τίποτα όμως από πουλιά όπως γράφει κι ο Αλέξης παραπάνω,

    φίλος σήμερα στην Δαύλεια 2 τσίχλες και μετά πήγε Μαλακάσα σκοπευτήριο

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #395765

    angelo40 wrote:
    ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΣΙΧΛΕΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΡΚΕΤΟΙ ΜΑΜΑΚΕΣ ΜΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΑΝ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΛΙΓΕΣ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ ΤΑ SILVER ΓΙΑ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΓΕΜΑΤΑ ΑΙΜΑΤΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΛΟΓΩ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΑΦΟΥ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΒΡΟΧΗ

     

    Θήβα?

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    [/quote   ΝΑΙ ΘΗΒΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,646 έως 21,660 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων